Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2015]


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

No faktycznie, wcześniej Wysunięty Rozgrywajacy miał wsparcie, ale też było do bani i zmieniłem :)

 

W sumie to zrobie tak z powrotem, i przynajmniej jeden skrzydłowy dostanie wsparcie. No i jakiś wysoki napastnik by się przydał, jest jeden nowo sprowadzony (Gambijczyk Ebrima Bojang) ale póki co marnie się spisuje jak dostaje szansę.

Odnośnik do komentarza

Nowe doświadczenie - posezonowa rozmowa z zarządem i kop w tyłek :) W grupie mistrzostwskiej ósme miejsce, bo niżej się nie da - zaliczyłem pięć porażek, w tym cztery do zera, jeden remis i wygraną z Legią w Warszawie, co dało tytuł Lechii :) fajna ta gra. Może to taktyka, może zawaliłem rozmowy bo wydaje mi się że poprzednio były ich efekty często na zielono a teraz zacząłem "hipsterzyć" i zawodnicy "wyglądali na zamyslonych" :) Czas na nowe wyzwania :)

Odnośnik do komentarza

Rozpocząłem sobie od nowa granie w polskiej lidze i takie pytanie bym miał: otóż czemu to cholera nie działa =) Nie wychodzi praktycznie nic, na boisku rządzi chaos, a jak zaczynałem pierwszą w życiu karierę w FM2015 to wyglądało to lepiej?

 

Taktyka 1 - polecenia to agresywny odbiór, skrócenie pola gry oraz podania na wolne pole, inne daję w takcie gry.

 

 

WPP to bardzo ofensywna rola, wraz z wysuniętym rozgrywającym na bank zostawiasz ogromne luki w środku. Jak już masz mieć WPP to połącz z defensywnym pomocnikiem, albo ewentualnie z cofniętym rozgrywającym na defensywie. Skrzydłowi zbyt statyczni, dawaj jednemu inną rolę i pomyśl o wsparciu bo wraz z bocznymi obrońcami możesz zostawiać kolejne luki. CN i LPK powinno w sumie działać :-k

 

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim ! Po wielu latach postanowiłem powrócić do Football Managera, w związku z czym zamierzam zakupić wersję z numerem 2016 (oczywiście oryginalną, pudełkową :)). Jako że już dawno wypadłem z obiegu, mam do Was trochę pytań związanych z grą. Przeglądałem różne fora i wiem, że niestety dużo osób ma pewne problemy techniczne. FM a to wywala do pulpitu, a to się zawiesza, a to jeszcze coś innego. Wiem, że jest to zależne od wielu rzeczy (m.in. sterowniki, wirusy, zepsuty save itp.), dlatego chciałem Was zapytać, co zrobić, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia tego typu sytuacji, bo oczywiście wiem, że nie da się w stu procentach wszystkiemu zapobiec. Mój sprzęt wygląda tak :

 

 

Windows 7

IntelCore i5 2,67 GHz

4 GB RAM
AMD Radeon HD 5700 Series

 

Data sterownika karty graficznej : 20/11/2014

Data sterownika AMD High Definition Audio Device : 20/06/2014

Data sterownika Realtek High Definition Audio : 27/03/2012

 

Od dawna grałem w różne wersje Pro Evolution Soccer i wszystko śmigało, ale nie wiem, czy będzie mieć to w ogóle jakieś przełożenie na FM-a.

Odnośnik do komentarza

 

@ up - a jakie było pytanie?

Nie chcesz ryzykować utraty sejwa- zapisuj sobie w trzech wersjach np. Inni mają, nie znaczy, że Ty będziesz miał.

 

Wiem, wiem. A tak w ogóle, to najnowszy FM pójdzie mi bez problemu ? I co ze sterownikami - obecne się nadają ?

 

W temacie o FM 16 masz podane wymagania sprzętowe. Sterowniki jak to sterowniki, raz pasują, raz nie.

Odnośnik do komentarza

Każda gra, program i tam ma swoje biblioteki do sterowników, łącznie ze swoimi bibliotekami DX. Zainstaluje się gra i działa, to git. Nie działa, to wtedy można z nimi wszystkimi pogrzebać.

Swoją drogą- na przyszłość nie ma co paniki siać ;)

A zaktualizowana Java też ma znaczenie ? Ja mam obecnie wersję 8, aktualizacja 25. Może być ?

Odnośnik do komentarza

 

Każda gra, program i tam ma swoje biblioteki do sterowników, łącznie ze swoimi bibliotekami DX. Zainstaluje się gra i działa, to git. Nie działa, to wtedy można z nimi wszystkimi pogrzebać.

Swoją drogą- na przyszłość nie ma co paniki siać ;)

A zaktualizowana Java też ma znaczenie ? Ja mam obecnie wersję 8, aktualizacja 25. Może być ?

 

Zaktualizuj wszystko i już.

Odnośnik do komentarza

Są "gwiazdki" przy wyborze lig, gdy tworzymy nową grę pokazujące, dość orientacyjnie, jak mocny sprzęt masz oraz jaka będzie przybliżona prędkość rozgrywki, pokazują też ilu piłkarzy w stworzonej bazie danych. Z tym o prawdziwych pilkarzach to chodzi o to, że rozpoczniesz grę z inaczej nazywającymi się graczami, nie znajdziesz np. Messiego w Barcelonie tylko jakiegoś dziwnego przekokszonego newgena z Argentyny, w wieku i z umiejętnościami Leo ale chyba bez historii występów. Później newgeny też będą się tworzyć.

Odnośnik do komentarza

Ale na te gwiazdki nie pokazują nic prawdziwego ;) Jak trzy razy odpali się tą samą grę, z tymi samymi ligami, to czasem pokazuje przykładowo 2 gwiazdki, czasem 1.

Newgeni pojawiają się zawsze. Jakby się nie pojawiali, to po kilku latach by nie było kim grać.

Ilość lig dodanych to jedno, liczy się też rozmiar bazy danych. Im większy, tym więcej grajków na starcie i później generowanych.

Odnośnik do komentarza

Ale na te gwiazdki nie pokazują nic prawdziwego ;) Jak trzy razy odpali się tą samą grę, z tymi samymi ligami, to czasem pokazuje przykładowo 2 gwiazdki, czasem 1.

U mnie zawsze liczba gwiazdek była stała. Jest zależna nie od ilości lig a on ilości piłkarzy, którzy zostaną załadowani do rozgrywki. Poszczególne ligi maja rożne liczby piłkarzy przypisane to tez mogą być różnice pomiędzy poszczególnymi ligami

Odnośnik do komentarza

 

Ale na te gwiazdki nie pokazują nic prawdziwego ;) Jak trzy razy odpali się tą samą grę, z tymi samymi ligami, to czasem pokazuje przykładowo 2 gwiazdki, czasem 1.

U mnie zawsze liczba gwiazdek była stała. Jest zależna nie od ilości lig a on ilości piłkarzy, którzy zostaną załadowani do rozgrywki. Poszczególne ligi maja rożne liczby piłkarzy przypisane to tez mogą być różnice pomiędzy poszczególnymi ligami

 

A u mnie kiedyś nie była stała. 1 liga było najpierw pół gwiazdki, raz cała. Może zależy od ilości uruchomionych procesów w tle :-k

Odnośnik do komentarza

O, to i ja jeszcze się zapytam o coś, co mnie od dawna męczy :) Natknął się ktoś na informacje czy: Jeśli tworzę grę na niestandardowej bazie danych i dodam sobie np. aktualnych reprezentantów z całego świata to będą oni w grze aż do "śmierci" i w ich miejsce powstanie odpowiednio więcej klasowych newgenów, aby kiedyś ich zastąpić, czy gdy prawdziwi piłkarze pokonczą kariery to składy mniej znanych reprezentacji znów będą składać się z "szaraków"?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...