Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

 

A nie zabezpieczyłeś sobie przypadkiem sejwa hasłem?

Zgadza się, zabezpieczyłem. Może to i o to chodzi...

 

Okazało się, że dokładnie o to chodziło :) Dzięki wielkie :)

 

A teraz z innej beczki - rozpocząłem grę jako bezrobotny. Czy nie prowadząc żadnego klubu, mogę zapisać się na jakiś kurs, aby zdobyć wyższą licencję ?

 

Zauważylem też, że atrybuty zdecydowanej większości zawodników są ukryte. Nie wiem czy to jest kwestia tego, że jestem wciąż bezrobotnym menedżerem, czy kwestia jakichś ustawień w grze ?

Odnośnik do komentarza

@FM King

 

1. Wysłać Cię na kurs trenerski może tylko zarząd klubu, nie ma innej możliwości, czyli jak jesteś bezrobotny nie zdobędziesz żadnej licencji.

2. Tak jest takie ustawienie, podczas tworzenia gry zaznacz "odsłaniaj atrybuty zawodników" i będziesz wszystko widział, niezależnie od tego czy jesteś zatrudniony czy nie.

Odnośnik do komentarza

 

Edytor. Chociaż jak dla mnie to bez sensu :D

// Edytorem musi się dać, widziałem kiedyś jakąś karierę, gdzie gościu grał samymi wychowankami i ustawił sobie zakaz transferowy na 100 lat :P

pewne zmiany są zapisane w kodzie gry i jako użytkownik końcowy nie masz do tego dostępu.

 

 

Można to zmienić/usunąć. Wchodzisz w dany zespół->finanse->ogólny i tam jest do wyboru data początku i końca zakazu.

 

http://imgur.com/MdGX4PZ

Odnośnik do komentarza

Hejka właśnie rozpocząłem swoją przygodę z FM i w LM czy krajowych ligach można tylko 25 graczy i tych których nie zgłosiłem buntują się i mam takie pytanko czy można powiększyć liczbę graczy zgłoszonych do rozgrywek ?

Nie.

Ewentualnie w edytorze możesz pogrzebać i postawić rozgrywki na nowo z własnymi zasadami.

Odnośnik do komentarza

@FM King

 

1. Wysłać Cię na kurs trenerski może tylko zarząd klubu, nie ma innej możliwości, czyli jak jesteś bezrobotny nie zdobędziesz żadnej licencji.

2. Tak jest takie ustawienie, podczas tworzenia gry zaznacz "odsłaniaj atrybuty zawodników" i będziesz wszystko widział, niezależnie od tego czy jesteś zatrudniony czy nie.

Kurczę, to trochę spaprałem sprawę z tymi atrybutami, musiałem to po prostu przegapić. No ale nic, nie będę z tego powodu zaczynał od nowa :) Może w ten sposób będzie nawet jeszcze bardziej realnie :)

 

A przy okazji jeszcze jedna sprawa - ustawiłem sobie zapis gry do trzech plików, ale zauważyłem, że każdy z tych plików ma inną datę. To chyba nie tak powinno wyglądać ? W przypadku uszkodzenia save'a, drugi i trzeci plik powinny mieć raczej tę samą datę, aby wczytać grę dokładnie z tego samego momentu ?

Odnośnik do komentarza

Obooozzziu- to sejwuj z palca sam, będziesz miał z tą samą datą ;)

Ja zapis z Lurgan mam w 5 różnych plikach i później kopiuje je na 2 różne dyski- tak na wszelki wypadek. Może i zalatuje paranoją, ale wiadomo co i jak :P

W sumie racja, można i ręcznie sejwować :P

 

A ogólnie to fajny jest ten nowy FM. Spoko interfejs, wszystko jest intuicyjne. Na plus opcja "ligi pod lupą", dzięki temu wszystko jest widoczne jak na dłoni, w jednym miejscu. Ciężko coś więcej napisać po dwóch dniach :)

Odnośnik do komentarza

 

Urealnia? Budowe rozumiem ale planowanie raz przekladac i to az o dwa lata? A mi w FM stadiony zawsze rozbudowywali w rok czasem w pol roku zalezy w jakim miesiacu sie prośbe żłożyło. Jeśłi na początku czerwca to pół roku jeśli np w lipcu to rok. Ale ta budowa nowego stadionu teraz dziwna mi sie wydaje w poprzednich FM (poza Fm 14 gdzie rozbudowy obiektow byly zbugowane) nigdy planowanie tyle nie trwalo a sama budowa obiektu koło 3 lat.

Tak, urealnia. Pierwszy z brzegu przykład to stadion w Rzeszowie, gdzie opóźnione zostało planowanie przez komplikacje przetargowe. ŁKS czekał na plany nowego stadionu również bardzo długo. Dat rozpoczęcia budowy było co najmniej kilka.

 

W 2023 rada gminy odrzucila po raz drugi budowe nowego stadionu. Mam nadzieje, że nie okaże się to bugiem i nie będzie notoryczne i że za trzecim razem sie uda :) Tak swoją drogą jakie składowe procz sredniej frekwencji mają wpływ na to ze owa rada gminy sie zgodzi na budowę? Tak btw obecny statdion mam 22 tysiecy a srednia frekwencja ponad 19 tysięcy.

 

Martwi mnie też inna kwestia mam zawodnika wiek 22 lata j naturalną pozycję ma ofensywny pomocnik i chcę go nauczyć gry na pozycji prawego pomocnika no i na początku mial na niej status niezdarnyi ale z czasem się poprawil (trenuje oraz gra na tej pozycji, trening pozycji 100%, doskonała baza treningowa, trenerzy też dobrzy) ale teraz w sezonie zagrał ponad 30 meczy i status pozycji ani drgnął kolor paska też nic się nie zmienił więc sprawdziłem w FMRTE i przed sezonem pozycje prawego pomicnika miał 12 i po zagraniu ponad 30 meczy nadal 12, wszechstorność ma 17 i jest prawo nożny. Wiem że trening nowej pozycji wymaga czasu ale żeby nawet nie skoczyło o punkcik z 12 na 13?

Odnośnik do komentarza

Jeszcze takie pytanie odnośnie treningu. Jezeli zespół uczy sie taktyki i ma wszystkie elementy na "biegły" to co warto pozniej trenować ?? zgranie zespołu, kondycje, panowanie nad piłką a moze inne ??

Myślę, ze to zależy od potrzeb zespołu. Po urlopie i na sparingi najlepiej dawać zgranie itd. Statusu biegły nie będzie cały czas.

Odnośnik do komentarza

 

Kupiłem, ale mam problem z kodem rejestracyjnym :D

Mail do Cenegi poszedł :D

Przygoda z FM-em 2016 zaczyna się ciekawie :D

 

Ok poszło po odczekaniu dwóch godzin i ponownym wbiciu tego samego kodu :D

Bo pan pirat jesteś i tyle. Tak to jest jak się kupuje nielegalną wersję :)

 

Jeszcze nie ma tak :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...