Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2015]


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwagę, czy w czasie gry nie masz innych aplikacji otwartych, np. przeglądarki internetowe, które mocno zamulają system.

Raczej nie jest to wina złego zapisu, tylko zbyt mocno obciążonego kompa.

Najlepiej wyłączyć zbędne procesy i potem odpalić fm.exe, wtedy crash nie powinien tak często się pojawiać.

Zbyt mocno obciążonego kompa? Łot? Często mam sporo rzeczy poodpalanych na kompie podczas grania/zapisu i nigdy mi się nie trafiło coś takiego. Crash był i owszem, ale na szczęście miałem drugi i było ok.

Odnośnik do komentarza

Akurat u mnie tak się dzieje. Przy odpalonej dodatkowo przeglądarce internetowej, gra o wiele szybciej wyrzuca crash, niż gdy mam wszystko wyłączone.

Mam 2gb pamięci, więc to może być problemem.

Poza tym crash może wyskoczyć z wielu powodów: słabszy sprzęt, błąd w bazie danych etc.

Odnośnik do komentarza

Niestety po rozpoczęciu nowej gry problem w dalszym ciągu się pojawia. Jedna ciekawostka. Z gry wywala mnie tylko w jednym momencie. Kiedy ppm klikam na zawodnika, aby wykonać na nim jakieś czynności (np przeniesienie go do drużyny rezerwowej). W pewnym momencie komp się na sekundę zawiesza i wywala mnie do pulpitu i pojawia się komunikat, który wrzuciłem wyżej. Żadnych innych aplikacji nie mam włączonych w tle.

Odnośnik do komentarza

Niestety po rozpoczęciu nowej gry problem w dalszym ciągu się pojawia. Jedna ciekawostka. Z gry wywala mnie tylko w jednym momencie. Kiedy ppm klikam na zawodnika, aby wykonać na nim jakieś czynności (np przeniesienie go do drużyny rezerwowej). W pewnym momencie komp się na sekundę zawiesza i wywala mnie do pulpitu i pojawia się komunikat, który wrzuciłem wyżej. Żadnych innych aplikacji nie mam włączonych w tle.

Specyfikacja kompa jaka?

Odnośnik do komentarza

Wie ktoś od czego zależy ustawienie stosowane w 11 tygodnia/sezonu? Od formacji jaka grał poprzedni zdobywca, czy to jest w edytorze zapisane?

Z cyklu "nie wiem, ale odpowiem" :)

A zmieniają się w danej lidze? Gram na razie w '15 pierwszą karierę w Polsce i zawsze miałem "ofensywne" 442 (z OPL i OPP). We wcześniejszych chyba też w danej lidze były ustawienia zawsze te same, zazwyczaj zwykłe 442 choć w Brazylii np. było w '10 chyba ogólnie popularne tam 4222 z dwoma DPŚ i dwoma PŚ. Czyli tak jakby było to zapisane w kodzie :-k

Odnośnik do komentarza

Ponowna zagwozdka, tę z ikonkami na ekranie przedmeczowym sam rozwiazałem, wystarczyło chwilke nie ruszać kursorem :D

 

Otóż dając ogłoszenie w biurze pracy po jakimś czasie dostajemy informację zwrotną o jakichś nieudacznikach chcących u nas pracować, ale chyba tylko raz :-k Czy później coś się zmienia, bo z miesiąc tak przeleciałem i nic nowego, więc odkopałem to ogłoszenie, wycofałem i dałem nowe.

 

No i teraz stwierdzam, że gra zajefajna jednak :)

Odnośnik do komentarza

pierwszy sezon w Newcaste za mna. 5 miejsce ze strata jednego punktu do 3 i 4 miejsca mozna z pewnoscia mozna uznac za sukces, choc niedosyt pozostaje, bo do ok. 30 kolejki walczylismy nawet o mistrzostwo, ale potem przyszedl kryzys i w ostatnich 8 spotkaniach wygralismy tylko 3 razy. mimo wszystko zarzad bardzo zadowolony, ja zreszta tez. :) z obu angielskich pucharow odpadlismy w 4 rundzie, za kazdym razem przegrywajac z Chelsea w rzutach karnych, jak pech to pech :P

 

kluczem do sukcesu okazaly sie dobre przedsezonowe transfery, a szczegolnie przyjscie Memphisa Depaya, ktory z 22 bramkami ligowymi zostal krolem strzelcow i najlepszym pilkarzem sezonu (co ciekawe nie zalapal sie do jedenastki sezonu, bo ma ona zjebane ustawienie i nie ma tam pozycji lewego ofensywnego pomocnika :|) i Lucasa Romero, ktory zaliczyl az 18 asyst.. na prawe skrzydlo przyszedl Pione Sisto i mimo, ze na poczatku byl rezerwowym, szybko wygryzl Cabelle ze skladu i byl mocnym punktem calej druzyny. uzupelnieniem skladu byl Eric Sviatchenko, ktory mimo, iz ma wysokie umiejetnosci nie mogl wygryzc ze skladu dwoch ulubiencow trybun, czyli Colocciniego i Stevena Taylora, przez co czesto narzekal na brak gry i nie wiem jak dlugo jeszcze bede odkladal jego odejscie. dodajac do tego swietna forme bedacych juz w klubie Sissoko i Janmaata wyszlo nam bardzo dobre miejsce na koniec sezonu. troche rozczarowal Ayoze Perez, ktory caly sezon gral w pierwszym skladzie z braku odpowiedniego rywala, a strzelil "tylko" 12 bramek, ale on jest jeszcze mlody i z kazdym sezonem powinno byc coraz lepiej.

 

jesli chodzi o nastepny sezon celem jest awans do Ligi Mistrzow i progres w angielskich pucharach. Lige Europy jako angielski zespol bede mial raczej w dupie, gdyz hajs z ligi wazniejszy ( ;)), ale jak zobacze ze jest szansa na powalczenie o zwyciestwo na pewno nie odpuszcze. pomoc w tym maja juz zaklepani Luciano Vietto z Villarreal i Grzegorz Krychowiak z Sevilli, do kupienia pozostal tylko srodkowy obronca, ktory powoli bedzie zastepowal wymienionych wczesniej stoperow.

Odnośnik do komentarza

Udało się!!! Po sezonie przerwy Schalke po raz 10 wygrało bundesligę w tym 2 razy ze mną w przedostatniej kolejce wygraliśmy2-0 z 1 wtedy Bayernem i zostaliśmy liderem na ostatnią zostaliśmy liderem. Mecz następny graliśmy też z Bayernem wygrywaliśmy2-0 następnie było 2-2 i w karnych przegraliśmy. Ale w następnym meczu wygraliśmy w lidze 1-0 z Hoffenheim i basta.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy sezon w Polsce całkiem udany (zdaniem zarządu przynajmniej), szoku po przesiadce z Fm 2010 nie było dużego =) Tyle samo punktów co trzeci Górnik, mieliśmy z nimi idealnie równy bilans spotkań(1-3 i 1-1 w fazie zasadniczej, 2-0 w grupie mistrzowskiej), nawet biorąc pod uwagę bramki na wyjeździe to powinniśmy być wyżej, w grupie mistrzowskiej mamy lepszy globalny bilans bramkowy, jedynie po trzydziestu kolejkach mieli lepszy bilans ogólny bramek (+8 a my +7), mimo to Górnik trzeci, Wisła czwarta :qwa: ale na puchary załapaliśmy się. Taka ciekawostka to może fakt, że Legia Henninga Berga w obydwu wiosennych meczach z nami przed własną publicznością grała odważnie młodzieżą, choć raczej mogła wystawić mocniejszy skład : Pierwszy mecz, faza zasadnicza i drugi, praktycznie dla nich o nic, ale dla nas o miejsce na podium (w razie zwycięstwa) - siódma kolejka grupy mistrzowskiej :-k

Odnośnik do komentarza

skończyłem drugi sezon w Newcastle. zajęliśmy w nim 4 miejsce i wywalczylismy prawo gry w eliminacjach do Ligi Mistrzow, ale pod kazdym innym wzgledem byl to sezon gorszy. zdobylismy mniej punktow w lidze, strzelilismy mniej bramek, a stracilismy az o 20 wiecej niz w poprzednim sezonie. z obu angielskich wyrzucil nas pierwszy napotkany przeciwnik (standardowo Chelsea oraz mniej standardowo Leeds), a z Ligi Europy odpadlismy już w 1/8 finalu z Marsylią, mimo iż grupę wygralismy bezproblemowo. zarząd oczywiscie zachwycowny, ale ja tym razem nie podzielam ich zdania i przed kolejnym sezonem doszlo do kilku zmian.

 

pierwsza i chyba najwazniejsza zmiana to przyjscie za 30 mln Jeronimo Rulliego, ktory zastapi Tima Krula (ten odchodzi do Spartaka). dodatkowo do pierwszego skladu na srodek obrony zakupilem Stevena Caulkera, ktory wypelni luke po konczacym kariere Coloccinim i odchodzacym na wolny transfer Taylorze. reszta transferow to uzupelnienia skladu jak Cedric Soares czy Federico Bravo albo bardzo perspektywiczni zawodnicy, ktorzy poki co beda sie ogrywac lapiac minuty z lawki rezerwowych jak Youri Tielemans czy Angelo Henriquez. z klubu odeszli za to wymienieni wczesniej Krul, Coloccini, Steven Taylor, Ryan Taylor, Vurnon Anita i Jack Colback.

 

jesli chodzi o nastepny sezon to znowu powalczymy o awans do Ligi Mistrzow, choc tym razem mam mala nadzieje na awans bezposredni, czyli zalapanie sie na podium. na chwile obecna po prostu nie jestesmy na tyle silni by w przeciagu calego sezonu walczyc z angielskimi potentatami o miejsca 1-2. licze tez przede wszystkim na poprawe gry obronnej, bo prawie 50 straconych bramek w lidze w poprzednim sezonie to stanowczo zbyt wiele.

 

na starcie 3 sezonu wyglada to tak:

 

Rulli - Jaanmat, Caulker, Balanta, Haidara - Krychowiak, Romero, Sissoko - Perez, Depay, Vietto

Boruc - Soares, Lascelles, Sviatchenko, Dummett - Bravo, Tielemans, De Jong - Cabella, Sisto, Henriquez

Odnośnik do komentarza

trzeci sezon w Newcastle za mną. tym razem okazalismy sie najlepsi w lidze, wyprzedzając Liverpool tylko lepszym bilansem bramkowym (mieliśmy po 86 pkt). ciężko powiedzieć co okazało się kluczem do sukcesu, bo zarówno bramkarz i obrona zaliczyli niesamowity progres (tylko 28 straconych bramek przy prawie 50 w poprzednim sezonie), jak i gra w ataku wyglądała o wiele lepiej bowiem strzeliliśmy aż 96 bramek (Depay ponownie królem strzelców, Vietto na trzecim miejscu). bylo co prawda trochę nerwów pod koniec sezonu, bo w przedostatniej kolejce przegraliśmy z Chelsea na wyjeździe, ale na nasze szczęście Liverpool zremisował i przed ostatnią kolejką byliśmy wciąż na prowadzeniu, a sezon kończyliśmy meczem u siebie z Crystal Palace, które rozgromiliśmy 8-0. :) w pucharach też szło nam dobrze, a w szczególności w Carling Cup, gdzie w półfinale pokonaliśmy na Emirates Arsenal 2-1 po to, by w rewanżu u siebie przegrać 2-0 i odpaść z rozgrywek. w Pucharze Anglii dotarliśmy do 1/8 finału, gdzie także nie daliśmy rady Arsenalowi. jeśli chodzi o Ligę Mistrzów to już samo wyjście z grupy z Realem i Juventusem można uznać za sukces, dlatego odpadnięcie w 1/8 z Bayernem wstydu nie przynosi. podsumowując zarząd zachwycony, choć szczerze mówiąc po tak szybkim wygraniu Premiership liczyłem na większe zachwyty, tymczasem okazało się, że "Newcastle jest zawsze jednym z faworytów do zwycięstwa w rozgrywkach". ;)

 

jeśli chodzi o transfery to na lewą obronę przychodzi Jose Gaya z Valencii za 35 mln (32,5 + 2,5 za wystepy) co jest wyrównaniem rekordu transferowego za Depaya, ale jesli Hiszpan będzie grał choć w połowie tak dobrze jak Holender z pewnością będzie go można uznać za udany transfer. ;) kolejne wzmocnienia to młody skrzydłowy z Serbii, Andrija Zivkovic kupiony za 5 mln i napastnik-regen z Argentyny, który przyszedł z River Plate. na pewno muszę kupić jeszcze prawego obrońcę, bo w trakcie sezonu do Zenitu odszedł Janmaat, a kolejnymi potencjalnymi transferami są środkowy obrońca i środkowy pomocnik, ale jest to uzależnione od tego kto opuści nasz klub. na chwilę obecną pewni odejścią (mają już uzgodnione transfery) są Dummett i Cabella, a w kolejce czekają De Jong (nie załapał się do składu na poprzedni sezon jednak i cały rok grał na wypożyczeniu) i Henriquez, który nie spełnia nadziei i nie potrafi po wejściu z ławki nic dać drużynie.

 

w kolejnym sezonie chciałbym powalczyć o mistrzostwo Anglii i mimo, że nie zdobycie go nie będzie jakąś wielką katastrofą, wypadnięcia poza TOP3 sobie nie wyobrażam. fajnie byłoby też zaliczyć progres w LM, ale tutaj dużo będzie zależało do losowań i unikania takich drużyn jak Bayern, Real czy Barca. ćwierćfinał jednak przyjąłbym z zadowoleniem. ostatnia rzecz to angielskie puchary i tutaj będę mocno nastawiony na wygranie któregoś z nich, także nie będzie żadnego odpuszczania czy wystawiania rezerw jak w poprzednich sezonach.

 

na starcie 4 sezonu wygląda to tak:

 

Rulli - Soares, Caulker, Balanta, Gaya - Krychowiak, Romero, Sissoko - Perez, Depay, Vietto

Boruc - transfer, Lascelles, Sviatchenko, Haidara - Bravo, Anglik-regen, Tielemans - Zivkovic, Sisto, Argentyńczyk-regen

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...