Skocz do zawartości

Highway to heaven


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Październik 2018

 

TABELA LIGOWA

Puchar Polski: 1/4 vs GKS Bełchatów

 

Jeśli chodzi o pozycję w lidze, jest lepiej niż dobrze! Do tego Kraków dominuje czołową 5. Legia pozostaje niepokonanym zespołem.

 

Najlepszy strzelec: Maurice Deville (6)

Najwięcej asyst: Wiktor Witt, Sonny Kittel, Robert Chwastek i Dominik Koscielniak (2)

Najwyższa ocena: Maciej Zalecki (7.35)

 

Bilans miesiąca: 4-0-1, 10-5

 

Hutnik Kraków 3-2 Piast Gliwice

Hutnik Kraków 4-1 Gryf Wejherowo (PP)

Pogoń Szczecin 0-1 Hutnik Kraków

Hutnik Kraków 1-0 Zagłębie Sosnowiec

Legia Warszawa 2-1 Hutnik Kraków

 

 

Inne ligi:

Hiszpania: Barcelona (26), Sevilla (25), Valencia (24)

Anglia: Manchester City (20), Manchester Utd (20), Tottenham (18)

Francja: PSG (28), Marsylia (22), Angers SCO (20)

Niemcy: Bayern (24), BMG (20), Dortmund (19)

Włochy: Inter (22), Bologna (21), Roma (18)

Portugalia: Sporting (22), Porto (19), Benfica (19)

Rosja: Zenit (35), Rubin (25), Lokomotiw (25)

Belgia: Bruggia (23), Ostenda (23), Andarlecht (23)

Holandia: Ajax (31), Vitesse (22), Utrecht (21)

Odnośnik do komentarza

Drugi z serii trzech bardzo trudnych meczów ligowych okazał się zaskoczeniem dla wszystkich. Podejmowaliśmy u siebie zespół Lecha Poznań i co tu dużo mówić zagraliśmy niesamowicie.

W pierwszym kwadransie Niechciał (OL) potężnie uderzył z 22 metrów i pokonał golkipera gości. Tuż przed końcem pierwszej odsłony Kuklis (OPŚ) wypuścił Deville (NŚ) i nasz napastnik udowodnił, że w końcu odnalazł formę. Po gwizdku wznawiającym drugą połowę nie działo się za wiele. My byliśmy zadowoleni z prowadzenia, a goście zaskoczeni naszą grą nie atakowali.

Misztal - Antoniak, Nozadze (82' Ochman), Wójcik, Niechciał - Zalecki, Gamrot (68' Dąbrowski), Sierakowski (76' Rakoczy), Kuklis ©, Chwastek - Deville

 

03.11.2018, Ekstraklasa, 14. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 3 970 widzów

[5] Hutnik Kraków 2-0 Lech Poznań [4]

1-0 Mateusz Niechciał 12'

2-0 Maurice Deville 43'

 

MVP: Mariusz Sierakowski - Hutnik, PP - 8.6, 1 asysta

 

 

W kolejnym spotkaniu gościliśmy na boisku I ligowego GKSu Bełchatów. Zajmujący ostatnie miejsce na zapleczu Ekstraklasy rywale zagrali z nami bardzo przeciętnie. Rezerwowi więc mieli pole do popisu. I nie znęcając się nad gospodarzami poza trzema golami zaliczyliśmy jeszcze dwa słupki i poprzeczkę. Jedyna stracona bramka to efekt beznadziejnego zagrania Witta.

Frątczak © - Guzik, Witt, Ochman, Wlodarczyk - Filipek (63' Świątek), Dąbrowski, Rakoczy, Gamrot (71' Gorski), Koscielniak - Czerwiec

 

07.11.2018, Puchar Polski, ćwierćfinał 1. mecz

przy ul. Sportowej, Bełchatów: 2 868 widzów

GKS Bełchatów 1-3 Hutnik Kraków

0-1 Mateusz Czerwiec 3'

0-2 Karol Filipek 33'

0-3 Wiktor Witt 35'

1-3 Michal Przybyla 45'

 

MVP: Mateusz Gamrot - Hutnik, OPŚ - 9.0

 

Pozostałe spotkanie ćwierćfinałowe:

[15 I] Karpaty Krosno 1-0 Bytovia Bytów [9 I]

[2] Legia Warszawa 0-1 Jagiellonia Białystok [9]

[16] Ruch Chorzów 1-0 Stomil Olsztyn [14 I]

Odnośnik do komentarza

Nasze drugie derby w tym sezonie. Tym razem to my byliśmy gospodarzem, a w rolę gości wcieliła się ekipa Białej Gwiazdy. Sezon temu Wisła ledwie zdołała wdrapać się na 6. miejsce, co naturalnie dla takiego klubu jest zawodem. Zatrudnili oni Wiktora Onopko, który przed przejęciem ekipy z Krakowa pracował w CSKA Moskwa. Doświadczenie w tym wypadku okazuje się póki co bezcenne. Jeśli Biała Gwiazda utrzyma formę możemy mieć w tym roku dwóch Rosjan jako kandydatów do tytułu managera sezonu.

My wyszliśmy odważnie, chcąc prowadzić grę. I chyba tylko dzięki temu nasza porażka nie była przytłaczająca. Goście byli drużyną znacznie lepszą, tworzyli o wiele więcej okazji podbramkowych, grali efektownie. Ich głównym problemem był jednak Piotr Misztal. Nasz bramkarz dwoił się i troił i do 85. minuty zapewniał nam bezcenny remis. W końcu jednak goście zdołali się przebić przez jego rękawice. Golkiper Wisły też popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, ale przy tym co wyczyniał Piotrek wyglądał jak amator. To pierwszy raz w mej karierze, gdy nasz bramkarz otrzymuje tytuł MVP.

Misztal © - Antoniak, Nozadze, Wójcik, Niechciał - Zalecki (87' Czerwiec), Filipek (69' Dąbrowski), Sierakowski (62' Gamrot), Kittel, Chwastek - Deville

 

10.11.2018, Ekstraklasa, 15. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 6 750 widzów

[4] Hutnik Kraków 0-1 Wisła Kraków [1]

0-1 Kamil Kuczak 85'

 

MVP: Piotr Misztal - Hutnik, BR - 7.9

 

Następna była dwutygodniowa przerwa reprezentacyjna. Daniel Dąbrowski (PŚ) zagrał w 2 meczach kadry U-19. Podobnie Maurice Deville (NŚ) w 2 meczach Luksemburgu i zanotował 2 gole.

My skorzystaliśmy na tej przerwie i zregenerowaliśmy siły. Daliśmy temu pokaz w spotkaniu z Termalicą, która nie radziła sobie z naszymi atakami. Dość dodać, że ich najlepszy zawodnik w tym sezonie otrzymał notę 5.9 i nie stworzył żadnej okazji w tym meczu. My zaś szaleliśmy.

Misztal © - Antoniak (69' Guzik), Nozadze (61' Wójcik), Witt, Niechciał - Zalecki, Filipek (51' Dąbrowski), Sierakowski, Kittel, Chwastek - Deville

 

24.11.2018, Ekstraklasa, 16. kolejka

stadion Nieciecza: 2 345 widzów

[12] Termalica Nieciecza 2-5 Hutnik Kraków [5]

0-1 Maciej Zalecki 12'

0-2 Maurice Deville 17'

0-3 Maurice Deville 21'

0-4 Maciej Zalecki 41'

1-4 Stefan Nikolic 61'

1-5 Maurice Deville (kar.) 67'

2-5 Damian Zbozien (kar.) 90+2'

 

MVP: Maurice Deville - Hutnik, NŚ - 9.8, 3 gole, 2 asysty

Odnośnik do komentarza

Hej jeszcze runda rewanżowa! A jak dobrze pójdzie to i w ostatniej fazie jakiś meczyk ;) Ja tam jestem optymistą! Klub stale się rozwija :)

 

* * *

 

 

4727eeeebc140822ae08a26eeafe5a25.png

 

 

Wczoraj zakończyły się ćwierćfinałowe pojedynki w ramach Pucharu Polski. Jak przedstawiają się wyniki tych spotkań?

 

Europejska czkawka Legii Warszawa.

Wojskowi są w tym sezonie naszym jedynym reprezentantem w Europie. Ich poczynania śledzimy w Lidze Europejskiej, gdzie obecnie w swojej grupie zajmują trzecie miejsce. Potrafią utrzymać dobrą dyspozycję w lidze, ale ucierpiały na tym rozgrywki Pucharu Polski! Po niespodziewanie przegranym u siebie meczu z Jagiellonią kibice wicemistrza Polski oczekiwali rewanżu. W zamian dostali słabą grę, momentami wręcz nieporadne poczynania swoich ulubieńców. W efekcie zupełnie zasłużenie w dwumeczu triumfuje Jagiellonia Białystok!

Jagiellonia Białystok 2-0 (1-0) Legia Warszawa

 

Puchar Polski pucharem outsiderów?

Zeszłoroczny finalista Ruch Chorzów poprzedni sezon może uznawać za udany. Wrócili do Ekstraklasy, awansowali do Pucharu Polski. Teraz jednak utknęli na ostatnim miejscu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ich rywalem był Stomil Olsztyn, który miał walczyć o awans do Ekstraklasy, a obecnie znajduje się na przedostatnim miejscu w I lidze. To dało nam chyba najintensywniejszy dwumecz w ćwierćfinale. Lepsi jednak okazali się Niebiescy.

Stomil Olsztyn 1-2 (0-1) Ruch Chorzów

Karpaty Krosno zaskakują!

Ekipa z Krosna na pewno nie mierzyła tak daleko. W I lidze mają za zadanie zdobyć miejsce w środku tabeli, a tymczasem w Pucharze Polski docierają już do półfinału. Tym razem pokonali swojego ligowego rywala Bytovię Bytów, która na początku sezonu marzyła o awansie. Obecnie obie ekipy znajdują się w środku tabeli, ale przed nami jeszcze długi sezon.

Bytovia Bytów 0-0 (0-1) Karpaty Krosno

Rewelacyjny Hutnik nie zwalnia.

Największa rewelacja Ekstraklasy, beniaminek, zespół który w ostatnich 3 sezonach regularnie awansował do wyższych lig w końcu i w Pucharze Polski pokazuje na co ich stać. I jako jedyni robią to grając regularnie rezerwowym składem. Najbardziej korzysta na tym ich wychowanek - Mateusz Czerwiec, który odnotował wczoraj kolejne trafienie! Ekipa z Krakowa w pewnym stylu awansuje do półfinału, a kibice chyba zaczynają poważnie myśleć o ostatecznym triumfie w tych rozgrywkach.

Hutnik Kraków 2-1 (3-1) GKS Bełchatów

A oto półfinałowe pary:

Jagiellonia Białystok vs Ruch Chorzów

Hutnik Kraków vs Karpaty Krosno

Na kolejne spotkania w ramach Pucharu Polski musimy zaczekać aż do wiosny. Zostaną one rozegrane 3 kwietnia, a rewanże 24 kwietnia.

Edytowane przez MaKK
Wyrównanie do lewej
Odnośnik do komentarza

Kolejne derby. Kibice w Krakowie wkrótce znowu zaczną się siec maczetami. Trzy kluby w najwyższej lidze z jednego miasta to za dużo! Narazie wszystkie mecze wygrała Wisła, a my wszystko w d... no kiepsko!

Zacznę jednak nietypowo, bo od sędziego. Pierwszy raz widziałem notę dla arbitra w wysokości 3.7. Tona żółtych kartek za delikatne przewinienia, ostre wejścia często nawet nie były odgwizdywane. Do tego na 3 gole w tym meczu aż 2 padły ze spalonego.

Poza tym jednak spotkanie było wyrównane i intensywne. Oba zespoły grały ofensywnie, mecz był więc otwarty i kibice mieli wiele emocji. Spektakl zaczął Deville (NŚ). Diabeł odebrał piłkę Sebastianowi Rudolowi i bez wahania huknął na bramkę gości dając nam prowadzenie. Ledwie 5 minut później ten sam zawodnik ściągnął na siebie obu stoperów Pasów i oddał piłkę Kittelowi (OPŚ). Ten jednak w momencie podania był na metrowym spalonym. W myśl promowaniu ofensywnej gry arbiter zignorował to i zaliczył nam bramkę. Zrekompensował to gościom przed przerwą gdy Niechciał (OL) jak ostatni kretyn, nienaciskany przez nikogo po prostu podał piłkę do de Bondta (OPL), a ten zagrał do przebywającego za linią naszej obrony Badjeckowi (OPP). Ten pewnie wykorzystał moment, gdy sędzia zapewne stracił przytomność z wrażenia po błędzie naszego obrońcy i zdobył ostatniego gola w tym meczu.

W drugiej odsłonie tempo siadło, zawodnicy głównie walczyli w drugiej linii sporadycznie atakując bramkę rywala. Ważne, że wygrywamy pierwsze derby pod moją wodzą!

Misztal © - Antoniak, Witt, Wójcik, Niechciał (65' Guzik) - Zalecki, Filipek (58' Gamrot), Sierakowski, Kittel, Chwastek (45' Koscielniak) - Deville

 

01.12.2018, Ekstraklasa, 17. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 6 750 widzów

[5] Hutnik Kraków 2-1 Cracovia Kraków [4]

1-0 Maurice Deville 11'

2-0 Sonny Kittel 16'

2-1 Cedric Badjeck 44'

 

MVP: Maurice Deville - Hutnik, NŚ - 8.7, 1 gol, 1 asysta

Odnośnik do komentarza

Listopad 2018

 

TABELA LIGOWA

Puchar Polski: 1/2 vs Kotwica Kołobrzeg

 

Kraków dalej króluje w Ekstraklasie mając 3 zespoły w TOP5 i do tego lidera. Legia jednak kończy rozgrywki w Europie.

 

Najlepszy strzelec: Maurice Deville (11)

Najwięcej asyst: Mariusz Sierakowski (5)

Najwyższa ocena: Maciej Zalecki (7.50)

 

Bilans miesiąca: 5-0-1, 14-6

 

Hutnik Kraków 2-0 Lech Poznań

GKS Bełchatów 1-3 Hutnik Kraków (PP)

Hutnik Kraków 0-1 Wisła Kraków

Termalica 2-5 Hutnik Kraków

Hutnik Kraków 2-1 GKS Bełchatów (PP)

Hutnik Kraków 2-1 Cracovia Kraków

 

 

Inne ligi:

Hiszpania: Barcelona (36), Sevilla (35), Valencia (33)

Anglia: Manchester United (30), Tottenham (27), Manchester City (27)

Francja: PSG (35), Ol. Marsylia (32), AS Monaco (26)

Niemcy: Bayern (34), BMG (27), Dortmund (25)

Włochy: Inter (30), Torino (27), Napoli (27)

Portugalia: Sporting (26), Porto (25), Benfica (23)

Rosja: Zenit (47), Lokomotiw (37), Krasnodar (35)

Belgia: Bruggia (31), Gandawa (30), Andarlecht (28)

Holandia: Ajax (41), AZ (29), Vitesse (26)

Odnośnik do komentarza

Moi podopieczni ewidentnie są już myślami na urlopach. Faktycznie było to dość intensywne pół roku, ale ja oczekuję pełnej koncentracji i zaangażowania od początku do końca. Szlag mnie więc trafiał gdy goszcząc u siebie kiepsko dysponowany zespół z Lubina nie potrafiliśmy strzelić gola. Nudny, wstydliwy remis.

Misztal © - Guzik, Witt, Nozadze, Niechciał - Zalecki, Gamrot (71' Dąbrowski), Sierakowski, Kittel (76' Czerwiec), Chwastek - Deville

 

08.12.2018, Ekstraklasa, 18. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 2 143 widzów

[4] Hutnik Kraków 0-0 Zagłębie Lubin [15]

 

MVP: Pawel Baranowski - Zagłębie, OŚ - 7.5

 

 

Rok 2018 kończymy w Chorzowie. W poprzednich 3 spotkaniach nie potrafiliśmy wygrać z nimi. 2 remisy i porażka to nasz dorobek z Niebieskimi. Tutaj padły gole, ale... znowu remis. Rozczarował Deville (NŚ) marnując dużo dogodnych okazji. Niechciał (OL) doprowadził mnie prawie do łez, gdy po poprawnym meczu w 89. minucie po prostu kopnął delikatnie piłkę w stronę skrzydłowego rywali dając mu wolne pole do szarży na naszą bramkę. To kosztowało nas stratę 2 punktów i wyślizgnięcie się z rąk historycznego triumfu nad Ruchem.

 

Misztal © - Guzik, Witt, Wójcik (64' Nozadze), Niechciał - Zalecki (59' Gamrot), Filipek, Sierakowski, Kittel, Koscielniak (68' Rakoczy) - Deville

 

15.12.2018, Ekstraklasa, 19. kolejka

przy ul. Cichej, Chorzów: 4 907 widzów

[16] Ruch Chorzów 2-2 Hutnik Kraków [4]

0-1 Maurice Deville (kar.) 15'

1-1 Daniel Ciechanski 19'

1-2 Sonny Kittel 64'

2-2 Mateusz Dlugolecki 89'

 

MVP: Sonny Kittel - Hutnik, OPŚ - 8.4, 1 gol

 

 

Po tym meczu do klubu z wypożyczenia do Karpat Krosno wrócił Wojciech Owedyk (19 lat, Polak). Młody skrzydłowy demolował II ligę i uznałem, że niewiele się tam nauczy, a nam przyda się zmiennik.


Grudzień 2018

 

TABELA LIGOWA

Puchar Polski: 1/2 vs Kotwica Kołobrzeg

 

Gdyby na początku sezonu ktoś powiedział, że będziemy zajmować 4. miejsce wyśmiałbym go. Tymczasem idzie naprawdę nieźle. Dobre transfery znacznie w tym pomogły, Deville strzela bramki jak natchniony, a Kittel doskonale wkomponował się w rolę OPŚ i drugiego strzelca w klubie.

 

Najlepszy strzelec: Maurice Deville (12)

Najwięcej asyst: Mariusz Sierakowski (5)

Najwyższa ocena: Maciej Zalecki (7.46)

 

Bilans miesiąca: 0-2-0, 2-2

 

Hutnik Kraków 0-0 Zagłębie Lubin

Ruch Chorzów 2-2 Hutnik Kraków

 

 

Rozlosowano grupy eliminacji Mistrzostw Europy. Oto "polska" grupa:

Polska (69)

Andora (182)

Anglia (7)

Austria (22)

Białoruś (95)

Kazachstan (139)

 

Drużyna Adama Nawałki ma szansę na awans i przełamanie fatalnej passy zajmowania miejsca tuż za premiowanymi awansem.

Odnośnik do komentarza

15 grudnia rozegraliśmy ostatni mecz w 2018 roku, a 16 grudnia wyjechałem z dziewczyną na wczasy. Wybraliśmy Tatry, gdzie w wigilię oświadczyłem się. Po świętach wróciliśmy do Krakowa. Nie było potrzeby spieszyć się, pierwszy trening odbywał się dopiero 5 stycznia. Nadrobiłem wiadomości ze świata piłkarskiego codziennie wychodząc ze znajomymi na imprezy. Trzeba odreagować stresujące pół roku.

Managerem roku w Ekstraklasie został prowadzący Lechię Piotr Nowak.

Piłkarzem roku na świecie został grający w Liverpoolu Roberto Firmino. Nagrodę Złotego chłopca otrzymał zaś reprezentant AC Milanu Thiago Maia. Polskim piłkarzem roku jak zwykle został Robert Lewandowski w dalszym ciągu królujący w Bayernie i w Bundeslidze.

 

Sylwestra spędziliśmy w domu, chociaż prawdę mówiąc nie różnił się on wiele od poprzedniego tygodnia. Końca zabawy nie pamiętam, a rano obudziłem się z paskudnym bólem istnienia. Tak przetrwałem do 3 stycznia, gdy o 8 rano obudził mnie telefon. Na wyświetlaczu zobaczyłem wpis Dawid Błaszczykowski. Czego o tej porze chciał mój asystent?

 

- Halo? Czy cię bóg opuścił Dawid? O tej porze? W ostatnie dni urlopu?

- Nie pierdol tylko mów w ile jesteś w stanie dotrzeć do klubu?

- Po co?

- W ile?! - Krzyk Błaszczykowskiego wręcz mnie ogłuszył.

- Eh nie wiem. Prysznic, śniadanie...

- Chrzań śniadanie!

- Za pół godziny wzywałbym taksówkę...

- Taksówkę?

- Nie sądzę, żeby prowadzenie samochodu było dobrym pomysłem.

- Znowu zachlałeś? - Ostatnie pół roku Dawid dość regularnie suszył mi głowę za libacje. Zdarzały się one jednak bardzo sporadycznie i tylko gdy mieliśmy dłuższe przerwy.

- Mam wolne nie?

- Dobra chrzanić to. Za 20 minut jestem pod twoim domem i widzę cię odpicowanego w najlepszy garnitur!

 

Nie wiedząc o co chodzi niezadowolony stoczyłem się z łóżka. Marty już nie było, jej urlop skończył się już dobę temu. Ogarnąłem się, wyciągnąłem garnitur i odebrałem telefon tłumacząc asystentowi, że już wychodzę. Oczywiście większość czasu nic nie mówił, ale parę ulic od siedziby klubu w końcu nie wytrzymał.

- Mamy ważnego gościa, który chce się z tobą widzieć. To pilne.

- Prezes nie mógł go spławić? Mamy urlop!

- On nie bierze w tym udziału. Zrozumiesz na miejscu.

 

Podjechaliśmy pod siedzibę. Dawid od razu poprowadził mnie do gabinetu prezesa. W środku czekało na mnie dwóch mężczyzn.

- Jakubie poznaj prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i selekcjonera reprezentacji Adama Nawałkę.

- W-witam. - W pierwszej chwili mnie zamurowało. Wiedziałem, że Dawid miał okazję poznać ich obu, w końcu jego bratem jest nasza reprezentacyjna gwiazda. - W czym mogę pomóc?

- Usiądźmy. - Prezes wskazał fotele w gabinecie. - Jak pan zapewne wie w tym roku ruszają eliminacje do Mistrzostw Europy. Po beznadziejnym starcie w Lidze Narodów i degradacji do najsłabszej grupy postanowiliśmy wprowadzić plan naprawczy naszej drużyny narodowej.

- W związku z tym chcemy zacząć od promowania naszych młodych zawodników. - Inicjatywę przejął selekcjoner. - Zrezygnowaliśmy z usług Dorna i zastanawialiśmy się kto byłby w stanie poprowadzić naszą kadrę U-21, najważniejszą z młodzieżówek do awansu do Euro. Ogranie na tym poziomie w rozgrywkach narodowych, pokazanie im atmosfery z turnieju reprezentacyjnego może ich zachęcić do cięższej pracy.

- W skrócie będziecie panowie oczekiwać awansu do turnieju? Dlaczego więc ja?

- To łatwo wyjaśnić. Wyrobił pan sobie renomę dokonując cudów w obecnym klubie. Co ważne stawia pan na Polaków, a także często pojawiają się w pańskim klubie naprawdę młodzi zawodnicy. Wierzymy więc, że poradzi pan sobie w tej roli. I o ile nie mamy za dużej presji czasu, w tym sezonie klubowym rozgrywane są zaledwie dwa mecze towarzyskie to prosiłbym o odpowiedź najdalej do końca tygodnia. - Nawałka przekazał mi teczkę z logiem PZPN. - Tutaj znajdują się podstawowe informacje o rywalach grupowych i oczekiwaniach. Jest tam także numer telefonu do mojego asystenta. Gdy podejmie pan decyzję proszę o telefon.

 

Przez dwa dni zastanawiałem się intensywnie nad propozycją pracy. Nasi grupowi rywale byli ciężcy:

Portugalia (14) - zagrają w ME U-21 2019

Szwecja (59) - 3. miejsce w eliminacjach do ME U-21 2019

Irlandia (85) - 4. miejsce w eliminacjach do ME U-21 2019

Mołdawia (126) - 5. miejsce w eliminacjach do ME U-21 2019

Liechtenstein (186) - 6. miejsce w eliminacjach do ME U-21 2019

 

Zdecydowanie mamy szansę awansu. To zaważyło na tym, że przyjąłem posadę selekcjonera reprezentacji Polski U-21!

Odnośnik do komentarza

Z Hutnika nie odchodzę do spełnienia celu gry, chyba że mnie wyrzucą ;) ale narazie mi to raczej nie grozi :)

 

* * *

 

Przerwa zimowa 2019

 

Rozegraliśmy w ciągu półtora miesiąca 8 sparingów oraz odbyliśmy zgrupowanie w Wielkopolsce. Szału nie ma, ale jesteśmy biednym klubem nie stać nas na ciepłe kraje. Brak nam klasowych rywali, ale poza tradycyjnym spotkaniem z naszą młodzieżówką dostaliśmy za każdy mecz około 5 000 €. Znowu szału nie ma, ale pozwala to pokryć kilka pensji.

 

06/01/2019 (5 I) Radomiak Radom 0-2 Hutnik Kraków

13/01/2019 (12 Słowacja) Koszyce 0-4 Hutnik Kraków

19/01/2019 Hutnik Kraków 7-0 Hutnik U-18

26/01/2019 (U18) UKS SMS Łódź 0-7 Hutnik Kraków

30/01/2019 (3 I) Miedź Legnica 1-1 Hutnik Kraków

02/02/2019 (2 III) Nielba Wągrowiec 1-2 Hutnik Kraków

06/02/2019 (1 Słowacka 2 liga) FK Poprad 0-9 Hutnik Kraków

10/02/2019 (14 II) Kotwica Kołobrzeg 0-1 Hutnik Kraków

 

Udało nam się uniknąć roszad w składzie. Szukałem co prawda OL, ale każdy chciał za dużo zarabiać, albo był za drogi.

Klub opuścił zaś Jakub Ochman (27 lat, Polak) za 1 000 € do Siarka Tarnobrzeg (II liga) - jeden z ulubieńców kibiców nie był w stanie już drugi sezon walczyć o miejsce w składzie. Nie robił afer, ale prosił o znalezienie mu klubu. Na jego szczęście ekipa Siarki straciła w tym oknie obu stoperów i za symbolicznego tysiaka oddajemy naszego wychowanka.

Odnośnik do komentarza

W lutym rozegraliśmy ledwie dwa mecze. Pierwsze z mistrzem Polski, który raczej tytułu już nie obroni. I widać to po ich dyspozycji. Prowadziliśmy 2-0, ale Niechciał (OL) w dokładnie 52 sekundy sprokurował dwa gole dla gości. Byłem pod takim wrażeniem, że nawet zapomniałem go zdjąć, więc tylko wstrzymałem mu po meczu pensję na 2 tygodnie.

Misztal © - Guzik, Witt, Nozadze (71' Wójcik), Niechciał - Zalecki, Filipek (82' Dąbrowski), Sierakowski, Kittel, Koscielniak (59' Rakoczy) - Deville

 

16.02.2019, Ekstraklasa, 20. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 3 422 widzów

[4] Hutnik Kraków 2-2 Lechia Gdańsk [10]

1-0 Maurice Deville 4'

2-0 Maurice Deville 13'

2-1 Borys Tashchy 69'

2-2 Maciej Makuszewski 70'

 

MVP: Mariusz Sierakowski - Hutnik, PP - 9.0, 1 asysta

 

 

Drugi mecz mroźnego lutego to również spotkanie w Krakowie. Tym razem odwiedził nas zespół z Płocka. Znowu świetny mecz rozegrał Deville (NŚ) ku mej radości udowadniając jeszcze lepszą formę. W ostatniej akcji meczu do rozpaczy zaś doprowadził mnie Wlodarczyk (OL). Tym razem to on na lewej obronie dał ciała i zafundował przeciwnikowi gola.

Misztal © - Guzik (76' Antoniak), Witt, Wójcik (62' Nozadze), Wlodarczyk - Zalecki (68' Filipek), Gamrot, Sierakowski, Kittel, Koscielniak - Deville

 

24.02.2019, Ekstraklasa, 21. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 2 548 widzów

[6] Hutnik Kraków 2-1 Wisła Płock [5]

1-0 Maurice Deville 37'

2-0 Maurice Deville 60'

2-1 Dominik Kun 90+3'

 

MVP: Sonny Kittel - Hutnik, OPŚ - 9.0, 2 asysty

Odnośnik do komentarza

Luty 2019

 

TABELA LIGOWA

Puchar Polski: 1/2 vs Kotwica Kołobrzeg

 

Legia odpadła z Ligi Europy i już przewodzi naszej lidze. My nadal mamy się świetnie.

 

Najlepszy strzelec: Maurice Deville (16)

Najwięcej asyst: Mariusz Sierakowski (5)

Najwyższa ocena: Maciej Zalecki (7.55)

 

Bilans miesiąca: 1-1-0, 4-3

 

Hutnik Kraków 2-2 Lechia Gdańsk

Hutnik Kraków 2-1 Wisła Płock

 

 

Inne ligi:

Hiszpania: Barcelona (59), Valencia (59), Real Madryt (59)

Anglia: Manchester Utd (61), Arsenal (56), Manchester City (55)

Francja: PSG (63), Ol. Marsylia (53), AS Monaco (53)

Niemcy: Bayern (55), Leverkusen (45), Dortmund (42)

Włochy: Juventus (53), Napoli (50), Roma (49)

Portugalia: Benfica (58), Sporting (55), Braga (51)

Rosja: Zenit (48), Lokomotiw (40), Krasnodar (38)

Belgia: Bruggia (56), Gandawa (55), Genk (48)

Holandia: Ajax (62), Utrecht (48), AZ (46)

 

 

Najwyższe transfery stycznia w Polsce:

1. Krisztian Simon (27 lat, Węgier) z Lechia do Uniao Madeira (Portugalia) za 875 000 €

2. Kevin Luckassen (25 lat, Holender) z Lechia do Uniao Madeira za 400 000 €

3. Krzysztof Baranowski (17 lat, Polak) z Legia do Stuttgart za 275 000 €

 

Najwyższe transfery lutego w Polsce:

1. Zvonimir Kozulj (25 lat, Bośniak) z Piast do Korona za 825 000 €

2. Vanja Milinkovic-Savic (22 lata, Serb) z Lech do Ol. Lyon za 600 000 €

3. Daniel Soungole Soune (24 lata, Iworyjczyk) z Slovan Liberec do Cracovia za 325 000 €

 

Najwyższe transfery stycznia i lutego na świecie:

1. Thiago Maia (21 lat, Brazylijczyk) z AC Milan do Real Madryt za 69 mln €

2. Malcom (22 lata, Brazylijczyk) z Napoli do Borussia za 60 mln €

3. Moi Gomez (24 lata, Hiszpan) z Marsylia do Schalke za 43,5 mln €

Odnośnik do komentarza

Odwiedziny w Chojnicach nie będziemy wspominać najlepiej. Gospodarze postawili ciężkie warunki i o włos przegralibyśmy to spotkanie. Tylko fantastyczna postawa Zaleckiego (PŚ) uratowała nam ten mecz. O ile remis można nazywać zadowalającym wynikiem

Misztal © - Antoniak, Witt, Czerniawski (73' Nozadze), Wlodarczyk - Zalecki, Gamrot (69' Filipek), Sierakowski, Kittel, Owedyk (62' Rakoczy) - Deville

 

04.03.2019, Ekstraklasa, 22. kolejka

przy ul. Mickiewicz, Chojnice: 1 723 widzów

[10] Chojniczanka Chojnice 1-1 Hutnik Kraków [5]

1-0 Jakub Bak 9'

1-1 Sonny Kittel 67'

 

MVP: Maciej Zalecki - Hutnik, PŚ - 8.4

 

 

Zaczynam żałować odpuszczenie sobie zakupów w tym oknie transferowym. Dlaczego? Ponieważ obaj lewi obrońcy grają słabo. W spotkaniu ze Śląskiem Wlodarczyk przyprawiał mnie o nerwicę. Wraz z nim słabo prezentował się Owedyk (PL), chociaż ten często musiał sam ciągnąć grę lewym skrzydłem.

Misztal © - Antoniak, Nozadze, Wójcik, Wlodarczyk (56' Guzik) - Dąbrowski, Filipek, Rakoczy, Kittel, Owedyk (68' Koscielniak) - Deville (54' Czerwiec)

 

11.03.2019, Ekstraklasa, 23. kolejka

stadion piłkarski, Wrocław: 5 232 widzów

[16] Śląsk Wrocław 0-1 Hutnik Kraków [5]

0-1 Karol Filipek 16'

 

MVP: Karol Filipek - Hutnik, PŚ - 8.7, 1 gol

 

 

W klubie pojawili się nowi juniorzy: Dawid Poniedziałek, Rafał Zorzycki, Lukasz Szczypior, Marek Grzybowski, Maciej Hajdo, Oliver Owczarzak, Dominik Śmigielski. Najciekawiej wygląda Hajdo i Poniedziałek. Reszta cóż, może coś z tego uda się wyrzeźbić.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że utrzymanie się w 5tce będzie sukcesem :>

 

* * *

 

Zacięte spotkanie zafundowała nam wizyta ekipy z Białegostoku. Gra toczyła się głównie w drugiej linii, ale mimo małej ilości akcji kibice nie narzekali na nudę. Intensywność rozgrywki przykuwała do krzesełek. Niestety to goście zdołali zdobyć bramkę i zgarnęli 3 punkty.

Misztal © - Antoniak, Witt, Wójcik (61' Nozadze), Niechciał - Zalecki, Filipek (61' Gamrot), Sierakowski, Kittel, Koscielniak (73' Rakoczy) - Deville

 

16.03.2019, Ekstraklasa, 24. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 3 541 widzów

[4] Hutnik Kraków 0-1 Jagiellonia Białystok [12]

0-1 David Babunski 18'

 

MVP: Maciej Zalecki - Hutnik, PŚ - 7.9

 

 

Ostatni mecz przed przerwą reprezentacyjną miał ogromne znaczenie. Nasz bezpośredni rywal w wyścigu o podium. W wyścigu, w którym raczej nie przesadzamy z zaangażowaniem. Owszem walczymy o jak najwyższą pozycję, ale nawet zakończenie sezonu na 5. czy 8. lokacie przyjmiemy z zadowoleniem.

Misztal © - Antoniak, Witt, Nozadze (78' Wójcik), Niechciał - Zalecki, Gamrot (63' Filipek), Sierakowski (69' Rakoczy), Kittel, Koscielniak - Deville

 

23.03.2019, Ekstraklasa, 25. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 2 524 widzów

[5] Hutnik Kraków 1-0 Pogoń Szczecin [4]

1-0 Maurice Deville 27'

 

MVP: Maciej Zalecki - Hutnik, PŚ - 8.8, 1 asysta

 

 

W przerwie reprezentacyjnej większość naszych zawodników będzie obijać się. Wyjątkami są:

Luksemburg: Maurice Deville (NŚ)

Gruzja U-21: Davit Macharadze (OL) - wypożyczony do II ligi

Polska U-19: Daniel Dąbrowski (PŚ)

Odnośnik do komentarza

Przed nami zaś zgrupowanie kadry Polski U-21. Zacznę po krótce od powołań, w związku z tym, że to tylko mecze towarzyskie daruję sobie wklejanie profili naszych przyszłych gwiazd.

 

BRAMKARZE (wiek, klub, wartość zawodnika):

Kamil Grabara (20 lat, Liverpool, 89 000 €) - utalentowany chłopak, ale powinien już uciekać z tego klubu. Nie ma szans na grę i marnuje się tam.

Tomasz Kucz (18 lat, Leverkusen, 160 000 €) - największy talent wśród bramkarzy, obecnie wypożyczony do Zagłębia Lubin, gdzie pełni rolę podstawowego golkipera.

Miłosz Mleczko (20 lat, Lech Poznań, 1 400 €) - zaskoczyłem wszystkich tym powołaniem. Mleczko nie łapie się do składu Kolejorza, ale jeżeli zdoła wywalczyć wypożyczenie może się solidnie rozwinąć.

 

Żaden z nich nie zagrał jeszcze nawet jednego spotkania dla kadry U-21.

 

 

ŚRODKOWI OBROŃCY:

Mateusz Bondarenko (19 lat, Legia Warszawa, 150 000 €) - w tym wieku już dobija się do podstawowego składu najlepszego polskiego klubu. Dotychczas zagrał w 6 meczach kadry U-21.

Ernest Dzięcioł (21 lat, Hamburg, 155 000 €) - podstawowy obrońca Hamburga, co dziwi, gdyż jego oceny raczej nie porywają. 9 spotkań dla kadry U-21.

Krystian Karbowski (21 lat, Lech Poznań, 61 000 €) - wypożyczony do belgijskiego Cherleroi. 1 spotkanie dla kadry U-21.

Kacper Wojdak (20 lat, Chojniczanka, 71 000 €) - podstawowy zawodnik klubu z Ekstraklasy. 1 mecz dla kadry U-21.

 

Każdy z tych zawodników gra regularnie, chociaż Bondarenko, częściej jeszcze pojawia się jako zmiennik. Mam wrażenie, że to nasza najlepsza formacja.

 

 

BOCZNI OBROŃCY:

Jan Andrzejewski (21 lat, GKS Tychy, 15 500 €) - podstawowy OP I ligowca. Zadebiutuje w kadrze U-21.

Bartosz Talowski (20 lat, Jagiellonia, 2 700 €) - to dość ryzykowne powołanie tego OP. Nie łapie się do składu Jagielloni, ale ciężko mi znaleźć kogoś o podobnych umiejętnościach. Również przed okazją do debiutu.

Bartłomiej Kazimierczuk (17 lat, Dusseldorf, 160 000 €) - najmłodszy zawodnik w zespole. Spory talent, naturalnie gra póki co w zespole młodzieżowym i nie ma tam lepszego OL. 2 mecze dla kadry U-21.

Bartosz Szymański (19 lat, Werder Brema, 525 000 €) - kolejny Bartek na skrzydle, także na lewym. 3 spotkania dla kadry U-21.

 

Nasza prawa flanka nie powala, z kolei na lewej stronie mamy parę potencjalnych gwiazd.

 

 

ROZGRYWAJĄCY:

Hubert Adamczyk (21 lat, Sporting Lizbona, 1 100 000 €) - najdroższy zawodnik w naszym zespole. Nie łapie się do składu Sportingu, ale interesuje się nim parę klubów, więc mam nadzieję, że podejmie rozsądną decyzję i odejdzie w poszukiwaniu gry. 24 mecze i 4 gole w kadrze U-21.

Krystian Bielik (21 lat, Lechia Gdańsk, 525 000 €) - praktycznie od początku przygody z U-21 gra z Hubertem. Spory talent i ważny element swojego klubu, czym niewielu może się pochwalić w tej reprezentacji. 23 mecze i 1 gol.

Kamil Matysiak (18 lat, Wolfsburg, 725 000 €) - nadal grający w młodzieżówce klubu, ale bez wątpienia ma potencjał na zostanie gwiazdą. 7 spotkań dla kadry U-21.

Sebastian Milewski (20 lat, Pogoń Szczecin, 120 000 €) - na pewno nie jest aż taką perełką jak trzej wcześniej wymienieni koledzy, ale niewątpliwie jest utalentowany. Szkoda, że gra niewiele w klubie. 2 mecze dla kadry U-21.

 

Na papierze to wygląda na naszą najlepszą formację, ale z tej czwórki tylko Bielik jest podstawowym zawodnikiem swojego klubu. Dlatego nie mam do nich pełnego zaufania jak do stoperów.

 

 

SKRZYDŁOWI:

Grzegorz Aftyka (21 lat, Legia Warszawa, 17 000 €) - nie rozumiem dlaczego on nie dostał powołania od mojego poprzednika! Owszem nie łapie się do składu Wojskowych, ale niewątpliwie ma spore umiejętności. Debiutant.

Kamil Jozwiak (20 lat, Lech Poznań, 200 000 €) - Kamil walczy o miejsce w składzie, ale nie idzie mu najlepiej. Sam powołałem go jako ostatniego. 15 spotkań kadry dla U-21.

Juliusz Letniowski (20 lat, Śląsk Wrocław, 125 000 €) - podstawowy zawodnik swojego zespołu, nie czaruje może statystykami, ale są one poprawne, co zachęciło do powołania go. 1 mecz dla kadry U-21.

Rafal Mackowski (20 lat, Pogoń Szczecin, 89 000 €) - rezerwowy Pogoni przykuł moją uwagę. Wchodzi rzadko, ale zwykle robi dobre wrażenie. Debiutant.

Przemyslaw Placheta (20 lat, Red Bull Lipsk, 78 000 €) - siedzi w rezerwach swojego klubu, moim zdaniem jednak to ogromny talent. Musi tylko znaleźć klub, gdzie zacząłby grać. Debiutant.

 

Powołałem aż piątkę skrzydłowych chcąc koniecznie zobaczyć każdego z nich w akcji.

 

 

NAPASTNICY:

Marcin Listowski (21 lat, Augsburg, 525 000 €) - na papierze zapewne nasz najlepszy napastnik. Siedzi jednak w rezerwach i gra niewiele w ważnych meczach. W reprezentacji dotychczas jednak błyszczał. 14 spotkań i 12 bramek!

Jakub Wrzesniak (20 lat, sc Heerenveen, 275 000 €) - typowy zmiennik w holenderskim klubie, ale chociaż czasami pojawia się na boisku. W kadrze jednak jeszcze nie pokazał na co go stać. 7 meczów bez gola.

Przemyslaw Macierzynski (20 lat, Lechia Gdańsk, 475 000 €) - drugi napastnik Lechii, ale co za tym idzie gra sporo i strzela sporo. Co za tym idzie to moja nadzieja w ataku. 9 spotkań i 2 gole.

 

Żaden z nich nie jest pierwszym wyborem trenera w klubie, ale wyglądają naprawdę ciekawie.

 

 

Zagramy dwa wyjazdowe mecze. Pierwszy z 4. w rankingu Francją, drugi ze 105. Finlandią.

Odnośnik do komentarza

Trochę naczekałem się na debiut w roli selekcjonera. Co gorsza moim pierwszym rywalem była czołowa drużyna Francji. Mają oni wielu utalentowanych zawodników, a część z ich kadry U-21 na pewno chętnie zobaczyłoby większość zespołów na świecie u siebie.

Nikogo więc nie zdziwiła moja decyzja o defensywnym nastawieniu. Nie była to jednak obrona Częstochowy, a manewr, który parę lat temu do futbolu wprowadził Mourinho. Postawiłem na antyfutbol zagęszczając drugą linię i uniemożliwiając dochodzenie do czystych okazji strzeleckich. No i działało to nawet nieźle, chociaż trochę jeszcze mamy do poprawienia.

Zaczęło się jednak fantastycznie. W 8. minucie Szymański (OL) przechwycił piłkę, minął zwodem rywala przed nim i uruchomił długim podaniem Wrzesniaka (NŚ). Zawodnik Heerenveen nie pomylił się w sytuacji sam na sam i strzelił swojego pierwszego gola dla reprezentacji U-21! Trybuny zamarły i w końcu było słychać malutką grupkę naszych kibiców. Od tego czasu skutecznie hamowaliśmy grę, szukając okazji do szybkiej kontry. Taka pojawiła się tuż przed przerwą gdy Matysiak (PŚ) odegrał piłkę do Macierzyńskiego (NŚ), który jednak spanikował i źle uderzył piłkę.

W drugiej połowie znowu gra wyglądała podobnie, robiliśmy co mogliśmy, aby gospodarze nie rozkręcili się. W 55. minucie Adamczyk (PŚ) dość niespodziewanie przejął piłkę i dzięki swej prędkości stanął oko w oko z golkiperem Francji. I... przestrzelił. A wiecie co zwykł mawiać Jacek Gmoch? "Niewykorzystane akcje się mszczą i zaraz wam to rozrysuję!" Talowski (OP) nie zdołał przeciąć podania w 75. minucie, chociaż była to prosta piłka. Ta trafiła do snajpera gospodarzy, który nie dał szans naszemu bramkarzowi. Francja wyrównała wykorzystując jedyną stuprocentową akcję.

Remisujemy po bardzo dobrym meczu. Uważam, że nie mamy się czego wstydzić i jest to dobry znak na przyszłość.

28.03.2019, Towarzyski mecz reprezentacji U-21

Stade Louis Michel, Sete: 4 926 widzów

(4.) Francja U-21 1-1 Polska U-21 (77.)

0-1 Jakub Wrzesniak 8'

1-1 Emilio Gace 75'

 

MVP: Jean-Victor Makengo - Francja, PŚ - 9.0, 1 asysta


Ciekawostka: w meczu wyjazdowym z młodzieżówką Finlandii to nasi rywale byli uznawani za faworytów. To też pokazuje jak nisko ceni się nas na arenie międzynarodowej.

Tym razem jednak nie graliśmy defensywnie. Wybrałem ofensywny wariant i działał równie dobrze. Problem w tym, że grający na szpicy napastnicy nie potrafili wykorzystać żadnej okazji. Na szczęście w drugiej połowie na boisku pojawił się Aftyka, który udowodnił, że mam jednak nosa do zawodników.

W 65. minucie wpadł wślizgiem w nogi stopera rywali przechwytując piłkę. Sprawnie pozbierał się z ziemi i już parę sekund później przyłożył z całej siły w kierunku długiego słupka. Zawodnik Legii zdobył jedynego gola w tym meczu. Jego koledzy z kolei łącznie zmarnowali 6 idealnych okazji na zdobycie gola. Na szczęście tym razem niewykorzystane okazje nie zemściły się na nas.

01.04.2019, Towarzyski mecz reprezentacji U-21

Ratinan Stadion, Tampere: 241 widzów

(105.) Finlandia U-21 0-1 Polska U-21 (77.)

0-1 Grzegorz Aftyka 65'

 

MVP: Grzegorz Aftyka - Polska, OPP - 7.4, 1 gol

Odnośnik do komentarza

Marzec 2019

 

TABELA LIGOWA

Puchar Polski: 1/2 vs Kotwica Kołobrzeg

 

Nadal walczymy o podium! Jak widać jednak różnica między 3. a 8. zespołem to zaledwie 6 punktów.

 

Najlepszy strzelec: Maurice Deville (17)

Najwięcej asyst: Mariusz Sierakowski (6)

Najwyższa ocena: Maciej Zalecki (7.61)

 

Bilans miesiąca: 2-1-1, 3-2

 

Chojniczanka 1-1 Hutnik

Śląsk 0-1 Hutnik

Hutnik 0-1 Jagiellonia

Hutnik 1-0 Pogoń

 

Bilans Polski U-21: 1-1-0, 2-1

 

Inne ligi:

Hiszpania: R.Madryt (70), Barcelona (70), Sevilla (63)

Anglia: Manchester Utd (66), Manchester City (66), Arsenal (62)

Francja: PSG (70), Ol. Marsylia (61), AS Monaco (60)

Niemcy: Bayern (67), Leverkusen (57), BMG (50)

Włochy: Juventus (65), AC Milan (57), Inter (57)

Portugalia: Benfica (70), Sporting (64), Braga (58)

Rosja: Zenit (55), Krasnodar (45), Lokomotiw (44)

Belgia: Bruggia (37), Gandawa (37), KV Kortrjik (32)

Holandia: Ajax (65), Utrecht (52), AZ (51)

 

Odnośnik do komentarza

 

4727eeeebc140822ae08a26eeafe5a25.png

 

"Pucharowe emocje czyli jak Frankowski gwizdał Krakowianom."

 

W końcu wracamy do Pucharu Polski! To już półfinały, a Hutnik Kraków w dalszym ciągu stawia na rezerwowych! I w dalszym ciągu drugi garnitur beniaminka z Ekstraklasy robi świetne wrażenie. 7. trafienie w tych rozgrywkach zaliczył Mateusz Czerwiec strzelając pierwszego gola w 18. minucie po doskonałym podaniu Kuklisa. Doświadczony polski ofensywny pomocnik był wyróżniającą się postacią w zespole gospodarzy, ale jego koledzy nie potrafili wykorzystać dogodnych okazji. Goście w pierwszej odsłonie przeciwstawiali głównie dużą ilość fauli. W 45 minut pan Frankowski odgwizdał 11 przewinień i pokazał 3 żółte kartki reprezentantom przyjezdnej ekipy.

Problem z sędzią goście jednak zaczęli mieć w drugiej połowie, gdy 14 razy przerywał ich grę, czasami po wydumanych faulach. Tuż po przerwie po bardzo naciąganym przewinieniu bocznego obrońcy Karpat rzut wolny wykonywał Guzik. Ten precyzyjnie zagrał do Witta i gospodarze zdobyli drugiego i ostatniego gola w tym meczu.

 

Hutnik Kraków 2-0 Karpaty Krosno

1-0 M.Czerwiec 18'

2-0 W.Witt 47'

 

 

"Niebiescy w drodze do drugiego finału z rzędu?"

 

W Białymstoku Jagiellonia podejmowała zeszłorocznego finalistę Pucharu Polski - Ruch Chorzów. Goście kompletnie nie radzą sobie w Ekstraklasie, czego nie mógłby odgadnąć żaden widz oglądając półfinałowy mecz. Bardzo wyrównany mecz był nudny, gra toczyła się głównie w drugiej linii i żadnemu zespołowi nie udawało się konstruowanie składnych akcji. Dość dodać, że w 34. minucie Kowalski zupełnie przypadkowo doszedł do piłki w polu karnym i bez namysłu wpakował ją do siatki. Od tej pory mecz zupełnie siadł i nie działo się kompletnie nic.

 

Jagiellonia Białystok 0-1 Ruch Chorzów

0-1 B.Kowalski 34'

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...