Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł do mnie konsultant Netii, pochwalił firmę za wymianę łączy w mojej okolicy. Na łebsajcie Netii jest ofera "Internet No Limits" - ktoś zna szczegóły? Wygląda kusząco, zwłaszcza że - wg konsultanta - światłowody pociągną ~20 Mbps.

pewnie, ze pociagna, jednak jest pytanie ile osob w Twojej okolicy bedzie korzystac z takiego internetu :] jak jestes daleko od centrali, to nie licz ze caly czas bedziesz mial taki transfer :]

Odnośnik do komentarza

Przyszedł do mnie konsultant Netii, pochwalił firmę za wymianę łączy w mojej okolicy. Na łebsajcie Netii jest ofera "Internet No Limits" - ktoś zna szczegóły? Wygląda kusząco, zwłaszcza że - wg konsultanta - światłowody pociągną ~20 Mbps.

pewnie, ze pociagna, jednak jest pytanie ile osob w Twojej okolicy bedzie korzystac z takiego internetu :] jak jestes daleko od centrali, to nie licz ze caly czas bedziesz mial taki transfer :]

Mylimy pewne pojęcia- PH i konsultanci lubią słowo światłowody- bardzo chwytliwe marketingowo:)- tak naprawdę to co idzie do klta to idzie po miedzi- a jeśli o chodzi o "prędkosć" łacza- to kluczowe dla danego klta jest odległość od punktu dostępowego; ilość usług na danym punkcie. Tka naprawdę na punktach dostępowych większości są karty ADSL2+ i przy prędkościach powyżej 10Mb powinien być już VDSL- zdecydowana większość kltów popularnych zainteresowanych jest przepustowościami do 10Mb- bo dla normalnego użytkowania w zupełności to wystarczy...

Także kuszenie przez firmy przepustowościami ma wymiar czysto marketingowy ale to juz moja osobista opinia:)

 

A jeśli chodzi o tzw światłowody:) to tak naprawdę komfort i wysokie przepustowości to dopiero FTTB a tym bardziej FTTH:)

Odnośnik do komentarza

Porozmawiałem z konsultantem na czacie i dookreślono, że maks. w mojej kamienicy może być 23 Mbps. O technologię nie pytałem, zatem nie mam pojęcia, czy jest to ADSL2+ czy VDSL. Natomiast poznałem haczyk tej usługi - otóż w promocji "Internet No Limits" nie ma opłaty aktywacyjnej przy pierwszym rachunku. Jest ona wprawdzie naliczona i wynosi 300 zł, ale płaci się za nią dopiero w momencie rozwiązania umowy. I tu najlepsze: co miesiąc, z każdym rachunkiem, opłata jest pomniejszana o 12 zł (w przypadku samego internetu, nie np. pakietu z telefonem). Zatem dopiero po 25 miesiącach schodzi do zera. ;)

Odnośnik do komentarza

FTTB to odległe marzenie a FTTH to abstrakcja :)

 

Nie to nie jest abstrakcja polecam np przyjrzeć sie ofercie Dialogu - sieć FTTH już istnieje w wybranych miejscach w kilku miastach ( Wroc, Łódź, Lubin ) między innymi projekt osiedla Ogrody Grabiszyńskie we Wrocku- i oferowana tam przepustowość do 1Gb/s !:) - optymalnie ponoć z przebiegu pilotażu prędkość oscylowała ok 700-800 Mb/s..:) i to nie jest żart:)

W budowie oczywiście FTTB -> tym bardziej FTTH jest bardziej kosztowna- ale przy większych projektach i możliwościach jaką sieć oferuje kosztowo nie wychodzi to źle- usługi 3play w pełnym zakresie ( iptv+ net+tel ) - pełne wsparcie HD- multiroomu, plus szybki net - operatorzy powoli to rozumieją i wdrażają projekty - Netia np prowadząc swój pilotażowy program iptv we Wro i Toruniu ( sieć Ethernet )- UPC głownie opiera swoją ofertę na sieciach Ethernetowych- stąd takie możliwości konfiguracji usług

- jednak rozbudowa zaawansowanych sieci to głownie niestety większe ośrodki- niestety klienci z mniejszych miejscowości są skazani w dalszym ciągu na miedź- ale np już VDSL2 na miedzi bardzo poszerza możliwości usług- jednak ciągle występuje ograniczenie "odległościowe" - ( odległość od pkt dostępowego ) - które w przypadku miedzi ma kluczowe znaczenie...na światłowodach problem nie istnieje:)..temat rzeka:)

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze pytanie odnośnie odległości punktu dostępowego, o którym wspominał fizolek - ile musi wynosić, by spadek maks. prędkości nie był znaczny? Przyjmijmy, że można - tak jak wspominałem - mieć u mnie 23 Mbps.

Zakładając że to ADSL2+ oczywiście im krócej tym lepiej-bo szersze jest pasmo częstotliwości lecz założymy ADSL2+ to pewnie ok 0,5 km ale trudno to określić- najlepiej by było abyś się podpytał jaka kartę mają u Ciebie na DSLAMie i jak daleko masz do niego- takimi danymi twój operator dysponuje- po są one niezbędne przy dokonaniu tego pomiaru na 23Mb/s

Odnośnik do komentarza

Pewnie karta ADSL 2+ na lepszą technologię na razie netie nie stać chyba, że mają własne łącza. łącza VDSL 2 będą uruchomione dopiero w TP (nie wiem jak to będzie wyglądało dla łącz BSA, LU).

Ale jeżeli pomiar masz ok 23 mega to długość łącza jest gdzieś ok. 500 metrów od centrali. Zapytaj czy masz łącze w technologii ATM czy GE bo jak ATM spadki prędkości będą normalnością.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

cześć

 

panowie- potrzebuję porady:

 

przeprowadzam się do domu- bez dostępu do sieci

developer mówił o możliwości podłączenia do sieci TPSA- poprzez kabel napowietrzny-

teraz pytanie techniczne: chciałbym- aby obeszło się bez ingerencji w ściany/tynki itp

 

1.czy na poddaszu można zainstalować router/livebox (proszę o poprawki- nie znam się na terminologii)- który umożliwi dostęp typu Wifi?

2.jaki jest orientacyjny koszt takiego dostępu?-przyłączenie- miesięczny abonament rozumiem,że zależy od opcji?

3. czy trzeba to kupic razem z telefonem?

4. czy warto wziąć TV z TPSA?

 

 

alternatywnie- a może internet z platformy TV cyfrowej?- jaka jest relacja jakość/ceny w porównaniu z ofertą TPSA

 

dzięki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza

cześć

 

panowie- potrzebuję porady:

 

przeprowadzam się do domu- bez dostępu do sieci

developer mówił o możliwości podłączenia do sieci TPSA- poprzez kabel napowietrzny-

teraz pytanie techniczne: chciałbym- aby obeszło się bez ingerencji w ściany/tynki itp

 

1.czy na poddaszu można zainstalować router/livebox (proszę o poprawki- nie znam się na terminologii)- który umożliwi dostęp typu Wifi?

2.jaki jest orientacyjny koszt takiego dostępu?-przyłączenie- miesięczny abonament rozumiem,że zależy od opcji?

3. czy trzeba to kupic razem z telefonem?

4. czy warto wziąć TV z TPSA?

 

 

alternatywnie- a może internet z platformy TV cyfrowej?- jaka jest relacja jakość/ceny w porównaniu z ofertą TPSA

 

dzięki za wszelkie sugestie

 

Ad 1) Tak. Wprowadzasz kabel do domu gdzieś na poddaszu i tam podpinasz router WiFi. Musi to być jednak dobry sprzęt, tak by przepuścił sygnał przez strop a może i dwa. (koszt dobrego routera zamknie się w 300 zł).

 

Ad 2) Tepsa podpina do sieci chyba za symboliczną złotówkę. Abonament zależy od prędkości netu ale obecnie za około 60 zł masz net 10mbit/s.

 

Ad 3) Nie. Możesz wziąć sam net (wtedy płacisz jednak za utrzymanie łącza/kabla).

 

Ad 4) Jeśli masz inne opcje (operatorów) to weź je pod uwagę.

Odnośnik do komentarza

Co do pyt. 3. - utrzymanie łącza kosztuje 29 zł/miesiąc, zawieszenie telefonu 21 zł/miesiąc. Także tu kwestia warta przemyślenia.

Pytanie 4. - Obecnie tpsa współpracuje z telewizją N i można do tv dokupić pakiety N. Są naprawdę atrakcyjne i nie mówię tego tylko jako pracownik tp. Jeżeli rozważasz założenie tv to warto zastanowić się nad neo z tv.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam umowę na internet mobilny w Play. Na ile dni/miesięcy przed końcem obecnej umowy mogę ją przedłużyć?

Edit: Możecie polecacie coś lepszego niż Play? Obecnie płacę 45 PLN za 10 GB miesięcznego transferu i przyznam że jestem zadowolony. Więcej mi nie potrzeba, ale może akurat jest coś ciekawszego ;).

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...