Skocz do zawartości

Wakacyjny konkurs literacki


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Euro 2016 trwa, piłki jest i będzie sporo. Może to też będzie jakieś natchnienie do grania oraz zabawy.

Ogłaszamy pierwszą edycję forumowego konkursu na opowiadanie. W pełni znaczenia tego słowa.

W dziale Kariery oraz Opowiadań zawsze się coś dzieje ciekawego. Niestety, czasem pojawiają się głosy, iż poziom tegoż działu spada, że to nie jest to, co kiedyś, że brakuje dobrych tekstów, że za dużo jest samych statystyk.

Poniekąd jest to racja. Z drugiej strony patrząc, pojawiają się rzeczy do czytania, nie tylko śledzenia wyników. Ja wierzę, że użytkownikom czasem potrzebny jest jakiś bodziec do działania.

Mamy nadzieję, iż forma konkursu ta będzie właśnie takim czymś. Opowiadanie to wyzwanie.

Każdy, kto ma ochotę podjąć wyzwanie, musi się zmierzyć tak naprawdę sam ze sobą. No i z kartką papieru, tudzież stroną w Wordzie.

Dla początkujących jest to idealna szansa, aby spotkać się z "własnymi demonami", dla tych zaś, którzy mają już popełnione kilka/kilkanaście karier za sobą, może być to kolejny etap sprawdzenia siebie. A przygotowanie nawet krótkiego opowiadania połączonego z FMem do publikacji na forum wymaga wysiłku i koncentracji. Jak dobrze wiemy, to nie jest prosta rzecz. Z innej strony patrząc- mega trudne też nie jest. Ograniczenie jedyne to... nasza głowa, fantazja.

 

Oto kilka wskazówek: po pierwsze: pisać, podobnie jak śpiewać, każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Warto jednak kierować się pewnymi zasadami, dzięki którym nasz tekst będzie pretendował do prawdziwego Opowiadania, przez dużo O. Aby tak się stało, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy mam historię, którą chcę przekazać dalej? Co jest w niej wyjątkowego? Dlaczego właśnie ta opowieść ma uwieść czytelników? Odpowiedzi warto poszukać w sobie i w nie wierzyć.

 

Po drugie: jeżeli wierzymy już w naszą opowieść, trzeba stworzyć bohatera. Kim on jest? Czy utożsamiam się z nim? Jaki ma cel? Jakie przeszkody spotka na swojej drodze? Czy jest intrygujący? Czy chcę, aby taki był?

To musi się znaleźć koniecznie w każdym opowiadaniu. My mamy trochę ułatwione zadanie, gdyż naszym głównym punktem i celem jest Football Manager.

Drugim małym ułatwieniem, tudzież podpowiedzią jest dział "Warsztat Literacki". Tam znajduje się wiele fajnych i przydatnych wskazówek, zachęcam gorąco do zapoznania się z treścią. "Wyjadacze" opowiadań radzą odnośnie:

 

Podpowiedzi są, chęci zaprezentowania swojej kariery oraz wyników w FMie są. Nic, tylko zabrać się za pisanie.

 

Nasz zacny konkurs ma potrwać od 15 czerwca do 31 sierpnia. W konkursie z automatu wezmą udział wszystkie kariery otwarte pomiędzy 15 czerwca a 15 sierpnia. Zawartość prac konkursowych będzie oceniana do 31.08.2016. Nagrody zostały przewidziane dwie:

— status oraz przywileje "Przyjaciela CMF" na okres trzech miesięcy,

— awans kariery do Opowiadań.

Wygranych może być dwóch. Pierwszy zwycięzca zostanie wyłoniony przez lożę karierowiczów oraz Zielonych Ludków z MT.

Druga osoba i jej opowiadanie zostanie wybrane przez Was drodzy Czytelnicy w specjalnym głosowaniu.


Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć powodzenia i zaprosić wszystkich do zabawy.

 

PS. Do pytań i do dyskusji zapraszam w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Kto wygrał? :)

Myślę, że sprawa jest jasna i bezdyskusyjna :)

 

Ale od początku...

Myślę, że zabawa miała być... hmmm... miła dla oka? I trochę była.

Spodziewaliśmy się iż wakacje to walny czas, dużo do głowy pomysłów wpada i będzie ostra walka na historie. Wyszło trochę inaczej. Pojawiło się w tym czasie trochę karier- łącznie 29 tematów. Na dziś zostały tylko 4 jeszcze aktywne:

Reszta poszła do Archiwum.

Założenia i postawiona przez nas poprzeczka została przeskoczona przez jednego użytkownika. Wymagania chyba nie były zbyt wygórowane, prawda? Ja jestem takie właśnie zdania. Jeśli macie odmienne zdanie, to chętnie go wysłuchamy, piszcie.

 

Opowiadanie pełną gębą zostało pokazane nam przez jmk. Wydawałoby się, że klimaty mafijno-włoskie są oklepane już i było kilkanaście podobnych rzeczy w historii działu. A jednak nie! Zobaczyliśmy, śledzimy (cały czas, oby tak zostało) poczynania z Avellino w nowych ramach. Można? Można!

Wysoki poziom od początku do teraz. Nie piszę, że do końca, bo nie chcę zapeszać i złowróżyć.

Wróbelki ćwierkają, że autor "Per aspera ad astra" przygotowuje pewną niespodziankę odnośnie swojego dzieła. Może małą, może sporą dla niektórych, ale... Ja nic nie mówię. ;) Zobaczymy, co się wydarzy.

 

Także już wszystko jasne:

wgraną w "Wakacyjnym konkursie literackim" zgarnia jmk. Ze wszystkich karier, które się nam w lecie wysypały, tylko ten jeden temat spełniał wszystkie wymagania nasze. Gratulacje!!! Nagrody idą w Twoje ręce!

 

"Per aspera ad astra" leci tam, gdzie jego miejsce, czyli do Opowiadań. Status Przyjaciela CMF na trzy miesiące będzie przekazany przez MT. Tu się już Panowie dogadacie, co i jak :)

 

Gratulacje, jeszcze raz!!!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...