Skocz do zawartości

Antywirusy, antyspywary, firewalle- zabezpieczenie kompa


Qcz

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, siedzę enty rok na ZA/ZA Pro i nie narzekam w najmniejszym stopniu. Co z nim jest nie tak?

ja po prostu stwierdzilem, ze taki Kerio Personal Firewall 2.15 (ostatnia darmowa wersja) jest lzejszy, ma mniej kolorowych ikonek i latwiej mi go skonfigurowac...

 

dlugi czas uzywalem ZA i chronil jak trzeba - wiec sie za bardzo moja opinia nie kieruj :)

Odnośnik do komentarza
Misiek a probowales reinstall zrobic modemu? Prawdopodobnie laczysz sie przez jakiegos smiesznego klienta neostrady. Jesli tak to chyba mam rozwiazanie. Najpierw opisz problem dokladniej jak bylo przed spaleniem sie speedtoucha.

 

Tak łącze się przez klienta neostrady. Na speedtouchu było ok. Modem reinstalowałem i nie pomogło. Wygląda to tak:

Włączam kompa, chce połączyć się z neo za pomocą klienta, pasek dochodzi trochę za połowę i stoi. Pojawia się błąd, teraz nie pamiętam jaki numer (780 chyba czy 708 :-k ), bo póki co siedzę i działa. Dopiero jak zrobię restart kompa to jest wszystko ok. Sporadycznie potrafi się połączyć od razu.

 

W sumie to te posty powinny trafić do tematu o neo chyba :-k

Odnośnik do komentarza

Misiek pozycz od kogos modem i sprobuj na innym, jesli to nie pomoze tzn. ze nie wina modemu. Jesli nie chcesz sie laczyc przez klienta od neo wejdz w Opcje Internetowe w Internet Explorerze i ustaw jako domyslne polaczenie ADSL. Wtedy przy automatycznym uruchamianiu gg przy starcie kompa bedzie Ci sie laczyl windowsowym klientem (o ile tak to mozna nazwac). Albo po prostu rob jak napisal Gabe ;-)

Odnośnik do komentarza

Ściągnąłem z internetu aktualizację do Kaspersky Internet Security 7.0. A teraz nie wiem gdzie ją wkleić, gdy kopiuje wszystko wszystko do głównego folderu wyskakuje taki oto błąd Dysk nie jest przepełniony, bo jest 37,3 GB wolnego miejsca, probowałem aktualizacje skopiować po prostu na dysk C/Program Files (tam mam Kaspersky'ego) i nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Ściągnąłem z internetu aktualizację do Kaspersky Internet Security 7.0. A teraz nie wiem gdzie ją wkleić, gdy kopiuje wszystko wszystko do głównego folderu wyskakuje taki oto błąd Dysk nie jest przepełniony, bo jest 37,3 GB wolnego miejsca, probowałem aktualizacje skopiować po prostu na dysk C/Program Files (tam mam Kaspersky'ego) i nie było problemów.

 

Spróbuj wyłączyć Kaspersky'ego i wtedy wkleić aktualizację.

Odnośnik do komentarza

Nie, ściągałem ją bezpośrednio z internetu. I sama aktualizacja normalnie się kopiuje, tylko folder Kaspersky'ego jakby był zablokowany, bo nie można tam nic wkleić, ani stamtąd usunąć.

 

Edyta przypomina, że próbowałem przesuwać, lub usuwać jakiś folder z Kaspersky'ego programem Unlocker, ale nie udawało się. Nawet gdy stworze w folderze Kaspersky'ego nowy folder, to nie można go usunąć.

Odnośnik do komentarza

C:\Program Files\Neostrada TP\NeostradaTP.exe
C:\Program Files\Neostrada TP\ComComp.exe
C:\Program Files\Neostrada TP\Watch.exe
C:\WINDOWS\regedit.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
C:\Documents and Settings\Wesoł\Pulpit\hijackthis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\ssv.dll
O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe
O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe
O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] "C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [HP Component Manager] "C:\Program Files\HP\hpcoretech\hpcmpmgr.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] "C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\daemon.exe"
O4 - Startup: Cyber-shot Viewer Media Check Tool.lnk = C:\Program Files\Sony\Sony Picture Utility\VolumeWatcher\SPUVolumeWatcher.exe
O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe
O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe
O4 - Global Startup: HP Image Zone - szybkie uruchamianie.lnk = C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqthb08.exe
O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

Jak ktoś sie zna to mam pytanie czy jest tutaj coś nie tak.

Odnośnik do komentarza

O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = C:Program FilesSAGEMSAGEM F@st 800-840dslmon.exe
O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = C:Program FilesHPDigital Imagingbinhpqtra08.exe
O4 - Global Startup: HP Image Zone - szybkie uruchamianie.lnk = C:Program FilesHPDigital Imagingbinhpqthb08.exe
O17 - HKLMSystemCCSServicesTcpip..{C024B36B-2A22-444B-94F7-EE2B131BE7CA}: NameServer = 194.204.159.1 217.98.63.164

Mały apdejt... wskazujacy ze mam coś nie tak w kompie... tylko teraz pytanie jak to usunąc ?

 

Jescze daje od czego są to Ip... już nie wiem sam czy to nie wirusy :D

 

217.98.63.164
address: Telekomunikacja Polska
address: ul. Czackiego 13/15
address: 00-042 Warszawa

 

194.204.159.1
address: TP S.A.
address: ul. Nowogrodzka 47A
address: 00-695 Warszawa
address: Poland

To prawidlowy proces neostrady? Czy może jakiś koles się podłaczyl ?:)

Odnośnik do komentarza

Dziś zaczęły mi się cuda dziać z Avastem. Zaczęło sie od tego, że ni z tego ni z owego kopm mi sie zrestartował, od tego momentu Avast w ogóle nie działał. Odinstalowałem go i ściągnałem nowy, zainstalowałem, ale w ogóle nie działa, odinstlować go nie mogę, podczas tego procesu chce go ponownie instalować :doh!: i wyskakuje takie cusik: http://img530.imageshack.us/my.php?image=avasthw1.jpg

Co robić? odzyskiwanie systemu na stan z wczoraj pomoże? Pomocy!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...