Skocz do zawartości

Orlovi


Grozny

Rekomendowane odpowiedzi

Potomkowie Wikingów zostali straceni, więc postanowiłem wystartować na nowo. Podobnie jak Norwegowie na Euro grali ostatni raz w 2000 roku, jeszcze jako Jugosławia. Kibicowałem im wtedy. Emocjonujące mecze ze Słowenią czy Hiszpanią każdy powinien obejrzeć. Na podwórku stawiałem kołnierzyk do góry jak Savo Milosevic.

 

W grupie mamy Albanię, Armenię, Portugalią oraz Danię. Cel to oczywiście awans na Euro we Francji.

 

FM 15.3.2
Ligi - Anglia (1-2), Francja (1-2), Niemcy (1-2), Włochy (1-2) oraz Hiszpania, Serbia

Baza danych : Duża

 

 

 

#1

 

 

Kadra na Łotwę oraz Portugalię

 

 

 

 

Bramkarze:

 

  1. Zeljko Brkic
  2. Bojan Saranov
  3. Damir Kahriman

Obrońcy:

  1. Neven Subotic
  2. Matija Nastasic
  3. Nikola Maksimovic
  4. Nemanja Pejcinovic
  5. Aleksandar Kolarov
  6. Ivan Obradovic
  7. Branislav Ivanovic
  8. Nenad Tomovic

Pomocnicy:

  1. Nemanja Matic
  2. Radosav Petrovic
  3. Nemanja Gudelj
  4. Milos Jojic
  5. Zdravko Kuzmanovic
  6. Dusan Tadic
  7. Lazar Markovic
  8. Adem Ljajic
  9. Zoran Tosic

Napastnicy:

 

  1. Filip Djordjevic
  2. Cleo
  3. Nikola Djurdjic

 

 

 

 

 

W kadrze nie ma wielu niespodzianek. Doświadczony Vladimir Stojkovic odrzucił powołanie, więc numerem jeden na początku eliminacji będzie gracz włoskiego Carpi Brkic. Nie ma Milana Lukaca bramkarza z ligi tureckiej, który był przewidywany na drugiego bramkarza. W środku obrony stawiam na duet Bundesligi. Tylko Subotic niestety sezon zaczyna jako rezerwowy w Dortmundzie. Boki obronny nie mogły być inne, chociaż na prawej stronie Tomovic oraz Ivanovic nie grają w swoich klubach. Fiorentina gra trójką w obronie, więc nie ma miejsca dla Nenada, ale to on raczej powinien być pierwszym moim wyborem na prawej flance.

W środku pomocy rządzić ma duet Matic - Gudelj. Na bokach mają grać Tadic oraz Ljajic. Adema będę jeszcze mógł wykorzystać w ataku oraz na klasycznej 10-tce. Skorzystać nie mogłem z Aleksandra Mitrovica gracza Newcastle. W składzie za to jest Cleo (Donatan!!!) znany z pięknych bramek z Partizana. Obecnie przeniósł się grać do Brazylii. Nie mam zbyt wielu napastników do wyboru. Nikola Djurdjic strzela gole w 2 Bundeslidze, a Filip Djordjevic jest zmiennikiem Miroslava Klose.

Odnośnik do komentarza

Na razie go nie powołałem. Wolałem Tosica oraz Markovica. Jeszcze będzie się to zmieniać. :Będę szybciej szukać jakiegoś klubiku :)

 

#2

 

 

Z Łotwą w debiucie wygrywam 1:0 po bramce Nastasica po dośrodkowaniu z lewej strony Kolarova. Zagrałem w ustawieniu 451. Na 10-tce zagrał Adem Ljajic, a na szpicy Cleo.

 

 

 

09.09.2014r. w Lizbonie Mecz Eliminacyjny
Portugalia - Serbia 1:1

0:1 Djordjevic

1:1 Alves

 

Skład: Saranov - Kolarov, Nastasic, Subotic, Ivanovic - Petrovic, Tadic, Gudelj, Markovic - Ljajic, Djordjevic

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Eliminacje zaczynamy z grubej rury. Tym razem wyszliśmy już w klasycznym ustawieniu 442 ustawieniu pod kontratak. Ljajic został przesunięty do ataku. Po meczu z Łotwą z kadry wylecieli bramkarz Brkic oraz Matic. Najbardziej obawiałem się o boki defensywy. Z jednej strony Ronaldo, z drugiej Vieirinha. Potem jeszcze świeży Nani wpadł pograć. W ostatniej chwili zmieniłem zdanie co do prawego obrońcy. Za Tomovica w pierwszym składzie wybiegł Ivanovic. Biedny nie dotrwał nawet do końca pierwszej połowy. W ogóle cała prawa strona nie wytrzymała. W końcówce jeszcze Markovic zszedł z urazem. Portugalczycy oczywiście mieli przewagę w tym spotkaniu, ale pierwsze uderzenie my zadaliśmy po świetnej kontrze właśnie z prawej strony. Lewa strona już tak dobrze nie funkcjonowała. Bardziej skupiła się na grze obronnej. Bramkę straciliśmy po zamieszaniu w polu karnych po rzucie rożnym. Świetnie dwukrotnie interweniował nasz bramkarz, ale Alves podtrzymał zasadę do trzech razy sztuka.

 

Liderem po pierwszej kolejce Armenia, która ograła Albanię. W październiku kolejne starcie z Duńczykami oraz towarzysko z Wenezuelą.

Odnośnik do komentarza

#3

 

 

Powołania na Danię oraz Wenezuelę

 

 

 

 

Bramkarze:

 

  1. Bojan Pavlovic
  2. Bojan Saranov
  3. Damir Kahriman

Obrońcy:

  1. Neven Subotic
  2. Matija Nastasic
  3. Nikola Maksimovic
  4. Nemanja Pejcinovic
  5. Aleksandar Kolarov
  6. Ivan Obradovic
  7. Branislav Ivanovic
  8. Nenad Tomovic

Pomocnicy:

  1. Nemanja Matic
  2. Radosav Petrovic
  3. Nemanja Gudelj
  4. Milos Jojic
  5. Nenad Krsticic
  6. Dusan Tadic
  7. Lazar Markovic
  8. Adem Ljajic
  9. Zoran Tosic

Napastnicy:

 

  1. Filip Djordjevic
  2. Cleo
  3. Aleksander Mitrovic

 

 

 

 

Nie ma większych zmian, Pierwszy bramkarz Brkic nadal kontuzjowany. Stojkovic obraził się na amen, ponieważ dalej nie zamierza grać w tej kadrze. W kadrze znalazł się Krsticic kosztem Kuzmanovica. Oboje grają we Włoszech. Tylko, że Nenad częściej grywa w swojej Sampdorii. Powołałem również młodziutkiego Mitrovica, który powrócił po kontuzji. Ciężko będzie mu się przebić do pierwszego składu w Newcastle. Obecnie wygląda, że będzie trzecim wyborem. Pierwszym jest rywal z eliminacji Yura Movsisyan, a jego zmiennikiem Seydou Doumbia.

Odnośnik do komentarza

#4

 

 

 

10.10.2014r. w Belgradzie Mecz Eliminacyjny
Serbia - Dania 5:3
1:0 Kolarov
1:1 Wass
2:1 Tadic
3:1 Ljajic
3:2 Makienok
4:2 Djodjevic
5:2 Schmeichel sam.
5:3 Poulsen

Skład: Saranov - Kolarov, Nastasic, Subotic, Ivanovic - Matic, Tadic, Gudejl, Markovic, Ljajic, Djordjevic

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Przed meczem wypadł Cleo, więc ponownie szansę w ataku otrzymuje Adem. Duńczycy to nasz bezpośredni rywal o awans, więc zamierzałem zaatakować od pierwszej minuty. Liczyły się tylko 3 pkt. To nie był dzień dla obrońców obydwu zespołów. Zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Świetnie z wolnego przywalił Kolarov. Świetnie zagrały nasze skrzydła. Po ich wejściach w pole karne dostaliśmy dwa karne. Martwi tylko łatwość zdobywania bramek przez rywali.

 

 

 

14.10.2014r. w Belgradzie Mecz Towarzyski
Serbia - Wenezeula 3:1
1:0 Tosic
2:0 Cleo
3:0 Cleo
3:1 Ramirez

 

 

Skład: Saranov - Obradovic, Pejcinovic, Subotic, Tomovic - Jojic, Petrovic, Krsticic, Tosic - Cleo, Mitrovic

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Z powodu kontuzji nie mogłem skorzystać z Maksimovica oraz Ivanovica. Mecz bez większej historii. Cieszy wygrana. Pierwsze bramki w kadrze 29 latka Cleo. Skrzydła zostały bardzo dobrze ocenione. Dla mnie zabrakło celnych dośrodkowań. Nie wykorzystaliśmy potencjału Mitrovica w polu karnym. Rywale strzelili bramkę w końcówce meczu, ale na nią zasłużyli. Wcześniej parę razy ładnie nas skontrowali.

 

Tabela

 

 

W grupie liderem Portugalia, która wygrała swoje mecze z Albanią oraz Armenią. Jednak były to mocno wymęczone zwycięstwa. Może to być dla nas ostrzeżeniem. W listopadzie również zagramy towarzysko z Czechami oraz o punkty z Albanią.

Odnośnik do komentarza

#5

 

 

Powołania

 

 

 

 

Bramkarze:

 

  1. Milan Lukac
  2. Bojan Saranov
  3. Zeljko Brkic

Obrońcy:

  1. Neven Subotic
  2. Matija Nastasic
  3. Uros Spajic
  4. Aleksandar Kolarov
  5. Ivan Obradovic
  6. Pavle Ninkov
  7. Nenad Tomovic

Pomocnicy:

  1. Nemanja Matic
  2. Radosav Petrovic
  3. Nemanja Gudelj
  4. Milos Jojic
  5. Nenad Krsticic
  6. Dusan Tadic
  7. Lazar Markovic
  8. Adem Ljajic
  9. Zoran Tosic
  10. Filip Djuricic

Napastnicy:

 

  1. Filip Djordjevic
  2. Cleo
  3. Aleksander Mitrovic

 

 

 

 

 

 

 

12.11.2014r. w Belgradzie Mecz Towarzyski
Serbia - Czechy 1:1

1:0 Cleo
1:1 Lafata



Skład: Brkic - Obradovic, Pejcinovic, Subotic, Ninkov - Matic, Djuricic, Jojic, Tosic - Cleo, Mitrovic

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

W składzie parę zmian. Z powodu kontuzji Ivanovica oraz zmęczenia Tomovica doświadczony Pavle Ninkov. Na lewej stronie również nowa twarz Filip Djuricic. Zasłużony remis. Pierwsza połowa po naszej stronie, w drugiej przewagę mieli rywale. Szansy nie wykorzystał Djuricic, który nie pokazał się w ofensywie.

 

 

 

16.11.2014r. w Belgradzie Mecz Eliminacyjny
Serbia - Albania 1:1
1:0 Tadic
1:1 Vajushi



Skład: Brkic - Kolarov, Nastasic, Subotic, Tomovic - Tadic, Matic, Gudelj, Markovic - Ljajic, Djordjevic

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Nie takiego wyniku się spodziewałem. W pierwszej połowie mieliśmy sporo szans na powiększenie przewagi, ale raz brakło precyzji, raz świetnie bronił albański bramkarz. Tak ciągle balansowaliśmy nad przepaścią. W końcówce meczu jedna skuteczna akcja rywali i strata punktów. Głupio stracone punkty. Na szczęście obyło się bez wścibskich dronów.

 

Tabela

 

 

W drugim meczu Duńczycy potrafili zremisować u siebie z Portugalią.

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2015

 

 

W styczniu starałem się o posadę w HSV. Niestety wybrali innego kandydata. Wybrali Christiana Streicha, a ja go zastąpiłem w Freiburgu. Zespół jest na dobrej drodze do awansu do Bundesligi. Pierwszy cel to niczego nie popsuć i awansować spokojnie. Potem się wzmocnić na Bundesligę. :P

 

Kadra:

vol. 1

vol. 2

 

 

Sparingi

Ado Den Haag - Freiburg 2:1 (Nils Petersen)
Wattenscheid - Freiburg 0:2 (Probst, Petersen)
Freiburg - Ludogorec 1:3 (Petersen)
Freiburg - Austria Wiedeń 1:1 (Hofler)

 

Po rozegraniu paru sparingów ustaliłem mniej więcej swoją pierwszą jedenastkę. Klub do tej pory grał 442, z dwoma defensywnymi pomocnikami. Osobiście wolę troszeczkę ofensywne ustawienie - tylko z jednym defensywnym.

 

Preferowany skład: Klandt - Gunter, Hohn, Kempf, Hedenstad - Guede, Abrashi/Schuster, Daehli, Grifo/Kerk - Petersen, Zulechner/Mitrovic.

 

 

Pod koniec okienka wypożyczyłem dwóch zawodników celem wzmocnienia składu. W kasie pusto, więc szukałem darmowych wypożyczeń. I tak do zespołu dołączyli Aleksander Mitrovic oraz Rachid Ghezzal. Mitrovic, którego mam w kadrze powinien skorzystać na tym wypożyczeniu.

Odnośnik do komentarza

#6

 

 

 

Luty 2015


2 Bundesliga

[20/34] Freiburg - Nurnberg 3:0 (Petersen, Guede, Daehli)
[21/34] St. Pauli - Freiburg 1:3 (Petersen, Daehli, Guede)
[22/34] FSV Frankfurt - Freiburg 0:3 (Gunter, Zulechner x2)

Pierwsze debiutanckie mecze bardzo solidne. Norweg Daehli szaleje na lewym skrzydle. Na prawej stronie stawiam na Niemca Kerka. Guede ma niezły instynkt strzelecki. W sumie nic dziwnego, może grać również w ataku. Po meczu z St. Pauli dwumiesięcznej przerwy nabawił się Julian Schuster. Szkoda chłopaka, bo mocno interesował się nim Stuttgart. Prawie 30 lat na karku, więc ostatnia szansa dostać za niego parę groszy. Godnie zastępować będzie go Abrashi. Mitrovic bez gola, ale duet Petersen-Zulechner nieźle funkcjonuje.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

#7

 

 

Marzec 2015


2 Bundesliga

[23/34] Freiburg - TSV Munchen 2:0 (Mitrovic, Grifo)
[24/34] Arminia - Freiburg 3:3 (Petersen, Daehli, Hofler)
[25/34] Freiburg - Paderborn 3:2 (Mitrovic, Daehli, Kerk)
[26/34] Fortuna - Freiburg 0:1 (Grifo)
[27/34] Freiburg - Eintracht Braunschweig 3:1 (Philipp, Ghezzal, Mitrovic)

Puchar Niemiec

1/8 Karlsruhe - Freiburg 0:4 (Petersen x2, Daehli, Kerk)

Premierowe trafienie Mitrovica. Z Lwami zagraliśmy zmiennikami. Następny mecz w Pucharze Niemiec był o wiele ważniejszy. Mini derby Badenii z Felixem Magathem. Okazaliśmy się skuteczni aż do bólu. Na 6 celnych strzałów - cztery gole. W losowaniu mieliśmy trochę szczęścia i w kolejnej rundzie zagramy z FSV Frankfurt.

Po meczu z Brunszwikiem świętujemy awans do Bundesligi. Utrzymaliśmy poziom za poprzednika i już w marcu mamy luzy w lidze.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

#8

 

 

Powołania na Armenię

 

 

 

 

Bramkarze:

 

  1. Milan Lukac
  2. Bojan Saranov
  3. Zeljko Brkic

Obrońcy:

  1. Neven Subotic
  2. Matija Nastasic
  3. Aleksandar Kolarov
  4. Ivan Obradovic
  5. Nikola Maksimovic
  6. Nenad Tomovic
  7. Nemanja Pejcinovic
  8. Branislav Ivanovic

Pomocnicy:

 

  1. Radosav Petrovic
  2. Filip Kostic
  3. Milos Jojic
  4. Nenad Krsticic
  5. Dusan Tadic
  6. Lazar Markovic
  7. Adem Ljajic
  8. Zoran Tosic
  9. Filip Djuricic

Napastnicy:

 

  1. Filip Djordjevic
  2. Cleo
  3. Aleksander Mitrovic

 

 

 

Na kadrę z powodu kontuzji nie przyjechał nasz duet środkowych pomocników Gudelj oraz Matic. Szansę debiutu może dostać Filip Kostic ze Stuttgartu. Nieciekawa sytuacja u innego skrzydłowego Tosica, który w nowym klubie siedzi na ławce.

 

Zimowe transfery kadrowiczów
Zoran Tosic do AS Monaco za 6,25 mln €
Nenad Krsticic do Sassuolo za 825 tys €
Mitrovic na wypożyczeniu w Freiburgu

 

 

 

29.03.2015r. w Erywaniu Mecz Eliminacyjny
Armenia - Serbia 1:3
0:1 Ljajic
0:2 Jojic
1:2 Mkhitaryan
1:3 Cleo



Skład: Brkic - Kolarov, Nastasic, Subotic, Tomovic - Petrovic, Tadic, Jojic, Markovic - Ljajic, Djordjevic

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Po ostatniej głupie stracie punktów musieliśmy wygrać to spotkanie. W środku z powodu kontuzji wprowadziłem plan B.

Tak powinniśmy wypunktować Albańczyków w listopadzie. Drugi duet środkowych pomocników się sprawdził. Milos strzelił bramkę, a Petrovic przechwycił parę piłek. Jeden był bardzo ważny po kontrze przy 2:1 dla nas. Duńczycy zagrali dla nas. Bezbramkowo zremisowali w Tiranie.

 

Tabela

 

Następny mecz eliminacyjny w czerwcu z Portugalią.

Odnośnik do komentarza

#9

 

 

Kwiecień 2015

 

2 Bundesliga

[28/34] Freiburg - Kaiserslautern 1:1 (Hedenstad)
[29/34] Bochum - Freiburg 0:3 (Kerk x2, Petersen)
[30/34] Greuther Fürth - Freiburg 0:3 (Mitrovic, Hedenstad, Petersen)
[31/34] Freiburg - Sandhausen 1:0 (Abrashi)

Puchar Niemiec

1/4 FSV Frankfurt - Freiburg 0:4 (Zulechner x3, Petersen)
1/2 Koln - Freiburg 3:4 (Petersen x4)


Po meczu z Kaiserslautern bałem się nieco rozluźnienia do końca sezonu, a źle by to wpłynęło na zmagania w pucharze. Jednak nic z tych rzeczy. W następnych spotkaniach graliśmy na całego i spokojnie wygrywaliśmy.

Przed ważnym meczem w Kolonii do zespołu wrócił Julian Schuster. W pierwszym składzie postawiłem dalej na Abrashiego, który jednak trzech dobrych meczy z rzędu nie potrafi rozegrać. Ale nie wpłynęło to na wynik. Popis gry dał duet Kerk - Petersen. Skrzydłowy trzykrotnie dogrywał do Petersena. Nils w końcu pokazuje, że również zespołom z Bundesligi potrafi strzelać bramki. W następnym sezonie zerwie z łatką snajpera dla drugiego sortu. :) W finale zagramy z Bayer Leverkusen. Będzie to pierwszy finał dla naszego klubu.


Zacząłem już myśleć o wzmocnieniach na Bundesligę. Wiemy już, że po sezonie przyjdzie do nas młody skrzydłowy Carrasco za 3,6 mln €. Nasi scouci obserwują również zawodników do środka pola m.in Celso Borgesa, Mateusza Klicha, Rasmusa Elma czy Tomasa Horave. Trzeba będzie również poszukać bocznych obrońców, bo obecnie nie mam żadnych zmienników. :)

 

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Klicha nie chcą sprzedawać.

 

 

#10

 

 

Maj 2015

 

 

2 Bundesliga

[32/34] RB Leipzig - Freiburg 3:2 (Schuster, Ghezzal)
[33/34] Freiburg - Duisburg 4:1 (Mujdza, Kerk, Philipp, Grifo)
[34/34] Karlsruhe - Freiburg 0:2 (Petersen. Gunter)


W Lipsku po 15 spotkaniach na wiosnę w końcu zaznaliśmy goryczy porażki. Rywale tym zwycięstwem przypieczętowali swój awans. Warto również odnotować powrót doświadczonego bocznego obrońcy Mensura Mujdzy, który wraca po 5 miesiącach. W meczu z Duisburgem zalicza gola oraz asystę. Sezon ligowy kończymy pewnym zwycięstwem.


W Bundeslidze Schalke 04 mistrzem. Wyprzedzili Bayern oraz Bayer.

 

Tabela

 

 

 

30.05.2015r. w Berlinie Finał Pucharu Niemiec
Bayer Leverkusen - Freiburg 1:1 7:8 po karnych
1:0 Çalhanoglu
1:1 Zulechner



Skład: Klandt - Gunter, Hohn, Kempf, Hedenstad - Daehli, Guede, Schuster, Kerk - Zulechner, Petersen

 

Świetnie się im postawiliśmy w regulaminowym czasie gry. Początek był kiepski, bo w 6 minucie straciliśmy gola po karnym. Im dalej w las tym lepiej graliśmy. Głównie kontrowaliśmy. Daehli się zrehabilitował za karnego i dograł patelnie do Zulechnera. Zagrożenie stwarzał głównie Hakan Çalhanoglu, ale większość jego strzałów była niecelna.

Obawiałem, się że w dogrywce padniemy. Na początku dogrywki młodziutki Levin Öztunali wyleciał za brutalny faul w środku boiska. Także to my przejęliśmy kontrolę, ale nie na tyle by wcisnąć zwycięskiego gola. A w karnych strzelaliśmy bezbłędnie. U rywali w ósmej próbie pomylił się Tin Jedvaj. Pierwsze trofeum zdobyte. Zagramy w pucharach. Ciekawe czy jakaś drużyna z zaplecza zdobyła już puchar. Musiałbym sprawdzić. Za 15 lat Hajto będzie wspominać nasz zwycięski skład.

 

Teraz trzeba wzmacniać się podwójnie. Na Bundesligę oraz Europę.

 

 

Piłkarze w liczbach

vol.1

vol.2

Odnośnik do komentarza

#11

 

 

 

Powołania na Czarnogórę oraz Portugalię

 

 

 

 

 

Bramkarze:

 

  1. Milan Lukac
  2. Bojan Saranov
  3. Vladimir Stojkovic

Obrońcy:

  1. Neven Subotic
  2. Matija Nastasic
  3. Aleksandar Kolarov
  4. Ivan Obradovic
  5. Nikola Maksimovic
  6. Nenad Tomovic
  7. Nemanja Pejcinovic
  8. Branislav Ivanovic

Pomocnicy:

 

  1. Nemanja Matic
  2. Filip Kostic
  3. Milos Jojic
  4. Nenad Krsticic
  5. Dusan Tadic
  6. Lazar Markovic
  7. Adem Ljajic
  8. Nemanja Gudelj
  9. Filip Djuricic

Napastnicy:

 

  1. Filip Djordjevic
  2. Cleo
  3. Aleksander Mitrovic

 

 

 

 

Z powodu kontuzji nie mogłem powołać bramkarza Brkica oraz pomocnika Petrovica. Małe zaskoczenie - Stojkovic się przeprosił z kadrą i wraca. Długo nie wytrzymał. Do kadry oczywiście po ostatniej nieobecności wracają Matic i Gudelj. W kadrze zostali Djuricic oraz Kostic, więc musiałem komuś podziękować. Trafiło na Tosica, który po transferze do AS Monaco nie wstał z ławki.

 

 

 

 

10.06.2015r. w Podgoricy Mecz Towarzyski
Czarnogóra - Serbia 1:1
1:0 Vukcevic
1:1 Markovic


Skład: Lukac - Kolarov, Pejcinovic, Maksimovic, Ivanovic - Krsticic, Jojic, Kostic, Djuricic - Cleo, Mitrovic

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Nie zbyt dobry prognostyk przed Portugalią. Co prawda z pierwszego składu wyszedł tylko Kolarov. Po przerwie zmienił go Obradovic i po tej stronie poszło skuteczne dośrodkowanie Gojacanina. Niczym ciekawym nie błysnęli młodzi skrzydłowi. Oby Tosic zaczął coś tam grac. Sytuację ratować musieli na co dzień podstawowi gracze.

 

 

14.06.2015r. w Belgradzie Mecz Eliminacyjny
Serbia - Portugalia 3:2
0:1 C. Ronaldo

0:2 C. Ronaldo

1:2 Gudelj

2:2 Djordjevic

3:2 Jojic


Skład: Stojkovic - Kolarov, Nastasic, Subotic, Tomovic - Matic, Tadic, Gudelj, Markovic - Ljajic, Djordjevic

 

Statystyki

 

 

Oceny

 

 

Na ten mecz wracam oczywiście do żelaznego składu. Do bramki powraca syn marnotrawny. Co ciekawe jest to już 3 bramkarz w eliminacjach.

Pierwsza połowa potwierdziła zasadę mówiącą o tym, że niewykorzystane sytuację się mszczą. Mieliśmy dwie, trzy doskonałe sytuacje. Raz Markovic obił poprzeczkę. W drugiej nawet nie zdążyliśmy ruszyć do ataku, a już było 0:2. Nani objechał Kolarova i świetnie dograł do Ronaldo. Myślałem, że już się nie podniesiemy. A tu proszę! Miła niespodzianka. Cała wpuszczona trójka rozruszała grę, a w trzeciej doliczonej minucie Jojic wpakował z główki dając nam upragnione zwycięstwo. Piękny comeback.

 

 

Tabela

 

Tego samego dnia nasza młodzieżowa kadra u20 mierzyła się w 1/4 MŚ również z Portugalią. Nie mieli tyle szczęścia co seniorzy i przegrali. Turniej udany, w fazie grupowej potrafili wygrać z Brazylią, Jamajką oraz Australią. Potem jeszcze po drodze odpalili Amerykanów.

 

 

 

Transfery

 

 

Nie udało się wyrwać Klicha z Kaiserslautern to wyjąłem Rubena Jenssena za 2,5 mln €. W pomocy potrafi grać na każdej pozycji, raczej będzie używany w roli defensywnego pomocnika albo środkowego jako wsparcie dla obrony. Karim Guede na stare lata postanowił zmierzyć się w Premiership. Odszedł do Burnley za 2,5 mln €. Ponadto przedłużyłem wypożyczenie Mitrovica oraz Ghezzala. Z wypożyczenia wrócił środkowy obrońca Stefan Mitrovic. Nie spodziewałem się, że ktoś skusi się na Amira Abrashiego. A tymczasem przechodzi do Bordeaux za 5 mln €. Za dużo wina tam piją. Tylko teraz trzeba będzie poszukać kogoś do środka, wypożyczyć jakiegoś bocznego obrońcę.

Odnośnik do komentarza

#12

 

 

Czerwiec/Lipiec 2015

 

 

Sparingi

Freiburg - Young Boys 3:1 (Petersen, Pihilipp x2)
Freiburg - Szachtar 0:5
Clermont Foot - Freiburg 1:1 (Zulechner)
Freiburg - Rubin Kazan 1:3 (Carrasco)
Neustrelitz - Freiburg 0:5 (Petersen x3, Mitrovic x2)
Toulouse - Freiburg 1:1 (Zulechner)
Freiburg - Fenerbahçe 0:1
Southampton - Freiburg 5:0


Super Puchar Niemiec

 

Freiburg - Schalke 04 0:2

 

Preferowany skład na sezon: Klandt - Gunter/De Ceglie, Hohn, Kempf, Hedenstad - Jenssen, Daehli, De Guzman, Carrasco/Kerk - Zulechner/Mitrovic - Petersen.

 

 

Na rozpoczęcie sezonu gramy o nasze drugie trofeum. Skorzystać nie mogłem z Juliana Schustera, który już na początku przygotowań dostał urazu rzepki i pauzuje już od 3 tygodni. Mecz ten zagraliśmy na własnym stadionie. W pierwszej połowie to my mieliśmy minimalną przewagę, ale to mistrzowie wpakowali nam gola przed przerwą. Tuż po przerwie strata kolejnej bramki. Kempf zrobił prosty błąd w ustawieniu i Huntelaar strzelił swojego drugiego gola. Po tej bramce już się nie podnieśliśmy. Ostatni kwadrans graliśmy w osłabieniu. De Ceglie po dwóch minutach zszedł z kontuzją. Pechowy debiut.

 

 

Transfery

 

Do zespołu celem uzupełnienia braków dołączył lewy obrońca Paolo De Ceglie z Juventusu Turyn za 800 tys €. Zabrałem się również w końcu na kupno środkowego pomocnika i wyszło, że zostały mi tylko 2 mln w kasie. Coś tu poszło nie tak. :) Z pomocą przyszli bogacze z Lipska i rzucili 18 baniek za Kerka. Kto bogatemu za broni. Młody jednak nie dogadał się w kwestii długości kontraktu. Pozostało tylko poszukać kogoś z opcją wypożyczenia. Padło na Jonathana De Guzmana z Napoli.

 

 

W Grecji rozegrano mistrzostwa Europy u19. Nasza młodsza odpadła dopiero w półfinale po dogrywce z Francją. W grupie juniorzy ograli Anglię, Hiszpanię oraz Grecję.


Odbyło się również losowanie grup eliminacyjnych do MŚ w Rosji. Co ciekawe trafiliśmy do pierwszego koszyka. Z drugiego koszyka najlepiej było ominąć Francję.

Trafiliśmy znowu do ostatniej grupy. Zagramy z Azerbejdżanem, Bośnią, Czarnogórą oraz Portugalią. Dość trudna grupa. Na wyjazdach można pogubić punkty z takimi rywalami.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...