Skocz do zawartości

Wydłużenie kadencji MT - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie, bo przez te parę kadencji nie było potrzebne. Tylko akcja Vamiego jest tu wyjątkiem.

Napisałem może zbyt oficjalnie, ale jest to odpowiedź na zdanie, ża zawsze moda można wyrzucić - w sumie nie można, bo nie za bardzo nie ma jak, no i nie ma po co ;)

Odnośnik do komentarza

Dlatego lepszą opcja jest ta półroczna kadencja, bo w przypadku afery kadencja w najgorszym wypadku wygaśnie.

Zresztą co byście zrobili, gdyby w głosowaniu Vamiego większość byłą za odwołaniem MT? Rozwiazalibyście się?

 

No i w jeszce trudniejszym przypadku: gdyby głosowanie było wyrównane kiedy uznalibyście, że OK, czas na głosowanie minął? Gdyście zrobili w momencie korzystnej dla MT opinii byłoby to co najmniej kontrowersyjne.

 

Oczywiście jest to bardzo hipotetyczny przykład, bo tak jak pisałem wcześniej przez tę parę lat nie było takiej sytacji. W przypadku afer zamiaszny sam odchodził okryty hańbą, albo po prostu nie zdobywał poparcia w kolejnych wyborach, które nie sa zbyt odległe czasowo.

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Rozwiazalibyście się?

no a dlaczego mielibyśby tego nie zrobić ? forum nie jest naszą własnością. ja bym zrezygnował, mówię tutaj za siebie, reszta niech sie wypowie.

 

 

 

gdyby głosowanie było wyrównane kiedy uznalibyście, że OK, czas na głosowanie minął? Gdyście zrobili w momencie korzystnej dla MT opinii byłoby to co najmniej kontrowersyjne.

no nie wiem, ankiete wystawia sie powiedzmy na 2 tygodnie, skąd taki pomysł ? z góry ustalasz ile trwa, to też potem nie ma takich niejasności jakie insynuujesz.

 

 

 

W przypadku afer zamiaszny sam odchodził okryty hańbą, albo po prostu nie zdobywał poparcia w kolejnych wyborach, które nie sa zbyt odległe czasowo.

w skrajnym przypadku 6 miesięcy - z mojego punktu widzenia tak samo długo, a mniej grzebania przy liczeniu nominacji, potem głosowaniu. jest to napewno mniej czasochłonne niż awardsy, ale jednak to czyjś prywatny czas.

Odnośnik do komentarza

idąc dalej czysto hipotetycznym przykładem:

no a dlaczego mielibyśby tego nie zrobić ? forum nie jest naszą własnością. ja bym zrezygnował, mówię tutaj za siebie, reszta niech sie wypowie.

 

No a jak ktoś by nie chciał odejść? Bo przecież dostał mandat na pół roku w oficjalnych wyborach, a nie w jakiejś tam ankiecie koło Maryni ;)

 

no nie wiem, ankiete wystawia sie powiedzmy na 2 tygodnie, skąd taki pomysł ? z góry ustalasz ile trwa, to też potem nie ma takich niejasności jakie insynuujesz.

 

No tak, zapomniałem, że można ustalić jakąś datę. Tylko Ty mówisz "powiedzmy 2 tygodnie", a dlaczego nie tydzień, nie miesiąc? Jak widzisz niektórzy kwestionują długość samej kadnecji, a co dopiero długość głosowania w takiej ankiecie.

 

No i pojawia się problem "braku obrony", bo gdyby ktoś rzucił oskarżaniem, wystawił wotum zaczął zbierać głosy na obalenie MT, a dopiero później wypłynęły dowody obronne część osób mogłaby zmienić zdanie na dany temat.

 

w skrajnym przypadku 6 miesięcy - z mojego punktu widzenia tak samo długo, a mniej grzebania przy liczeniu nominacji, potem głosowaniu. jest to napewno mniej czasochłonne niż awardsy, ale jednak to czyjś prywatny czas.

 

No i to 6 miesięcy jest IMHO znośne, bo nie pamiętam afery, w której brałyby więcej niż 1 osoba z MT, a przecież 1 osoba w MT zdziałać wiele nie może, ponieważ ważne decyzje i tak podejmujcie większością głosów, prawda?

 

 

Generalnie zmierzam do tego, by nie zmieniać czegoś, co działa dobrze :)

Odnośnik do komentarza

No pewnie, że jakby było głosowanie o odwołaniu MT to bym odszedł, wszyscy byśmy odeszli. Szczerze mówiąc to nawet nie sądziłem, że ktoś uważa tamto głosowanie za niewiążące xd. I nie uważam, że jest coś nie tak w zastępowaniu członka MT następnym w kolejce w głosowaniu (sam tak w końcu wskoczylem kadencję temu ;) ), nie ma też co uproceduralniac dla samego fetyszu, przy stosunkowo niewielkiej społeczności jaką jesteśmy zdecydowanie bardziej wolę elastyczność.

Odnośnik do komentarza

A gdyby podniosły się nieodosobnione głosy, że następna 5 to zły pomysł i trzeba zrobić nowe wybory to myślę, że nie byłoby problemu sprawdzić czy większość woli by kadencję dociągnęła następna 5, czy może jednak nowe wybory (co trochę miesza ich kalendarium, ale to nie jest chyba jakiś wielki problem).

Generalnie w sytuacji, gdy jest nas tutaj aktywnych ~kilkudziesięciu, znaczna część z kilkoma tysiącami(!) postów (plus sporo osób zna się z przysłowiowego Reala) to wiemy na kogo głosujemy. Naawet gdyby trafił się szalony modtimowiec to zawsze jest ktoś nad nami, bo nie my jesteśmy właścicielami domeny itp, więc jakby jutro Feanor (cicha woda brzegi rwie!) wpadł w szał wyrzucania członków MT i banowania userów to nie jest tak, że jest niepowstrzymaną siłą i żegnamy się z CMF, zrobi się mały burdel, ale na krótko i i tak żadne procedury by temu zapobiec nie mogły.

Wolę (ofc nie wypowiadam się tutaj jako MT, tylko jako user), żeby to właśnie społeczność oddolnie decydowała co robimy w danej sytuacji w sposób, jaki uważa za najlepszy dla siebie a nie 'prawo'. To tylko internet k**wa.

Nie wspomnę już o tym, że w znacznej większości jesteśmy już za starzy na dziecinady. Myślę, że cała ewolucja forum do obecnego kształtu jest bardzo mocno związana ze starzeniem się samych userów i nawet jeżeli pojawią się jakieś afery, to nie ma szans by były tak spektakularne jak te, które doprowadziły sposób zarządzania forumem do obecnego kształtu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...