Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Brawo Calderon. Dzieki temu upartemu glupkowi i jego zaparciu na kupienie Ronaldo, nie dosc ze grajka Man Utd nie kupilismy to jeszcze najprawdopodobnie stracimy Robinho :rotfl:. Idealny prezes. Tym bardziej ze zostaniemy z jednym skrzydlowym (nawet jak wroci Sneijder, to on nie jest nominalnym skrzydlowym, tak samo VdV), ktory prawdopodobnie polamie sie w jednym z pierwszych 5 meczow sezonu. Zawsze mozemy grac 5 srodkowymi pomocnikami :doh!: .

Odnośnik do komentarza

Gdyby nie zwyciestwo mozna by napisac sporo zlego o grze Realu, ale wygrali tak wiec nie zamierzam narzekac. Mam nadzieje, ze gra w nastepnych spotkaniach bedzie wygladala lepiej bo w tym sezonie Barca nie bedzie stala i sie przygladala. Oby takze De la Red dostawalo duzo szans bo to co dzisiaj zrobil to mistrzowskie zagranie. Czerwien dla VdV jak najbardziej zasluzona i niech mu dorzuca kilka meczy zawieszenia to moze pomysli nad tym co robi. O ile w tej sytuacji nie mozna miec watpliwosci to juz druga zolta dla Ruuda jest dyskusyjna. Na powtorce wyraznie widac, ze Holender trafil najpierw w pilke.

Odnośnik do komentarza

Real faktycznie trochę przeciętnie grał w 1 połowie. Miał lekką przewagę ale bez jakiś groźnych sytuacji po za jedną kiedy to Ruud zatrzymał piłkę, która szła na nogę Raula i pewnie byłoby 1:0. Do tego 2 strzały z dystansu i to wszystko. Czerwona kartka dla VdV powoduje, że później ciężko oceniać grę drużyny bo szanse nie były wyrównane. Ale dla mnie pokazali w 2 połowie dobrą grę. Zagrali z determinacją i brak 1 zawodnika, a potem drugiego wcale ich nie podłamał tylko wyzwolił w nich wole walki. I udało im się wygrać ten mecz. Strzelić bramkę w 9 przegrywając z silnym rywalem nie jest łatwo. A strzelić jeszcze 3 grając w 9 to już spory wyczyn. Bardzo dobrze pokazał się Robben. Sporo się nabiegał i robił to z pożytkiem. W 1 połowie może nie wybierał najlepszych rozwiązań bo za bardzo indywidualnie grał ale w drugiej już w pełni się zrehabilitował za to. De la Red strzelił piękną bramkę i pokazał, że w walce o pierwszy skład będzie się liczył. Oby to zwycięstwo osiągnięte w ciężkiej sytuacji bardziej scementowało zespół przed walką w PD. Pierwszy tytuł zdobyte teraz pora walczyć o resztę.

Hala Madrid!

Odnośnik do komentarza

Na Cazorle bym sie nie cieszyl, chyba ze gralby na prawej pomocy. Villa to co innego, dla mnie to on od poczatku powinien byc priorytetem, a nie Ronaldo (czy ktos wierzyl ze on na prawde przyjdzie?). Wolalbym jednak zeby Robinho zostal i przyszedl tylko Villa, ale to juz moje prywatne zachcianki.

Odnośnik do komentarza
Chociaż podobno wszystkie transfery przygotowane są już z rocznym wyprzedzeniem

Chyba z opóźnieniem :wacko:

W moich oczach Calderon się skompromitował, nie dość, że żadna z jego sztandarowych obietnic nie została spełniona (Kaka, Ronaldo), to jeszcze dopuścił do odejścia Robinho(bo chyba nikt już nie ma złudzeń, że odejdzie). I dlatego powinien podać się do dymisji.

Odnośnik do komentarza

Z przyśpieszeniem bo jak nie wyszło z Ronaldo to pojawiła się informacja, że przyjdzie za rok. Valencia nie chciała sprzedać Villi to znowu było, że przyjdzie za rok. Więc już chyba szykują transfery na następne lato :keke: Calderon ma nie wyparzoną gębę i plecie co mu ślina na język przyniesie. Jak pojawiła się oferta za Robinho to powiedział, że to nie czas na przeprowadzenie transferów na kilka dni przed końcem. A od tamtego momentu próbuje ściągnąć 3-4 zawodników.

Odnośnik do komentarza
Z przyśpieszeniem bo jak nie wyszło z Ronaldo to pojawiła się informacja, że przyjdzie za rok. Valencia nie chciała sprzedać Villi to znowu było, że przyjdzie za rok. Więc już chyba szykują transfery na następne lato :keke: Calderon ma nie wyparzoną gębę i plecie co mu ślina na język przyniesie. Jak pojawiła się oferta za Robinho to powiedział, że to nie czas na przeprowadzenie transferów na kilka dni przed końcem. A od tamtego momentu próbuje ściągnąć 3-4 zawodników.

Między innymi dlatego mam go dość, pieprzy różne rzeczy byle się przypodobać socios, a później mówi, że te cele były nieosiągalne, ale za rok się uda :doh!: .

Zresztą wątpię żeby prawdziwym socios pomysł naszego genialnego prezydenta żeby za wszelką cenę sprowadzić Ronaldo się podobał.

Mam nadzieję, że następnym prezydentem Realu będzie człowiek, który będzie mógł o sobie powiedzieć Soy un madridista y tengo una alma blanca.

Nie przeczę, że Calderon zrobił wiele dobrego dla Realu, ale ostatnio za bardzo pajacuje.

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę to nie rozumiem tego szału zakupów jaki zapanował w ostatnich dniach. Potrzebny jest jeszcze jeden skrzydłowy, który da sobie radę na prawej i lewej stronie. Gramy jednym klasycznym skrzydłowym i dobrze by było gdyby Robben, który ma dosyć często kontuzje miał dobrego zmiennika. Jeżeli nikt taki nie przyjdzie to takim zawodnikiem będzie Drenthe. W ataku wzmocnień nie potrzeba. Villa to świetny zawodnik ale w żaden sposób nie jest w stanie zastąpić Robinho bo to całkiem inny piłkarz. W ataku jest Ruud i Raul. Do tego spore postępy robi Higuain i trzeba dawać mu szanse bo nie zawodzi. Do tego jest Saviola, który dla mnie jest najmniej przydatny w ataku. Druga linia wygląda dobrze. Defensywnych pomocników jest 3: Gago, Diarra i de la Red. Powiedziałbym, że to najmocniej obsadzone pozycje w całej Hiszpanii, a może i na świecie. 3 ofensywnych środkowych zawodników: Guti, VdV, Sneijder. Kuleje skrzydło bo jest Robben i Drenthe i przydałby się też ktoś 3. W obronie na środku Cannavaro, Pepe, Heinze, Ramos, Metzelder na pewno dadzą radę. Na prawej stronie Ramos, Torres, Salgado. Pewniakiem jest Ramos ale Torres też dałby radę go zastąpić jakby co. Lewa strona Heinze, Marcelo, Torres. Jeden bardziej defensywny jak Heinze. Jeden ofensywny jak Marcelo i Torres, który jest takim w pół Heinze i Marcelo. Na bramce Iker i Dudek.

Drużyna bardzo dobrze skompletowana. Są piłkarze doświadczeni jak Raul, Ruud, Guti, Cannavaro, Heinze. I sporo młodszych jak Marcelo, Ramos, VdV, Sneijder, Drenthe, Torres, Higuain. Myślę, że Real jest w stanie powtórzyć po raz 3 z rzędu mistrzostwo Hiszpanii i zdziałać coś w LM jeżeli nie będzie plagi kontuzji najważniejszych graczy jak rok temu z Romą.

No i jeżeli tak się skończy okienko to będzie to od bardzo dawna gdy nie wydano majątku. Bo 20 mln na Vaarta i 10 na Garaya i de la Red chyba 5mln euro.. A odszedł Baqtista, Soldado, Grenaro, Balboa i pewnie Robinho.

Odnośnik do komentarza

Zakup Villi to bardziej przyszłościowa inwestycja. Ruud i Raul mają swoje lata i być może to będzie dla nich ostatni sezon w pierwszym składzie. Calderon musiał też zamazać wielką plamę (brak transferu Cristiano i odejście Robinho) tak więc wrócić na piedestał postanowił ściągnąć Davida. Po za tym to zarząd dobrze kombinował. Chciał wzmocnić tyle te pozycje, które tego wymagały (czyt. skrzydło). Niestety z transferu Ronaldo nic nie wypaliło, a na dodatek stracimy naszego podstawowego skrzydłowego. Tak więc po transferze Ronaldo mielibyśmy trzech, a teraz zostaniemy z jednymi. Mam więc nadzieję, że do końca okienka ktoś na skrzydło przyjdzie. Pozostałe pozycje tak jak stwierdził pescar mamy bardzo dobrze obsadzone i w tym sezonie wzmocnienia na nich nie są potrzebne. W następnym roku raczej też nie. Bo w obronie odejdzie Fabio, ale już na jego miejsce jest zaklepany Garay. Co najwyżej w pomocy można się spodziewać kogoś nowego na skrzydle no i cracka w ataku.

Odnośnik do komentarza

Nie no wiadomo, że nie, ale w tym sezonie byłaby pewnie wielka rotacja w trio Villa - Raul - Ruud. Jednak już w następnym sezonie mógłby przodować duet Villa - Higuain i mam nadzieję, że tak będzie. Sam Gonzalo ma ponoć już w niedzielę wystąpić na Riazor w pierwszym składzie i trzeba przyznać, że ściągnięcie jego było bardzo dobrym ruchem. Już w poprzednim sezonie zdobył dla nas kilka ważnych bramek i mam nadzieję, że teraz będzie odgrywał jeszcze ważniejszą rolę.

 

Pojawiła się szansa, że Robinho jednak u nas zostanie. W sumie to jeśli byłaby taka okazja to nie ma co się obrażać jak tylko dać mu drugą szansę bo jest to zawodnik wyjątkowy.

 

Co do LM no to się szykuje bardzo trudna przeprawa. Kilka grup są strasznie łatwe (vide Barca, Inter). Z Juve zawsze grało się nam trudno, jak gra Zenit wszyscy widzą i z całą pewnością łatwo skóry nie sprzedadzą, zwłaszcza u siebie, a BATE no cóż, pozostaje im zarabiane na biletach bo punktów to raczej nie zdobędą.

Odnośnik do komentarza

Robinho zwołał dzisiaj konferencje prasową i dalej upiera się że odchodzi do Chelsea. Nie wiem czy dobrze to rozgrywa bo Calderon nie bardzo chce go sprzedać, a po swoim zachowaniu łatwego życia na SB mieć nie będzie. Real nie ma kogo kupić w jego miejsce dlatego chyba raczej nie odejdzie. Chelsea też nie ma zamiaru płacić sporych pieniędzy za niego, a ma jeszcze 2 lata kontraktu. Zobaczymy jak to się skończy ale może Robinho wyjść to bokiem.

 

Dzisiaj mecz z Deportivo na wyjeździe. Mimo, że nie jest to już jakaś świetna drużyna to do rywala podejść z pokorą bo od 17 lat nie wygraliśmy na ich terenie. A przydałoby się rozpocząć sezon od zwycięstwa, a nie od samego początku gonić rywali. Na pewno nie zagra VdV za czerwoną kartkę, Robinho bo myślami jest w Londynie. Reszta gotowa do gry. W dobrej formie strzeleckiej jest Ruud. Robben w meczu z Valencią grał bardzo dobrze. Szanse od początku dostanie też Higuain i myślę, że jest szansa na przełamanie tej klątwy.

Mecz o 21 ale na C+S2 dopiero transmituje o 22:30.

Odnośnik do komentarza

Na pewno sprzedaliby Robinho gdyby poprosił o to na początku sezonu, ale nie bo on musiał tydzień przed zamknięciem okienka zacząć się oficjalnie domagać sprzedaży. Próbowaliśmy w jego miejsce kupić Ville, ale Valencie zażądała 80 mln, nie chcieliśmy też podpieprzać Cazorli Villarreal kilka dni przed zamknięciem okienka tak więc czego on się spodziewał? Zresztą sama Chelsea też oferuje za niego mało, a Robben mogli nam sprzedać za prawie 40 mln. Jeszcze kilka godzin do zamknięcia okienka, ale już raczej nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza

Okienko dopiero zamyka się jutro o północy. Więc trochę czasu jeszcze jest. Nie wiem kto wpadł na pomysł Villa za Robinho jak to dwaj różni zawodnicy. Pewnie jakby przyszedł to znowu Raulowi szukano by pozycji dalej od bramki. Jedyną opcją jest teraz Joaquin, który wczoraj powędrował na trybuny i nawet na ławce go nie było. Więc myślę, że coś jest na rzeczy z nim. Jestem przeciwny jego zakupowi bo zamiast się rozwinąc zrobił krok w tył. A jakoś nie wierzę, że w Realu się odbuduje.

Odnośnik do komentarza
Okienko dopiero zamyka się jutro o północy. Więc trochę czasu jeszcze jest. Nie wiem kto wpadł na pomysł Villa za Robinho jak to dwaj różni zawodnicy. Pewnie jakby przyszedł to znowu Raulowi szukano by pozycji dalej od bramki. Jedyną opcją jest teraz Joaquin, który wczoraj powędrował na trybuny i nawet na ławce go nie było. Więc myślę, że coś jest na rzeczy z nim. Jestem przeciwny jego zakupowi bo zamiast się rozwinąc zrobił krok w tył. A jakoś nie wierzę, że w Realu się odbuduje.

 

1 września kończy się okienko czy o północy 31 sierpnia?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...