Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Super Puchar Europy zdobyty. Po raz drugi z rzędu. Dorzucone kolejne (3) trofeum w tym roku. Zostały jeszcze dwa- Super puchar Hiszpanii i KMŚ. Miło będzie po to sięgnąć. Wychodzi na to, iż to będzie najlepszy rok Realu od dłuższego czasu.

 

Wczoraj Królewscy bardzo sympatycznie grali, czasem totalnie dominowali Man Utd. W drugiej połowie trochę im siadła gra. Chyba pogoda i rozruszanie się (a może jeszcze tego brak) graczy miały wpływ na taki obraz.

Zidane dobrze zareagował na Rashforda, z którym Carvajal miał problemy i wprowadził Lucasa do pomocy.

Jak dla mnie najsłabiej wczoraj wyglądał na boisku Bale. Często uciekał od akcji, zostawał w tyle. Nie wiem czy taki zamysł, żeby rozciągał grę, cofał się do obrony. Mi się wydaje, że jednak nie był.

Walijczyka wrzucić na lewe skrzydło i tylko tam, niech se hasa, albo sprzedać go.

 

Real jest bardzo silny jako kolektyw, co pokazali też wczoraj. Mają tak wielkie indywidualności, a stanowią jedność.

Odnośnik do komentarza

Bale nie grał wybitnie ale zabrakło mu trochę szczęścia i dwie bramki mógł strzelić, zaliczył asystę. Zdecydowanie najlepsi Isco i Casemiro. Kolejna ważna bramka Brazylijczyka i super gra. Aktywny w ofensywie i defensywie. Byłem pod wrażeniem tego co gra :)

Dla mnie największy minus to Navas. Bardzo elektryczny. Zawalił bramkę. Dwa razy odbił przed siebie i mogły być z tego dwie bramki, padła na szczęście jedna. Jedno złe wyjście na początku meczu. Końcówkę sezonu miał ok, okres przygotowawczy też, ale mam obawy co do jego gry. No i druga obawa to co robić jak wróci BBC całe i zdrowe. Z Isco drużyna zyskuje zdecydowanie bardziej, niż graniem całym BBC.

Odnośnik do komentarza

Bale nie grał wybitnie ale zabrakło mu trochę szczęścia i dwie bramki mógł strzelić, zaliczył asystę. Zdecydowanie najlepsi Isco i Casemiro. Kolejna ważna bramka Brazylijczyka i super gra. Aktywny w ofensywie i defensywie. Byłem pod wrażeniem tego co gra :)

Dla mnie największy minus to Navas. Bardzo elektryczny. Zawalił bramkę. Dwa razy odbił przed siebie i mogły być z tego dwie bramki, padła na szczęście jedna. Jedno złe wyjście na początku meczu. Końcówkę sezonu miał ok, okres przygotowawczy też, ale mam obawy co do jego gry. No i druga obawa to co robić jak wróci BBC całe i zdrowe. Z Isco drużyna zyskuje zdecydowanie bardziej, niż graniem całym BBC.

 

Zgadzam się co do Navasa... Real poważnie powinien jednak potraktować potrzebę zakupienia bramkarza.

Odnośnik do komentarza

Isco przedłużył umowę :) I taka ciekawostka, pokazująca absurd sytuacji w jakiej obecnie jest piłka nożna:

 

 

Klub zabezpieczył się oczywiście nową klauzulą wykupu zawodnika, która teraz będzie wynosić 700 milionów euro. W Realu Madryt nikt nie chce dopuścić do sytuacji, która spotkała Barcelonę i Neymara. „Nie ma żadnego zawodnika z pierwszej kadry z klauzulą mniejszą niż 500 milionów euro. Już w Castilli są piłkarze, który klauzula wynosi 300 milionów”, wyjawia osoba z otoczenia klubu.
Odnośnik do komentarza

Spokojny przebieg meczu do samobója Pique, a potem jak na karuzeli. A w takim zamieszaniu Real czuje się najlepiej. Wygrywają kolejny mecz nie dzięki formie tylko determinacją. Bardzo zdeterminowana grupa, która idzie zawsze po zwycięstwo. Bogactwo w postaci Ronaldo i Asensio na ławce. Po za tym raczej poprawna gra drużyny bez fajerwerków. Navas po za karnym to spokojnie bronił, bez paniki. Karny chyba zasłużony. Bo na jednym zdjęciu po meczu było widać jak pierwszy był kontakt nogi Navasa z nogą Suareza. Dlatego chyba jednak słuszny. W obronie Carvajal grał słabiej. Pomoc na poprawnym poziomie i dramatyczny atak. Patrzenie na współpracę Benzema-Bale to oczy same szczypały i łzy ciekły po policzku od tego. Benzema najsłabszy na boisku. Bale znowu na Camp Nou okradziony z bramki, albo asysty. 3-4 taka sytuacja? Ma chłop pecha. Ale po za tym nic wielkiego nie grał. Ronaldo wszedł, zaorał CN i wrócił bawić dzieci i spokojnie robić okres przygotowawczy. Musiał odpłacić cieszynką Messiemu bo całe lato bolało go to jak drzazga w fiucie. Potem pech i wylatuje, jeszcze odepchniecie więc 4-5 meczów sobie powisi. Ale czy to problem jak ma się kogoś takiego jak Asensio. Złoty chłopak i nie brać Mbappe za 200 mln tylko stawiać na tego chłopaka. Mega talent, dojrzałość i kolejna bramka w debiucie w rozgrywkach w Realu. Wynik lepszy niż gra, ale spokojnie w rewanżu muszą postawić kropkę nad i. Ale trzeba uważać na to, żeby nikt głupio kolejny raz z klasyku nie wylatywał z boiska. Wróci Modrić więc druga linia będzie chodzić jeszcze lepiej. Barcelona musi atakować będzie szansa kąsać bezlitośnie.

Odnośnik do komentarza

Koncertowe pierwsze 45 minut, które rozstrzygnęły rywalizację. To co momentami grali to coś pięknego. Bez Ronaldo, Balea, Isco, Casemiro. Pokazali klasę i oby nie osiedli na laurach tylko dalej z takim samym głodem szli po kolejne trofea. Zwycięstwo w dwumeczu 5:1 i ciężko się do czegoś przyczepić. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i szkoda, że nie udało się odnieść spektakularnego zwycięstwa pod względem wyniku. Była szansa na strzelenie więcej bramek bo w grze była przepaść. Asensio jest spektakularny, kolejne golazo, może potem zdarzało się w meczu znikać. W końcu przebudził się Benzema. W formie fizycznej lepszej dawno nie był. Pod koniec sezonu osiągnął dobry poziom, w wakacje wrzucał zdjęcia z siłowni jak ćwiczy i po sylwetce widać. że mocno pracował. Środek pola Kovacić, Kroos, Modrić super zawody. Kovacić kontrolował grę Messiego w tym dwumeczu bardzo dobrze. Zawodnik, który świetnie się rozwija i będzie z niego wielka pociecha w kolejnych latach.

 

Sombrero :)

https://video.twimg.com/tweet_video/DHZ-H43WsAAn9tS.mp4

Odnośnik do komentarza

Niestety, Real w drugiej połowie totalnie odpuścił (?). Wyglądali tak, jakby im się już nie chciało grać.

Ale w pierwszej... jak piszesz pescar- coś pięknego.

Oby ta piękna, ładna dla oka gra była i efektywna w tym sezonie. W poprzednim było często na odwrót- straszny piach i wygrane.

U Królewskich teraz bangla to, co w nie bangla w Barcelonie i jest (tak mi się wydaje) główną z przyczyn ich postawy. Chodzi mi mianowicie o pomoc. W tej chwili w Realu środek boiska jest najlepszy na Świecie. I to w takiej liczbie! Wczoraj komentator jeden podał: na pomocników Królewscy wydali kawałek więcej niż 100 mln € (na wszystkich), czyli tyle ile jeden Pogba, a teraz wygląda to wyśmienicie. Przy obecnym rynku transferowym, ściągnięcie ich wszystkich za taką sumę to jest prawie nie do uwierzenia.

W tym roku zostało jeszcze do zgarnięcia trofeum KMŚ i myślę, że większego problemu z tym nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Coś tam pobiegał, dośrodkowania zrobił trzy takie same- tragiczne :)

Wydaje mi się, iż ZZ najpierw wystawił go wyżej niż Marcelo (lewe pomoc), żeby go zaraz zamienić z Brazylijczykiem miejscami. Blady debiut, rozwinie się. Nie każdy musi mieć debiuty jak Asensio :D

Odnośnik do komentarza

Co do Theo - świetnie wyglądają te jego wejścia na pełnej szybkości, będzie z niego jeszcze dużo pociechy. Pierwsze minuty po zmianie, gdzie grał wyżej - jakby nie dało mu to możliwości rozpędzenia się, po zmianie pozycjami z Marcelo wyglądało to lepiej. Te 3 dośrodkowania zrzućmy na stres w związku z debiutem :D Będą z niego ludzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...