Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon 2016/17 dobiegł końca. Celem minimum w BPL był spokojny awans kolejny rok z rzędu do Champions League, ale też walka o mistrzostwo. W najlepszych europejskich klubowych rozgrywkach chciałem awansować do ćwierćfinału. Reszta nie była ważna.

Barclays Premier League: 3. miejsce
Champions League: ćwierćfinał
F.A. Cup: finał

Niby wszystko poszło tak jak chciałem. Mamy znowu Ligę Mistrzów, a w niej samej dotarliśmy tam gdzie chcieliśmy, czyli do ćwierćfinału. Ba, nawet na krajowym podwórku prawie zdobyliśmy trofeum. Gówno. Ten sezon to jedna z moich największych osobistych porażek w FM-ie. Zacznę od Ligi Mistrzów. Musieliśmy się bardzo spiąć, żeby awansować do ćwierćfinału. PSG u nas wyraźnie poległo, jednak u siebie role się odwróciły. Francuzi doprowadzili do dogrywki w doliczonym czasie gry i wtedy myślałem, że przegramy to w dogrywce, jak niegdyś Atletico z Realem w finale Ligi Mistrzów. Ostatecznie były karne, w których wygraliśmy 6-5. Losowanie było dla nas łaskawe - ominęliśmy m.in Barcelonę czy Bayern, a trafiliśmy na Leverkusen. Wiedziałem, że będzie ciężko, ale mocno wierzyłem w spokojny awans. Pierwszy mecz - 1:1, czerwona kartka dla Manolasa w 30 minucie. Drugi mecz - 1:1, czerwona kartka dla Nainngolana w 27 minucie. Przegraliśmy po dogrywce, Niemcy strzelili nam 2 bramki. Mocne rozczarowanie, bo wiem że gdyby nie te czerwone kartki, to bylibyśmy w półfinale, i kto wie, może awansowalibyśmy do finału? W następnej rundzie gralibyśmy ze Sportingiem. Tak przygoda w CL się zakończyła. Smutno i z rozczarowaniem.

BPL to inna bajka. To dramat. Na prawdę dramat. 14 meczów bez porażki na finiszu rozgrywek. 4 remisy. Na ostatnią kolejkę przed końcem mieliśmy punkt przewagi nad Liverpoolem i Arsenalem. Graliśmy ze Stoke. Zagraliśmy fatalanie. Zapomnieliśmy jak się gra. Nie stworzyliśmy sobie żadnej okazji. Przegraliśmy 1:0 i spadliśmy na 3. miejsce...

http://imgur.com/5eMNt0Z
http://imgur.com/dk6GKa1
http://imgur.com/Rbk9i6e

Jak widać Rashford odpalił i mam nadzieję, że na dobre. W przyszłym sezonie zamierzam dać mu jeszcze więcej minut. Brakowało napastnika. Dwójka Martial-Ibra w zeszłym sezonie strzelili łącznie blisko 70 bramek, a teraz... 30 mniej. Rooney w zimę poszedł na wypożyczenie do Ajaxu. Sam chciał odejść, w lato mam nadzieję zmieni klub definitywnie. Jest paru kandydatów do odejścia - wspomniany Rooney, Lingard(zasługuje na więcej minut, ja mu tego nie zagwarantuje), Rojo, Jones, Ibrahimović, Depay, Pereira. Wielkim pozytywem jest super talent, który trafił do naszego klubu. Mogą być z niego ludzie. Laporte wyleciał w trakcie sezonu na pięć miesięcy. W te lato szykuje jeden hitowy transfer. Reszta to raczej zmiennicy aspirujący do gry w pierwszym składzie. Wyjdzie w praniu.

 

 

W CL czeka na nas Leverkusen.

 

Czyli chyba autostrada do półfinału :)

 

Z takim podejściem podeszliśmy do tego dwumeczu... ;)

 

Nie wiem, co ukrywa w sobie Lingard, ale z pewnością jest to jakiś fenomen :D W zeszłym sezonie grał mało i wykręcił bardzo dobre staty. W tym został w ogóle odsunięty, ale z Watfordem nie miałem kogo wrzucić na ławkę rezerwowych jako PP i zagrał niecałe 30 minut. W tym czasie strzelił dwie bramki i zaliczył 2 asysty :rotfl:

http://imgur.com/Yku49J2

W MU masz niezłego wychowanka. Callum Gribin. Na początku ma słabe parametry ale za kilka lat o ile dasz mu szanse (wypozyczenie czy koncówki w meczach) to bedzie niezły grajek. Dla mnie taka perełka do oszlifowania w FM.

 

Na screenie możesz zobaczyć, dałem mu trochę minut w tym sezonie, wykorzystywał szanse i z pewnością dalej będę na niego stawiał. Parametry ma bardzo dobre ;)

Odnośnik do komentarza

u mnie też;)

 

Co do talentów MU: Wielki talent ma holenderski stoper o dwuczłonowym nazwisku?, a i ten napadzior (też nazwiska nie pamiętam:D) o wielkim przyśpieszeniu i szybkości jest w stanie strzelać chore ilości bramek.

 

Co do skuteczności twoich snajperów Qu: nie dziw się że i Ibra i Martial strzelają dużo mniej skoro przeszedłeś z 4-4-2 na 4-2-3-1. Środkowy napastnik w 4-2-3-1 ma na przeciwko sobie 2 środkowych obrońców, trudno żeby był w takiej formacji głównym strzelcem drużyny.

Odnośnik do komentarza

 

Co do skuteczności twoich snajperów Qu: nie dziw się że i Ibra i Martial strzelają dużo mniej skoro przeszedłeś z 4-4-2 na 4-2-3-1. Środkowy napastnik w 4-2-3-1 ma na przeciwko sobie 2 środkowych obrońców, trudno żeby był w takiej formacji głównym strzelcem drużyny.

A dziwie się, bo Auba w 4-2-3-1 strzelał po 40 bramek na sezon w BVB :-k Zobaczymy czy nie lepiej będzie wrócić do 4-4-2 :P

Odnośnik do komentarza

ale auba pewnie mial dużo większe wsparcie ze skrzydeł, Reus i wystarczy, w koncu schdzący napastnik to troche uzupelnia atak, w MU na pewno nie masz skrzydlowego pokroju rolls-reusa, ja tam uwielbiam system z 2 napstnikami, odgrywający + jakakolwiek inna rola, przekonalem sie do tego wariantu jeszcze grając w którąś oprzednią wersje juventusem, majac Llorente z przodu, chopaczyna zdobyl zloty but, strzelal jak natchniony, wiekszosc z główki rzecz jasna, atrybutami dorownywal mu wtedy tylko aritz aduriz, ibra nadaje sie na odgrywajacego, co on tam moze ma slaby wyskok, ale nadrabia wzrostem ;)

Odnośnik do komentarza

(...) co on tam moze ma slaby wyskok, ale nadrabia wzrostem ;)

 

Wzrost to atrybut kosmetyczny i nie ma wpływu na rozgrywkę :P

 

@Spytek85: Akurat Zivković rozwija się zawsze i wszędzie, w kilku moich karierach z powodzeniem grywał również między innymi jako lewy obrońca czy środkowy pomocnik ;)

Odnośnik do komentarza

A u mnie w Ekstraklasie takie kwiatki. Arabowie zainwestowali w Wisłe Płock i zobaczcie ile wydali w jednym okienku na transfery :) Mam nadzieje ze będą drugą siłą w lidze bo Lech i Legia osiągają wyniki i miejsca w tabeli w kratke. A dla mojego zespołu (Wisły K.) przyda się ktos z kim można bedzie powalczyć do końca w lidze.

 

http://imgur.com/a/dBQII

http://imgur.com/a/7y88p

Odnośnik do komentarza

Ja niedawno kupiłem grę bo po długiej przerwie nabrałem ochoty na FMa. Zacząłem tradycyjnie od czegoś łatwego, wziąłem PSG. W pierwszym sezonie taktyką 41131 z asymetrycznymi PŚ i OPŚ nastawioną na wolne tempo, krótkie podania, dużą swobodę i obieg lałem wszystkich jak leci i w lidze skończyłem z przewagą 30 punktów. W LM i w ogóle z mocniejszym rywalami szło słabo, skończyłem w ćwierćfinale. Już pod koniec sezonu grali gorzej.

W nowym sezonie jak po grudzie na tej taktyce, więc zmieniłem na 433 i się poprawiło ale nie na długo. W ogóle mam wrażenie że taktyki działają najlepiej na początku ich stworzenia, paradoksalnie im dłużej się nią gra i im lepiej drużyna ją poznaje tym gorzej idzie.

Nie wiem już sam na co się nastawić w taktyce aby to działało. Cavani w pierwszym sezonie król strzelców w drugim padaka.

W ogóle nie podoba mi się silnik meczowy gry, nie ma to wiele wspólnego z realiami.

Te role piłkarzy na poszczególnych pozycjach to też jakaś lipa, w pierwszym sezonie na OPŚ grało wiele piłkarzy z różnymi rolami ale żaden nie miał takiego wpływu na grę jak choćby skrzydłowi.

Obrońców ustawi się na sztywno, bez pressingu itd a oni i tak wyłażą na środek boiska robiąc dziury w defie.

Mimo wszystko to jest coś nie halo że jeden sezon rewelacja a w drugim mam problemy ze wszystkimi.

Sorry, ale musiałem się wyżalić;-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...