Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

 

Głupotą jest porównywać obu zawodników. Messi z Barceloną grają swoje i łatwiej jemu jest się odnaleźć w tej sytuacji. Wątpię, żeby Ronaldo pasowała taktyka Realu na mecze z Barceloną. Defensywa i długie piłki na walkę z 2-3 rywalami. Gdyby jeszcze dostawał podania do nogi na połowie przeciwnika, a nie wysokie na walkę. Taka jest taktyka na pokonanie Barcelony i tak grał Ronaldo co nie znaczy, że mu taka gra pasowała i mógł pokazać pełnie umiejętności.

 

 

zobaczmy co o tym mysli sam zainteresowany:

 

Cristiano Ronaldo

„Czy dobrze czuję się grając w drużynie nastawionej tak defensywnie, jak Madryt w dzisiejszym meczu? Nie, ale muszę przystosować się do wymagań trenera”.

„Gra w dziesiątkę nie jest łatwa. 0-0 byłoby dobrym rezultatem, przy 2-0 sytuacja jest bardziej skomplikowana”.

„Messi zagrał bardzo dobrze, ale zawsze gra się łatwiej przeciwko osłabionemu rywalowi”.

Barcastuff

Odnośnik do komentarza

Ja chciałbym tylko wstawić kilka filmików na których naprawdę dużo widać. Sytuacja z czerwoną kartką Pepe:

Sytuacja z żółtą kartką Adebayora, spięciem Arbeloa - Pedro i faluem... Busquetsa, który wskoczył na plecy Marcelo i domagał się kartki:

Odnośnik do komentarza

Ja chciałbym tylko wstawić kilka filmików na których naprawdę dużo widać. Sytuacja z czerwoną kartką Pepe:

Sytuacja z żółtą kartką Adebayora, spięciem Arbeloa - Pedro i faluem... Busquetsa, który wskoczył na plecy Marcelo i domagał się kartki:

 

Kartka Adebayora chyba nie z tego meczu, a tak poza tym Sergio nie domagał się kartki tylko padł jak głupi :]

A co do samego faulu Pepe - jak dla mnie kontrowersyjna sytuacja, ale jakąś kartke dałbym na pewno. Biorąc pod uwagę rozpęd, siłę ataku WYPROSTOWANĄ nogą, a w dodatku odwraca się od piłki uznałbym to zachowanie za bezmyślne, niebezpieczne i głupie. Wydaje mi się, że nie ma co dramatyzować nad słusznością tej kartki.

Odnośnik do komentarza

Piękne podsumowanie! Skandalem było wyznaczenie do tego meczu takiego człowieka. Gdy Pierluigi Collina miał podpisaną umowę z tym samym sponsorem co chyba Milan musiał albo z niej zrezygnować albo zakończyć karierę. Wybrał to drugie. Tutaj natomiast gość przejawia uwielbienie dla piłkarza, który gra w tym meczu i dostaje mecz do sędziowania z jego udziałem. Do tego ten sam człowiek sędziował zremisowany mecz z Lyonem 1:1 i nie odgwizdał reki w polu karnym Lyonu. Prawda jest taka, ze jak sędzia potrafi się wybronić z wyrzucenia van Persiego czy Pepe to niesmak po takim sędziowaniu pozostaje. I mam nadzieję, że najsłabszy arbiter według piłkarzy w Bundeslidze, więcej żadnego meczu sędziować Realowi nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Piękne podsumowanie! Skandalem było wyznaczenie do tego meczu takiego człowieka. Gdy Pierluigi Collina miał podpisaną umowę z tym samym sponsorem co chyba Milan musiał albo z niej zrezygnować albo zakończyć karierę. Wybrał to drugie. Tutaj natomiast gość przejawia uwielbienie dla piłkarza, który gra w tym meczu i dostaje mecz do sędziowania z jego udziałem. Do tego ten sam człowiek sędziował zremisowany mecz z Lyonem 1:1 i nie odgwizdał reki w polu karnym Lyonu. Prawda jest taka, ze jak sędzia potrafi się wybronić z wyrzucenia van Persiego czy Pepe to niesmak po takim sędziowaniu pozostaje. I mam nadzieję, że najsłabszy arbiter według piłkarzy w Bundeslidze, więcej żadnego meczu sędziować Realowi nie będzie.

Dlatego należy wprowadzić ankiety dla Wszystkich działaczy, piłkarzy, sędziów, w której wypisali by ulubione kluby i piłkarzy.

 

Niedługo, to nikt nie będzie mógł sędziować, bo każdy sędzia będzie w coś umoczony. Włoskim sędziom Mou zarzucił korupcję, teraz niemiecki sędzia, portugalscy odpadają, bo to krajanie.

 

Pozostają sędziowie z Polski, np. Robert Małek, Siejewicz, Borski. Oni przynajmniej błędy popełniają z nieuctwa a nie z chęci przypodobania się Realowi, czy Barcelonie :D

Odnośnik do komentarza

Tymczasem strona Realu Madryt ujawniła nagranie, gdzie widać, jak Busquets wyzywa Marcelo od małp. Cóż, nie zamierzam oceniać, czy to na tym polega slogan "więcej niż klub", ale niepokojące jest to, że mimo wszystko UEFA nie ma nic przeciwko takiemu zachowaniu i odrzuciła wniosek Królewskich. Cóż, chętnie bym zobaczył, jak zareagowaliby, gdyby takie słowa zostały wypowiedziane w kierunku czarnoskórych piłkarzy WNK.

Odnośnik do komentarza
Piękne podsumowanie! Skandalem było wyznaczenie do tego meczu takiego człowieka.

 

A skandalem nie było, jak Mourinho po tym jak zakończył karierę Friska, domagał się Colliny na mecz z Barceloną i go dostał?

To tak w ramach "skandalicznych" obsad sędziowskich.

W ogóle niedługo nie wiadomo kto będzie mógł gwizdać Realowi, bo lista Mourinho rośnie w niezłym tempie.

 

też boję się pomyśleć co by się stało gdyby nie pomagano Barcelonie wyrzucaniem van Persiego czy Pepe. Czy piękno wtedy też zwyciężyłoby z anty futbolem!?

 

Albo nieuznawaniem gola Pedro czy nie wyrzuceniem chyba Songa.

Wtedy musielibyście sobie znaleźć innego kozła ofiarnego winnego sukcesów znienawidzonego wroga.

Odnośnik do komentarza

To co zrobił Mourinho kiedyś w innych klubach średnio mnie interesuje. I nic nie ma się do tej sytuacji Realu.

 

UEFA udowodniła, że "wykopmy rasizm ze stadionów" to tylko pusty slogan. Szkoda też, że komuś zabrakło jaj na proste słowa przepraszam. Ale jakoś mnie to nie dziwi, że Sergio się na to nie zdecydował. Ramos po chamskim zachowaniu z meczu w listopadzie potrafił przeprosić. Na miejscu Marcelo ręki rasiście bym nie podał.

 

 

Odnośnik do komentarza

UEFA coraz bardziej mnie zadziwia. Zamiast probowac zaprzeczyc teorii Mourinho, to oni wyznaczaja na mecz De Bleeckere. Rownie dobrze ten mecz moglby sedziowac Guardiola :). Nie rozumiem myslenia ze strony wladz europejskiego futbolu, oni probuja cos udowodnic Mournho, czy po prostu skazuja Real z gory na przegrana w tym meczu? Bo jesli De Bleeckere bedzie sie nabieral na aktorstwo graczy Barcelony tak jak z Interem, to przy ich obecnym standardzie, Real zakonczy ten mecz w 8.

Odnośnik do komentarza

Wybór sędziego ciężko ocenić. Rok temu dał się nabrać na teatrzyk Busquetsa. I właśnie w tym meczu może być specjalnie uczulony na takie zagrania, żeby po raz drugi się nie skompromitować. Ale istnieje też ryzyko, że marny z niego sędzia, który dalej będzie nabierał się na taką grę.

Odnośnik do komentarza

 

 

A skandalem nie było, jak Mourinho po tym jak zakończył karierę Friska, domagał się Colliny na mecz z Barceloną i go dostał?

 

A skandalem nie było jak Guardiola nie chciał portugalskiego sędziego i zrobili takie ciśnienie, że żadnego meczu nie sędziował ? Skandalem nie było, że mecz sędziował kibic Messiego (może i Barcelony) ? Kto jak kto ale Barcelona Realowi niewłaściwe zachowanie zarzucać nie ma i nie będzie miała nigdy prawa obojętnie co powie Mourihno. Przykładem darmowy zimny prysznic rok temu na Camp Nou w półfinale LM dla Interu oraz ataki Valdesa i innych na Jose. Mam nadzieję, że dzisiaj jeszcze raz będziecie mogli po meczu to powtórzyć ;-)

Odnośnik do komentarza

Wybór sędziego ciężko ocenić. Rok temu dał się nabrać na teatrzyk Busquetsa. I właśnie w tym meczu może być specjalnie uczulony na takie zagrania, żeby po raz drugi się nie skompromitować. Ale istnieje też ryzyko, że marny z niego sędzia, który dalej będzie nabierał się na taką grę.

 

czy marny sedzia mialby miedzynarodowa licencje na sedziowanie tak waznych spotkan? zagalopowales sie chyba troche

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...