Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może co warto zaznaczyć w instrukcjach drużynowych i indywidualnych oraz poleceniach, aby moi piłkarze spokojnie rozgrywali piłkę z tyłu. Co tylko piłkę dostanie OPL, OPP, OPŚ, bądź SP rzucają piłki do przodu. A ja chcę żeby spokojnie to z tyłu rozegrali, tymbardziej że pressingu rywala jakiegoś wysokiego nie ma. Mam już wszystkie instrukcje porobione na bezpieczną grę i krótkie podania. Gram Kontrolą i płynnie - może tutaj jest coś, co mi rujnuje taktykę? Nigdy nie grałem stylem sztywnym, zawsze płynnym. Zachowania przy rozegraniu piłki w stylu sztywnym różnią się od tego w płynnym ?

Ahaa i jeszcze jedno mnie martwi - pressing. Po stracie piłki pod bramką rywala, gdy np. taki LO lub OPL traci piłkę zamiast ruszyć odrazu na rywala (gram wysokim pressingiem - każdy indywidualnie ma ustawiony wysoki) zasuwa do tyłu żeby się ustawić i dopiero gdy cofnie się do tyłu, rusza spowrotem do przodu z pressingiem - wtf. ? Tempo gry mam znacznie niższe. Ktoś, coś ?!

Odnośnik do komentarza

Niższe tempo, więcej dyscypliny, krótsze podania i rozegranie po ziemi - to powinno zaowocować dłuższym utrzymaniem się przy piłce. Plus w poleceniach drużyny - kontrola. Pogrzeb jeszcze w indywidualnych ustawieniach dla każdej z pozycji.

Sprawdź jeszcze znajomość taktyki. Dopóki nie będzie na poziomie biegłym to różnie się będzie dziać na boisku. Plus kwestia doboru piłkarzy. Jeżeli masz w składzie 2-3 indywidualistów co to są na bakier z dyscypliną to zawsze będą grać jak im się podoba.

Odnośnik do komentarza

Gram Dortmundem 1 sezon, skład narazie bez żadnych zmian. Brakuje mi napewno napastnika z lepszą współpracą, bo Auba ma tylko 10, Reus 12, więc też nie za ciekawie, reszta ma 15+. Polecenia, które podałeś stosuję, ale grzebię jeszcze w indywidualnych bo czegoś brakuje. DP daję żeby utrzymywał pozycję, a nie wiem właśnie jak ustawić 2x SP (Gundogan, Weigl) - chodzi mi o to, co w indywidualnych im dać. Gundogan raczej szukanie gry + graj wyżej, a u Weigla raczej tylko graj wyżej dam, bez szukania gry, żeby środek pola istniał. Teraz na takich poleceniach cierpią moi boczni obrońcy (moja główna siła w 1 części sezonu), którzy mają dobrą pozycję do dośrodkowania, a oni czekają na wsparcie i rozgrywają za wszelką cenę, praktycznie wogóle nie dośrodkowując i zwalniają grę. Trzeba w indywidualnych sporo się nagrzebać i oglądać to, co robią zawodnicy mając takie polecenia. Tyle, że zmienisz jedno, sypie się drugie itd. Ciężko to przebić.

 

Próbował ktoś grać z bocznymi obrońcami w roli Odwórconych cofniętych skrzydłowych ? Siedzi mi w głowie coś takiego, żeby 2x SN dać żeby trzymali się linii i czekali tam na dobrą piłkę, potem drybling do środka i prostopadłe podanie, ale nie wiem jak zachowują się wtedy boczni obrońcy z rolą OCS i czy mocno na tym nie będzie cierpiała gra drużyny - boczni obrońcy w środku - przeważnie słabi technicznie z słabym opanowaniem mogą łatwo tracić piłki.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem powinieneś poodznaczać wszystko, wszystkie polecenia ind. i drużynowe, i zagrać "na czysto".

Dopiero później koryguj sobie to co Ci się nie podoba. Ustawiając od razu sporo rzeczy w ust. drużynowych i sporo w ind. ciężko jest nad tym potem zapanować.

Spokojnie możesz mieć wyniki mając tylko ustawione rozegranie piłki po ziemi, podania w pole karne i kąśliwe centry, i do tego kilka opcji w ust. ind.

Bo wiele do gry wprowadza już danie jakiejś mentalności, stylu gry, roli i nastawienia zawodnikowi ( atak, wsparcie, obrona ).

Odnośnik do komentarza

Aem_86 ma rację. Pokasuj indywidualne i wtedy patrz, co robią. Indywidualne bardziej korygują poczynania niż je determinują.

"Plus w poleceniach drużyny - kontrola" - kontrolę albo ofensywną to dawaj u siebie. Ogólnie bym proponował kontrę + bardzo płynny/płynny styl. Przy kontroli/ofensywie możesz dać sztywny. Zobacz sobie w FMie co symbolizuje każdy z tych stylów. Tam jest dobrze to określone.

Ja przy defensywnym + zrównoważonym stylu potrafię wygrywać po 6-0. Poleceń indywidualnych praktycznie nie stosuję.

 

W FM16 przy bocznych obrońcach dobrze dać Centruj częściej + graj wyżej - tak zaobserwowałem w taktykach różnych. Z kolei z tymi kąśliwymi centrami trochę bym się spierał. Można je dać, ale może lepiej zastosować Niskie?

Bo wiele do gry wprowadza już danie jakiejś mentalności, stylu gry, roli i nastawienia zawodnikowi ( atak, wsparcie, obrona ).

 

Tu jest bardzo dużo powiedziane. Środek pola, żeby istniał, jak piszesz powinien mieć IMO wsparcie. Dobrze zorganizowany i ogarnięty grajek będzie wiedział, kiedy ma się podłączyć do ataku, a kiedy cofnąć i wesprzeć obronę.

Odnośnik do komentarza

Kąśliwe dość fajnie działają. Chociaż to jakie wybierzesz zależy co robi i jaki jest napastnik. Jak grasz przeciwko typowym wieżowcom w obronie, to nie ma co wrzucać miękkich centr, bo będą wrzutki, byle były. Lepiej postawić wtedy na napastnika o jak najwyższej grze bez piłki, sprytnego i dawać niskie centry.

 

Środek pola, żeby istniał, jak piszesz powinien mieć IMO wsparcie.

Z tym to różnie wypada. Zależy co się poustawia w ust. drużynowych i ogólnie jak wygląda sama gra i poruszanie zawodników, jak masz piłkę.

Jeśli np. grasz DM - 2x MC, to obaj MC na wsparciu mogą dobrze działać, ale jak dasz jednemu atak, to powinni swobodniej wymieniać piłkę w trójkącie.

Zresztą, za dużo jest czynników, żeby sztywno się trzymać tego, że ktoś powinien mieć wsparcie lub nie.

Moim zdaniem, jesli dwóch zawodników gra obok siebie, to nie powinni mieć tych samych nastawień i ról, dlatego, że mogą dublować się np. przy próbie pressingu.

Odnośnik do komentarza

jesli dwóch zawodników gra obok siebie, to nie powinni mieć tych samych nastawień i ról, dlatego, że mogą dublować się np. przy próbie pressingu.

 

IMO nie :) W 14-tce miałem 3 wysuniętych rozgrywających lub odbierających piłkę- każdy na wsparcie. Dostarczali piłki, odbierali. Dobrze to działało. Osobiście u MC nigdy nie stosuję ataku. Oni mają za zadanie odebrać, podać, a inni strzelać i atakować.

Odnośnik do komentarza

To u mnie w Lechu na początku 4 sezonu było 100 mln € budżetu transferowego + 1mln € w budżecie płac wolnego. A nie sprzedawałem za często grajków, razem w 3 sezony zarobiłem na zawodnikach około 20 mln €. Oczywiście przed 4 sezonem klub przejął inny inwestor i od tamtego czasu mi się ten save znudził - za dużo kasy, jak na polskie warunki. Mogłem mieć praktycznie każdego, tj Martial.

Odnośnik do komentarza

Wie ktoś może co warto zaznaczyć w instrukcjach drużynowych i indywidualnych oraz poleceniach, aby moi piłkarze spokojnie rozgrywali piłkę z tyłu. Co tylko piłkę dostanie OPL, OPP, OPŚ, bądź SP rzucają piłki do przodu. A ja chcę żeby spokojnie to z tyłu rozegrali, tymbardziej że pressingu rywala jakiegoś wysokiego nie ma. Mam już wszystkie instrukcje porobione na bezpieczną grę i krótkie podania. Gram Kontrolą i płynnie - może tutaj jest coś, co mi rujnuje taktykę? Nigdy nie grałem stylem sztywnym, zawsze płynnym. Zachowania przy rozegraniu piłki w stylu sztywnym różnią się od tego w płynnym ?

Ahaa i jeszcze jedno mnie martwi - pressing. Po stracie piłki pod bramką rywala, gdy np. taki LO lub OPL traci piłkę zamiast ruszyć odrazu na rywala (gram wysokim pressingiem - każdy indywidualnie ma ustawiony wysoki) zasuwa do tyłu żeby się ustawić i dopiero gdy cofnie się do tyłu, rusza spowrotem do przodu z pressingiem - wtf. ? Tempo gry mam znacznie niższe. Ktoś, coś ?!

 

Twoja mentalność - kontrola determinuje na pierwszym miejscu sposób dystrybucji piłki. Czyli - akcje budują szybko, starają się szybko przechodzić z obrony do ataku ( co jeszcze bardziej nakazuje twój płynny styl); podają krótko w obronie, bez wybić na pałę, za to w okolicach pomocy grają już bezpośrednimi szybkimi podaniami na całej szerokości boiska. Jendym słowem grają tak jak ich o to poprosiłeś swoją ustawiając mentalność. Jeśli chcesz grać krótkimi podaniami w ataku to ustaw mentalność na kontratak - wtedy będzie odwrotnie - długie wybicia z obrony ale za to od SP po NS wymieniać będą piłkę krótkimi podaniami. Możesz też spróbować na standard i ustawić wtedy ręcznie krótsze podania.

Dla mentalności kontrola podania ustawione ręcznie na "krótkie" będą tak długie jak w mentalności standardowej. Ustawienie krótkich podań w mentalności standardowej ustawi długość podań na takie jak w mentalności kontratak - i tak dalej.

Co do drugiego pytania: tak i to bardzo. Wszyscy piłkarze dostaną więcej wolnej ręki i więcej z nich będzie szło za akcją aby "supportować".

O odwróconych skrzydłowych nie powiem za wiele bo nie testowałem ich w 16'. W poprzedniej wersji byli "zepsuci" tzn ich zachowanie na boisku miało się nijak do ich opisu i nie wiem czy zostało to naprawione czy nie.

Co do Weigla i Gundogana: pomoc ma 4 zadania. Ochrona tyłów (spowolnienie akcji przeciwnika, danie czasu twoim zawodnikom na powrót), destrukcja (odbiór piłki), łączenie gry (wypełnianie przestrzeni pomiędzy liniami) i kreacja. Mając 3 zawodników w środkowej strefie (tak wnioskuje po twoim opisie DP, SP, SP) musisz im przydzielić takie role aby zawierały w sobie wszystkie 4 zadania. Głównym zadaniem defensywnego pomocnika jeśli taką role przydzieliłeś swojemu DMowi jest ochrona tyłów, więc jedno masz już z głowy. Pamiętaj że rola DM jest z natury dość agresywna, co w twoim przypadku grając kontolą spowoduje że będzie on jeszcze bardziej agresywny i może się zdarzać że dostaniesz kontry gdy przeciwnicy złapią go poza jego pozycją. Jeśli tak będzie próbuj z mniej agresywnymi rolami ochraniającymi tyły - rygiel defensywy i cofnięty pomocnik. Ustawienie pozostałych 2 SP zależy głównie od tego co chcesz osiągnąć.

 

Mam wrażenie że strasznie komplikujesz sobie prostą z natury grę. Określ swoje cele, jak chcesz żeby wyglądała twoja gra i wklej swoją taktykę, pomogę na tyle na ile mogę.

Odnośnik do komentarza

 

zgadnijcie jaki mam budzet transferowy w pogoni siedlce...81mln euro w 2025r...kupuje zawodnikow z wolnego transferu albo z konczacymi sie kontraktami

Uściślając to ich nie kupujesz tylko ściągasz. Dorobiłeś się na LM?

 

t-mobile wygrywam co roku bez problemu i LM zaczynam od fazy grupowej ale nie udalo mi sie jej wygrac, raz wygralem uefa...

nie ma co porownywac pogoni siedlce do lecha, ja tutaj stadion mam na kilka tys i inne sa dochody a zarabiam glownie na sprzedazy zawodnikow

Odnośnik do komentarza

A jakie najgłośniejsze transfery ? Najwięcej ile zapłaciłeś za zawodnika i za ile najwięcej sprzedałeś ? Możesz podrzucić screeny kilku Twoich największych gwiazd ?

sprzedalem obronce za 18,5mln euro +jakies tam klauzule, a najdrozszy zakup to junior za 7mln ale przeplacilem...glosnych transferow za bardzo nie mialem:

Gonçalo Paciência,Joris Voest, Ali Sowe, Marius Gersbeck, Simon Gustafson, Ryan Hedges, Younes Namli, Fábio Martins,Thijmen Nijhuis, no i bylo ich tam jeszcze kilku....

http://imgur.com/JX709Et - moj najlepszy napastnik i chyba zawodnik ktorego sciagnal dyr sportowy za kilka tys z sms lodz

Odnośnik do komentarza

http://www.tinypic.pl/tka5ttgsi0p2

 

Bayern ograny w 31 kolejce. Uzyskujemy 2 pkt. przewagi nad Bawarczykami, a do końca już tylko 3 mecze. W dodatku zagraliśmy bez Reusa, który złapał kilkudniową kontuzję, a za niego zagrał Zivkovic i nawet dobił strzał Auby do pustej bramki. Zaklepałem Dybale za 40 mln € + Sahin. Zostało 60 mln na transfery. W zime nikogo nie sprowadziłem, a dostałem 40 mln - sprzedałem Ramosa i Castro za łącznie 15 mln. A po zakwalifikowaniu się do LM wyszło 100 mln :) Na rozkładzie Ingolstadt, Mainz i Darmstadt. W LE odpadliśmy w 1/4 z Lazio, a w PN z Wolfsburgiem też w ćwierćfinale. Pozostaje skupić się na lidze i zgarnąć paterę.

Odnośnik do komentarza

Kogo byście ściągnęli do siebie ? Początek 2 sezonu. Chodzi mi o to, żeby nie panikował przy rozegraniu piłki, grał pewnie. Wiek i cena bez znaczenia. Mi najbardziej podoba się Badstuber + można osłabić głównego rywala w walce o tytuł. Gdyby nie to, że jego gra głową wygląda fatalnie to brałbym go bez zastanowienia, chociaż po namyślę chyba ta gra głową w defensywie aż tak się nie przydaje, jak wyskok i przerwanie akcji rywala. Mam Hummelsa, Gintera i Sokratisa, bo sprzedałem Suboticia do Man City. Tylko Grek, jak dla mnie ma zbyt niski poziom opanowania i słabe atrybuty techniczne do rozgrywania piłki.

 

Chciałem wziąć Laporte, nawet dałem tą klauzulę 50 mln, ale jego oczekiwania finansowe .. masakra. Chciał 350 tyś. tyg. (zjechałbym może do 300) + 60 tyś za występ i 80 za czyste konto .. Nawet Reus tyle nie zarabia, tak więc trzeba rozglądać się za kimś innym. Jeszcze City podkupiło mi Krychowiaka ...

 

Badstuber - 2,5 * na 2,5 * , cena to około 18 mln €

Indi - 2,5 * na 2,5 * , cena około 30 mln €

Umtiti - 2,5 * na 3,5 * , cena około 30 mln €

 

http://imgur.com/a/ApE2N

Odnośnik do komentarza

 

Fajny skin. Podrzucisz?

To jest YACS2 by ivan z moim własnym tutningiem robionym na moje potrzeby i gust. Tutaj masz link Aaaa i to jest ustawione pod rozdzielczość 1600x900 więc nie wiem jak to będzie działać na mniejszej i większej rozdzielczości.

 

http://www.mediafire.com/download/qml4apm6y157nat/YACS2+TUNING.rar

 

i proszę nie wrzucać na żadne strony bo nie chce mi się latać i prosić twórców o ich permission

 

Dla osób, które ściągnęły - link do wersji zawierającej ostatnie poprawki graficzne i w kodzie.

http://www.mediafire.com/download/f62r38u8cktn098/YACS2+TUNING.rar

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...