Skocz do zawartości

Highway to heaven


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Makk napisał:

Rozwiń :> 

Tu albo na PW. 

Nie mam do końca przemyślanej fabuły i o ile nie zamierzam mieć całości w głowie to początek wypadąłoby jakoś zgrabnie przedstawić. Zatem tworzenie tego teraz byłoby trochę meh i wręcz wstydem przy tych, którzy w konkursie wstawiają coś godnego uwagi

Odnośnik do komentarza

Media były zaskoczone brakiem powołania dla Karola Swiderskiego (PSG) i Patryka Popczynskiego (Hutnik), ale obaj są ledwie zmiennikami w swoich klubach i to dość rzadko wykorzystywanymi.

 

Uzupełniając informacje o innych ligach:

Z BBVA spadają Real Oviedo, Getafe i Hercules. Getafe to jedna z ekip, która chciała mnie swego czasu zatrudnić. BBVA dorobiła się dwóch królów strzelców. 20 bramek zdobyli Kelechi Iheanacho (30 lat, Nigeryjczyk, NŚ, 40 mln, 74/74) z Realu Madryt i Tomas (27 lat, Hiszpan, NŚ, 40.5 mln, 6/3) z Villareal.

 

Ah i pomyliłem się, tym razem Arkadiusz Milik nie zostął królem strzelców Ekstraklasy. Wyprzedziło go dwóch snajperów Lechii Gdańsk: Mitja Dobnik (21 lat, Słoweniec, NŚ, 21.5 mln, 15/8) i Stefan Cvetkovic (29 lat, Serb, NŚ, 15.75 mln, 1/0) z 22 trafieniami. Arek strzelił bramek 19.

Z Ekstraklasy spadają Zawisza Bydgoszcz i Chojniczanka.

 

W Ligue1 pojedynczym królem strzelców był Albian Ajeti (30 lat, Szwajcar, NŚ, 25 mln, 73/33) grający dla Olympique Lyon. 23 gole Szwajcara dały mu przewagę 4 trafień nad wiceliderem. Warto wspomnieć, że zdecydowanym liderem w czystych kontach został Dragowski. Jego 19 meczów bez straty gola to o 5 lepszy wynik od Ivanova grającego dla Monaco.

Z francuskiej elity odpadają AJ Auxerre, Nimes Olympique i Valenciennes.

 

Najlepszym strzelcem Serie A, z 23 golami, co daje przewagę aż 8 bramek nad drugim miejscem, został Andre Silva (31 lat, Portugalczyk, NŚ, 22.5 mln, 93/62) z AS Roma.

Do Serie B spadają Casena, Pescara i Sassuolo.

 

Ciekawą ligą jest też Portugalska Ekstraklasa. Tutaj król strzelców zdobył 21 bramek, 2 więcej od numeru dwa. Był to Mauricio (26 lat, Brazylijczyk, NŚ, 21 mln) z Vit. Guimaraes.

Z ligi spadają Belenenses (rozważałem ich ofertę przed Leeds) i Arouca.

 

 

To tyle odwlekania.

Mój debiut w roli selekcjonera Polski był... bolesny. Męczacy i irytujący.

Od początku graliśmy lepiej, więcej posiadania (55%) i więcej strzałów. Ale brakowało jednak precyzji. Mimo tego już w 20. minucie Pawel Swiatko (PL) przejął niecelne podanie do Glenna Lie (PP). Wbiegł w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczką otworzył wynik spotkania.

Kwadrans później Filipkowski (OP) szarżował prawą stroną. Gra z klepki z Matysiakiem (PŚ) pozwoliła mu znaleźć się na dobrej pozycji do dośrodkowania. Zagrał idealnie do Czerwca (NL), który podwyższył nasze prowadzenie.

5 minut później jednak Glenn Lie długim podaniem odnalazł Roberta Hasselberga (NL). Ten odegrał do Sandera Svendsena (NP), który skiksował. Jego strzał był słabiutki, a i tak zmylił Dragowskiego. 2-1.

 

Zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie Svendsen odwdzięczył się Lie. Ten strzałem z 20 metrów, który porządny bramkarz powinien obronić wyrównał wynik spotkania. Dragowski jak na golkipera czołowej europejskiej ekipy grał bardzo bardzo słabo. Niepewny, niecelne podania i już dwa gole obciążające jego konto.

Więcej! 63. minuta. Glenn Lie zaczął kolejną akcję, podał do Barda Finne (PL). Ten wrzucił na oślep w pole karne, a Dragowski minął się z piłką. Ta trafiła na głowę Svendsena i przegrywaliśmy 2-3.

Zacząłem sypać gromami i przeklinać matki moich zawodników. To zadziałało bo po 3 minutach Zieliński (PŚ) zauważył miejsce na skrzydle. Podal Do Swiatko, a ten mocnym strzałem wyrównał wynik spotkania.

Zdjąłem w 72. minucie kompletnie niewidocznego Milika (NP). Jego miejsce zajął Gordziejewski (NP), który w pierwszym kontakcie z piłką wywalczył rzut rożny. Ten wyknał Matysiak, piłka trafiła do Bondarenko (OŚ), który przedłużył ją na długi słupek. Tam już czekał Kuba Gordziejewski i dał nam prowadzenie!

Do końca już nic się nie wydarzyło, ale zaczynam myśleć w co ja się wpakowałem do cholery?
 

Cytat

 

Bartlomiej Dragowski - Witold Filipkowski, Szymon Walczak (68' Ernest Dzieciol), Mateusz Bondarenko żk, Bartłomiej Kazimierczuk - Kamil Jozwiak, Kamil Matysiak, Piotr Zieliński (C) (74' Daniel Dąbrowski), Pawel Swiatko - Arkadiusz Milik (72' Jakub Gordziejewski), Mateusz Czerwiec

 

12.06.2027, Eliminacje ME (3/8)

Stadion Narodowy, Warszawa: 58 500 widzów

[2] Polska 4-3 Norwegia [3]

1-0 Pawel Swiatko 20'

2-0 Mateusz Czerwiec 36'

2-1 Sander Svendsen 41'

2-2 Glen Lie 46'

2-3 Sander Svendsen 63'

3-3 Pawel Swiatko 66'

4-3 Jakub Gordziejewski 73'

 

MVP: Sander Svendsen - Norwegia, NP - 9.0, 2 gole, 1 asysta

 

 

W drugim meczu bez niespodzianki

Łotwa 0-2 Słowneia

M. Krvicic (43), M. Dobnik (63)

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Serbia    | 2 | 2 | 0 | 0 | +6  | 6  |

| 2. | Polska    | 2 | 2 | 0 | 0 | +3  | 6  |

| 3. | Słowenia  | 3 | 1 | 1 | 1 | -1  | 4  |

| 4. | Norwegia  | 2 | 0 | 1 | 1 | -1  | 1  |

| 5. | Łotwa     | 3 | 0 | 0 | 3 | -7  | 0  |

Odnośnik do komentarza

Ceny za snajperow Lechii...widać, że ekstraklapa poszła wysoko w rankingu bo ceny naprawdę są kosmiczne. 

 

Pytanie które od dawna mnie nurtuje, czemu tak często zmieniasz stoperów? Początkowo myślałem, że może zmęczenie/słabsza gra w spotkaniu ale tak jest prawie w każdym meczu więc to chyba nie to... 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, z0nk napisał:

Nie mam do końca przemyślanej fabuły i o ile nie zamierzam mieć całości w głowie to początek wypadąłoby jakoś zgrabnie przedstawić. Zatem tworzenie tego teraz byłoby trochę meh i wręcz wstydem przy tych, którzy w konkursie wstawiają coś godnego uwagi

Szkoda. Może coś wyjdzie po zakończeniu tej kariery. A które są godne uwagi? :> 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:

Ceny za snajperow Lechii...widać, że ekstraklapa poszła wysoko w rankingu bo ceny naprawdę są kosmiczne. 

 

Pytanie które od dawna mnie nurtuje, czemu tak często zmieniasz stoperów? Początkowo myślałem, że może zmęczenie/słabsza gra w spotkaniu ale tak jest prawie w każdym meczu więc to chyba nie to... 

Trochę kondycja, trochę słaba gra, a głównie wprowadzanie świeżego stopera na świeżego napastnika rywali. A nieraz to po prostu chęć dania minut zmiennikowi. Czynników jest więc wiele.

 

9 godzin temu, Makk napisał:

Szkoda. Może coś wyjdzie po zakończeniu tej kariery. A które są godne uwagi? :> 

Ocenię to dopiero jak nadrobię, gdyż od 2 tygodni tam nie zajrzałem :kekeke:

 

3 godziny temu, Ralf napisał:

Debiut wcale nie taki zły, nawet mimo faktu roztrwonienia dwubramkowej przewagi :)  Gorzej, gdybyś przegrał 2:3, a jednak nadrobiłeś i postawiłeś na swoim. Ja w swoim debiucie z kadrą tylko zremisowałem 1:1 z Austrią w Chorzowie, a cztery i pół roku później odbierałem puchar na Mundialu 2014, więc... :>

Styl nędza jednak, a dwa dopiero teraz serio uderzyło mnie, w co ja się wpakowałem :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ogłoszony został ranking europejskich rozgrywek. Bardzo on cieszy oczy. Tak wygląda TOP10 Europy:

1. (-) Premier League

2. (-) Bundesliga

3. (-) BBVA

4. (-) Serie A

5. (-) Ligue 1

6. (-) Portugalska Eklasa

7. (+1) Ekstraklasa Polska

8. (+3) Eredivisie

9. (-2) Rosyjska Eklasa

10. (-1) Ukraińska Eklasa

 

Myślę, że dogonienie portugalskich klubów będzie już bardzo trudno. Jakby nie patrzeć SLB, wicemistrz Portugalii wygrał teraz Ligę Europy. Bez mej persony dla polskich klubów ćwierćfinały to obecnie maks.

Ale w rankingu rozgrywek nie wygląda to źle. Moje Leeds awansowało na 55. miejsce. A tak wygląda TOP5 i pozycje polskich klubów.

1. Man Utd, 2. FC Barcelona, 3. Chelsea, 4. Man City, 5. R. Madryt, ..., 13. Hutnik Kraków, 50. Lech Poznań, 60. Lechia Gdańsk, 155. Legia Warszawa, 165. Ruch Chorzów, 168. Wisła Płock

 

 

To tyle z pitu pitu o duszy Maryni. Czas na drugi mój mecz z Norwegią. Kto wymyślił 3 dni przerwy i podróż do kraju drugiego zespołu był kompletnym debilem. O tyle dobrze, że to równa sytuacja dla obu ekip.

I od początku to my złapaliśmy wiatr w żagle. Przycisnęliśmy gospodarzy niemiłosiernie. Ale brakowało wykończenia.

Do 17. minuty. Kamil Matysiak (PŚ) minął zwodem Martina Odegaarda (PŚ). Pojedynek dwóch klubowych kolegów sprawił, że Polak miał dużo miejsca, aby wystawić piłkę Arkowi Milikowi (NŚ). Ten znalazł się za plecami obrońców i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. 1-0!

Po 7 minutach Dąbrowski (PŚ) odebrał piłkę Odegaardowi i zagrał ją w bok do Kamila Mierzjewskiego (PL). Ten, niczym Robben lata temu, ruszył wzdłuż pola karnego. I w pewnej chwili huknął jak z armaty. Holtedal (BR) tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem. 2-0!

I tyle. Siadło. Niby dalej mieliśmy przewagę w posiadnaiu, ale byliśmy równie groźni co źdźbło trawy postawione naprzeciw armaty.

Naszym szczęściem było to, że Norwegowie byli bardzo niecelnymi strzelcami. Ale w ostatnich sekundach pierwszej połowy w światło bramki uderzył Robert Hasselberg (NL). I to starczyło. Strzał był słaby i do wybronienia, ale już drugi mecz Dragowski (BR) przekonywał mnie, że ma w dupie bronienie dla reprezentacji.

 

A zaraz po wznowieniu gry Hasselberg uznał, że spróbuje jeszcze raz. Z 25 metrów. Strzał prawie w środek bramki. Bartlomiej Dragowski wybił się w efektownej paradzie! Iiiiiii przepuścił piłkę między dłońmi. Usiadłem niedowierzając na ławce i spytałem pytająco na mojego asystenta Bogdana Zająca i trenera bramkarzy Artura Boruca. Ten drugi również drapał się zakłopotany po głowie.

Gospodarze zauważyli jak mogą wygrać ten mecz. Zarządziłem więc w obronie agresywne odbiory piłki z czym nie radził sobie kompletnie Witold Filipkowski (OP) i został zmieniony nie do końca świeżym Bartkiem Kazimierczukiem. Również Pawel Swiatko (PP) zmieniający Kamila Jozwiaka dał nam sporo spokoju z tyłu. Ale głównie to Walczak (OŚ) i Dzieciol (OŚ) uratowali nas przed stratą kolejnych goli.

A w 88. minucie rezerwowy Gordziejewski (NŚ) pokazał mi, że powinienem rozważyć go w pierwszym składzie. Po nienajlepszej wrzutce od Swiatko potrafił on dojść do piłki i z trudnej pozycji wpakować ją w samo okienko dając nam bezcenne zwycięstwo!

 

Cytat

 

Bartlomiej Dragowski (C) - Witold Filipkowski (56' Bartłomiej Kazimierczuk), Szymon Walczak, Ernest Dzieciol, Bartosz Szymański - Kamil Jozwiak (59' Pawel Swiatko), Kamil Matysiak, Daniel Dąbrowski, Kamil Mierzejewski, Piotr Jonczyk - Arkadiusz Milik (63' Jakub Gordziejewski)

 

15.06.2027, Eliminacje ME (4/8)

Ullevaal Stadion, Oslo: 27 182 widzów

[4] Norwegia 2-3 Polska [2]

0-1 Arkadiusz Milik 17'

0-2 Kamil Mierzjewski 24'

1-2 Robert Hasselberg 45+1'

2-2 Robert Hasselberg 48'

2-3 Jakub Gordziejewski 88'

 

MVP: Kamil Matysiak - Polska, PŚ - 9.0, 1 asysta

 

 

W drugim meczu zaś padła niespodzianka.

 

[3] Słowenia 0-0 Łotwa [5]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Polska    | 3 | 3 | 0 | 0 | +4  | 9  |

| 2. | Serbia    | 2 | 2 | 0 | 0 | +6  | 6  |

| 3. | Słowenia  | 4 | 1 | 2 | 1 | -1  | 5  |

| 4. | Norwegia  | 3 | 0 | 1 | 2 | -2  | 1  |

| 5. | Łotwa     | 4 | 0 | 1 | 3 | -7  | 1  |

Odnośnik do komentarza

"Dobra panowie o chuj tu chodzi?" Warknąłem na spotkaniu z Zającem i Borucem. "Każdy raport, każda przesłanka stawia Dragowskiego w czołówce bramkarzy na świecie, a ja w dwóch meczach zobaczyłem interwencje godne moich pierwszy dni w Hutniku Kraków. III liga jak nie niżej!"

"Pojęcia nie mam. Sam widziałeś go na treningach, broni jak z nut." Rzucił Boruc. "No i na brak doświadczenia jak mało kto nie może narzekać. Może nie lubi ciebie?"

"Rozkapryszonej księżniczki mi tu kurwa brakuje." Westchnąłem. "Macie za zadanie dowiedzieć się czy mu nie pasuję. I jak to to znaleźć sposób na zażegnanie tego. Nie będę się wahał wyjebać go z kadry jak będzie tak dalej grać. Noty 6.3 i 6.4 to i tak za dużo za te dwa mecze!"

 

Wnioski ze zgrupowania nr 1? Mamy dobry atak, ale obrona... oj obrona z takim bramkarzem nie ma prawa działać.

 

W Leeds United też nie lepiej. Miałem starcie z Carlem Young, który wściekł się, gdy odrzuciłem ofertę Manchesteru City. Człowieku oni skończyli za nami w tabeli? I dają ledwie 50 mln za ciebie, gdy wartość twoja wynosi 57 mln €, a jako kluczowy zawodnik nie opuścisz klubu za mniej niż 120 mln €!

 

A z dniem 1.07.2027 klub opuściło 3 zawodników.

Chris Chalk (26 lat, Anglik, OŚ) - koniec kontraktu. Dla Leeds zagrał 103 spotkania, zdobył 2 gole i 4 asysty.

Alex Mowatt (32 lata, Szkot, PŚ, 51/3) - koniec kontraktu. Żywa legenda i symbol oddania zespołowi. Z bólem serca zgodziłem się na jego odejście, nie był nam w ogóle potrzebny. Dla Leeds zagrał 505 spotkań, zdobył 53 gole i 88 asyst!

Mourad Sghaier (26 lat, Tunezyjczyk, PP/OPP, 29/2) do Tottenham za 13 500 000 € - tutaj grzechem byłoby nie skorzystać z tej oferty. U nas grał mało i mam pewien pomysł za niego. Ryzykowny, ale kto nie ma jaj ten nie wygrywa.

 

Opublikowano kolejny ranking wartośći klubów. Najdroższy zespół świata to Chelsea (2.3 mld), przed Man Utd (1.45 mln) i PSG (1.42 mld). My jesteśmy na 17. miejscu (704 mln). Najwyżej sklasyfikowany polski klub to Hutnik Kraków (508 mln) na 23. lokacie.

Odnośnik do komentarza

Już pierwsza połowa lipca (no i ostatnie dni czerwca) okazały się bardzo pracowite. Po meczu reprezentacji zrobiłem sobie ledwie 3 dni wolne i zabrałem się ostro do pracy.

Po pierwsze sparingi. Szukałem nowych, lepszych rozwiązań taktycznych. Zaczęliśmy zgrupowaniem w Chinach. Trzeba zadbać o sprzedaż koszulek za granicą prawda?

 

21.06.2027, Liaoning 1-2 Leeds (15. w Chińskiej 1. lidze, czyli 2 w hierarchii)

25.06.2027, Beijing IT 1-6 Leeds (Chińska liga krajowa)

29.06.2027, Guangzhou Evergrande 1-4 Leeds (Chińska Super Liga, wicemistrz Chin)

03.07.2027, Brentford 1-3 Leeds (5. Championship)

06.07.2027, Leeds 10-0 Brighouse (1. liga północna)

09.07.2027, Leeds 2-4 AS Monaco (wicemistrz Francji)

14.07.2027, Leeds 2-0 R. Madryt (mistrz Hiszpanii)

 

Naturalnie to tylko sparingi, z czego ledwie dwa z godnymi nas rywalami, ale wygląda to dość poprawnie. Czym jednak żyją kibice angielskiego futbolu w lipcu? Sparingami? Bleh. Transferami. Tutaj chyba ich zawiodłem.

 

TRANSFERY Z KLUBU:

Takamitsu Kaji (26 lat, Japończyk, BR, 12 mln, 32/0) do Borussia Dortmund za 15 000 000 € - spore zaskoczenie, ale ze względu na sympatię do pracowitego zawodnika nie psułem mu kariery i zgodziłem się na dobrą ofertę Niemców. W Leeds zagrał 113 spotkań, wpuścił 139 bramek i 34 razy zachował czyste konto.

Remigiusz Malinowski (26 lat, Polak, PP/OP(PŚ), 15/0 U21) do Norwich za 5 000 000 € - W związku z brakiem zapotrzebowania na OPŚ i obecnością Villalby Remigiusz nie miał szans na sporą ilość występów. Dobra oferta ekipy z Championship rozwiązała jego problem. Dla Leeds zagrał 75 razy, strzelając 14  bramek i notując 17 asyst.

 

 

TRANSFERY DO KLUBU:

Andrzej Dankowski (16 lat, Polak, DP, 35 tys) z Falubaz Zielona Góra za darmo - o tego amatora ścigałem się z całą polską elitą i paroma niemieckimi zespołami. Wybrał nas (i słusznie!)

Marek Przyborowski (24 lata, Niemiec, BR, 7 mln, 11/0 U21) z Atletico Madryt za darmo - ma on polskie obywatelstwo, ale obecnie jest kwalifikowany jako Niemiec. Nie przedłużył kontraktu z klubem z Madrytu, który tylko go wypożyczał. U mnie będzie pełnić rolę, która miała przypaść Kajiemu - ława i puchary krajowe.

Damian Augustyniak (21 lat, Polak, PŚ, 71 tys) z Polonia Przemyśl za 60 000 € - kosztował grosze, a ma jakiś tam talent, może u nas coś pokaże? A jak nie to, chociaż będzie mieć ładny wpis w CV.

Ferhat Akin (18 lat, Turek, P(PL)/OP(PL), 1.1 mln) z Frankfurt za 135 000 € - pieprzona okazja! Nie chciał chyba przedłużyc kontraktu z Niemcami, gdzie nawet grał w 2. Bundeslidze. Oczekuję porządnego rozwoju i może jeszcze za mojej kadencji zagra w Leeds?

Noah Breitenmoser (17 lat, Szwajcar, OŚ, 240 tys, 2/0 U21) z St. Gallen za 375 000 € - to też spory talent, który będzie prawdopodobnie wart dużo więcej za 2-3 lata.

Frantisek Horvath (17 lat, Słowak, O(PŚ), 145 tys) z Slovan Bratysława za 85 000 € - Jakub Wyndrowicz, król okazji. Dziękuję, dobranoc!

 

 

CIEKAWE WYPOŻYCZENIA:

Adam Kobierski (20 lat, Polak, OPŚ/NŚ, 775 tys) do Ruch Chorzów (Ekstraklasa, beniaminek)

Surachai Permdee (20 lat, Tajlandczyk, OŚ, 675 tys, 10/0) do Real Sporting (BBVA) - ten pan pewnie już by dostał miejsce w szerokim składzie, ale ciągle nie może uzyskać pozwolenia na pracę

Ashley Morrell (22 lata, Anglik, PŚ, 2.4 mln) do Leyton Orient (Championship) - to ostatnia szansa tego zawodnika. Albo mnie powali wręcz na kolana w Championship, albo nie przedłużymy kontraktu.

Tsutomu Miura (20 lat, Japończyk, PŚ/OPŚ/NŚ, 5.5 mln, 14/6 U20) do Urawa Reds (N-League, mistrz) - on dostał wypożczenie do Japonii z dwóch powodów. 1. odczuwał problemy z tęsknotą za domem, 2. chcę żeby grał bo to okazuje się być niesamowity talent.

Kim Seon-Il (19 lat, Koreańczyk, NŚ, 1.5 mln, 5/0 U20) do Błękitni Stargard (Ekstraklasa) - zgodnie z planem ma tam grać w pierwszym składzie. Dużo bramek będzie oznaczać skład za sezon... chyba.

 

Warto wspomnieć, że na Mistrzostwach Europy U-21 Carl Young wywalczył złotego buta. Starczyły 4 gole w 4 występach. Trafił też do drużyny turnieju, w której na ławce posadzono też Aarona Dickgießera.

 

Ah no i wypada wspomnieć jeszcze o celach na ten sezon prawda?

Premier League - zarząd oczekuje TOP4, ja celuję w minimum podium ponownie.

Puchar Anglii - zarząd życzy sobie 6. rundy i ja się z nimi zgadzam. Sezon temu dotarliśmy do rundy 5.

Capital One Cup - zarząd chce ćwierćfinału, ja półfinału. Bronimy tytułu.

Liga Mistrzów - tu oczekuje się od nas awansu do fazy play-off, ja chcę minimum ćwierćfinału.

Odnośnik do komentarza

Druga część okresu przygotowawczego nie była w sumie lżejsza.

Sparingi:

16.07.2027, Teplice 0-3 Leeds (7. Czeska 1. liga, nasza filia)

19.07.2027, Leeds 3-4 Manchester United (2. Anglia)

21.07.2027, AC Milan 2-3 Leeds (mistrz Włoch) - mecz z okazji 10 lat gry w Milanie Jose Mauriego

24.07.2027, Leeds 4-1 Leeds U-21 - gol dla rezerw padł po samobóju Marka Przyborowskiego.

27.07.2027, Utrecht 0-4 Leeds (9. Eredivisie)

29.07.2027, Leeds 4-1 Blackpool (Sky Bet 1)

02.08.2027, Leeds 14-0 AFC Emley (Niższe ligi)

 

TRANSFERY DO KLUBU:

Elvedin Hamzabegovic (16 lat, Bośniak, OŚ, 62 tys) z FK Sarajewo za 52 000 €

 

CIEKAWE WYPOŻYCZENIA:

Onedo Dibra (20 lat, Albańczyk, O(PŚ), 775 tys, 4/0) do Błękitni Stargard (Ekstraklasa) - rozważałem wprowadzenie go do szerokiego składu, ale ostatecznie uznałem, że przyda mu się trochę więcej występów jeszcze w dobrej lidze.

Fu Zhijun (18 lat, Chińczyk, PŚ, 83  tys, 5/1 U20) do Teplice (Czeska 1. liga) - normalnie trenowałby w U-18, ale nie ma pozwolenia na pracę

Mateusz Klimczok (18 lat, Polak, PŚ/OPŚ, 475 tys, 1/0 U21) do Korona Kielce (Ekstraklasa)

Marek Nemec (19 lat, Słowak, OŚ, 38 tys, 9/0 U21) do Dunajska Streda (Słowacka 1. liga)

Brian Rogers (20 lat, Walijczyk, OŚ/PŚ, 575 tys, 2/0) do Leyton Orient (Championship)

 

 

Polskie kluby zaczęły w między czasie swoje kwalifikacje do europejskich pucharów. Póki co rozegrano pierwsze mecze.

 

Liga Mistrzów, 3. runda:

28.07.2027, [2 TUR] Besiktas 0-0 Lechia Gdańsk [2 POL]

W starciu wicemistrzów Turcji i Polski mogliśmy odczuwać wielki niedosyt. Polski klub miał sporą przewagę i to słaba postawa Stefana Cvetkovicia (NŚ) oraz jego kolegów w ataku sprawiła, że gospodarze uratowali bezbramkowy remis.

 

Liga Europy, 3. runda:

29.07.2027, [4 POL] Wisła Płock 1-0 Brondby IF [4 DAN]

Tutaj też polscy kibice mogą czuć wielki niedosyt. Przewaga gospodarzy była miażdżąca i powinno skończyć się pogromem z 4/5-0.

 

29.07.2027, [5 POL] Korona Kielce 1-0 PAOK [5 GRE]

Nawet ekipa Korony miała sporą przewagę, ale tutaj mecz był tak stateczny, że wygrana 1-0 powinna wszystkich bardziej niż satysfakcjonować!

Odnośnik do komentarza

Najwyższe transfery sierpnia w Anglii:

1. Gianpiero Pastore (22 lata, Włoch, DP, 56 mln, 29/0 U21) z Inter do Man City za 37 500 000 €

2. Herman Arena (23 lata, Włoch, PL/OPL, 32 mln, 12/2 U21) z Leicester do Hutnik Kraków za 32 000 000 €

3. Quincy Bolland (24 lata, Holender, NŚ, 26.5 mln, 6/4) z Tottenham do Hoffenheim za 32 000 000 €

 

Najwyższe transfery na świecie pokrywają się z tymi z Anglii.

 

Najwyższe transfery sierpnia w Polsce:

1. Herman Arena (23 lata, Włoch, PL/OPL, 32 mln, 12/2 U21) z Leicester do Hutnik Kraków za 32 000 000 €

2. Peet Havenaar (22 lata, Holender, OL/WOL, 8.5 mln, 1/0) z Feyenoord do Hutnik Kraków za 9 250 000 €

3. Marius Boyer (21 lat, Francuz, DP/PŚ, 6.75 mln, 6/0 U21) z OM do Hutnik Kraków za 8 250 000 €

 

 

No to rzućmy okiem co tam w polskich klubach. Może mi brakować informacji na temat transferów wychodzących, ale co tam. Na pierwszy ogień oczywiście moje dziecko.

Hutnik Kraków, czyli mistrz Polski od 8 sezonów. Klub wyceniany na 553 mln €.

Jak wiadomo w tym sezonie stery przejął Rui Vitoria (57 lat, Portugalczyk) mający w CV pracę w Juventusie, reprezentacji Portugalii, SLB i Vit. Guimaraes. Udowadniał, że jest bardzo dobrym managerem więc może on wprowadzi Gumioków do TOP4 LM?

 

TRANSFERY DO KLUBU:

Philippe Coutinho (35 lat, Brazylijczyk, PL/OP(LŚ), 2.5 mln, 70/10) z Napoli za darmo - któż nie zna tego nazwiska? Mistrz Świata z 2018 roku! Postanowił odciąć kupony do emerytury w polskim gigancie, ale ani razu w swojej karierze nie grzał ławy i nie sądzę, aby w Hutniku miało to mieć miejsce! W poprzednim sezonie w Napoli był naprawdę waznym elementem.

Raymond Munoz (26 lat, Filipińczyk, OPŚ, 14.75 mln, 11/6) z Wolfsburg za 8 000 000 € - raczej był zmiennikiem w niemieckim klubie, ale zebrał tam sporo minut i naprawdę dobre oceny.

Raymond Nermark (25 lat, Norweg, OŚ, 5.75 mln, 28/2) z Bordeaux za 4 600 000 € - a to absolutnie kluczowy zawodnik francuskiej ekipy, aż dziw, że go sprzedali. I to za tak mało.

Herman Arena (23 lata, Włoch, PL/OPL, 32 mln, 12/2 U21) z Leicester za 32 000 000 €

Peet Havenaar (22 lata, Holender, OL/WOL, 8.5 mln, 1/0) z Feyenoord za 9 250 000 €

Marius Boyer (21 lat, Francuz, DP/PŚ, 6.75 mln, 6/0 U21) z OM za 8 250 000 €

 

TRANSFERY Z KLUBU:

Pavel Novotny (19 lat, Czech, NŚ, 4.4 mln, 3/1 U21) do Wisła Płock za 1 600 000 €

 

Jak widać nowy manager sprowadził sporo zawodników i to nawet paru ciekawych. Czyżby Gumioki doczekały się godnego managera?

 

 

Lechia Gdańsk, wicemistrz Polski, od 5 lat zamieniają się 2 i 3 miejscem w tabeli. Klub wyceniany na 131 mln €.

 

TRANSFERY DO KLUBU:

Miroslav Strafner (20 lat, Niemiec, OŚ, 14.75 mln, 10/0 U21) z Nurnberg za darmo - nie dogadał się z zespołem 2. Bundesligi, chciał bardzo uciec będąc ich filarem i trafia do Polski.

Carlos Hidalgo (27 lat, Hiszpan, OL/WOL, 12.5 mln, 21/1 U21) z Bayern za 3 900 000 € - 7 miesięcy kontuzji sprawiło, że zagrał ledwie 13 spotkań dla Bawarczyków i do tego zebrał nędzne oceny. Nie dziwi więc, że oddali go wicemistrzowi Polski

Johannes Eggestein (29 lat, Niemiec, NŚ, 5.25 mln, 2/0 U21) z Celta za 1 500 000 € - mimo bycia podstawowym zawodnikiem Swansea odszedł po nieutrzymaniu się klubu w Premier League. W Hiszpanii nie zaaklimatyzował się, ale ma możliwości. Niech świadczy o tym fakt, że przez 4 lata nie strzelił dla Swansea mniej niż 15 bramek.

 

TRANSFERY Z KLUBU:

Dawid Migdał (28 lat, Polak, BR, 1.6 mln, 1/0 U21) do Wisła Płock za 500 000 €

 

 

Lech Poznań, 3. klub Ekstraklasy, od 5 lat zamienia się wicemistrzem z Lechią. Wyceniany na 126 mln €.

 

TRANSFERY DO KLUBU:

Maciej Szabat (27 lat, Polak, BR, 2.1 mln, 8/0 U21) z RBL za 650 000 € - tutaj mamy ciekawy transfer. Maciej zatrzymał sobie karierę w sezonie 26/27 przechodząc do Niemiec, ale na szczęście Poznaniacy postanowili go wykupić i myślę, ze może pełnić ważniejszą rolę niż tylko rotacja.

Labinot Ajeti (28 lat, Szwajcar, NŚ, 3.6 mln, 5/0) z Atalanta za darmo - nazwisko ma znane, ale to Albian Ajeti jest gwiazdą Szwajcarii. On zaś ostatnie 2 lata zmarnował jako rezerwowy słabiaka z Serie A. Ciekawe czy sprawdzi się więc w Ekstraklasie w klubie, który ma już paru solidnych snajperów.

Timo Werner (31 lat, Niemiec, NŚ, 9 mln, 11/3) z Hoffenheim za darmo - to jeden z zawodników światowej klasy. Jednak ostatni sezon w Bundeslidze spędził na ławce i postanowił w efekcie nie przedłużać kontraktu. Czy zostanie gwiazdą polskiej ligi?

Luis Pavez (31 lat, Chilijczyk, OL, 2.4 mln, 60/1) z West Brom za darmo - tutaj przyznam, że to świetny ruch. 4 lata w Anglii, 4 lata bycia kluczowym zawodnikiem w klubie i fakt, że przyszedł grać za takie grosze i to na statusie rotacja do Polski? Błąd w matrixie!

 

 

****

 

Prawdopodobnei na tydzień, może dwa będę musiał zrobić przerwę od tematu. Zatem nacieszcie się tym postem :kekeke:

Odnośnik do komentarza

@Lucifer Morningstarnie ma :( szkolenie jest biedne w Polsce i to Gumioki mają chyba najlepsze obiekty, ale młodzieży niewiele przebija się gdziekolwiek

 

***

 

Mamy zaskakujące dobre wyniki polskich klubów w Europie. Znaczy nie zrozumcie mnie źle. Udział 2-3 ekip w fazie grupowej to norma, ale poza wielką trójką reszta raczej nie błyszczy. A tu tak wyglądało rozwiązanie 3. rundy kwalifikacji.

 

Liga Mistrzów, 3. runda:

[2 POL] Lechia Gdańsk 3-1 (3-1) Besiktas [2 TUR]

Pojedynek wicemistrzów tym razem polska ekipa zadowoliła fanów. Pewne zwycięstwo i awans do barażu.

 

Liga Europy, 3. runda:

[4 DAN] Brondby IF 1-3 (1-4) Wisła Płock [4 POL]

Starcie numerów 4. lig polskiej i duńskiej tym razem już wyglądało lepiej dla nas. Skuteczność wróciła i ekipa z Płocka pewnie rozniosła rywala.

 

[5 GRE] PAOK 1-1 (1-2) Korona Kielce [5 POL]

Korona to jedyna ekipa, od której chyba nie oczekiwano awansu. Ale spisali się nieźle w Grecji.

 

Z kim zagrają Polacy dalej?

W LM Lechia Gdańsk spotka się z 4. w BBVA Athletic Bilbao. Hiszpanie mają nowego managera. Pan Santiago Solari (50 lat, Argentyńczyk) wyleciał z Tottenhamu i pół sezonu szukał nowego pracodawcy. Wcześniej prowadził Real Sociedad przez 3 lata i 4 lata Bruggię, a karierę managera zaczął jako manager zespołu U-19 w Realu Madryt w latach 2015-2016. W LM ekipa z Bilbao grała ostatnie dwa lata. Sezon temu odpadli z fazy grupowej na 3. miejscu, a dwa lata temu odpadli w barażu.

 

Wisła Płock w LE wylosowała 4. siłę Czech - Viktoria Pilzno. Nie ma tu wiele do powiedzenia, Czesi w teorii są słabsi od Polaków.

A Korona Kielce pod wodzą pana Probierza wylosowała Real Sociedad, który zajął 7. miejsce w BBVA. Raczej ciężko liczyć, że ekipa z Kielc wywalczy tu awans.

 

 

A my zaczynamy sezon 2027/28. Pojedynek z beniaminkiem, zdobywcą 2. miejsca w Championship to prawdopodobnie ostatni mecz Girauda (OŚ) w naszych barwach. Jeszcze nie zaakceptował kontraktu od nowego pracodawcy, ale raczej nie odrzuci ich oferty, są w stanie dać więcej niż my.

Samo spotkanie z Hull City było nudne i jednostronne. Astrit Neziri (PL) pokazał, że warto rozważyć go w końcu jako partnera Carla Younga (obecnie kontuzjowanego). Strzelenie po jednym golu obu snajperów kompletnie mnie zadowoliło.
 

Cytat

 

Georges Le Coz - Juha Leskela żk (77' Bengt Sundstrom), Maxence Bocquet żk, Sylvain Giraud, Aaron Dickgießer - Sergi Canos (72' Bruno Morais), Manuel Locatelli (C), Ben Williams, Astrit Neziri żk - Vladimir Fieber (60' Fran Villalba), Mateusz Czerwiec

 

08.08.2027, Premier League (1/38)

The Circle, Hull: 25 586 widzów

Hull City 0-2 Leeds United

0-1 Vladimir Fieber 46'

0-2 Mateusz Czerwiec 79'

 

MVP: Astrit Neziri - Leeds, PL - 7.6, 1 asysta

 

 

Po tym meczu na około 5 dni wypadł nam z gry Vladimir Fieber.

Odnośnik do komentarza

Jednym z zespołów, które darzę irracjonalną, niczym nie popartą sympatią jest Crystal Palace. Zespół, któremu nie kibicuję przecież, nie byłem jako dziecko na ich meczu, co by zbudowało jakieś nostalgiczne, magiczne wspomnienia. Po prostu lubię ten zespół, tak samo jak Leeds United.

Bardzo mnie ucieszyło więc, gdy 3. drużyna Championship pewnie wygrała baraże i awansowała do Premier League. Czy to znaczy, że mogli liczyć na taryfę ulgową w spotkaniu z nami? No błagam, bez żartów.

 

Były pracodawca Mateusza Czerwca (NL) dostał od niego pierwszy cios. W 8. minucie Sergi Canos (PP) dośrodkował "za kołnierz" obrońców i Polak nabiegł na piłkę strzelając mocno i celnie.

Goście cofnęli się do obrony, ale w 25. minucie Locatelli (PŚ) przeciął podanie w środku pola. Momentalnie zagrał futbolówkę na dobieg do Neziriego (PL), który był jakimś cudem najbardziej wysuniętym zawodnikiem mojego zespołu. Albańczyk dobiegł pierwszy, a Jeff Beasant (PŚ) dyszał mu w plecy. W końcu w desperacji złapał go za koszulkę przewracając. Już w polu karnym. Sędzia Oliver nie miał wątpliwości i wyrzucił go z boiska. A rzut karny wykonał Barry Molesley (NP) pewnie podwyższając nasze prowadzenie.

Pół godziny gry i bardzo mocna, ostra wrzutka Canosa zostaje przecięta przez Kaspera Bjerregaarda (OŚ). Zagranie jednak było tak mocne, że stoper zamiast wybić futbolówkę wpakował ją do swojej bramki.

 

Zaraz po przerwie Canos uzbierał asystowego hattricka. Zagraniem po ziemi znalazł w polu karnym Molesleya, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce z dystansu ledwie 4 metrów.

Wynik w 58. minucie ustalił Maxence Bocquet (OŚ) po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym Andrew Sleight (BR) wypiąstkował piłkę prosto w naszego stopera. Ten nic nie musiał zrobić. Ta odbiła się prosto do siatki.
 

Cytat

 

Georges Le Coz - Juha Leskela, Maxence Bocquet żk, Tomoyuki Hara, Aaron Dickgießer (71' Bengt Sundstrom) - Sergi Canos, Manuel Locatelli (C), Ben Williams, Astrit Neziri (60' Carl Young) - Barry Molesley, Mateusz Czerwiec (68' Gareth Pease)

 

14.08.2027, Premier League (2/38)

Elland Road, Leeds: 37 762 widzów

[6] Leeds United 5-0 Crystal Palace [2]

1-0 Mateusz Czerwiec 8'

czk. Jeff Beasant (Crystal) 25'

2-0 Barry Molesley (kar.) 26'

3-0 Kasper Bjerregaard (sam.) 30'

4-0 Barry Molesley 47'

5-0 Maxence Bocquet 58'

 

MVP: Sergi Canos - Leeds, PP - 9.3, 3 asysty

 

 

W Europie Polacy zaczęli ostatnią kolejkę zmagań o udział w fazie grupowej.

17.08.27, Liga Mistrzów, baraż:

[2 POL] Lechia Gdańsk 2-0 Athletic Bilbao [4 SPA]

M. Dobnik (2), S. Seifert (47)

Wicemistrz Polski grał zdecydowanie lepiej od gości i mogło być nawet wyżej.

 

 

19.08.27, Liga Europy, baraż:

[4 POL] Wisła Płock 2-0 Viktoria Pilzno [4 CZE]

K. Chang-Hoon (3), P. Vacha (31)

W tym meczu goście również byli tłem dla gospodarzy.

 

 

[7 SPA] Real Sociedad 2-0 Korona Kielce [5 POL]

A. Ounas (3), T. Mohammed (29)

No i w sumie to samo. Goście nie poradzili sobie kompletnie na terenie rywala.

 

 

A zaraz po meczu z Crystal Palace do skutku doszedł wspomniany transfer:

Sylvain Giraud (25 lat, Francuz, OŚ) do FC Barcelona za 22 500 000 € - trenerzy nie dawali mu już wielkich perspektyw na rozwój, a i ja uznałem, że to tak dobra oferta, że żal by było ją odrzucić. Francuz zagrał w 95 spotkaniach i zdobył 3 gole dla Leeds.

 

Momentalnie zaczęto spekulacje kto go zastąpi. Ja sam mam 4 typy, ale zostaje kwestia ceny. Jednym z typów jest Yusuke Takeda znany mi z kadry Japonii, ale raczej nie wydam na niego 60-70 mln €. Stać nas, ale no.. bez przesady!

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:

W życiu...za obrońcę nie zaplacilbym więcej niż 30 mln. I mówi to człowiek, który za każdego ze swoich ŚO nie rozpatruje ofert poniżej 160 mln ;)

Ja z kolei jestem w stanie przepłacić za każdą pozycję, ale to już musi być klasa światowa. A o ile Takeda w kadrze był bardzo dobry to tyle dałbym za jego kolegę, który niestety siedzi już w Chelsea i jest dla mnie nie do wykupienia. Znaczy może gdybym cały mój budżet (150 mln) postawił na szali, to mooooże bym go dostał. Ale przecież pieniądze nie grają co nie? Znajdzie się na pewno coś tańszego więc.. bo musi :kekeke: 

Odnośnik do komentarza

Ja to w ogóle mam jakiś wstręt do wydawania dużej kasy. Najwięcej wydałem na bramkarza Lafonta(26 mln) i stara się już nie zbliżać do tej granicy. Zachowuje się jakby to były naprawdę moje pieniądze;). A tak na serio, większa satysfakcję sprawia mi kupienie jakiegoś mlokosa i wychowanie go na wielką gwiazdę (a najlepiej gdy jest to wychowanek:)) niż wydanie kupę kasy na jakiegoś gwiazdora. Wydaje mi się(zapewne błędnie) że taki gwiazdor mniej się przykłada do gry w klubie i jest dużo mniej lojalny. 

W takich momentach zawsze przypomina mi się moja kariera Nantes w cm5. Przez 30 lat(do posypania się zapisu) zdominowałem wszystkie rozgrywki, a największą suma jaka zapłaciłem za piłkarza to było 3,5 mln, gdzie swoich sprzedawałem za najwyższą dostępna czyli 141 mln. ;)

 

Co do twojej drużyny, to znając ciebie, zaraz znajdziesz jakiegoś innego taniego azjatę który zostanie gwiazdą rozgrywek;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ogółem ja rzadko wydaję grube miliony na zawodników, zwykle jednak wolę młodych, zdolnych i niekoniecznie jeszcze drogich :keke: ale czasem przyjemnie dowalić taką bombą 25 mln € za Le Coza, a to przecież bramkarz :D ale za niego akurat dałbym i 30-35 mln €.

22 minuty temu, Lucifer Morningstar napisał:

Co do twojej drużyny, to znając ciebie, zaraz znajdziesz jakiegoś innego taniego azjatę który zostanie gwiazdą rozgrywek;) 

A co tam dostaniesz malutki spoiler. Nie ma adekwatnych Azjatów :D najlepszy Nishiguchi jak pisałem jest niewyciągalny z Chelsea, Takeda jest za drogo wyceniany przez Napoli. Jeden Koreańczyk gra w Bayernie, ale nie prezentuje takiej klasy jak ci dwaj wyżej. Bliżej mu do Hary, ktory u mnie jest raczej solidnym zmiennikiem i generalnie jest wśród Azjatów właśnie za plecami tych wcześniej wymienionych ;) ale no mam 4 typy i nie mogę sobie pozwolić niestety na wprowadzenie Hary do składu. Jest za słaby na dłuższą metę.

 

Ale do końca okna transferowego mam myślę z 5-6 wpisów więc jest jeszcze czas :D 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...