Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2015]


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od twoich grajków jak są dobrzy to z dużą ilością poleceń sobie poradzą, jak nie to się będą męczyć. Lepiej je mieć cały czas ustawione, bo to one tak naprawdę decydują o wyglądzie taktyki.

W teorii można mieć trzy razy to samo z innymi mentalnościami i będą się szybciej uczyć, ale ryzykujesz, mniejszą swobodę manewru, bo nie masz żadnej innej taktyki gotowej.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Mam takie 2 pytania z innej beczki

 

1... Stworzyłem ustawienie, którym chciałbym by moi grajkowie dobrze grali na mentalności defensywnej/kontroli i ofensywnej bym w zależności od tego z kim gramy mógł dobrać sobie odpowiednią mentalność. Jak wiadomo można ustawić tylko 3 taktyki i jeśli ustawię w menu taktyk 3 krotnie tą samą formacje lecz z różnymi mentalnościami, stylem (sztywnym... itp) i parametrami (poleceniami) to moi chłopcy szybciej opanują grę daną formacją w każdym z jej aspektów niż jeśli bym miał ustawione w menu taktyk 3 różne formacje a przy każdej z nich jakąś mentalność?

 

2.... i czy warto mieć na stałe ustawione jakieś polecenie do danej taktyki - formacji, które preferujemy by chłopcy się uczyli grać danym stylem z odpowiednimi parametrami czy też lepiej mieć wyzerowane polecenia i dobierać po prostu do przeciwnika przed meczem itp.? Pytam ponieważ zazwyczaj jak dobiorę im dużo poleceń to taktyka leci na łeb.

 

Ad. 1

 

Inaczej i najprościej - jeśli ustawisz te taktyki przed sezonem i rozegrasz 10-12 spotkań (lajtowo się da) i ustawisz część treningu na taktyczny to najszybciej opanują. A czynników jest wiele - ciężko skupić się na jedym,

 

Ad. 2

 

Ja sam mam jedną taktykę, jedynie ustawiłem w zakładce "Player" (pewnie "zawodnik" czy coś w PL) by dany zawodnik wchodząc na daną pozycję miał inne polecenia. Np, jak zwyczajnie OPP gra jako IF to gdy wejdzie zawodnik prawonożny to automatycznie zmienia się na Winger. I mi śmigało ;)

 

Odnośnik do komentarza

Witam panowie. Zarejestrowałem się na forum, bo mam pewien problem dotyczący taktyki. Opiszę może pokrótce o co mi chodzi. Mianowicie szukam taktyki, która zapewni mi kończenie większości spotkań wynikiem bezbramkowym (0:0). Mam po prostu, ochotę wykręcić rekord jeśli chodzi o bezbramkowe remisy w jednym sezonie. Do tej pory próbowałem różnorakich ustawień, między innymi z ustawieniem całej jedenastki przed własnym polem karnym, ale w żadnym stopniu nie spełniały one swoich oczekiwań, bo mecze nie kończyły się wyżej wymienionym wynikiem. Może ma tu znaczenie wybór drużyny i umiejętności piłkarzy ? Liczę na waszą pomoc w stworzeniu dla mnie najlepszej taktyki "ParK the Bus". Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Mi się czasem zdarza że wyświetla się komunikat że nie da się grać i gra się wyłącza.

Na szczęście ostatnio tak się nie dzieje.

Poza tym są jakieś większe skutki że młody piłkarz ma opiekuna, czasem zawodnik mówi że jest zadowolony doświadczeniem ale czasem nie.

Czy nabywa jakichś atrybutów?

Odnośnik do komentarza

Mi się czasem zdarza że wyświetla się komunikat że nie da się grać i gra się wyłącza.

Na szczęście ostatnio tak się nie dzieje.

Poza tym są jakieś większe skutki że młody piłkarz ma opiekuna, czasem zawodnik mówi że jest zadowolony doświadczeniem ale czasem nie.

Czy nabywa jakichś atrybutów?

Nabywa nowych umiejętności/ulubionych zagrań.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Miał który coś takiego, że grę zwiesza bez żadnego komunikatu np. na ekranie przed wyborem drużyny na mecz? Tak mi w styczniu 2016 zatrzymało i chuj, nie ruszy :|

Chuj, teraz nawet ścina jak włączam grę :|

Może spróbuj przejść na urlop na 2 dni niech asystent rozegra mecz i może wróci do normy.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dzisiaj zakupiłem sobie fm,nigdy w to nie grałem i mam pytanie czy da się jakoś przyspieszyć symulacje dnia? tzn. chodzi mi o to że mam mecz za 2 tyg to czy mogę od razu dać tak abym miał dzień meczu bo przewijanie dzień po dniu jest trochę żmudne.. ;)

Nie, nie można.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...