Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
z0nk

Highway to heaven

Rekomendowane odpowiedzi

Wizyta w Coventry miała proste plany. Wygrać, nie zmęczyć się, czekac na rywala 6. rundy Pucharu Anglii.

W sumie spełniliśmy wszystko. Dwa gole Molesleya (NŚ), trafienie Neziriego (OPP) i samobój Keitha Howe (PŚ) po mocnym zagraniu po ziemi w pole karne... Neziriego. Mimo tego tytuł MVP otrzymał nie wiem dlaczego Garcia (OL).

Sami tracimy gola dość niepotrzebnie, ale liczy się awans. Z zawodników zastrzeżenia miałem tylko do Younga (OPL), który zagrał bardzo słabo.

Cytat

Daniel Bentley - Juha Leskela, Tomoyuki Hara żk, Chris Chalk (C) (75' Maxence Bocquet), Henrique Garcia - Manuel Locatelli (52' Alex Mowatt), Nick Gormley, Astrit Neziri, Remigiusz Malinowski, Carl Young (73' Cristo Gonzalez) - Barry Molesley

21.02.2026, Puchar Anglii, 5. runda

The Ricoh Arena, Coventry: 32 604 widzów

[Sky 2] Coventry City 1-4 Leeds United [PL]

0-1 Barry Molesley 35'

0-2 Astrit Neziri 47'

0-3 Barry Molesley 67'

1-3 Greg Luer 80'

1-4 Keith Howe (sam.) 82'

MVP: Henrique Garcia - Leeds, OL - 9.0, 1 asysta

Za wygraną w tej rundzie dostajemy 262 tys €.

A w Europie. Liga Mistrzów:

[1 POL] Hutnik Kraków 1-2 (2-4) BMG [3 GER]

Hutnik odpada w haniebnym stylu wręcz. Wielkie zaskoczenie po wygrnaiu przecież bardzo cięzkiej grupy.

Liga Europy:

[4 ITA] Napoli 3-1 (4-2) Lechia Gdańsk [2 POL]

Po wicemistrzu Polski nikt nie oczekiwał wygranej, aczkolwiek szkoda, że tak żegnamy oba polskie kluby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tydzień później graliśmy bardzo ważne spotkanie. Bournemouth to ekipa bardzo podobna do Wisły Płock. Nie mają gwiazd, ich najlepszy zawodnik to najwyżej średnia półka ligi, a jednak to ich trzeci sezon, gdy walczą o puchary. Rok temu zajęli 10. lokatę, ale znowu są wśród liczących się. Wygrana z nimi powinna nam jednak dać awans w tabeli, porażka utrudnić marzenia o Lidze Europy.

Nasza publiczność mogła być zadowolona. Po kwadransie Villalba (OPŚ0 dostał podanie od Wiliamsa (PŚ), kiwnął Imrie (OŚ) i odegrał w bok do Younga (PL). Carl huknął i ciała dał Areola (BR), który w sumie powinien to obronić. 1-0!

Minął kolejny kwadrans i tym razem po podaniu Wiliamsa Villalba nie podawał nikomu, a sam wykończył akcję. Strzałem pod poprzeczką. 2-0!

Muszę oddać gościom, że ich plan taktyczny był poprawny. Wyłączyli kompletnie z gry Vladimira Fiebera (NŚ).

A w 80. minucie zespołowa akcja gości przyniosła gola kontaktowego.

Zmęczony nieporadnością Fiebera zdjąłem go, a wprowadzony za niego Molesley po 5 minutach dostał podanie od rezerwowego Mowatta (PŚ). Barry zwiódł jednego ze stoperów i wpakował piłkę do siatki!

Wygrywamy ten ważny mecz 3-1. Warto wspomnieć, że Alex Mowatt zagrał 500. mecz ligowy w barwach Leeds!

Cytat

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Tomoyuki Hara żk, Alan Granger - Sergi Canos, Manuel Locatelli (C) (72' Alex Mowatt), Ben Williams, Carl Young (72' Astrit Neziri), Fran Villalba - Vladimir Fieber (85' Barry Molesley)

28.02.2026, Premier League (28/38)

Elland Road, Leeds: 33 598 widzów

[9] Leeds Untied 3-1 AFC Bournemouth [8]

1-0 Carl Young 16'

2-0 Fran Villalba 29'

2-1 Federico Sorriso 80'

3-1 Barry Molesley 90'

MVP: Fran Villalba - Leeds, OPŚ - 9.0, 1 gol, 1 asysta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Luty 2026

TABELA LIGOWA

Puchar Anglii: 6. runda, czeka na losowanie

Capital One Cup: wyeliminowani w 4. rundzie

Niesamowite, ale w tej chwili liczymy się nawet w walce o Ligę Mistrzów. Oczywiście punkty musiałby potracić Tottenham, ale sam widziałem, że nie są potęgą nie do zbicia. Dalej trwa dramat Liverpoolu.

Najlepszy strzelec: Vladimir Fieber (17)

Najwięcej asyst: Sergi Canos (13)

Najwyższa ocena: Sergi Canos (7.91)

Bilans Leeds: 4-0-1, 14-5

-

Bilans Japonii: 0-0-0, 0-0

Mistrzostwa Świata 2026: nierozpoczęte

Ranking FIFA: 4. (-1)

FIFA: 1. (-) Francja [1 767], 2. (-) Brazylia [1 453], 3. (+1) Holandia [1 376], 4. (-1) Japonia [1 361], ... 36. (-1) Polska [757]

Inne ligi:

Polska: Hutnik Kraków (61), Lech Poznań (53), Lechia Gdańsk (43)

Francja: AS Monaco (71), PSG (68), Bordeaux (62)

Niemcy: Leverkusen (55), BMG (51), Dortmund (43)

Włochy: Lazio (59), Juventus (58), Roma (56)

Portugalia: FCP (63), SLB (62), Sporting (53)

Rosja: Zenit (39), Krasnodar (38), Spartak Moskwa (37)

Holandia: Feyenoord (55), Ajax (55), PSV (52)

Championship: Norwich (62), Brentford (59), Rotherham (57)

Najwyższe transfery lutego w Polsce:

1. Jaroslav Sova (23 lata, Czech, OL, 3/0 U-21) z Błękitni do Slavia Praga za 475 000 €

2. Tomas Cervenka (22 lata, Czech, OL) z Slavia Praga do GKS Katowice za 175 000 €

3. Petr Zelnicek (24 lata, Czech, OP) z Pogoń Szczecin do GKS Katowice za 135 000 €

Najwyższe transfery lutego na świecie:

1. Raul Oprut (28 lat, Rumun, OP(PŚ), 73/16) z Wolves do AC Milan za 33 500 000 €

2. Tim Winkelmann (25 lat, Niemiec, NŚ) z RBL do Wolfsburg za 21 000 000 €

3. Armin Deon (21 lat, Niemiec, OL, 4/0 U-21) z RBL do Leverkusen za 14 250 000 €

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nagrodę młodego zawodnika miesiąca zgarnął Carl Young!

A Manchester City zdobył drugie trofeum w tym sezonie. Obok Tarczy Wspólnoty dołożyli Capital One Cup, wygrywając w finale z Chelsea 1-0 po trafieniu Daisuke Otsuki.

A królem strzelców tych rozgrywek został Barry Molesley! Tak nasz rezerwowy snajper, który miał okazję pograć w tym turnieju głównie był zgarnął tą nagrodę.

A my walczymy dalej o Ligę Europy lub Mistrzów. Wizyta w Sheffield była w sumie przyjemna. Gospodarze niby coś tam próbowali grać, ale nie zagrażali nam za bardzo.

Wygraliśmy 2-0 i w sumie niewiele ciekawego się działo. Warto wyróżnić Astrita Neziri (OPP), Cristo Gonzaleza (OPL) i Henrique Garcia (OL). To byli zdecydowanie autorzy tego triumfu.

Cytat

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Sylvain Giraud (73' Tomoyuki Hara), Chris Chalk, Henrique Garcia - Alex Mowatt (73' Nick Gormley), Ben Williams, Astrit Neziri, Remigiusz Malinowski, Cristo Gonzalez (C) - Vladimir Fieber (73' Barry Molesley)

03.03.2026, Premier League (29/38)

Bramall Lane, Sheffield: 32 609 widzów

[13] Sheffield United 0-2 Leeds United [6]

0-1 Sylvain Giraud 16'

0-2 Cristo Gonzalez 30'

MVP: Astrit Neziri - Leeds, OPP - 9.0, 1 asysta

Dowiadujemy się, że 6. runda Pucharu Anglii to będzie nasza ostatnia runda. Naszym rywalem 14.03.2026 będzie Manchester United na swoim obiekcie.

Przybyli do klubu nowi juniorzy. Zdecydowałem się na zatrudnienie trzech z nich: Jason Wychowaniec (NŚ), Shannon Peters (DP/PŚ) i Alex Leonard (O(PŚ)). Dość marnej jakości narybek niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednym z rywali w wyścigu do Ligi Mistrzów jest ekipa Newcastle. Zatem mecz z nimi był z kategorii tych "za 6 punktów".

Oczekiwałem więc oczywiście wygranej, zwłaszcza że to wystep przed naszą publicznością. Co wyszło?

W 24. minucie prawie wyrwałem sobie skalp, gdy Giraud (OŚ) wyskoczył do główki i piłka przeleciała parę centymetrów nad nim. Zaskoczyło to Kamarę (NL), ale nie na tyle, aby jednak nie opanował piłki i mocnym strzałem pokonał Kajiego (BR).

Mieliśmy inicjatywę, ale brakowało nam wykończenia. Jack Butland (BR) poprawiał swoją statystykę obronionych strzałów, ale gdy w godzinę Young (PL) uderza w niego 3 razy, Fieber 2, a Villalba (OPŚ) strzela z odległości 5 metrów o dwie bramki za wysoko czego oczekiwać?

Otóz straty gola. Drugi błąd popełnił Giraud, który sprawiał dotychczas już dobre wrażenie. Błędem było uznanie, że się pozbierał po kiksie z 24. minuty, gdyż Francuz po prostu podał piłkę Fernandesowi (PŚ). Ten bez wahania uderzył i piłka wpadła do bramki, chociaż to strzał, który Kaji powinien spokojnie obronić.

Nadzieje na remis przywrócił nam w 70. minucie Fieber (NŚ) po dobitce strzału Locatelliego (PŚ).

I tyle. Przegrywamy ważny mecz po w sumie kretyńskich błędach i beznadziejnej grze w ataku.

Cytat

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Sylvain Giraud żk (60' Tomoyuki Hara), Maxence Bocquet żk, Alan Granger - Sergi Canos, Manuel Locatelli (C), Ben Williams (73' Nick Gormley), Carl Young żk (60' Astrit Neziri), Fran Villalba - Vladimir Fieber

07.03.2026, Premier League (30/38)

Elland Road, Leeds: 39 163 widzów

[6] Leeds United 1-2 Newcastle United [5]

0-1 Khadim Camara 24'

0-2 Rashaan Fernandes 59'

1-2 Vladimir Fieber 70'

MVP: Rashaan Fernandes - Newcastle, PŚ - 8.2, 1 gol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszedł czas na ostatnie zgrupowanie przed Mistrzostwami Świata. Zanim rozdałem powołania wybrałem się do Szwajcarii spotkać się z Gotoku Sakai. Rozmowa była krótka i jasno mu oznajmiłem, że Japonia jeszcze go potrzebuje. Mamy za dużo dziur na bokach obrony, aby 35-letni weteran odmówił sobie ostatniego udziału na mundialu. Zwłaszcza, że w klubie grał świetnie. Szczęśliwie zgodził się wrócić więc do kadry.

Rozegrać mieliśmy jeden mecz z reprezentacją Polski. Rozważałem przetestowanie nowej, ofensywnej taktyki. Na zielono nowe powołania.

BRAMKARZE:

Cytat

Masatoshi Kushibiki (33 lata, Hutnik Kraków, BR, 8.25 mln, 75/0)

Takamitsu Kaji (24 lata, Leeds United, BR, 4.3 mln, 22/0)

Masatomo Yamamura (25 lat, Al-Dżaisz (QAT), BR, 775 tys, 1/0)

STOPERZY:

Cytat

Takuma Nishiguchi (24 lata, Hoffenheim, OŚ, 45.5 mln, 48/1)

Yusuke Takeda (25 lat, Napoli, OŚ, 27.5 mln, 51/3)

Kenta Morikawa (25 lat, Urawa Reds, O(PŚ), 4.3 mln, 13/0)

Yohei Kani (22 lata, Dnipro, OŚ, 10.25 mln, 11/1)

BOCZNI OBROŃCY:

Cytat

Osamu Egashira (23 lata, Everton, OP/WOP, 30 mln, 38/0)

Tetsuya Kitamura (22 lata, FC Tokyo, OP/WOP, 275 tys, debiutant)

Yasuhiro Nagaoka (23 lata, Greuther Furth, OL/WOL, 11.5 mln, 16/0)

Gotoku Sakai (35 lat, FC Basel, O(PL)/WOP, 700 tys, 114/3)

ROZGRYWAJĄCY:

Cytat

Yuta Morisaki (25 lat, Napoli, PŚ, 41.5 mln, 67/4)

Gaku Shibasaki (33 lata, Juventus Turyn, PŚ/OŚ, 3.9 mln, 121/15)

Masato Kono (24 lata, West Brom, PŚ, 11 mln, 20/0)

Yasuyuki Kido (24 lata, Liverpool, OPŚ/PŚ, 29.5 mln, 27/4)

Kodai Kawai (22 lata, Urawa Reds, OPŚ/NŚ, 2.5 mln, 4/0)

SKRZYDŁOWI:

Cytat

Tatsuhiro Murai (21 lat, Kaiserslautern, PL/OPL, 21.5 mln, 17/0)

Takeaki Takada (25 lat, Urawa Reds, P(PŚ)/OP(PŚ), 3.5 mln, 41/5)

Hiroki Kimura (21 lat, Kashima Antlers, P(PŚ)/OPP, 1.6 mln, debiutant)

Motoki Enomoto (25 lat, Urawa Reds, PL/OPL, 3.5 mln, 26/3)

NAPASTNICY:

Cytat

Daisuke Otsuka (25 lat, Manchester City, NŚ, 89 mln, 77/81)

Yusuke Yoshikawa (23 lata, Hoffenheim, NŚ, 9.25 mln, 6/1)

Koki Ishizue (24 lata, Liverpool, NŚ, 29.5 mln, 26/12)

W kadrze mamy parę zmian. Yoshikawa po odejściu z grającego w Serie B Carpi odżył. Za 15.25 mln € wykupił go zespół Hoffenheim i w 12 meczach zaliczył 8 trafień!

Z niepowołanych Yuki Ichikawa (25 lat, OL/WOL, 2.7 mln, 24/0) został sprzedany z Newcastle do Galatasaray za 1 700 000 €. Niestety w Turcji też głównie ogląda swoją drużynę z trybun.

W ślady Muto chce iść Takumi Minamino (31 lat, PL/OP(LŚ), 3.8 mln, 62/12) przeszedł z Blackburn do Fiorentiny za 2 300 000 €. Klub z Serie A desperacko walczy o utrzymanie, a mistrz świata ma im w tym pomóc.

Inne znane, niepowołane persony:

Yoshiaki Nagamine (24 lata, Galatasaray, OŚ, 7 mln, 18/1) - wywalczył miejsce w swoim klubie, ale prawdę mówiąc gra dość słabo

Naomichi Ueda (31 lat, Suwon, OŚ, 675 tys, 49/5) - w Korei nowy sezon dopiero ruszył, ale już w paru meczach K-League i Ligi Mistrzów Ueda pokazał wysoką formę

Daiki Sasaki (26 lat, AC Milan, O(PL)/WOP, 20.5 mln, 37/1) - przez pewien czas wydawąło się, że jednak Sasaki wywalczy miejsce w składzie, ale ostatecznie dalej siedzi na ławie i prawie nie gra

Yoshinori Muto (33 lata, Kashima Antlers, PL/OPL/NŚ, 160 tys, 112/41) - długo wahałem się nad powołaniem go, ale ostatecznie chcę przetestować jego młodszego kolegę z zespołu. Aczkolwiek Muto pokazuje, tak jak Ueda, że jest w formie

Cho Hyok-Chol (22 lata, Cesena, NŚ, 14 mln, 16/12) - fajnie mieć przesyt bogactwa w ataku. Hyok-Chol w 24 meczach zdobył 7 bramek i 4 asysty. Niby niewiele, ale jego ekipa nie należy do potęg Serie A, zatem to niezły wynik, ale Yoshikawa jest w znacznie lepszej formie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawostek - z pracy w Arsenalu zwolniony został Joao Tralhao. Oczywiście prasa momentalnie zaczęła sugerować mnie, jako jego następcę. Nie ukrywam, że klub Kanonierów zawsze w miarę lubiłem...

Ale najpierw skupmy się na derbach róż na Old Trafford. Postanowiłem przemieszać odrobinę skład, spodziewając się i tak porażki z wielkim ManU.

Od początku prace miał Bentley (BR), ale prawdę mówiąc nie powalał swą grą. W 6. minucie po jego beznadziejnej interwencji Rosini (OPŚ) dobił piłkę do pustej siatki po dość słabym strzale Rui Pedro (NŚ).

U nas błysk umiejętności pokazał Villalba (OPŚ), który przyjął trudne podanie Locatelliego (PŚ). Zdołał po tym odegrać do wpadającego w pole karne Canosa (PP) i nasz skrzydłowy mocnym strzałem pokonał Davida De Gea (BR).

Do 25. minuty Canos i Villalba wypracowali dwie doskonałe okazje Molesleyowi (NŚ). Niestety nasz drugi napastnik zachował się w nich jak amator po prostu strzelając za słabo, albo za wysoko.

W 36. minucie szczyt nieporadności pokazał Bentley. Theo Roussel (PP), mój podopieczny z Barcelony, dośrodkował piłkę za głęboko w pole karne. Tam wyskoczył do niej Hara (OŚ) i delikatnie odegrał ją do Bentleya. Serio, to było zagranie, które sparaliżowane dziecko zdążyłoby złapać, ale Daniel po prostu przepuścił je między rękoma (i w efekcie nogami).

Do przerwy 2-1, aczkolwiek poza Locatellim i Canosem wszystkim należała się pała.

W drugiej połowie świetnie zaczęli grać Leskela (OP) i Hara. Ten drugi wyłączył kompletnie z gry Rui Pedro, a Fin szalał wraz z Canosem na prawej flance. Ale świetnie radziła sobie defensywa gospodarzy. Nawet wprowadzenie Fiebera (NŚ) nic nie zmieniło, chociaż był groźniejszy i tu już przy jego dwóch (nie setkach) okazjach gospodarzy ratował geniusz De Gei.

A w doliczonym czasie gry wprowadzony za grającego paskudnie źle Bocqueta Chris Chalk (OŚ) po prostu podał piłkę rezerwowemu Zivoviciowi (NŚ), a ten miał swoją jedyną okazję i ustalił wynik spotkania.

Cytat

Daniel Bentley - Juha Leskela, Maxence Bocquet (60' Chris Chalk), Tomoyuki Hara, Alan Granger - Sergi Canos, Manuel Locatelli (C), Ben Williams (67' Alex Mowatt), Carl Young, Fran Villalba - Barry Molesley (55' Vladimir Fieber)

14.03.2026, Puchar Anglii, 6. runda

Old Trafford, Manchester: 75 635 widzów

Manchester United 3-1 Leeds United

1-0 Pierfrancesco Rosini 6'

1-1 Sergi Canos 13'

2-1 Tomoyuki Hara (sam.) 36'

3-1 Richairo Zivkovic 90+2'

MVP: Sergi Canos - Leeds, PP - 7.8, 1 gol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo sprawę postanowiło mi utrudnić trzech managerów. Brak zgody na wyjazd na zgrupowanie reprezentacji wyrazili pracodawcy Masatoshiego Kushibiki (Hutnik Kraków), Yasuyuki Kido (Liverpool) i Yasuhiro Nagaoka (Greuther).

Szlag mnie trafił. Hutnik nie jest w ogóle zagrożony w walce o mistrza (a to nowość), Greuther ma spokojne miejsce w środku tabeli, a więc tylko decyzję managera Liverpoolu, które walczy o przetrwanie w Premier League mogę jako tako pojąć. Jako tako, gdyż moim zdaniem żaden manager nie ma prawa odbierać zawodnikowi możliwości gry w barwach narodowych niezależnie czy to mecz z liderem rankingu FIFA czy z najgorszą drużyną świata!

Oto więc awaryjne powołania:

Minoru Omori (24 lata, Kashima Antlers, BR, 1 mln, debiutant) - wahałem się jakiś czas czy nie dać mu szansy, bo grał wybitnie w poprzednim sezonie, a i w tym prezentuje się póki co świetnie

Yuto Otsuka (20 lat, FC Tokyo, O(PL), 250 tys, debiutant) - ten młodzieniec ma spory talent i od tego roku występuje w klubie ze stolicy. Sagan Tosu sprzedał go za 250 tys po spadku z N-League, ale Otsuka od 3 lat już grał tam w podstawowym zespole i nabił 101 występów! W tym wieku! Jest mistrzem Azji U-19 z 2024 roku

Naoki Maruyama (24 lata, FCP, OPŚ, 14.25 mln, 22/2) - cały czas liczę, że ten zawodnik znajdzie swoje miejsce w futbolu. Nie ma co się oszukiwać od odejścia z Kashiwa Reysol, nie potrafi nigdzie zagrzać miejsca, zwykle grzejąc ławę. O dziwo ostatnio zaczął grać w FCP (kontuzja jego rywala w walce o miejsce w składzie) i prezentuje się naprawdę nieźle, więc może przechyli szalę na swoją korzyść w końcu.

W lidze odwiedziliśmy Wolverhampton zainkasować 3 punkty. Nie ma co się rozwodzić na d tym meczem, gdyż było to jednostronne widowisko i gospodarze głównie skupiali się na defensywie nie chcąc dostać zbyt wielkiego łomotu.

Cytat

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Tomoyuki Hara żk, Henrique Garcia - Sergi Canos (70' Carl Young), Manuel Locatelli (C) (60' Alex Mowatt), Ben Williams, Astrit Neziri, Fran Villalba - Vladimir Fieber (70' Barry Molesley)

17.03.2026, Premier League (31/38)

Molineux, Wolverhampton: 24 516 widzów

[19] Wolverhampton Wanderers 0-2 Leeds United [6]

0-1 Astrit Neziri 25'

0-2 Ben Williams (kar.) 51'

MVP: Astrit Neziri - Leeds, PL - 9.0, 1 gol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naoki Maruyama nie ma szczęścia, gdyż wypadł z kadry przez kontuzję. W jego miejsce powołanie dostał Toru Nishizawa (20 lat, FC Barcelona 'B', PŚ/OPŚ, 3.1 mln, debiutant). Prawdę mówiąc od dawna jestem ciekaw jakie umiejętności prezentuje ten rozgrywający, który trafił do szkółki wielkiej Barcy 2 lata temu. W tej chwili prawdopodobnie będzie na poziomie Kono, ale liczy się też doświadczenie, a te młody Toru zbiera tylko w ligach niższych.

Sama Polska od 23.11.2025 jest prowadzona przez Arkadiusza Głowackiego. Ten były zawodnik zakończył karierę piłkarską po sezonie 2016/17, a potem pracował jako asystent zespołu rezerw Korony w latach 20-21. Przeniósł się następnie do Wisły Kraków, aby przez sezon być asystentem, a następnie na 2 sezony do Ruchu Chorzów. Pod koniec sezonu 2022/23 zostął tymczasowym managerem i tak mu się to spodobało, że w sezonie 2024/25 został managerem Zagłębia Lubin. W Ekstraklasie zajął 10. miejsce, ale wywalczył Puchar Polski. To wystarczyło, aby dostać angaż jako manager reprezentacji Polski.

Skoro już przyglądamy się naszej kadrze. Najważniejsi zawodnicy to:

Bartłomiej Drągowski (28 lat, PSG, BR, 24 mln, 49/0) - Bartek ma świetną karierę, od ponad 8 lat jest podstawowym golkiperem francuskiej potęgi.

Szymon Walczak (28 lat, Hutnik Kraków, OŚ, 16.25 mln, 50/0) - wykopany przeze mnie z rezerw Koln stoper, wyrobił sobie markę w kraju. W Francji jego kariera nie nabrała rozpędu i jego powrót do Hutnika był strzałem w dziesiątkę, gdzie rozgrywa 4. bardzo dobry sezon z rzędu.

Daniel Dąbrowski (25 lat, Manchester United, PŚ, 34 mln, 31/2) - wychowanek Hutnika Kraków i powód mego odejścia z najlepszego polskiego klubu. Jak pamiętacie prezes zgodził się go sprzedać do Zenitu za 12 mln, gdzie robił dobre wyniki i wypatrzył go mistrz Anglii. Ale tu już nie robi furory, przegrywa walkę o miejsce w składzie.

Kamil Matysiak (25 lat, Wolfsburg, P(PŚ)/OP(PŚ), 43.5 mln, 53/5) - chyba najlepszy polski zawodnik obecnie. Wychowanek Arki trafił w 2017 roku do Wolfsburga, gdzie jest już praktycznie chodzącą legendą.

Arkadiusz Milik (32 lata, Hutnik Kraków, NŚ, 9.75 mln, 73/24) - Arek jeszcze nie mówi pass, ale patrząc na jego formę i umiejętności nikogo to nie dziwi. Dalej świetny i dalej strzela ogromne ilości bramek do mistrza Polski.

Tym razem drużyna z Polski zawitała w Japonii. Z radością przywitałem, się z braćmi Popczynski, Mateuszem Czerwcem, Piotrkiem Zielińskim, Karolem Swiderskim i Ernestem Dzieciolem. To moi byli zawodnicy obok wyżej wymienionych 4 z 5 gwiazd kadry.

Sam Głowacki to dla mnie kompletny anonim jako manager, nasza reprezentacja moim zdaniem gra słabiej niż pod przywództwem Nowaka.

Goście postawili na autobus w bramce. Mając świetnego bramkarza i dwójkę stoperów, którzy są doświadczeni w grze na najwyższym poziomie to rozsądny wybór. Aczkolwiek prawdę mówiąc jestem pewien, że z taką linią pomocy: Zieliński - Popczynski - Dąbrowski - Matysiak - Swiderski byłbym w stanie wyciągnąć Polskę do europejskiej czołówki. Tymczasem w Saitamie naturalnie to moi podopieczni dominowali. I to mimo tego, że Morisaki oglądał mecz z ławki, ot nie chciałem ryzykować jednak jego urazu.

W pierwszej połowie nie przeprowadziłem za wielu testów. Zadebiutował Yuto Otsuka (OL) i radził sobie bardzo dobrze. Mimo gry u boku Shibasakiego (PŚ) postanowiłem sprawdzić jak Masato Kono (PŚ) poradzi sobie jako nasz wiodący rozgrywający. Szło mu nieźle, ale oczekuję czegoś więcej.

Po kwadransie gry Shibasaki zagrał na lewą flankę, gdzie rozpędził się Murai (PL). Rozmontował on grą z klepki wraz z Yuto Otsuką Witolda Filipkowskiego (OP) i Mateusza Bondarenko (OŚ). Murai miał sporo miejsca na podanie do Daisuke Otsuki, a snajper Manchesteru City technicznym uderzeniem pokonał Dragowskiego.

Polska nie zmieniła taktyki i dalej broniła. W 31. minucie Murai wpadł w pole karne i ewidentnie nie radzacy sobie z nim Filipkowski sfaulował go. Ruzt karny i ku memu ogromnemu zdziwieniu Otsuka uderzył prosto w Dragowskiego.

Po przerwie wpuściłem Morisakiego, ale najważniejsze wydarzenie to powrót do gry Gotoku Sakai (OL). Debiut zaliczyli też Tetsuya Kitamura (OP) - 45 minut i Toru Nishizawa - 45 minut. Obaj pokazali się nieźle i za parę lat będą ważnymi elementami tej reprezentacji jeśli nie spaprają swej kariery.

Wygrywamy skromnie, chociaż powinno być z 4-0. Ale jestem zadowolony. Nie lubię gromić mojej ojczyzny.

Cytat

Takamitsu Kaji (45' Masatomo Yamamura) - Osamu Egashira (45' Tetsuya Kitamura), Yusuke Takeda, Yohei Kani, Yuto Otsuka (78' Gotoku Sakai) - Gaku Shibasaki, Masato Kono (45' Toru Nishizawa), Takeaki Takada, Kodai Kawai (72' Yuta Morisaki), Tatsuhiro Murai - Daisuke Otsuka (C) (45' Koki Ishizue)

24.03.2026, Mecz Towarzyski

Saitama Stadium 2002, Saitama: 28 654 widzów

(3.) Japonia 1-0 Polska (33.)

1-0 Daisuke Otsuka 16'

MVP: Tatsuhiro Murai - Japonia, PL - 9.0, 1 asysta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi