Skocz do zawartości

Tworzenie piłkarskiej stolicy Polski w Gdańsku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, dziś chciałbym rozpocząć nową przygodę w Football Managerze i opisywać ją na forum. Nie będzie to opowiadanie z wymyślaną fabułą, czy też wszelkiego rodzaju wywiadami. Ci, którzy mnie pamiętają wiedzą, że możemy spodziewać się miesięcznych podsumowań. Po prostu chce podzielić się moimi wrażeniami z gry, i liczę, że chociaż troszkę zainteresuje was moją karierą.

Postanowiłem, że zagram klubem z naszej rodzimej Polskiej ligi. Nie będzie to mega wielkie wyzwanie, gdyż obejmę klub z Ekstraklasy, jakim będzie Lechia Gdańsk. Klub ten dysponuje podobno sporymi pieniędzmi jak na nasze warunki i oczekiwania wobec tej drużyny są dosyć wysokie a mimo to, wciąż nie mogą włączyć się do walki o najwyższe cele. Ja postaram stworzyć w Gdańsku najmocniejszy klub piłkarski w Polsce, który godnie będzie reprezentować nasz kraj w europejskich pucharach. Dodam także, że drużynę zamierzam oprzeć niemalże wyłącznie na polskich zawodnikach, choć nie zamykam całkowicie drzwi dla obcokrajowców.

 

Football Manager 2015

Klub: Lechia Gdańsk

Uaktualnienie Revolution Final Ca/PA Update (czy jakoś tak :) )

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sezon 2014/2015

 

Kadra jaką zastałem po objęciu drużyny:

 

Bramkarze:

 

Mateusz Bąk

Łukasz Budziłek

Vanja Milinkovic Savic

Marko Maric

 

Obrońcy:

 

Jakub Wawrzyniak

Neven Markovic

Adam Dźwigała

Rafał Janicki

Gerson

Mario Maloca

Grzegorz Wojtkowiak

Paweł Stolarski

 

Pomocnicy:

 

Daniel Łukasik

Aleksandar Kovacevic

Michał Chrapek

Sebastian Mila

Maciej Wolski

Michał Mak

Sławomir Peszko

Milos Krasic

Flavio Faixao

 

Napastnicy:

 

Marco Paixao

Martin Kobylański

Grzegorz Kuświk

Lukas Haraslin

Adam Buksa

Piotr Wiśniewski

 

Wiem już mniej więcej jak będę chciał, żeby wyglądało moje ustawienie i zdecydowałem się na formację 4-3-3 z trójką napastników, bez skrzydłowych. Wiem także, których zawodników będę chciał się pozbyć a są to dwaj bracia Paixao i Milos Krasic. Planuję także kilka wzmocnień na niektóre pozycje, lecz wszystko wyjdzie w zbliżającym się okresie przygotowawczym i okienku transferowym.

Odnośnik do komentarza

@zuraw - dziękówa :)

@Grozny - jaka jest, ale jest :D. Coś jednak ma w sobie, że po jakimś czasie chce się do niej wrócić :)

 

LIPIEC 2014

 

Transfery z klubu:

 

Marco Paixao (SC Bastia, wypożyczenie)

Flavio Paixao (Jagiellonia Białystok, wypożyczenie)

Milos Krasic (Levadeiakos, wypożyczenie)

 

Od początku chciałem pożegnać się z tymi zawodnikami i odniosłem połowiczny sukces. Udało się tylko wypożyczyć tych piłkarzy, co trochę polepszyło nasz budżet i pozbyłem się zawodników, z których nie chciałem korzystać.

 

Transfery do klubu:

 

Bartosz Kapustka (Cracovia Kraków, 2,2MLN€)

 

Jedynym naszym transferem był zakup niezwykle utalentowanego pomocnika z Cracovii Kraków. Wyłożyliśmy za niego ponad 2MLN€, ale na tym będzie polegać moja polityka transferowa. Zamierzam oprzeć klub na polskich zawodnikach i sprowadzanie najzdolniejszych zawodników będzie moim priorytetem.

 

 

Sparingi:

 

Chojniczanka Chojnice - Lechia Gdańsk 1:3 (Łukasik, M.Paixao, Chrapek)

Lechia Gdańsk - Teplice 1:4 (Mila)

Helmond Sport - Lechia Gdańsk 0:2 (Buksa, Haraslin)

Trinec - Lechia Gdańsk 3:2 (Peszko, Kobylański)

Lechia Gdańsk - Noordwijk 4:1 (Kuświk, Janicki, Mila, Chrapek)

 

 

 

Ekstraklasa

 

[1/30] Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 0:0

[2/30] Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 3:1 (2x Kobylański, Kapustka)

 

Tabela

 

Mój debiut w Ekstraklasie przypadł na wyjazdowy mecz z Ruchem Chorzów, jednak jako widowisko piłkarskie zupełnie nie spełnił oczekiwań kibiców. Mecz był piekielnie nudny i nie działo się praktycznie nic godnego uwagi, kompletnie bezbarwny mecz.

W drugim spotkaniu było już o wiele lepiej, szybko objęliśmy prowadzenie za sprawą Martina Kobylańskiego. Cracovia szybko wyrównała, ale jeszcze przed przerwą debiutujący w tym meczu Bartek Kapustka zdobył pierwszą bramkę w naszych barwach i to przeciwko swojemu byłemu klubowi. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem, choć kontuzji nabawił się Daniel Łukasik, który będzie musiał pauzować przez 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza

Krasica i Flavio Paixao chciałem pozbyć się od początku. Raz to sprawa pensji, dwa że nie widzę w tych zawodnikach szczególnych umiejętności. Marco Paixao chciałem początkowo zostawić, lecz musiałem zdobyć jeszcze parę brakujących funduszy na Kapustkę. Głównym powodem jest to, że zamierzam opierać klub na polskich zawodnikach i dawać szansę młodym zawodnikom.

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2014

 

Ekstraklasa

 

[3/30] Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:0

[4/30] Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:1 (Mila, Peszko)

[5/30] Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:1 (Chrapek, [sam.])

[6/30] Korona Kielce - Lechia Gdańsk 0:2 (Kuświk, Chrapek)

[7/30] Podbeskidzie - Lechia Gdańsk 2:0

 

Tabela

 

 

Puchar Polski

 

[1 runda] Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:4d. (Janicki, Kapustka, Buksa, Kovacevic)

[2 runda] Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 2:1 (Kapustka, Haraslin)

 

 

Pierwsza moja porażka miała miejsce już w trzeciej kolejce Ekstraklasy i naszym katem została Wisła Kraków. Nie graliśmy w tym meczu źle, jednak wynik nie może nas zadowalać. W kolejnych meczach było już o wiele lepiej i zanotowaliśmy trzy zwycięstwa, w tym bardzo cenne z Lechem Poznań. Przeciwko Podbeskidziu zagraliśmy kompletnie beznadziejnie a sam mecz był piekielnie nudny. W tabeli przoduje Legia Warszawa a my tracimy do niej cztery punkty.

W Pucharze Polski już w pierwszej rundzie trafiliśmy na głównego faworyta do wygrania tego trofeum. Legia była od nas przynajmniej o klasę słabsza i udało nam się awansować dalej. W drugiej rundzie pokonaliśmy Śląsk Wrocław i w kolejnych szczeblach przyjdzie nam się zmierzyć z o wiele słabszymi drużynami z trzeciej ligi.

Odnośnik do komentarza

@Galizerix - dziękówa, Łukasik dopiero co wraca po kontuzji i na pewno dam mu szansę, zobaczymy jak się spisze.

 

--------------------------------------------

 

WRZESIEŃ 2014

 

Ekstraklasa

 

[8/30] Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 2:1 ([sam.])

[9/30] Lechia Gdańsk - Termalica B-B Nieciecza 5:1 (2x Buksa, Mila, Peszko, Haraslin)

[10/30] Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:0 (Haraslin)

 

Tabela

 

Puchar Polski

 

[3 runda] Pniówek Pawłowice - Lechia Gdańsk 0:1 (Dźwigała)

[4 runda] Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Lechia Gdańsk 2:1 (Mak)

 

Wrzesień przede wszystkim będzie nam się kojarzył z kompromitacją w Pucharze Polski. Zostaliśmy pokonani przez Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która nawet nie gra w 3 lidze. Po wyeliminowaniu Legii i korzystnym losowaniu kolejnych etapów mogliśmy zajść w pucharze naprawdę wysoko, lecz wylano na nas kubeł zimnej wody. W Ekstraklasie gramy w kratkę, nie potrafię przewidzieć jak zagra moja drużyna w kolejnych meczach, raz gramy znakomicie by w następnym meczu kompletnie nie pokazać nic ciekawego. Z pewnością muszę pogrzebać w taktyce, bo polska rzeczywistość okazuje się dla mnie dużym wyzwaniem.

 

 

Odnośnik do komentarza

@Qu - no nie wygląda to najlepiej, na wyjazdach mamy problemy ze stworzeniem dobrych sytuacji podbramkowych. Cały czas trwają pracę nad taktyką, teraz są to drobne korekty ale w przerwie zimowej dojdzie do poważniejszych zmian w taktyce i zobarzymy wtedy efekty.

------------------------------------------------------------------------------

 

PAŹDZIERNIK 2014

 

Ekstraklasa

 

[11/30] Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0

[12/30] Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 1:4 (2x Kuświk, 2x Peszko)

[13/30] Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 2:1 (Haraslin, Peszko)

 

Tabela

 

Miesiąc rozpoczęliśmy od porażki z Legią Warszawa, która tym samym zrewanżowała się nam za porażkę w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Tym razem spotkanie było bardziej wyrównane, Legia zagrała o wiele lepszy mecz i okazała się zwycięska. My jednak nie możemy sobie zbyt wiele zarzucić, bo akurat w tym meczu nasza gra mi się podobała. Dobrą dyspozycję przełożyliśmy na kolejne mecze, które wygraliśmy kolejno z Górnikiem Łęczna i Śląskiem Wrocław.

 

 

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2014

 

Ekstraklasa

 

[14/30] Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 3:0 (2x Chrapek, Janicki)

[15/30] Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1:0 (Peszko)

[16/30] Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów 2:1 (Chrapek, Mak)

[17/30] Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 4:4 (Peszko, Kapustka, Haraslin, Buksa)

[18/30] Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:2 (Mak)

[19/30] Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:2 (Maloca, Peszko)

 

Tabela

 

Po ostatnich meczach mogę śmiało stwierdzić, że nasza forma znacznie się poprawiła i przede wszystkim ustabilizowała. Choć do poprawy jest jeszcze wiele, wyniki są bardzo zadowalające. Pokonaliśmy Pogoń, Piast i Ruch dzięki czemu znaleźliśmy się na fotelu lidera Ekstraklasy. Bardzo szkoda remisu z Cracovią, gdyż prowadziliśmy już 4:2 a bramkę na remis straciliśmy w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. W kolejnym meczu po raz drugi już w tym sezonie przegraliśmy z Wisłą Kraków, która całkiem nieźle radzi sobie w tym sezonie. Na zakończenie rundy jesiennej pokonaliśmy Górnik Zabrze i 2014 rok kończymy na drugim miejscu w tabeli mając tyle samo punktów co prowadząca Legia. Przed nami przerwa zimowa, a co za tym idzie długi okres przygotowawczy, który zamierzam przeznaczyć na udoskonalenie taktyki.

 

Odnośnik do komentarza

Sparingi

 

Wisła Puławy - Lechia Gdańsk 0:2 (Mila, Haraslin)

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 2:1 (Mak, Sypniewski)

Lecha Gdańsk - Okocimski Brzesko 3:0 (2x Haraslin, Wiśniewski)

GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 0:6 (4x Mak, Janicki, Haraslin)

Górnik Wałbrzych - Lechia Gdańsk 1:1 (Gerson)

Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk 0:4 (2x Mak, Buksa, Dźwigała)

Lechia Gdańsk - Polonia Bytom 4:0 (Peszko, Buksa, Chrapek, [sam.])

 

W przerwie zimowej pracowałem nad naszą grą, ustawienie zostało takie same ale pozmieniały się role i polecenia dla zawodników. W sparingach wyglądało to całkiem nieźle, jednak przeciwnicy nie byli zbyt wymagający więc ciężko stwierdzić jak to przełoży się na mecze ligowe.

 

 

Transfery z klubu:

 

- Gerson (Piast Gliwice, wypożyczenie)

 

 

LUTY 2015

 

Ekstraklasa

 

[20/30] Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:0

[21/30] Lechia Gdańsk - Korona Kielce 2:0 (Buksa, Peszko)

[22/30] Lechia Gdańsk - Podbeskidzie 2:3 (Haraslin, Janicki)

 

Tabela

 

Po długiej przerwie zimowej wreszcie wróciliśmy do rozgrywania meczów ligowych. Pierwszym przeciwnikiem w nowym roku był Lech Poznań, który pokonał nas na własnym stadionie 2:0. Znacznie lepiej spisaliśmy się w kolejnym meczu pokonując Koronę Kielce, która znajdowała się na ostatnim miejscu w tabeli. Niestety po tym zwycięstwie nie byliśmy w stanie zdobyć kolejnych trzech punktów, gdyż mocniejsze od nas okazało się Podbeskidzie. Znów straciliśmy bramkę w ostatniej minucie spotkania i to pokrzyżowało nam plany o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Odnośnik do komentarza

@Grozny - podstawową parą stoperów są u mnie Janicki i Dźwigała. Przede wszystkim stawiam na Polaków, choć Maloca wydaje się grać lepiej od Dźwigały.

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

MARZEC 2015

 

Ekstraklasa

 

[23/30] Termalica B-B Nieciecza - Lechia Gdańsk 3:1 (Kuświk)

[24/30] Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 3:0 (Mak, Buksa, Haraslin)

[25/30] Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:4 (2x Mak, Kuświk, Mila)

 

Po ostatniej porażce z Podbeskidziem nastroje mieliśmy sobie poprawić w meczu z Termalicą. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna i kompletnie niespodziewanie przegraliśmy kolejny swój mecz. Gospodarze okazali się niezwykle skuteczni pod naszą bramką i mimo małej ilości czasu przy piłce i małej liczbie oddanych strzałów zdołali wygrać ten mecz. To co nie udało się w Niecieczy, udało się na naszym stadionie i pokonaliśmy Zagłębie Lubin. Równie dobry mecz zagraliśmy także z Jagiellonią i na nasze konto powędrowały kolejne trzy punkty.

Odnośnik do komentarza

@Grozny - wiem, że grając takimi założeniami będę osiągał gorsze wyniki, niż gdybym zatrudniał masowo zawodników zagranicznych, ale mi to nie przeszkadza. Jest to pewien rodzaj wyzwania i po części to co chciałbym widzieć w polskich klubach. Mianowicie to, że zamiast ściągać obcokrajowców, w dodatku niezbyt wyróżniających się, chciałbym żeby młodzi piłkarze dostali prawdziwą szansę rozwoju.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

KWIECIEŃ 2015

 

Ekstraklasa

 

[26/30] Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:1

[27/30] Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 3:5 (2x Chrapek, Kobylański, Haraslin, Kuświk)

[28/30] Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna 2:2 (Kuświk, Powszuk)

[29/30] Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:0

[30/30] Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:4 (2x Janicki, Mak, Kapustka)

 

Tabela

Grupa mistrzowska

Grupa spadkowa

 

Runda zasadnicza dobiegła końca i zakończyliśmy ją na 3 miejscu z 11 punktami straty do prowadzącej Legii Warszawa. Po podziale na grupę mistrzowską i spadkową i podzieleniu punktów, Legia ma już nad nami tylko 6 punktową przewagę. Dla mnie to jest chore i kompletnie nie rozumiem dzielenia punktów na pół. O ile podział na grupę mistrzowską i spadkową jest dla mnie ciekawy, to takie krzywdzenie prowadzącej drużyny jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

Bardzo ważnym meczem dla układu tabeli był nasz mecz z Legią, który niestety przegraliśmy. Był to bardzo wyrównany mecz i o wyniki zadecydowały szczegóły, które były po stronie naszych przeciwników. Najbardziej zniesmaczony byłem jednak meczem z Górnikiem Łęczna, który zremisowaliśmy na własne życzenie. Mecz kończyliśmy bowiem w 8, gdyż dwóch zawodników doznało kontuzji a wyczerpałem już limit zmian i na dodatek czerwoną kartkę ujrzał Kapustka. Prowadząc 2:0 straciliśmy bramki w 87 i 95 minucie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...