Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, zazwyczaj kontekst ma znaczenie, porównania do Nawałki nie skomentuje bo troll po prostu, zresztą jak większość Twojej aktywności.

 

2 godziny temu, MitnickMike napisał:

Jeżeli natomiast uważasz, że po 10 kolejkach sezon jest spisany na straty.... no to gratuluję obycia w temacie. Powinni już koronować Barcelonę? W sumie Alaves ze średnim posiadaniem piłki na poziomie +- 30% w meczu też na pewno utrzyma swoją pozycję. W grupie LM Real jest po 3 kolejkach na pierwszym miejscu po pechowej porażce z CSKA. Sezon spisany na straty jak widać :D

 

Hm, a nie napisałem, że może poza LM? I owszem, uważam że zespół w kadrowej i mentalnej sytuacji Realu nie ma szans na wygranie ligi, nieważne kto przyjdzie. Barcelona powiozła ich bez Messiego, z resztą ligi też sobie poradzi. A jeżeli się mylę to chętnie poznam przykład analogicznej sytuacji gdzie drużyna zdobyła tytuł. Najlepiej w La Liga bo jednak charakterystyka ligi ma znaczenie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike
Godzinę temu, lad napisał:

Nie do końca w temacie, ale jaki związek ma posiadanie piłki z zajmowanym miejscem? Leicester w sezonie mistrzowskim mieli tę statystykę na poziomie ~40%.

Ma taki związek, że ciut inaczej to wygląda w Hiszpanii a ciut inaczej w Anglii. Chyba, że chcesz napisać, że Alaves będzie drugim Lester? Oni nie mają prawa na półmetku rozgrywek być wyżej niż 8-9 miejsce. Zakład?

 

37 minut temu, ajerkoniak napisał:

Nie wiem, zazwyczaj kontekst ma znaczenie, porównania do Nawałki nie skomentuje bo troll po prostu, zresztą jak większość Twojej aktywności.

To nie ja wyskoczyłem z Nawałką tylko Hyde. Pozdrawiam cieplutko :) I to troll, zgadzam się :)

 

39 minut temu, ajerkoniak napisał:

A jeżeli się mylę to chętnie poznam przykład analogicznej sytuacji gdzie drużyna zdobyła tytuł. Najlepiej w La Liga bo jednak charakterystyka ligi ma znaczenie.

Eeeee ale jakiej sytuacji? Że przegrała ważny mecz derbowy i zdobyła tytuł? Czy że miała po 10 kolejkach 7 punktów straty do lidera i wygrała ligę? Koleszka wyżej pisze o Leicester jako wyznaczniku % posiadania piłki w sezonie mistrzowskim. To trzymamy się PD czy nie w końcu? 

 

Odnośnik do komentarza

Muszę Ci serio przeliterować :D ? Okej:

 

1. Barcelona ma konkretnego trenera, który wie co robi, ma wzmocniony skład, zmiennicy działają, gwiazdy śmigają w większości, nawet ogarnia takie ego jak Vidala czy Dembele, kontuzji mają mało, Messi do tego za niedługo wróci. Forma fizyczna także jest, jedyny minus można postawić przy obronie, ale na La Liga wystarczy strzelić więcej bramek niż reszta co na razie Barcelona udowadnia. Real z wymienionych nie ma nic, dosłownie NIC.

 

2. Strata punktowa w tej lidze nawet tak mała często bywa wystarczająca, przecież od ładnych ok. 8 lat duopol z małą przerwą trwał w najlepsze i trzeba było punktować jak pojebion by powalczyć z Barcą/Realem.

 

3. Co ma do tego Leicester czyli mistrz INNEJ ligi o INNEJ specyfice w sezonie gdzie większość z Top 6 była w mniejszym lub większym kryzysie :> ?

4 minuty temu, MitnickMike napisał:

Ma taki związek, że ciut inaczej to wygląda w Hiszpanii a ciut inaczej w Anglii. Chyba, że chcesz napisać, że Alaves będzie drugim Lester? Oni nie mają prawa na półmetku rozgrywek być wyżej niż 8-9 miejsce. Zakład?

 

No to zerknij na resztę statystyk i zobacz jak punktują Ci, nie tylko Alaves, którzy nie grają na posiadanie piłki w tym sezonie. Wiadomym jest, że lepsze drużyny mogą mieć wyższe, ale w tym sezonie La Liga posiadanie jest drugorzędne w punktowaniu. Najlepszym przykładem jest Real regularnie notujący ponad 60%.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ajerkoniak napisał:

1. Barcelona ma konkretnego trenera, który wie co robi, ma wzmocniony skład, zmiennicy działają, gwiazdy śmigają w większości, nawet ogarnia takie ego jak Vidala czy Dembele, kontuzji mają mało, Messi do tego za niedługo wróci. Forma fizyczna także jest, jedyny minus można postawić przy obronie, ale na La Liga wystarczy strzelić więcej bramek niż reszta co na razie Barcelona udowadnia. Real z wymienionych nie ma nic, dosłownie NIC.

 

 

Nie zgodzę się. Valverde nie wie co robi, jest trenerem, który trenował średnie klubiki i mania ze średniego klubiku mu z butów wychodzi. 

1. Brak dobijania przeciwnika.

2. Nie wie co znaczy rotacja (wstawienie zawodnika na ławkę i sięgnięcie po niego gdy wynik jest chujowy).

3. Cały czas te same zmiany.

4. Panowanie nad szatnią takie, że zaraz Vidal, Malcolm, Dembele będą strzelali fochy, bo wzmocnienia były ale trener pizda, który nie potrafi rotować składem na poziomie silnego zespołu.

 

Wydaje mi się, że Valverde idealnie pasowałby do Realu tak jak Lopetegui idealnie pasowałby do Barcelony.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Oczywistości. Pokazać Ci że zespół z PD odrobił taką stratę? Sezon 2015/2016 gdzie z 10 punktów straty do Barcy na koniec sezonu ta różnica wynosiła ledwo jedno oczko. Mówimy oczywiście o Realu. Mistrzostwa nie zdobyli ale pokazali, że strata 10 punktów jest jak najbardziej do odrobienia. Tyle. Coś jeszcze Ci wytłumaczyć? :) 

 

Przeczysz sam sobie w tym momencie. Twierdzisz, że liga jest wyrównana a jednocześnie, że Barcelona na pewno rozniesie wszystkich w pył :) Zobaczymy. Tym bardziej, że w cieniu tej rywalizacji na linii Real-Barcelona pozostało niedoceniane Atletico.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Brudinho napisał:

 

 

Nie zgodzę się. Valverde nie wie co robi, jest trenerem, który trenował średnie klubiki i mania ze średniego klubiku mu z butów wychodzi. 

1. Brak dobijania przeciwnika.

2. Nie wie co znaczy rotacja (wstawienie zawodnika na ławkę i sięgnięcie po niego gdy wynik jest chujowy).

3. Cały czas te same zmiany.

4. Panowanie nad szatnią takie, że zaraz Vidal, Malcolm, Dembele będą strzelali fochy, bo wzmocnienia były ale trener pizda, który nie potrafi rotować składem na poziomie silnego zespołu.

 

Wydaje mi się, że Valverde idealnie pasowałby do Realu tak jak Lopetegui idealnie pasowałby do Barcelony.

 

Owszem, niemniej jednak jak na razie wychodzi na jego. Mistrzostwo rok temu zostało zdobyte, w tym też będzie.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike
19 minut temu, ajerkoniak napisał:

Barcelona ma konkretnego trenera, który wie co robi

 

4 minuty temu, Brudinho napisał:

Nie zgodzę się. Valverde nie wie co robi

 

2 minuty temu, ajerkoniak napisał:

Owszem, niemniej jednak jak na razie wychodzi na jego

 

:rotfl: 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, MitnickMike napisał:

Oczywistości. Pokazać Ci że zespół z PD odrobił taką stratę? Sezon 2015/2016 gdzie z 10 punktów straty do Barcy na koniec sezonu ta różnica wynosiła ledwo jedno oczko. Mówimy oczywiście o Realu. Mistrzostwa nie zdobyli ale pokazali, że strata 10 punktów jest jak najbardziej do odrobienia. Tyle. Coś jeszcze Ci wytłumaczyć? :) 

 

Przeczysz sam sobie w tym momencie. Twierdzisz, że liga jest wyrównana a jednocześnie, że Barcelona na pewno rozniesie wszystkich w pył :) Zobaczymy. Tym bardziej, że w cieniu tej rywalizacji na linii Real-Barcelona pozostało niedoceniane Atletico.

 

 

 

 

 

O czym Ty mówisz :D ? Jakim cudem 15/16 ma sens jeśli nie odrobili mistrzostwa i sytuacja NIE jest w ogóle analogiczna? Ani Realu ani Barcelony?

 

Gdzie napisałem, że liga jest wyrównana?

3 minuty temu, MitnickMike napisał:

 

 

 

:rotfl: 

 

No serio? To chyba logiczne, że moje potwierdzenie odnosi się do tego, że Valverde jakieś błędy popełnia i nie jest idealnym trenerem, ale jego sposób na Barcelonę się sprawdził. Przynajmniej na tyle by zdobyli mistrzostwo.

 

Mogę to rozwinąć inaczej:

Ad. 1, 2 oraz 3 nie spowodowały problemów ze zdobyciem mistrzostwa, a Ad. 4 jest dyskusyjne bo Dembel i Vidal chociażby w derbach pokazali, że mogą coś wnieść i choć trochę i konfliktach jest gadane to na razie konsekwencji z tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike
1 minutę temu, ajerkoniak napisał:

 

O czym Ty mówisz :D ? Jakim cudem 15/16 ma sens jeśli nie odrobili mistrzostwa i sytuacja NIE jest w ogóle analogiczna? Ani Realu ani Barcelony?

 

Gdzie napisałem, że liga jest wyrównana?

eeee sezon 2018/2019 ma 38 kolejek a nie 10. Barcelona jeszcze mistrzostwa nie zdobyła :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MitnickMike napisał:

Ma taki związek, że ciut inaczej to wygląda w Hiszpanii a ciut inaczej w Anglii. Chyba, że chcesz napisać, że Alaves będzie drugim Lester? Oni nie mają prawa na półmetku rozgrywek być wyżej niż 8-9 miejsce. Zakład?

A jakie  to ma znaczenie? W Hiszpanii uprawiają inną odmianę piłki nożnej? Nie będę się o nic zakładał, bo Primera Division praktycznie w ogóle nie śledzę. Odnosiłem się jedynie do tego stwierdzenia, że nie da się osiągnąć dobrego rezultatu mając niższe posiadanie piłki od przeciwnika. Da się i było to w historii tego sportu wielokrotnie prezentowane. Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, MitnickMike napisał:

Takie też jest i moje zdanie no ale dostałem wytyczne od pewnego moderatora, że:

1) modteam już dawno wyrósł z karania za takie rzeczy

2) mam trzymać łeb nisko

 

 

Nie jestem z modtimu, ale przypuszczam że jeśli określenia typu „oderwany od rzeczywistości debil” ograniczysz do ludzi w swoim otoczeniu i nie będziesz nimi epatował na forum, to wszystko będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Real Madryt podjął decyzję i postanowił, że Santiago Solari ostatecznie zostanie trenerem Realu Madryt do końca sezonu, przekazano w nocnym programie Chiringuito. 

Dobry ruch działaczy. Na hop siup nie ściągają jakiegoś trenera, dają szansę Argentyńczykowi. Na razie mu wychodzi. 

No może jednak nie do końca, gdyż:

Nacho z naderwanym więzadłem- przerwa koło 8 tygodni,

Casemiro ze skręceniem kostki- około 20 dni out,

Sergio Reguilón i Gareth Bale- na razie jeszcze nie wiadomo na ile i co im jest.

 

A to wszystko po wczorajszym meczu z Celtą, który wygrali 4-2. Zaraz będzie połowa Castilli albo młodzików grać w składzie. Z jednej strony fajnie, dostaną szansę, ale z drugiej strony wiadomo- nie ten poziom może być jeszcze. 

Dobrze, że jednak Solari daje szansę Ceballosowi- wczoraj ładą brameczkę sieknął.

Odnośnik do komentarza

Nie powiedziałbym, że to pewne, że zostanie do końca sezonu. Na razie wygrał wszystko, wróciły bramki i szczęście. Bo tydzień temu bramka Viniciusa na mega farcie i zdobyte 3 punkty. Przeciwników po za Celtą trudnych nie miał. Na pewno na jego plus to, że wykonuje ruchy, które są po myśli zarządu. Szanse dla Viniciusa, przy kontuzji bocznych obrońców postawił na ich naturalnych zmienników bez kombinowania i wypaliło. Ale jeżeli grudzień będzie ciężki i nie wygra KMŚ to nie wiem czy dotrwa do końca. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...