Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2015]


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie jestem już w dalszej połowie 2 sezonu, moja Polska Wisła zajmuje 4 miejsce w lidze, ze stratą 14 punktów do Legii cudzoziemskiej. Powiem szczerze, że mam ogromną frajdę grając samymi Polakami, a dodatkowo wprowadzając w szeregi "Białej Gwiazdy" młodych graczy ze szkółki, jestem zmuszony do tego przez ograniczenia budżetowe, ale nie narzekam :) Ostatnio prezes okazał się równym gościem zwiększając mój budżet płac z 64 tysięcy euro na 148 tysięcy, pozwoli mi to w przyszłym sezonie na większe ruchy, jeśli oczywiście otrzymam jakieś pieniądze na transfery, bo bez tego nie mogę ściągnąć nawet graczy będących na wolnych transferach, gdyż ich agenci żądają ogromnych kwot, a te pieniądze są pobierane z funduszu transferowego oczywiście. Grzegorz Kleeman to bardzo dobry bramkarz, polecam go do polskiej ligi:)

Odnośnik do komentarza

Dawno mnie tu nie było i chciałem podzielić się z wami emocjami, jakie towarzyszą mi pod koniec pierwszego sezonu w Stoke City.

Zupełnie nieoczekiwanie walczymy o mistrzostwo Anglii, dodatkowo jesteśmy w półfinale Pucharu Anglii, a naszym przeciwnikiem w walce o finał będzie Manchester United, który niedawno ograliśmy aż 6:0! Cuda na kiju się dzieją i oby tak dalej! :)

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu dzieją się dziwne rzeczy w mojej karierze, od jakiegoś pół roku (albo nawet więcej) w mojej karierze mam założone embargo transferowe gdyż zarząd chce sprzedać klub, problem w tym że najpierw gdy był pierwszy potentat to nic się nie działo przez dwa miesiące, po czym nagle zerwali negocjacje i po dniu bez embarga znowu mi je nałożyli. Teraz jednak jest jeszcze dziwniej, w ciągu każdego tygodnia się wyświetlają dwa newsy - jeden od tym że dalej od negocjacji, a drugi że bliżej i tak w kółko od bitych pięciu miesięcy. Więc wychodzę z pytaniem - czy jest to normalne? Przecież na dobrą sprawę embargo mogę mieć na cały czas, bo to może trwać do końca świata

Odnośnik do komentarza

Ciąg dalszy mojej walki o podwójną koronę prowadząc Stoke City już w pierwszym sezonie gry. Na ligowym podwórku sytuacja jest niezwykle napięta. Pozostały dwie niezwykle ciekawe kolejki do końca. Terminarz również podsyca emocje, gdyż my zagramy na wyjeździe z Manchesterem City i u siebie z Tottenhamem, a Chelsea podejmie u siebie Arsenal Londyn i zmierzy się na wyjeździe z Liverpoolem.

W Pucharze Anglii udało nam się pokonać Manchester United 2:0 i w finale zmierzymy się z .... Chelsea Londyn! Tak więc czeka nas podwójna walka z The Blues!

Odnośnik do komentarza

No i mój pierwszy sezon w Stoke City dobiegł końca. W przedsezonowym zebraniu zespołu moi piłkarze byli oburzeni, że stawiam im zbyt wysokie cele oczekując od nich osiągnięcia przyzwoitego miejsca w tabeli! Tymczasem okazało się, że mamy realne szansę na zdobycie Mistrzostwa Anglii, o które do samego końca walczyliśmy z Chelsea Londyn.

Na ostatniej prostej przyszło nam się zmierzyć najpierw z Manchesterem City, który ograliśmy na wyjeździe 3:0! Chelsea tymczasem przegrała z Arsenalem 0:1 i do zdobycia tytułu pozostało już bardzo niewiele. W ostatniej kolejce pokonaliśmy Tottenham 4:2 i sięgnęliśmy po pierwsze w historii klubu Mistrzostwo Anglii. (tabela).

W finale Pucharu Anglii czekała na nas rozzłoszczona Chelsea prowadzona przez Jose Mourinho. Po bardzo zaciętym meczu sensacyjnie udało nam się pokonać rywala i dzięki temu zdobywamy kolejne trofeum w sezonie!

Odnośnik do komentarza

Nie musiał wczytać ani razu. Nie wiem jak u was, ale u mnie w chyba każdej wersji występuje efekt pierwszego sezonu - każdym zespołem wykręcam w pierwszym sezonie wynik ponad stan. Przykład? W FM11 grając Ajaksem ściągnąłem przed sezonem ledwie 3 grajków do uzupełnienia składu... wygrałem Ligę Mistrzów. W finale pokonałem Barcelonę 3:1.

Odnośnik do komentarza

Wczytałem 38 razy w lidze i parę razy w pucharze. No chyba trzeba być idiotą, żeby chwalić się osiągnięciami metodą S&L.

A tak na poważnie jestem bardzo zaskoczony postawą mojej drużyny, która potrafiła ograć Manchester United 6:0, a kilka dni później takim samym wynikiem pokonać Arsenal! Uważam też, że drugi sezon wcale nie musi być gorszy. Jestem już po letnim okienku transferowym, z którego jestem ogromnie zadowolony. Mamy bardzo szeroką kadrę i śmiało możemy walczyć na trzech frontach. Kariera bardzo mnie wciągnęła i po powrocie z wyjazdu do pracy być może zacznę opisywać tą karierę na forum :)

Odnośnik do komentarza

Mam takie 2 pytania z innej beczki

1... Stworzyłem ustawienie, którym chciałbym by moi grajkowie dobrze grali na mentalności defensywnej/kontroli i ofensywnej bym w zależności od tego z kim gramy mógł dobrać sobie odpowiednią mentalność. Jak wiadomo można ustawić tylko 3 taktyki i jeśli ustawię w menu taktyk 3 krotnie tą samą formacje lecz z różnymi mentalnościami, stylem (sztywnym... itp) i parametrami (poleceniami) to moi chłopcy szybciej opanują grę daną formacją w każdym z jej aspektów niż jeśli bym miał ustawione w menu taktyk 3 różne formacje a przy każdej z nich jakąś mentalność?

2.... i czy warto mieć na stałe ustawione jakieś polecenie do danej taktyki - formacji, które preferujemy by chłopcy się uczyli grać danym stylem z odpowiednimi parametrami czy też lepiej mieć wyzerowane polecenia i dobierać po prostu do przeciwnika przed meczem itp.? Pytam ponieważ zazwyczaj jak dobiorę im dużo poleceń to taktyka leci na łeb.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...