Skocz do zawartości

Żyrondyści


Lucas07

Rekomendowane odpowiedzi

Oby utrzymali formę ;).

---

Latem działo się sporo, choć nie była to jakaś rewolucja, raczej kolejny etap budowy Bordeaux w mojej koncepcji. Pierwszy sezon pracy mogę uznać za sukces, osiągnąłem najlepszy wynik ligowy klubu od wielu sezonów, skończyliśmy w pierwszej trójce i w sierpniu powalczymy o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jedyną formacją, która mnie rozczarowała była defensywa i to głównie ją wzmacniałem. Już wcześniej pewne było przyjście Johna Arboledy, ale na nowym bramkarzu się nie skończyło. Linię obrony wzmocnili jeszcze Abdou Diallo oraz Almany Toure, obaj dołączyli do nas z Monaco i za ten duet zapłaciłem w sumie dwadzieścia jeden i pół miliona euro. Abdou zostanie nowym partnerem Bourdina w środku, Toure zajmie miejsce na prawej flance, a Boscagliego przesunę na lewą stronę. Konkurencje na skrzydle zwiększyć ma Che Nunnely, bardzo zdolny 22-letni Holender wykupiony z rezerw madryckiego Realu. Jeszcze zimą zapewniłem transfer Marka Holuba, ale młody Czech trafił na wypożyczenie.

 

Zresztą nie tylko on, ten sam los spotkał również Mouhamadou Faye, Manuela Tchiakę oraz Briana Guilla. Nie zabrakło też odejść na stałe, zacząłem od rozwiązania umowy z Nicolasem Palloisem. Na sprzedaży Rubena Aguilara, Stipe Vucura, Zacharie Bouchera, Andre Poko, Oscara Lewickiego oraz Kevina Soniego zarobiłem w sumie dwadzieścia dwa i pół miliona euro. Nie jest to może suma oszałamiająca, ale to ostatecznie dość spore pieniądze. Najbardziej odczujemy brak Lewickiego, ale Szwed nie wytrzymał już trudów meczów fizycznie, graliśmy zbyt szybki futbol dla niego i przez to Oscar często ratował się faulami, a skutkowało to mnóstwem żółtych kartek. Jego miejsce w składzie na stałe zajmie Albert, który został też nowym kapitanem drużyny.

 

Do sparingów tradycyjnie wielkiej wagi nie przywiązywałem. Rozegraliśmy w sumie sześć takich spotkań. Niektóry z wyników dają sporo nadziei i optymizmu przed rozpoczęciem sezonu, bo potrafiliśmy ograć samą Barcelonę. Rozgromiliśmy też Valenciennes oraz Boca. Remis z Realem to też dobry rezultat. Przegraliśmy za to z River oraz Chelsea.

Odnośnik do komentarza

Sezon rozpoczynaliśmy później niż pozostałe zespoły Ligue 1. W pierwszej serii spotkań nie graliśmy i mecz ten rozegramy później. Rozgrywki inaugurowaliśmy w środku tygodnia przeciwko Lens. Rywal należy do tych wymagających, zwłaszcza że gościom udało zatrzymać się w składzie wszystkich najważniejszych zawodników, a wzmocnili się też sprowadzając Ivanildo Fernandesa czy Kevina Diallo. To dość solidne uzupełnienie kadry. Poznaliśmy też naszego przeciwnika w barażu, którego stawką będzie awans do Ligi Mistrzów, zmierzymy się ze Sportingiem. Na pierwsze w sezonie spotkanie zabrać nie mogłem Crivelliego oraz Guerina, szkoda zwłaszcza Enzo, który był naszym najlepszym strzelcem w okresie przedsezonowym.

 

Po naszych poczynaniach widoczny był głód piłki na najwyższym poziomie i rywalizacji w meczach o stawkę. W zawody weszliśmy naprawdę bardzo imponująco. W dziesiątej minucie wynik otworzył nie kto inny jak Corentin Jean, a dogrywał mu oczywiście drugi z naszych liderów Melo. Oby ta dwójka udowodniła, że kapitalnych w ich wykonaniu poprzedni sezon nie był dziełem przypadku. Po chwili bliski szczęścia Matthews, ale skierował piłkę na poprzeczkę. Ostatecznie podwyższyć się jednak udało. Na prawym skrzydle dwójkowo pograli Toure z Melo i tym razem to Alejandro skutecznie zamknął akcję. Na minutę przed końcem pierwszej części straty zmniejszył Djordjević, lecz to była tak naprawdę jedyna akcja Lens na wysokim poziomie. Goście na pewno zawiedli swych fanów. W drugiej połowie spokojnie kontrolowaliśmy przebieg boiskowych wydarzeń i wynik już się nie zmienił.

 

11.08.2021, Matmut Atlantique, Bordeaux

Frekwencja: 30,304

Ligue 1, 1/38

 

Bordeaux – Lens 2:1 (2:1)

 

1:0 – Corentin Jean 10'

2:0 – Alejandro Melo 35'

2:1 – Filip Djordjević 44'

 

Arboleda 6.8 – Toure 8.2, Bourdin 7.1, Diallo 7.0, Boscagli 6.8 – Melo 9.0, Kovacić 7.8 (73' Vada 6.9), Albert 6.9, Ipoua 6.9 (63' Nunnely 6.8) – Matthews 6.7 (63' Amirat 6.8), Jean 6.9

 

MVP: Alejandro Melo [bordeaux] – 9.0 (gol i asysta)

Odnośnik do komentarza

W weekend znów byliśmy gospodarzem meczu ligowego, a przeciwnik tym razem wydawał się jeszcze trudniejszy. Do Bordeaux przyjechał aktualny wicemistrz kraju. Latem klub z Księstwa Monako wydał blisko pięćdziesiąt milionów na transfery, z drugiej strony identyczną kwotę też zarobił. Najciekawszym wzmocnieniem wydaje się być Marco Asensio, bardzo kreatywny Hiszpan. To ważny mecz dla naszych nowych nabytków, których latem sprowadziliśmy z zespołu gości. Do składu wrócił Crivelli, zabrakło za to Matthewsa, który musi przez parę dni odpocząć od treningów.

 

To był naprawdę dobry mecz w wykonaniu obu zespołów. Zaprezentowaliśmy się obiecująco w kontekście walki o wicemistrzostwo, bo PSG wydaje się zespołem zdecydowanie zbyt silnym. Początek należał do moich podopiecznych, lecz Karius ratował Monaco swoimi interwencjami po uderzeniach Bourdina czy Boscagliego. W końcówce pierwszej części inicjatywę przejęli goście, wówczas klasę pokazał Arboleda broniąc strzały swego dawnego kolegi z Heerenveen Manaja. W momencie przewagi Monaco zdobyliśmy gola i było to typowe trafienie do szatni. Bramka padła po naszej firmowej akcji. Rajd Melo na skrzydle, dogranie w pole karne i skuteczne wykończenie Jeana. To negatywnie wpłynęło na przyjezdnych i po dziesięciu minutach drugiej połówki mieliśmy już trzy bramki przewagi. Jean ustrzelił hat-tricka, a podawali mu Melo oraz Nunnely. Cieszy też postawa obrońców oraz Arboledy, z tyłu wyglądaliśmy bardzo solidnie.

 

15.08.2021, Matmut Atlantique, Bordeaux

Frekwencja: 34,608

Ligue 1, 2/38

 

Bordeaux [11] – [4] Monaco 3:0 (1:0)

 

1:0 – Corentin Jean 45'

2:0 – Corentin Jean 49'

3:0 – Corentin Jean 55'

 

Arboleda 7.1 – Toure 7.7, Bourdin 7.8, Diallo 7.7, Boscagli 7.5 – Melo 9.0, Kovacić 8.3, Albert 6.9 (53' Vada 7.0), Ipoua 6.8 (53' Nunnely 7.5) – Crivelli 6.8 (53' Amirat 6.8), Jean 9.5

 

MVP: Corentin Jean [bordeaux] – 9.5 (trzy gole)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...