Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2015]


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

A takie pytanie technoczne

A takie pytanie techniczne mam, na które odpowiedź chcę znać już teraz :) jeśli ustawię na początku powiedzmy 10 grywalnych krajów i później zostawię z tego np. dwa to rozmiar sejwa się zmienia (na mniejszy)? I jeśli po jakichś kilku latach z powrotem ożywię daną ligę to będą w niej ślady mojej bytności, np. w składach lig, kadrach zespołów, historii zawodników, ulubieńcach, czy tylko jakieś randomowe zmiany?

Odnośnik do komentarza

W zasadzie to dobre pytanie.

Sejw raczej się nie zmniejszy, bo liczba piłkarzy i danych będzie na tym samym poziomie (tak mi się zdaje). Jak po kilku latach dodasz z powrotem ligi to będą ślady. W składach bankowo- w końcu i tak zespoły nawet w niegrywalnych ligach je przeprowadzają. I z resztą pewnie podobnie jest. nigdy nie dodawałem lig i ich nie odejmowałem. To jakaś chyba taka awersja od którejś tam wersji FMa, gdzie po dodaniu i późniejszym odjęciu ligi były problemy z ilością zawodników- rosło coś do 100 000 czy jakoś tak.

 

Ja bym się niejako podłączył do pytania- jak mam załadowany przykładowo jeden kraj, po 3 latach dodaję ligę (np.) hiszpańską, to czy będą zmiany w najniższych ligach, czy zespoły (chodzi mi o awanse, spadki) będą te same co przy rozpoczęciu rozgrywki??

Przykład:

przy rozpoczęciu nowej gry, w III lidze hiszpańskiej gra zespół X. Zaczynam sobie grę w Kolumbii (tylko ta liga, reszty nawet nie symuluję), po 3 latach dodaję ligi w Hiszpanii. Czy zespół X nadal będzie się znajdował w III lidze, czy jest możliwe, że będzie gdzieś tam indziej?

Odnośnik do komentarza

Dziwny błąd miałem. Grając rep Polski w grupie na ME miałem Hiszpanie, Danię i Cypr. Wyszedłem z grupy na drugim miejscu za Danią po wygranych z Hiszpanią i Cyprem. Jakie było moje zdziwienie gdy w półfinale grałem z Hiszpanami, którzy zajęli ostatnie miejsce w grupie, później nawet wygrali cały turniej. Maił ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza

Dodałem po pierwszym sezonie gry, do lig grywalnych Hiszpanię 1 i 2 ligę oraz Holandię też 1 i 2.

We wszystkich 4 ligach są inne zespoły niż na początku sezonu 14/15.

Ok, jasne. A jakby było z niższymi ligami hiszpańskimi? No bo w 1 spada zespół i awansuje więc to się jakoś tam klei. A w 4 lidze? Wydaje mi się, ze będzie po "staremu".

Zrobię w weekend symulkę i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Mam pytanie co do poleceń taktycznych. Które polecenia mają wyższy priorytet? Indywidualne czy zespołowe? Chodzi mi o to, że mogę np.: przydzielić każdemu graczowi by grał krótkimi podaniami a w poleceniach zespołowych zaś odwrotnie czyli bezpośrednie? No i jak dla mnie to się gryzie a jednak można tak ustawić co dla mnie jest paradoksem.

Odnośnik do komentarza

@ recon1988:

 

 

Szybkie pytanie

W składzie mam POMOCNIKA ODBIERAJĄCEGO PIŁKĘ, który rzekomo ma ustawione domyślnie (nie ruszając nic) w poleceniach indywidualnych najwyższy pressing. Jeśli w poleceniach dla wszystkich ustawię niski pressing to jakim pressingiem będzie grał owy zawodnik :? ???

indywidualne > drużynowe

 

Nieprawda. Tak było w poprzednich FM-ach, teraz wzajemnie na siebie oddziałują. Więc jeżeli ustawisz mu niski pressing to będzie on niższy, ale względem drużynowego.

 

Odnośnik do komentarza

Rozpocząłem sobie od nowa granie w polskiej lidze i takie pytanie bym miał: otóż czemu to cholera nie działa =) Nie wychodzi praktycznie nic, na boisku rządzi chaos, a jak zaczynałem pierwszą w życiu karierę w FM2015 to wyglądało to lepiej?

 

Taktyka 1 - polecenia to agresywny odbiór, skrócenie pola gry oraz podania na wolne pole, inne daję w takcie gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...