Skocz do zawartości

Dreams come true


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

tymczasem po meczu w Warszawie...

 

[Dziennikarz]: Panie, trenerze, nie sam nie wiem od czego zacząć... czego dzisiaj zabrakło do upragnionego jednego punktu dającego zwycięstwo w lidze ?

[Trener]: na gorąco ciężko powiedzieć. Gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym, chociaż nikt na nich nie stawiał. Sporo błędów z naszej strony prawdopodobnie spowodowanych presją i Radenovic zdobył przeciwko nam 2 gole, czyli 50% wszystkich swoich goli w sezonie.

[D]: Do tego ta bramka na 3-1...

[T]: To akurat mogło zdarzyć się każdemu, nie winił bym Patryka za to co się stało w doliczonym czasie gry. Zresztą to i tak bez znaczenia, bo w momencie gdy strzelił bramkę samobójczą przegrywaliśmy 2-1

[D]: Czy jednak z perspektywy całego sezonu nie powinien być Pan mimo wszystko wielce zadowolony ? Rokowania przed sezonem były takie, że mieliście zlecieć z hukiem.

[T]: Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Do przerwy zimowej utrzymywaliśmy się w górnej połowie tabeli, dobrze przepracowany okres zimowy zaszokował wszystkich. Laliśmy w lidze niemal każdego.

[D]: Czyli za rok nie pozostajemy mieć złudzeń i będzie Pan walczył ze swoim zespołem o zwycięstwo w lidze ?

[T]: Podjąłem decyzję, że składam rezygnację.

[D]: Może Pan to jakoś wytłumaczyć ? Dwa lata temu wybudowano Wam stadion na 16000 osób, który się zapełnia niemal w każdym spotkaniu. Zespół jest w gazie, nie wygląda na to, żeby kadra miała się uszczuplić, jeśli wierzyć plotkom budżet jeden z najwyższych... co Pana skłoniło do podjęcia takiej decyzji ?

[T]: Z Pana perspektywy tak to wygląda. Finansowo to niewątpliwie raj. Mimo to bardzo ciężko o dobrych graczy. Nikt nie wierzy, że klub z prowincji jest wypłacalny, ma ambicję...

[D]: no tak, ale ten sezon pokazał

[T]: Proszę dać mi dokończyć. Tak, pokazał, tutaj nie będę się z Panem spierał bo miał Pan rację. Klubowi brakuje boisk treningowych i chęci pracy z młodzieżą. Lokalne władze wybudowały ten piękny stadion... tylko nikt nie pomyślał o młodych adeptach, którzy mieli by na nim grać. Od dłuższego czasu nie mogę dojść do porozumienia z prezesem z tej kwestii.

[D]: No ale skoro jest budżet, to tych piłkarzy można kupić ?

[T]: Wiele młodych nazwisk przewinęło się w tym klubie przez ostatnie trzy sezony. Na palcach jednej ręki można było policzyć sensownych graczy. Moim zdaniem lepiej kształtować ich od postaw. Czas poszukać szczęścia,

[D]: Czy obejmie Pan Widzew ? Na jesieni ubiegłego roku ponoć prowadziliście Państwo negocjacje.

[T]: Tak, prowadziłem rozmowy z tym klubem w listopadzie. Obecnie ich sytuacja jest taka, że spadli i szukają nowego szkoleniowca. Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Tyle co mogę powiedzieć, że oferty z tego klubu nie otrzymałem. Dziękuję za rozmowę

[D]: Dziękuję

 

Odnośnik do komentarza

raczej krótkie podusowanie kariery, może okresowo z elementem "zamieszania"

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

5 lat w Niechcicach to na pewno kupa sentymentów. Bardzo mocno żałuję, że w ostatnim sezonie w ostatniej kolejce przegraliśmy mecz o prawo do gry w barażach o II ligę. Mając tyle samo punktów co Świat NDM zgubił Nas bilans bezpośrednich spotkań.

Pomimo dwóch przejęć udało mi się utrzymać posadę, po drugim przejęciu został wybudowany nowoczesny stadion mieszczący 16 793 widzów. Absolutnie nie wiem, kto i jak wygospodarował na to pieniądze. Najbardziej zadziwiające były pełne trybuny oraz... solidny budżet klubu. Na moment złożenia mojej rezygnacji w kasie klubu było przeszło 7 mln złotych.

Mimo pokaźnych środków finansowych nie byliśmy w stanie ściągnąć klasowych piłkarzy nawet z II czy III ligi. Zawsze problemem był brak wiary w mały Ludowy Klub Sportowy. Trochę żałuję, że tak pochopnie podjąłem decyzję, ale trzeba być konsekwentnym.

 

Lokalne media z województwa łodzkiego szybko podchwyciły sensację, w końcu z regionalnych klubów tylko GKS Bełchatów gra wyżej niż II liga.

[D]: Dzień dobry

[T]: Dzień dobry

[D]: Wiele mówi się o Pana powrocie do rodzinnej Łodzi, jest coś na rzeczy ?

[T]: Na tym etapie trochę za wcześnie na takie rozmowy.

[D]: Chyba nie jest tajemnicą, że Widzew od dłuższego czasu o Pana zabiega.

[T]: To prawda w listopadzie minionego roku prowadziliśmy dość zaawansowane rozmowy na temat rozpoczęcia współpracy.

[D]: Pan nie zmienił pracodawcy a Widzew spadł z III ligi.

[T]: Tak już to w życiu bywa.

[D]: To kiedy pojawi się Pan na treningu Widzewa ?

[T]: Jesteśmy po pierwszych rozmowach, wszystko w rękach włodarzy klubu z Al. Piłsudskiego

[D]: Widzew ma nowy stadion, na pewno lepszą reputację niż Start, czego chcieć więcej ?

[T]: Dobrego planu i środków na pracę z młodzieżą.

[D]: Nie uważa Pan, że na tym szczeblu to pobożne życzenie ?

[T]: Jestem specyficzny w tym zakresie, to prawda

[D]: W zasadzie poza Lechem, Legią, ostatnio Lechią żadne polski klub w tym kraju nie deklaruje inwestowania środków w akadmię.

[T]: Na pewno dużym nadużyciem byłoby stwierdzenie, że telefon się urywa. W minionym sezonie Widzew nie był jedyną ofertą. Na wiosnę szło nam tak dobrze, że wierzyłem w awans. Teraz mam nieco więcej pokory. Niektóre oferty są aktualne, zobaczymy co życie przyniesie. Nie wykluczam przeprowadzki na drugi koniec kraju.

[D]: Dziękuję za rozmowę.

[T]: Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Generalnie, gdyby nie krętactwo i co rusz zmieniające się obietnice odnośnie młodych adeptów widzewskiej szkółki to już pewnie byłbym trenerem Widzewa Łódź. Nie mogli się zdecydować czy rzeczywiście wolą natychmiast awansować nawet sprowadzając drogich graczy czy poczekać rok, dwa i awansować w oparciu o młody trzon drużyny. Rozumiem, że chlubą dla takiego klubu nie jest gra na piątym szczeblu rozgrywek, no ale jak mam za chwilę wylecieć, to wolę się nie pchać tam, gdzie są podzielone zdania do mojej wizji zespołu.

Następnego dnia miałem wybrać się na rozmowy z Polonią Bytom, która spadła z II ligi i zadeklarowała przebudowę zespołu. Niemniej jednak kilkanaście minut po wyjściu z gabinetu rady nadzorczej Widzewa zadzwonił telefon...

[Ł]: Panie Bartłomieju, tutaj Łukasz...

: Witam, Panie Łukaszu, poznałem Pana po głosie. Co dobrego słychać ?

[Ł]: Mam mały problem, w któym mam nadzieję będzie mógł Pan pomóc. Doszły mnie słuchy, że jest Pan w rodzinnej Łodzi, czy moglibyśmy się spotkać w jednej z kawiarni przy Piotrkowskiej ?

: Skoro Pierrot już nie istnieje, to w takim razie proszę o SMS z nazwą lokalu i godziną, z miłą chęcią z Panem porozmawiam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Spotkanie z Łukaszem Bielawskim - prezesem ŁKS Łódź - odbyło się w klubokawiarni Łodzi Kaliskiej. Bez większych dyskusji doszliśmy do porozumienia w sprawie rocznej umowy. Przez najbliższy rok mamy zbliżyć się do podium, głównie skupiamy się na odmłodzeniu zespołu.

 

Obecnie w zespole są m.in. tacy piłkarze jak:

Mateusz Słodowy - mocno obciążający budżet płacowy, pamiętający jeszcze grę Odry Wodzisław w ekstraklasie

Mauricio - kiedyś wielki talent, któremu wróżono szybką przeprowadzkę z Łodzi, jest tu już 5 lat, do tego ma polskie obywatelstwo
Szymon Salski i Tomek Ostalczyk - wychowankowie, którzy pomimo lat zawsze pozostali wierni miejscu, w którym się wychowali.

Aleksander Ślęzak - łódzki Vinnie Jones.

 

niestety w minionym sezonie klub opuścił Adam Patora, który sfrustrowany brakiem kolejnego awansu postanowił odejść do klubu z I ligi.

 

Do klubu w początkowym stadium przygotowań dołączyli:

Helge Studer - niemiec lat 16, do tej pory nie grał nigdzie zawodowo. Jego ojciec został dyrektorem jednej z łódzkich firm z niemieckim kapitałem

Michał Konieczny - 20 lat, defensywny pomocnik, przyszedł do nas za darmo z Formacji Mostki

Damian Stachurski, 21 lat, prawy obrońca przechodzi z rezerw Jagielloni

Krzysztof Domański, 20 lat, napastnik. po sezonie spędzonym w ekstraklasowej Jagielloni odszedł wraz z wygaśnięciem kontraktu. rok wcześniej na poziomie drugiej ligi 14 spotkań i 2 gole, oby godnie zastąpił Adama Patorę

Mark McCann - 19 letni Irlandczyk(północny), który przyjechał na erasmusa, kilkukrotny reprezentatnt swojego kraju

Rafał Nowicki - człowiek z mojego poprzedniego klubu, kosztował Nas grosze a będzie skutecznym zapchaj dziurą w drugiej linii

Patryk Kazimierski - podstawowy obrońca ze Startu Niechcice

Boguś Sala - rezerwowy lewoskrzydłowy z Niechcic, uzupełnienie

Damian Pietrasik - bramkarz do rywalizacji z Sekturerskim

Marcel Janicki - chłopak z opolskiej okręgówki, ponoć z wielkim potencjałem.

 

Klub obecnie negocjuje jeszcze z rozgrywającym z Jagiellonii II. - to byłby już trzeci piłkarz z tego klubu.

Odnośnik do komentarza

Dominik Prusarczyk(dawniej Jagiellonia II) oraz Mariusz Pyzio dołączyli do naszej drużyny. Ten drugi trafił do Nas z Siarki Tarnobrzeg na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.

 

Podczas sezonu przygotowawczego rozegraliśmy 11 spotkań kontrolnych, wszystkie 11 zostało rozegrane przy Al. Unii. Wszystkie co do sztuki wygraliśmy, kolejno naszymi ofiarami byli:

Piast II Gliwice 4-0

Jagiellonia II 3-0

GKS II Bełchatów - 5-0

Rozwój Katowice 3-2

Znicz Pruszków 5-0

Sandecja Nowy Sącz 1-0

Start Łódź 4-0

LUKS Gomunice 5-1

Termy Ner 3-1

Raków II Częstochowa 4-0

ŁKS II Łódź 4-1

 

Pomimo bardzo ofensywnej gry największe braki to skrzydłowi. Galic i Mauricio nie prezentują się na odpowiednim poziomie. Jeżeli trafi się okazja to na tych pozycjach będziemy szukać wzmocnień.

Odnośnik do komentarza

@Spajk,

ciężko powiedzieć. powinno być trochę lepiej, bo jestem "na miejscu".

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W ligowym debiucie zagraliśmy z Pilicą Białobrzegi. Mecz już w drugiej minucie rozpoczął się od straconej bramki. Podziałało to mobilizująco na zespół i jeszcze przed przerwą udało się wyjść na prowadzenie.

 

ŁKS - Pilica BIałobrzegi 1/34

0-1 Biały 2'

1-1 A.Wójcik 7'

2-1 K. Domański 44'

 

Z perspektywy linii bocznej nie przypominaliśmy zespołu sprzed tygodni. Zamiast sielanki zapowiada się ciężki bój o górną połowę tabeli.

 

 

ŁKS[5] - Energa Kozienice[9] [2/34]

1-0 Wójcik 13'

2-0 Wójcik 22'

3-0 Mauricio 48'

4-0 Słodowy 65'

5-0 Majewski 75'

6-0 Pyzio 85'

6-1 Wojtysiak 89'

 

Zagraliśmy tak jak w sparingach. Ze względu na problem z młodzieżowcami w spotkaniu wystąpił 16 letni niemiec w bramce. Spisał się bez zarzutu, bronił 4 z 5 strzałów.

 

Start Otwock[7] - ŁKS [1] [3/34] III liga łódzko mazowiecka

0-1 Janicki 3'

0-2 Janicki 16'

0-3 Wójcik 42'

0-4 Nowicki 74'

 

 

Łódzka lokomotywa powoli się rozpędza, w kolejnym spotkaniu będziemy gościć vicelidera z Ząbek.

Odnośnik do komentarza

jeszcze przed spotkaniem z Dolcanem zespół opuścił Patryk Bryła, ten 30 letni zawodnik postanowił związać się z KKS Kalisz. Takie uroki kontraktu amatorskiego.

 

ŁKS [1] - Dolcan [2], [4/34] III liga łódzko mazowiecka

1-0 Wójcik 20'

2-0 Wójcik 38'

2-1 Zambrowski 67'

2-2 Załucki 74'

3-2 Cygnar 88'

 

Pomimo dramatycznego wyniku to był bardzo dobry mecz. Wszyscy piłkarze grali zaangażowani. W tym spotkaniu oddaliśmy 25 strzałów, 13 celnych, 3 gole. Skuteczność nie jest najlepsza, ale piłka trafia do sieci.

 

Lechia T.M. [12] - ŁKS [1] , [5/34] III liga łódzko mazowiecka

1-0 Salski 24'

2-0 Pyzio 40'

3-0 Mauricio 45'(k)

 

W tym meczu zastosowałem rotację, aby nieco odciążyć pierwszy garnitur, przyjrzeć się kilku graczom. Mimo dobrego wyniku Helge Studer miał dzisiaj sporo pracy i czyste konto to jego zasługa.

 

ŁKS [1] - GKS B. II [10], [6/34] III liga łódzko mazowiecka

1-0 Janicki 8'

2-0 Wójcik 33'

3-0 Janicki 53'

 

[D]: Panie trenerze, dzisiaj ostatni dzień okna, czy będzie jakiś transfer na ostatni moment ?

[T]: Prowadzimy zaawansowane negocjacje z jednym piłkarzem.

[D]: Czy będzie to transfer zagraniczny ? Niemiec robi furorę

[T]: To polski skrzydłowy. Mamy obecnie bardzo rozbieżne spojrzenie na warunki finansowe.

[D]: Czy dzisiaj dopniecie umowę ?

[T]:Mamy na to jeszcze dużo czasu, to zawodnik z kartą na ręku. Skoro zapytał Pan o piłkarzy zagranicznych to mamy na oku dwóch młodych perspektywicznych piłkarzy.

[D]: Z jakiego kierunku, bałkany ?

[T]: Ukraina i Turcja, dziękuję za rozmowę.

 

 

Broń Radom [9] - ŁKS [1], [7/34] III liga łódzko mazowiecka

0-1 Sojda 86'

0-2 Nowicki 88'

 

Ten mecz wygrali nam zmiennicy.

 

 

ŁKS [1] - Pogoń Grodzicks Maz. [14], [8/34] III liga łódzko mazowiecka

1-0 Wójcik 18'

2-0 Wójcik 25'

3-0 Domański 47'

3-1 Semeniuk 50'

4-1 Salski 77'

5-1 Wójcik 86'

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Błękitni Raciąż [11] - ŁKS. [11], [9/34] III liga łódzko mazowiecka

0-1 Janicki 12'

0-2 Wójcik 16'

0-3 Janicki 37'

 

 

ŁKS [1] - Wisła Płock II [6], [10/34] III liga łódzko mazowiecka

1-0 Cygnar 1'

2-0 Cygnar 46'

3-0 Galic 67'

3-1 Kazlauskas 70'

3-2 Kuzma 75'

4-2 Sojda 92'

 

W między czasie odbył się pojedynek na szczycie łódzkiej IV ligi. Liderujący Widzew podejmował rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego. Zespół gości wygrał pewnie 3-0 na boisku lidera. Pozwoliło to zredukować stratę do liderującego Widzewa na jeden punkt. Nasze rezerwy mają jeden mecz zaległy więc walka o końcowy triumf zapowiada się bardzo ciekawie.

 

 

Sokół Aleksandrów Łódzki [6] - ŁKS. [11], [11/34] III liga łódzko mazowiecka

0-1 Janicki 23'

0-2 Giczela 61'

 

Giczela podpisał kontrakt dzień przed meczem. To prawo skrzydłowy, z którym długo prowadziliśmy negocjacje. Ze względu na dość wysokie wynagrodzenie podpisaliśmy umowę tylko do końca sezonu. Szybko zaczął spłacać swoje pobory. W kolejnym spotkaniu czas na lekką rotację składem.

 

ŁKS [1] - Wisła Puławy [7], [12/34] III liga łódzko mazowiecka

1-0 Domański 11'

2-0 Domański 15'

3-0 Galic 21'

3-1 Konacki 26'

3-2 Pawlak 40'

3-3 Fabijański 61'

4-3 Pyzio 70'

 

Rezerwowa formacja obronna pokazała, że zimą trzeba powoli będzie trzeba szukać alternatyw. Strzelec dwóch goli będzie pauzował nawet 7 tygodni.


W tabeli prowadzimy z kompletem zwycięstw. 7 punktów za nami jest Start Niechcice, z kolei trzecią lokatę okupuje Dolcan Ząbki. Mają jedynie 24 oczka.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza

Ursus Warszawa [11] - ŁKS. [11], [13/34] III liga łódzko mazowiecka

0-1 Janicki 8'

0-2 Wójcik 56'

0-3 Mauricio 62'

0-4 Wójcik 91'

 

ŁKS Łódź [1] - Motor Lublin. [13], [14/34] III liga łódzko mazowiecka

1-0 Ostalczyk 14'

1-1 Komidaj 38'

2-1 Wojcik 49'

3-1 Janicki 72'

4-1 Wójcik 90'

 

Oskar Przysucha [9] - ŁKS. [11], [15/34] III liga łódzko mazowiecka

0-1 Najdzik (o.g.) 28'

1-1 Kosno 50'

1-2 Wójcik 59'

 

Niezawodny Wójcik zdobył już swój 16 gol w tym sezonie co dało nam ważne zwycięstwo z niżej notowanym w tabeli Oskarem. To już nasze 14ste ligowe zwycięstwo z rzędu. Po meczu zaczepił mnie prezes...

[P]: Panie Bartku, pozwoli Pan na słówko ?

[T]: Oczywiście prezesie, wejdźmy może do magazynka.

[P]: Na początku chciałbym Panu pogratulować fenomenalnej serii i dobrze trafionych transferów.

[T]: Dziękuje, staram się jak mogę.

[P]: Liczyliśmy jednak, że wychowankowie będą stanowili trzon zespołu.

[T]: Przecież Salski i Ostalczyk to ważni piłkarze szerokiej kadry.

<tu nastąpiło przerwanie>

[P]: No tak, ale...

[T]: Wiem, wiem do czego Pan zmierza. Rozumiem, że młody Domagała w zeszłym sezonie grał więcej, ale gra tyle ile może. Mam nadzieję, że w kolejnej rundzie lepiej trafi z formą. W chwili obecnej nawet Salski jest w lepszej formie

[P]: No dobrze, a nowe twarze z drugiego zespołu ?

 

[T]: W przygotowaniach przed sezonowych przyglądałem się tym piłkarzom i żaden nie zachwycił. Stąd m.in. transfer napastnika Janickiego. Łapie się jako młodzieżowiec, Domański świetnie wypełnia rolę dżokera. Absolutnym hitem jest ten 16 letni Niemiec, który trafił do Nas z przypadku... istny bóg na linii bramkowej

[P]: No ja rozumiem, ale chcielibyśmy stawiać na "naszych".

 

[T]: Ja to doskonale rozumiem, ale z tego co oglądałem juniorów to możemy mieć problem z wybraniem najzdolniejszych, którzy nawet zasilą rezerwy. Przypominam, że mamy dwóch piłkarzy już zaklepanych, obaj po 18 lat.

[P]: No wiem, szkoda, że żaden nie ma polskiego obywatelstwa...

[T]: Spokojnie, aktywnie szukamy podczas rozgrywek juniorskich. Przed kolejnym sezonem powinno dołączyć do Nas kilka nazwisk.

[P]: Mieliśmy budować młodszy skład, tymczasem idzie Panu lepiej niż oczekiwaliśmy. O co walczymy ?

[T]: Pozwole sobie zahamować Pana optymizm. Dużo będzie zależało od Baraży, no i najpierw musimy wygrać ligę. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, choć przyznam, że idzie nam świetnie.

Odnośnik do komentarza

Przemną ważny mecz - z aktualnym videliderem - z klubem, w którym spędziłem kilka ostatnich lat... mimo wszystko emocje biorą górę.

 

Start Niechcice [2] - ŁKS. [11], [16/34] III liga łódzko mazowiecka

Mecz rozpoczął się od bramki byłego piłkarza Startu Nowickiego i prowadziliśmy 1-0 od 7 minuty. Ledwie 12 minut gospodarze potrzebowali, aby wyrównać. Kilka minut później ubiegłoroczny król strzelców podwyższył na 2-1 dla gospodarzy. A w drugiej części gry najbardziej obiecujący młody gracz tego klubu - Kosatka - ustalił wynik strzelając na 3-1. Pomimo porażki mamy siedem oczek przewagi nad Startem.

 

Pilica Białobrzegi [11] - ŁKS. [1], [17/34] III liga łódzko mazowiecka

0-1 Galic 58'

 

ŁKS Łódź [1] - KS Konstancin. [13], [18/34] III liga łódzko mazowiecka

1-0 Nowicki 5'

2-0 Ostalczyk 49'

3-0 Wójcik 77'

 

Po tym spotkaniu udało nam się podpisać umowę z dwoma piłkarzami mogącymi grać na lewej stronie. Pierwszy z nich to wychowanek Cracovii - Benjamin Jeż, a drugi to wychowanek Legii Warszawa - Bartek Żurek. Obaj nie są juniorami, ale gwarantują powiew świeżości oraz wysokie umiejętności jak na ten poziom. Z pierwszym podpisaliśmy umowę 1+1, z drugim od razu na dwa lata.

 

Energa Kozienice [3] - ŁKS. [1], [19/34] III liga łódzko mazowiecka

0-1 Giczela 6'

0-2 Mauticio 9'

czerwo Stachurski 10'

1-2' Michalski (k), 11'

1-3 Janicki 14'

 

ŁKS Łódź [1] - Start Otwock. [17], [20/34] III liga łódzko mazowiecka

1-0 Salski 56'(k)

2-0 Pyzio 71'

 

Dolcan [6] 0-0 ŁKS. [1], [21/34] III liga łódzko mazowiecka

 

ŁKS Łódź [1] - Lechia Tomaszów Maz.. [17], [22/34] III liga łódzko mazowiecka

0-1 Aankour 15'

1-1 Wójcik 17'

1-2 Ćwiek 40'

1-3 Rozwandowicz 44'

2-3 Sojda 62'

Koszycki czerwo 64'

3-3 Wójcik 87'

 

Wójcik ponownie robił co mógł... niestety nasz podstawowy bramkarz pojechał na zgrupowanie reprezentacji Niemiec i z tego tytułu w bramce stał ręcznik Sekuterski... gdyby nie on na pewno byśmy wygrali.

 

GKS II Bełchatów [9] - ŁKS. [1], [19/34] III liga łódzko mazowiecka

0-1 Mauricio 6'

0-2 Wójcik 9'

1-2 Chyrek 38'

1-3 Galic 50'

1-4 Mauricio 79'

 

Rundę należy zaliczyć do bardzo udanych. Na pewno w końcówce rundy Mauricio został ożywiony przez wzmocnienie konkurencji na jego stronie. Niestety Sala jest do odpalenia... a dobrze się w Starcie zapowiadał.

Odnośnik do komentarza

Zaraz po świętach Bożego narodzenia rozpoczynamy okres przygotowawczy. Przed nami krótki okres treningów siłowych, następnie zaczniemy od gier kontrolnych z lokalnymi klubami z niższych lig. Zdecydowałem się przedłużyć umowę z Olkiem Ślęzakiem(ciężko o alternatywę na środek...), Adamem Sekutersim(ręcznik w zespole musi być), Benjaminem Jeżem(zagrał raptem kilka spotkań, ale to chyba dobry materiał), Mateuszem Majewskim, Olgiem Tabkaką(solidny ukrainiec, co prawda nie tani...), Michałem Koniecznym(nadal wierzę... pogra w rezerwach może odpali).

Waham się nad przedłużeniem z Tomkiem Ostalczykiem, Krzysiem Domańskim, Olkiem Giczelą. Żegnamy Rafała Słodowego(komin płacowy), Rafała Nowickiego, Bogusia Salę(obaj nie odpalili w Łodzi...),

 

Jeszcze przed pierwszym sparingiem zaoferowano mi nową umowę, postanowiłem pozostać w Łodzi na kolejny rok.

 

Kolajarz Łódź 10-1(Mauricio, 3x Wójcik, Galic, 3x Pyzio)

Centra Ostrów Wlkp 4-1(Pyzio, Domański, Żurek, Wójcik)

Strażak Licheń Stary 7-0 (Sojda, Wójcik, Domański, Galic, Jez, Salski, Koszycki)

Jagiellonia II 3-1 (Giczela, Janicki, Galic)

Nieciecza II 5-2 (Pyzio 2x, Domański, Giczela, Bartoszewicz)

Lech II 5-0 (Wójcik 2x, Pyzio, Mauticio, Bartoszewicz)

Ruch Chorzów II 8-4(Domański 3x, Cygnar, Giczela, Wójcik, Janicki x2)

ŁKS Łomża 3-0(Pyzio, Ostalczyk, Wójcik)

Cracovia II 4-0 (Wójcik 2x, Janicki, Galic)

 

Podczas styczniowych sparingów podpisaliśmy umowę z:

Oskar FIjałowski - środek pola(Odra opole, 10 tyś pln)

Konrad Bartoszewicz - środek pola(z kartą na ręku

Odnośnik do komentarza

W marciu kontynuujemy serię sparingów

Ceramika 6-0 (Żurek, Ostalczyk, Giczela, Wójcik, 2x Janicki)

ŁKS Łomża 3-0(Pyzio, Ostalczyk, Wójcik)

Cracovia II 4-0 (2x Wójcik, Janicki, Galic)

Ceramika Opoczno 6-0(Żurek, Ostalczyk, Wójcik, Pyzio, Galic)

Sokół Aleksandrów 3-2(Janicki, Wójcik, Zurek)

Pelikan 4-0(Janicki 2x, Wójcik 2x)

Start Niechcice 5-1(Żurek, Fijałkowski, Wójcik, Mauricio, Sojda)

Korona II Kielce 2-2(Wójcik, Mauricio)

Śląsk II 4-0 (Domański, Żurek, Pyzio, Wójcik)

WKS Wieluń 3-1(Galic 2x i swojak)

 

Przed zamknięciem okna postanowiłem podpisać jeszcze Rosjanina Adama Mironova oraz Togijczyka Richmonda Nsouhoho(Defensywny pomocnik). Do klubu dołacza długo wyczekiwany Zafer Kinli(turecki napastnik).

Odnośnik do komentarza

No trochę było, w marciu jeszcze 3.

Tur Turek 5-1(Wójcik 2x, Pyzio 2x, GIczela)

 

Po tym spotkaniu podjąłem decyzję o podpisaniu umowy z Pyzio. Po sezonie dołączy do Nas już na zasadzie transferu definitywnego.

 

Kiedy wieczorem postanowiłem podjechać do monopolowego na teofilów zauważyłem palące się jupitery na Orliku. Postanowiłem najpierw zajść na boisko podpatrzeć lokalnych grajków. Przecierałem oczy ze zdumienia jak jakiś szczyl, gdy tylko dorwał piłkę mijał sporo starszych od siebie dobrze zbudowanych mężczyzn. Praktycznie po każdym strzale piłka lądowała w siatce bramkarza. Postanowiłem zaprosić tego małolata na kilka treningów i wystawić go jako 9 w najbliższym meczu

 

 

Karvina B 10-0(5x "Szczyl", Wójcik, Janicki, Jeż x2, Pyzio)

 

Ów szczyl strzeleniem 5ciu goli zasłużył na profesjonalną umowę. Najbliższą rundę spędzi w IV ligowych rezerwach, będę bacznie śledził rozwój jego kariery. Przed nami ostatni sparing przed ligą. Obecnie Taka, Mironov i Togijczyk są piłkarzami spoza unii, a grać może jeden... źle to rozegrałem, oj źle.

 

Start Łódź 6-0 (Pyzio, 2x Domański, Jeż, 2x Janicki)

 

Okres przygotowawczy oceniam jako bardzo udany, czas na wznowienie rozgrywek o awans.

 

ŁKS Łódź [1] - Broń Radom [7], [23/34]; III liga łódzko mazowiecka, widzów: 2359

1-0 Pyzio 71'

2-0 Pyzio 83'

 

Pogoń GM [13] - ŁKS Łódź [1] , [24/34]; III liga łódzko mazowiecka,

1-0 Janicki 3'

2-0 Galic 12'

3-0Janicki 38'

 

ŁKS Łódź [1] - Błętkitni Raciąż [8], [25/34]; III liga łódzko mazowiecka, widzów:

1-0 Stachurski 17'

2-0 Janicki 24'

2-1 Stepnowski 55'

3-1 Bartoszewicz 68'

4-1 Pyzio 69'

Odnośnik do komentarza

Pan Szczyl

 

[P]: Panie Bartku, dlaczego Kamil wylądował w rezerwach ?

[T]: Zależy mi na tym, aby regularnie grał. Jego czas jeszcze przyjdzie.

[P]: W tej chwili nie mamy żadnego wychowanka, Pan na pewno przykłada wektor do naszej umowy ?

[T]: Przecież osobiście nadzorowałem podpisanie umów z najzdolniejszymi juniorami w tym roku. Uważam, że przed Bujalskim kroi się świetlana przyszłość. To jeden z bardziej zdolnych środkowych pomocników w ostatnich latach.

[P]: W lidze wygląda na to, że niespodziewanie zagramy w barażach. Moim zdaniem mamy duże szanse na awans. Martwi mnie, że nie próbuje Pan kontraktować piłkarzy z wygasającymi umowami jak rok temu. O tej porze już mieliśmy kilku kandydatów do gry na kolejny sezon.

[T]: W zasadzie zimą dokonaliśmy kilku wzmocnień. A co do transferów to wstępnie mam dogadanych kilku juniorów, którzy uzupełnią tegoroczny nabór. Chcę się zamknąć w 100 tyś pln.

[P]: za jednego juniora ?!

[T]: Nie, za wszystkich.

[P]: To mnie Pan trochę uspokoił. Niemniej jednak martwię się, że nasi piłkarze są dużo mniej cenieni przez Pana

[T]: Za kilka lat przyzna mi Pan rację.

[P]: A co Pan uważa o naszych nowych stranierich ?

[T]: Wiem jak skonstruowane są umowy, zagrają tyle ile muszą. Chociaż Togijczyk i Rosjanin wydają się być na prawdę wzmocnieniami. Musimy awansować, aby mogli więcej grać.

Wisła Płock II [15] - ŁKS Łódź [1] , [27/34]; III liga łódzko mazowiecka,

1-0 Żurek 10'

2-0 Fijałkowski 14'

3-0 Janicki 17'

4-0 Janicki 31'

5-0 Janicki 75'

5-1 Kazlauskas 83'

6-1 Wójcik 87'

ŁKS Łódź [1] - Sokół Aleksandrów [5], [28/34]; III liga łódzko mazowiecka, widzów: 3166

1-0 Domański 33'(k)

2-0 Janicki 37'

3-0 Pyzio 55'

3-1 Adamek 89'

Odnośnik do komentarza

Wisła Puławy [3] - ŁKS Łódź [1] , [29/34]; III liga łódzko mazowiecka,

1-0 Pawlak 35'

1-1 Bartoszewicz 45+1'

2-1 Wersocki 85'

ŁKS Łódź [1] - Ursus Warszawa [14], [30/34]; III liga łódzko mazowiecka, widzów: 2819

0-1 Radenovic 3'

1-1 Wójcik 18'(k)

2-1 Janicki 24'

3-1 Galic 34'

4-1 Janicki 74'

4-2 Janiczak 82'

Motor Lublin [15] - ŁKS Łódź [1] , [31/34]; III liga łódzko mazowiecka,

0-1 Bartoszewicz 44'


Tuż przed meczem z Motorem dostaliśmy informację, że ze względu na korzystne wyniki zyskaliśmy prawo gry w barażach o II ligę.

Odnośnik do komentarza

ŁKS Łódź [1] - Oskar Przysucha [10], [32/34]; III liga łódzko mazowiecka, widzów: 2550

0-0

 

ŁKS Łódź [1] - Start Niechcice [2], [33/34]; III liga łódzko mazowiecka, widzów: 4505

1-0 Domański 11'

1-1 Bajor 47'

2-1 Wójcik 61'

2-2 Grzesik 89'

 

KS Konstancin[17] - ŁKS Łódź [1] , [34/34]; III liga łódzko mazowiecka,

0-1 Janicki 3'

0-2 Galic 34'

1-2 Król 77'

W tym meczu debiutuje nowy król środka pola, 16 letni Kamil Bujalski.

 

Czekamy zniecierpliwienii na losowanie baraży, mecz za 10 dni

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...