Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

 

.

Zastosuj polecenie Fikandera "nie podawaj do bramkarza, debilu".

 

Ja tak gola chyba nie stracilem jeszcze. Nie mam tez problemu z mininalizowaniem, wiec moze dostalem jakas dziwna wersje.

Na czym polega ten błąd związany z minimalizowaniem ? Nie da się grać w pełnym oknie ? Od czego to zależy ?

Chodzi o wywalanie się FM przy przeskakiwaniu między oknami Alt+Tab

 

To się dzieje w przypadku odświeżania skórki ?

Odnośnik do komentarza

 

 

.

Zastosuj polecenie Fikandera "nie podawaj do bramkarza, debilu".

 

Ja tak gola chyba nie stracilem jeszcze. Nie mam tez problemu z mininalizowaniem, wiec moze dostalem jakas dziwna wersje.

Na czym polega ten błąd związany z minimalizowaniem ? Nie da się grać w pełnym oknie ? Od czego to zależy ?

Chodzi o wywalanie się FM przy przeskakiwaniu między oknami Alt+Tab

 

To się dzieje w przypadku odświeżania skórki ?

 

Mi błąd się pojawia jak zminimalizuje w trakcie przewijania dnia w fm, jak oblicza inne wyniki, ładuje newsy itd, wtedy jak wracam do gry to mam okno pod spodem jakby aktywne, ale cały czas pasek z ładowaniem. Jak dam SHIFT + R to się skórka odświeża i wszystko wraca do normalności.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

.

Zastosuj polecenie Fikandera "nie podawaj do bramkarza, debilu".

 

Ja tak gola chyba nie stracilem jeszcze. Nie mam tez problemu z mininalizowaniem, wiec moze dostalem jakas dziwna wersje.

Na czym polega ten błąd związany z minimalizowaniem ? Nie da się grać w pełnym oknie ? Od czego to zależy ?

Chodzi o wywalanie się FM przy przeskakiwaniu między oknami Alt+Tab

 

To się dzieje w przypadku odświeżania skórki ?

 

Mi błąd się pojawia jak zminimalizuje w trakcie przewijania dnia w fm, jak oblicza inne wyniki, ładuje newsy itd, wtedy jak wracam do gry to mam okno pod spodem jakby aktywne, ale cały czas pasek z ładowaniem. Jak dam SHIFT + R to się skórka odświeża i wszystko wraca do normalności.

 

A to jest wina sprzętu, czy po prostu błąd gry, który może mieć każdy, nawet mając superkomputer ? Bo jeżeli to drugie, to trochę lipa

Odnośnik do komentarza

 

Dla obrońców nadałem polecenie grania bezpośrednimi piłkami, bramkarz jest na pozycji bramkarz-libero.. nic to nie daje.. błędy chyba nie do wywalenia takimi poleceniami..

Przepraszam, i Ty się dziwisz, że obrońcy często do niego zagrywają?

 

 

Źle zrozumiałeś, na początku bramkarz był normalnie ustawiony, traciłem dużo takich bramek, więc spróbowałem ustawić go jako bramkarz-libero i to nic nie zmieniło. Tego typu bramki wpadają jak jest w taktyce BR i BR-libero.

Odnośnik do komentarza

Środkowy obrońca - obrona. Polecenia standardowe dla tej pozycji. Próbowałem dodać im więcej bezpośrednich podań, ale to też nic nie dało.

 

 

Ja w ogóle nie mam problemów z tego typu bramkami. Jeszcze ani jednej nie straciłem przez podanie do bramkarza.

Odnośnik do komentarza

Zaczął ktoś może grę Górnikiem Zabrze? Zawszę to robię i nigdy nie było problemów - pierwszy sezon to "nabranie rozpędu", czyli rozwinięcie siatki scoutingu, zatrudnienie jak najlepszych trenerów, ściągnięcie najzdolniejszej młodzieży. Kolejne sezony to już pasmo sukcesów na bazie rozwiniętych talentów.

 

W FM 2016 mam problem.. dwa razy podchodziłem i dwa razy zostałem zwolniony. Cel to górna połówka tabeli, zwykle po połowie sezony zostaję zwolniony, gdy zajmuję miejsce 12-15.

 

Problem mam, bo:

1. Kadra Górnika nie jest najlepsza - brak napastnika, kiepski środek pomocy, trzech jako-takich środkowych obrońców.

2. Pieniędzy na transfery brak.

3. Za darmo ściągnąć kogoś bardzo trudno, ponieważ wykorzystany jest budżet na pensje. Rezerwy zasypane bezużytecznymi piłkarzami typu Przyrowski, których nikt nie chce, ani też nie chcą rozwiązać kontraktu.

4. Klub na bieżąco traci pieniądze - mały stadion, długi do spłacenia. Nie zapowiada się więc, że będzie lepiej dopóki po 2-3 sezonach nie rozpocznie się karuzela transferowa (sprzedaż rozwiniętych talentów).

5. Młode talenty znajduję i staram się kontraktować, gdy zostaje im pół roku do końca kontraktu, no ale nie mam okazji ich podziwiać w akcji, ponieważ wcześniej zostaję zwolniony.

 

Myślę, że w lidze spokojnie bym się utrzymał, a kolejne sezony byłyby tylko lepsze, ale moim zdaniem wymagania zarządu w stosunku do możliwości klubu są zbyt wysokie. Da się temu jakoś zaradzić bez edytora? Jakiś pomysł jak się pozbyć niechcianych graczy? Może zdobyć trochę gotówki (oprócz Dancha ciężko kogoś sprzedać, zresztą tylko 20-30% kwoty sprzedaży zasila budżet transferowy)?

Jeśli kogoś to interesuje, udało mi się wypracować rozwiązanie tej sytuacji. Nie jestem z niego dumny, bo jest to troszkę wykorzystywanie luk gry, ale po trudnym początku teraz już gram bez uciekania się do sztuczek ;)

 

Tak jak pisałem, problemem był brak budżetu transferowego, max. wykorzystanie budżetu płac i niemożliwość zwolnienia żadnego z piłkarzy z wysokimi kontraktami (a słabymi).

 

Co zrobiłem?

 

1. Jako początkową datę rozpoczęcia wybrałem start ligi w Brazylii. Dzięki temu grę zacząłem w listopadzie 2014 roku, a pierwszy ligowy mecz gra się w czerwcu. Ponad 7 miesięcy czasu na przygotowania!

2. Organizowałem mecze towarzyskie, a właściwie ligi i puchary z zespołami z zagranicy o wyższej reputacji. Dzięki temu zarabiałem więcej niż wydawałem na bieżące utrzymanie drużyny.

3. Zbudowałem sztab trenerski i scouting. Rozesłałem po świecie, aby łowili perełki :)

4. Zatrudniłem dyrektora sportowego, który zajął się sprzedawaniem i rozwiązywaniem kontraktów z niechcianymi zawodnikami.

 

Dzięki temu osiągnąłem:

1. Stabilne finanse. Z początkowych 4 mln na koncie na początku sezonu miałem 25 mln zł (w tym sprzedaż Dancha za 6,75 mln zł). Co ciekawe, przy rozpoczęciu sezonu dostałem pieniądze od sponsorów oraz subwencję. Razem ok. 6 mln zł, których nie dostaje się wybierając datę początku rozgrywek jako "liga polska".

2. Pozbyłem się kilku niechcianych zawodników; na pensje wydawałem ok. 80 tys. zł tygodniowo zamiast 100 tys.

3. Dzięki stabilnym finansom dostałem budżet transferowy ok. 7 mln zł i budżet płacowy 200 tys. zł tygodniowo. Było za co ściągać zawodników i podpisywać kontrakty ;) Wcześniej nie potrafiłem ściągnąć nikogo za darmo, bo nie miałem na opłatę dla agenta :]

4. Miałem kilka miesięcy czasu, więc dobrze rozpoznałem rynek transferowy - ściągnąłem kilku zawodników do pierwszego składu i kilka młodych talentów (wybranych ok. 12-15 krajów, duża baza danych - mieli gdzie szukać)

5. Piłkarze zgrali się ze sobą - rozpoczęli sezon z sensowną znajomością taktyki.

 

Obecnie po 10 kolejkach jestem na drugim miejscu, a nie w ogonie tabeli. Nowi zawodnicy sprawdzają się, troszkę gorzej może być z finansami. Nie wykorzystałem całkowicie budżetu płacowego (wydaję 150 tys. zł z 200 tys. zł), a i tak na szybko licząc szacuję, że rocznie przy obecnej strukturze przychodów i wydatków będzie mi brakować ok. 10 mln zł. Kiepsko z bieżącymi przychodami w Górniku :/ może jak stadion wybudują to się poprawi. Trzeba będzie po prostu sprzedawać 1-2 zawodników rocznie i zastępować ich perełkami lub awansować do Ligi Mistrzów ;)

 

Trochę się rozpisałem, ale może komuś się przyda. Szczególnie w słabszych zespołach powinna się ta metoda sprawdzać, chociaż jeżeli ktoś chce grać w 100% uczciwie, to takie wykorzystywanie słabości gry może troszkę ruszyć sumienie :) Aha, może też nie jest to rozwiązanie dla każdego - przejście okresu przygotowawczego zajęło mi ok 4-5h :)

Odnośnik do komentarza

2 szybkie pytania

 

1. Ile zazwyczaj ustawiacie pensje menadżera przy przedłużaniu kontraktu. Czy ustawiacie najmniejszą, największą czy zostawiacie to co prezes zaproponuje i czy ma to jakieś znaczenie ?

 

2. Gdzie sprawdzić kto został zawodnikiem meczu ?

1. Zawsze ustawiam najmniejszą. Bez różnicy ile mam, na nic to nie wpływa w FMie ;)

2. Jak się kończy mecz, to masz na kolorowo zawodnika MoM. Później jest na drugim ekranie po zakończeniu, jak kilkniesz kontynuuj. I (w FM14) po wejściu w wiadomości odnośnie wyniku meczy, tam gdzie jest krótki opis spotkania, kto i jak strzelił bramkę. (no chyba, że w FM16 to zmienili)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...