Skocz do zawartości

Antywirusy, antyspywary, firewalle- zabezpieczenie kompa


Qcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z firefoxem. Gdy chce uruchomić nową kartę ( ctrl+t) to zamiast czystej białej strony pojawia mi się to: http://img137.imageshack.us/my.php?image=1...07194925aj2.jpg . Próbowałem odinstalować i usunąć folder mozilli, ale to nic nie pomogło. Może ktoś wie co to za gówno się zainstalowało i jak to usunąć ?

Coś podobnego sam miałem. AFAIR klikasz na to PPM i tam masz możliwość schowania tego czy pozmieniania w opcjach.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Od jakichś dwóch tygodni coś zmienia mi stronę startową w IE na coś takiego:

 

http:///

 

Nie ma żadnych innych objawów, ale to pewnie jakiś vir. Tyle tylko, że nic o czymś takim dotąd nie znalazłem (a nie szukałem dokładnie, gdyś wada jest drobna). Obecnie dojrzewam do myśli o formacie, ale może jednak ktoś wie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Od jakichś dwóch tygodni coś zmienia mi stronę startową w IE na coś takiego:

 

http:///

 

Nie ma żadnych innych objawów, ale to pewnie jakiś vir. Tyle tylko, że nic o czymś takim dotąd nie znalazłem (a nie szukałem dokładnie, gdyś wada jest drobna). Obecnie dojrzewam do myśli o formacie, ale może jednak ktoś wie coś na ten temat?

przejedź dysk Spybotem

Odnośnik do komentarza
Od jakichś dwóch tygodni coś zmienia mi stronę startową w IE na coś takiego:

 

http:///

 

Nie ma żadnych innych objawów, ale to pewnie jakiś vir. Tyle tylko, że nic o czymś takim dotąd nie znalazłem (a nie szukałem dokładnie, gdyś wada jest drobna). Obecnie dojrzewam do myśli o formacie, ale może jednak ktoś wie coś na ten temat?

przejedź dysk Spybotem

Przejadę.

 

Prof: a jeśli już przeprowadzka, to lepszy ten lis czy cwałujące walkirie?

Odnośnik do komentarza
Opera jest szybsza i chyba bezpieczniejsza, bo korzysta z niej mniej osób i nie ma kto znajdować dziur. FF jest trochę wolniejszy, bardziej obciąża system, ale stabilniejszy. No i jest rozwijany od kilku lat. Jeżeli masz słabego kompa/łącze to Opera, jeżeli dobre łącze i komp to polecam liska. :]

z tym, ze Opera jest szybsza to bym sie nie zgodzil... lubie ten program i go uzywam (ma pare funkcji, ktorych w FF nie widze), ale czasem szybkosc jego dzialania pozostawia sporo do zyczenia - szczegolnie podczas uruchamiania.

 

co do obciazenia systemu to jest ono porownywalne - tyle samo pamieci zzera Fox co Opera.

 

generalnie Opera to juz nie jest ta megaszybka przegladarka co pare lat temu - obrosla w piorka i gabaryty oraz wymaganai ma pokazniejsze.

Odnośnik do komentarza

Coś w tym jest - na starym, służbowym kompie (Celeron 400 Mhz, 128 MB RAM oraz jakiejś bezimiennej płycie głównej) Opera zdecydowanie sprawniej radziła sobie niż FF. Na obecnym sprzęcie, przy którym siedzę (AMD Sempron 1,61 GHz, 512 MB RAM) ta różnica jest niemal niedostrzegalna.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Moja dziewczyna ma problem z komputerem. Po pewnym czasie użytkowania pojawia się bluescreen, który mówi o tym, że komputer jest zagrozony zniszczeniem i odlicza do 100 procent. Zrobiłem loga w Hijacku, ale niezbyt umiem go interpretować. Jeśli znacie rozwiązanie problemu to prosze o pomoc.

 

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 15:32:02, on 2007-12-07
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\savedump.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Ahead\InCD\InCDsrv.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe
C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe
C:\Program Files\ClamWin\bin\ClamTray.exe
C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE
C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe
C:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe
C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe
C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe
C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe
C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
C:\Program Files\Opera\Opera.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqSTE08.exe
C:\Program Files\HP\Digital Imaging\Product Assistant\bin\hprblog.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://google.bearshare.com/pl/
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant = 
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: Megaupload Toolbar - {4E7BD74F-2B8D-469E-CCB0-B130EEDBE97C} - C:\PROGRA~1\MEGAUP~1\MEGAUP~1.DLL
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_11\bin\ssv.dll
O3 - Toolbar: (no name) - {37B85A29-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - (no file)
O3 - Toolbar: Megaupload Toolbar - {4E7BD74F-2B8D-469E-CCB0-B130EEDBE97C} - C:\PROGRA~1\MEGAUP~1\MEGAUP~1.DLL
O4 - HKLM\..\Run: [ICQ Lite] "C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe" -minimize
O4 - HKLM\..\Run: [avgnt] "C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avgnt.exe" /min
O4 - HKLM\..\Run: [ClamWin] "C:\Program Files\ClamWin\bin\ClamTray.exe" --logon
O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime
O4 - HKLM\..\Run: [iTunesHelper] "C:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [BearShare] "C:\Program Files\BearShare\BearShare.exe" /pause
O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [NVIEW] rundll32.exe nview.dll,nViewLoadHook
O4 - HKCU\..\Run: [AQQ] C:\PROGRA~1\Wapster\AQQ\AQQ.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
O4 - HKCU\..\RunOnce: [ICQ Lite] C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe -trayboot
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [Picasa Media Detector] C:\Program Files\Picasa2\PicasaMediaDetector.exe (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [Picasa Media Detector] C:\Program Files\Picasa2\PicasaMediaDetector.exe (User 'Default user')
O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe
O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_11\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_11\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: Wyslij SMS'a - {215940F1-E7E0-4801-BEE3-44D045534106} - C:\Program Files\Common Files\moje.js
O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: ICQ Lite - {B863453A-26C3-4e1f-A54D-A2CD196348E9} - C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: ICQ Lite - {B863453A-26C3-4e1f-A54D-A2CD196348E9} - C:\Program Files\ICQLite\ICQLite.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL
O23 - Service: Ad-Aware 2007 Service (aawservice) - Lavasoft AB - C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe
O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Scheduler (AntiVirScheduler) - Avira GmbH - C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\sched.exe
O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Guard (AntiVirService) - Avira GmbH - C:\Program Files\AntiVir PersonalEdition Classic\avguard.exe
O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
O23 - Service: InCD Helper (InCDsrv) - Nero AG - C:\Program Files\Ahead\InCD\InCDsrv.exe
O23 - Service: iPod Service - Apple Inc. - C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\System32\HPZipm12.exe

--
End of file - 5922 bytes

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przez cały dzień i teraz pół nocy zmagałem się i jeszcze się zmagam z problemem z komputerem. Nie chcę wyjść na nooba, ale nie wiem co mi się wpieprzyło. Avast sygnalizował to usuwałem wszelkie zagrożone czy zainfekowane pliki, trzy razy skanowałem różnymi programami kompa i na chwilę obecną internet działa. Wcześniej zaś chciał połączeń z jakimiś głupimi stronami. I pytanie moje brzmi, jedno z wielu odnośnie tego problemu, brzmi: jak sprawdzić z jakimi witrynami, stronami czy czym tam innym łączy się teraz mój komputer?

 

Edyta dodaje, że jako stronę główną w IE ustawioną mam taką, której ja nie ustawiałem...

 

I upload ciągle dziwnie wysoki.

Odnośnik do komentarza

Czy mam SP2 to tak naprawdę sam nie wiem. Takiego kompa otrzymałem przed dwoma laty ze sklepu i od tamtej pory nie było formata.

 

Spybota też mam.

 

A na avasta nigdy nie narzekałem.

 

Takie coś pokazuje się, gdy instaluję Zone Alarm

 

W dalszym ciągu Zone Alarm jest niemożliwy do zainstalowania :/.

 

Z kolejnych obserwacji. Faza "Zamykanie połączeń sieciowych" podczas wyłączania komputera trwa bardzo długo, a kończy się dopiero, gdy odłączam kabel od modemu.

 

I upload w dalszym ciągu jakoś tak dziwnie wysoki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...