Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2015]


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz i wszystko ligi włączyć, tylko pytanie ile będzie mulić wyniki i ile lat chcesz jechać z sejwem ;)

 

No właśnie :) Zależy mi po prostu na jak najbardziej optymalnym doborze lig - tak, aby wyniki nie wczytywały się zbyt długo, ale żeby jednocześnie trochę tych lig było. A jeśli chodzi o save, no to najlepiej jak najdłużej :)

 

Przy okazji zastanawia mnie kwestia powołań do drużyn narodowych w FM 2015. Zauważyłem (nie u siebie), że taki Tomas Necid ze Zwolle został królem strzelców ligi holenderskiej, a w ogóle nie grał w kadrze Czech. A jak wiadomo, nasi południowi sąsiedzi nie mają w ataku nie wiadomo jakich gwiazd, żeby stać ich było na rezygnowanie z piłkarza, który został królem strzelców co by nie mówić niezłej europejskiej ligi. Pomyślałem, że to może kwestia tego, że nie gra w zbyt mocnej drużynie, no ale jeśli grając w przeciętniaku zostaje się najlepszym snajperem ligi, to tym bardziej jest to niezły wyczyn. Nie wiem, czy w grze jest to nagminne, bo zauważyłem w sumie tylko ten przykład.

Odnośnik do komentarza

Więc Waszym zdaniem, mniej więcej ile krajów i lig oraz jaką bazę zawodników można wybrać, żeby nie przeciążac komputera, mając do dyspozycji taki sprzęt :

 

Windows 7

IntelCore i5 2,67 GHz

4 GB RAM

AMD Radeon HD 5700 Series

W sumie nie doczekałem się konkretnej odpowiedzi, więc ponawiam pytanie :) Chodzi mi o to, żeby było jak najbardziej optymalnie, a więc bez zbyt dużego oczekiwania na wczytanie wyników, ale żeby też trochę tych lig było. No i oczywiście zamierzam grać na jednym savie jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza

Pytanie z innej beczki. Chwalić piłkarzy na konferencji prasowej po dobrym występie czy nie? Zauważyłem, że dość często gdy pochwale grojka po udanym meczu to zalicza zniżkę formy a jak powiem, że np jest to zasługa całego składu czy coś to gość, który zagrał nad wyraz dobrze reaguje negatywnie. Jak znaleźć złoty środek? Również zauważyłem, że jak chwale chłopaków po wygranym meczu w rozmowach mot. to po jakimś czasie również obniżają loty do momentu aż nie zaczną przegrywać i ich nie zaczynę za to Je*ać po czym wracają do dobrej gdy i znów cykl się powtarza.

Druga sprawa jest taka czy w rozmowach motywacyjnych przed meczem i w trakcie przerwy spotkania, dążyć do tego by wszyscy byli zmotywowani (świeciło się na zielono) czy niekoniecznie? Zauważyłem, że jak mówię by zagrali dla kibiców to nigdy nie pali się zielone. Dopiero jak powiem, że wierzę w nich to zaczyna się palić na zielono, ale czy czasem ich to za bardzo nie niańczy?

Jak znaleźć ten złoty środek?

Odnośnik do komentarza

Może postaraj się ich chwalić/krytykować w sposób bardziej stonowany. A więc żeby nie było zbyt ostro, ale żeby też za bardzo im nie słodzić. A co do motywacji przed oraz w przerwie meczu, to moim zdaniem nie musi być tak, żeby absolutnie wszyscy byli "zieloni". Chociaż wiadomo, nie można też przesadzać w drugą stronę i dopuścić do sytuacji, żeby zbyt wielu zawodników było na "czerwono" :)

Odnośnik do komentarza

 

Więc Waszym zdaniem, mniej więcej ile krajów i lig oraz jaką bazę zawodników można wybrać, żeby nie przeciążac komputera, mając do dyspozycji taki sprzęt :

 

Windows 7

IntelCore i5 2,67 GHz

4 GB RAM

AMD Radeon HD 5700 Series

W sumie nie doczekałem się konkretnej odpowiedzi, więc ponawiam pytanie :) Chodzi mi o to, żeby było jak najbardziej optymalnie, a więc bez zbyt dużego oczekiwania na wczytanie wyników, ale żeby też trochę tych lig było. No i oczywiście zamierzam grać na jednym savie jak najdłużej.

 

Kraj, w którym zamierzasz grać + kraje ościenne. Średnia baza.

Odnośnik do komentarza

Właśnie wygralem 4 do 1 z liverpoolem i teraz az sie boje ich pochwalic choc wszyscy moi doradcy kaza mi zlozyc gratulacje. Chlopcy grali jak na fali, ale boje sie ze za chwile zagraja jak miernoty.

 

 

Może spróbuj ich pochwalić, ale staraj się być wyważony w opiniach. Tak jak napisałem powyżej - żeby za bardzo nie cukrować :) Przekonasz się, czy to w ogóle przyniesie efekt.

 

Edytowane przez FM_king
Odnośnik do komentarza

Witam,

przypadkowo trafiłem na to forum. Postanowiłem poczytać całe forum ( jestem na 67 stronie :hahaha: ) bo można się wiele dowiedzieć.

W grze FM'ami jestem raczej nowicjuszem. Kiedyś dawno grałem w jakiegoś CM'a.

W FM15 wybrałem sobie Motor Lublin który jest (był w III lidze) .

W pierwszym sezonie wygrałem III ligę lubelsko-podkarpacką i w barażu awansowałem do II ligi. Niestety zarząd nie dał mi żadnej kasy na transfery po objęciu funkcji więc awans zrobiony tym co było w klubie plus coś tam z wolnego rynku.

Po awansie znowu zero kasy na transfery tylko budżet płacowy zwiekszony do 180 tyś. PLN . Powiedziałem sobie i piłkarzom , że walczymy o środek tabeli. Część zareagowała pozytywnie inni stracili morale ale cóż postanowiliśmy walczyć. Na zakończenie sezonu 7 miejsce w lidze :) i zarząd daje mi kontrakt na kolejne 2 lata. Nowy sezon zaczynam z budzetem transferowym 300 tys.PLN i płacowym 210 tysPLN. Poszperałem trochę na rynku, kasy wydałem połowę , troche free zawodników i zaczęliśmy sezon. Po 5 kolejkach 6 miejsce, po 8 jesteśmy liderem ligi , kolejne 10 kolejek a my dalej prowadzimy. Gdy po 25 kolejkach dalej na czele w głowach zawodników i mojej świta myśl o walce o coś wiecej niż górna cześć tabeli. I tu jakby coś się zacięło, przyszły porażki i remisy. Z przewagi 5-6 pkt. w 29 kolejce został już tylko 1 pkt. Na trzy mecze przed końcem jesteśmy już na 3 miejscu i w sztabie burza mózgów co zmienić aby nie zmarnować tego co zesłał los. Po 33 meczach jesteśmy na 3 miejscu ze stratą 2 pkt do lidera , jeden do 2 miejsca i jeden przewagi nad 4 zespołem. Ostatnia kolejka , wszystkie mecze o jednym czasie ( pewnie walka z korupcją) - my remisujemy 0-0 do przerwy, lider przegrywa 1-0, vice 1-1 remisuje a 4 zespół wygrywa 1-0 i spadamy niestety na 4 miejsce. Tłumaczę że nie gramy dobrze, że kibice nas wspierali przez cały sezon więc żeby się postarali dla nich. Wychodzimy na II połowę ale gramy dalej kiepsko, mało sytuacji bramkowych , strzałów nic się nie dzieje w przodzie. Robię zmiany, szaleję przy linii ale bez skutku. 15 min do końca a my niestety dalej na czwartym miejscu ( daje co prawda prawo do udziału w barażu o awans ale ......) . W końcu w 82 min. podbiega asystent i podaje zapisek z wynikiem rywali : 1-1 i w tym momencie jesteśmy zpowrotem na 3 miejscu. Do końca już nic się nie zmienia . SZOK, NIEDOWIERZANIE, RADOŚĆ - fiesta na boisku, chóralne śpiewy RKS mistrzem jest !!!!

 

A teraz moje spostrzeżenia po 3 sezonach.

Gra jest wyjechana , dla mnie 10/10 pkt.

Z taktyki żadnej gotowej nie korzystałem, kombinowałem sam.

W czasie 3 sezonów korzystałem z kliku taktyk , wydaje mi się że z czasem SI uczy się grać przeciwko naszemu ustawieniu więc trzeba kombinować i jakieś zmiany wprowadzać.

Ustawiać taktykę pod swoich grajków ale też pod ustawienie przeciwnika. Warto poświęcać czas na przeszukiwanie rynku transferowego bo można wyszukać ciekawych graczy. W polskich niższych ligach nie ma niestety dużej kasy na transfery więc trzeba sobie radzić.

 

Zastanawiam się gdzie można opisywać swoją karierę, jak załączać screeny - tego nie umiem robić na razie.

jak się doszkolę to postaram się poprowadzić taka karierę .

Siemka

Odnośnik do komentarza

 

Karierę możesz opisywać w temacie... Kariery ;)

Screeny robi się domyślnie Alt+F9

Jak się robi wiem, tylko gdzie się je zapisuje w necie, bo tam sa odnośniki tylko w karierach do jakichś miejsc w sieci gdzie się je umieszcza.

 

Wrzucasz na jakiegoś imgur albo inny serwis do uploadowania fotek.

Odnośnik do komentarza

 

 

Więc Waszym zdaniem, mniej więcej ile krajów i lig oraz jaką bazę zawodników można wybrać, żeby nie przeciążac komputera, mając do dyspozycji taki sprzęt :

 

Windows 7

IntelCore i5 2,67 GHz

4 GB RAM

AMD Radeon HD 5700 Series

W sumie nie doczekałem się konkretnej odpowiedzi, więc ponawiam pytanie :) Chodzi mi o to, żeby było jak najbardziej optymalnie, a więc bez zbyt dużego oczekiwania na wczytanie wyników, ale żeby też trochę tych lig było. No i oczywiście zamierzam grać na jednym savie jak najdłużej.

 

Kraj, w którym zamierzasz grać + kraje ościenne. Średnia baza.

 

Czyli gdzieś tak w granicach 6-8 lig dałoby radę ?

Odnośnik do komentarza

Tożto jedyne prawdziwe i największe forum o CMie i FMie w Polsce całej, gdzie grasują sami specjaliści od tej gry :D Przeczytać się go całego nie da, ale witamy w społeczności CMF ;)


 

 

 

Więc Waszym zdaniem, mniej więcej ile krajów i lig oraz jaką bazę zawodników można wybrać, żeby nie przeciążac komputera, mając do dyspozycji taki sprzęt :

 

Windows 7
IntelCore i5 2,67 GHz
4 GB RAM
AMD Radeon HD 5700 Series

W sumie nie doczekałem się konkretnej odpowiedzi, więc ponawiam pytanie :) Chodzi mi o to, żeby było jak najbardziej optymalnie, a więc bez zbyt dużego oczekiwania na wczytanie wyników, ale żeby też trochę tych lig było. No i oczywiście zamierzam grać na jednym savie jak najdłużej.

 

Kraj, w którym zamierzasz grać + kraje ościenne. Średnia baza.

 

Czyli gdzieś tak w granicach 6-8 lig dałoby radę ?

 

Dałoby radę.

Odnośnik do komentarza

;)Właśnie odbyło się losowanie grup lm i po raz 3 z rzędu jestem w grupie z PSG i Anderlechtem.

Do tej pory 2 razy z rzędu 1 było PSG, Schalke 2 a Belgowie 4. Tylko 1 zespół w grupie co roku jest inny ;). Tym razem trafiłem na Dynamo Kijów.

 

No to grupa marzeń, szanse na awans na pewno duże :)

 

A ja się chciałem jeszcze zapytać o mecze w 3D. Czy one bardzo obciążają komputer ? I czy oglądanie meczu w 3D powinno uzależniać się od RAM-u ? Ja na przykład mam 4 giga. Wiem, że niejeden ma problemy z rozgrywką 3D, dlatego interesuje mnie, od czego są one zależne ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...