Skocz do zawartości

Highway to heaven


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Czas pożegnać się z Capital One Cup. Rundę wczesniej niż rok temu, ale trafiamy na zespół, który wyeliminował nas rok temu z Pucharu Anglii. Wizytę Manchesteru City, wicemistrza Anglii, traktowałem jako mecz, w którym fajnie byłoby nie dostać 5 bramek w plecy.

 

W tym pucharze gram rezerwowym składem, także trzymałem się tego i w tym spotkaniu. O dziwo podobnie zachował się trener rywala i wystawił niewielu podstawowych kopaczy. Marek Vacek (OPP), Daisuke Otsuka (NŚ) i Marco Asensio (OPL) to ich najważniejsi gracze, którzy zagrali z nami.

 

Od początku postanowiłem, że nie bronimy, a atakujemy. Co mamy do stracenia? Niewiele, poza bramkami. Tak jak w 9. minucie gdy Vacek urwał się Garcii (OL), wrzucił w pole karne, a piłkę sprzed nosa Asensio strącił Chalk (OŚ). Ta jednak na 11. metrze wylądowała pod nogami Otsuki. Japończyk bez namysłu huknął i zaskoczony Bentley (BR) już wyciągał piłkę z siatki.

Spodziewałem się regresu i dostawania kolejnych goli, ale 3 minuty później Neziri (PL) pokazał, że warto go zostawić w składzie seniorów. Zakręcił Lorenzo (OP), wszedł w pole karne i wystawił piłkę Molesleyowi (NŚ). Ten mógł spytać bramkarza, w który róg ma posłać piłkę i wyrównał wynik spotkania!

Od tej chwili zaczęły się nasze problemy. Staraliśmy się dotrzymać kroku rywalowi, ale po prostu stwarzał lepsze sytuacje. Swój mecz życia rozgrywał jednak Bentley. Bronił wszystko, a do tego na boisku zameldował się Calcedo (NŚ), za kontuzjowanego kolegę. Otsuka został cofnięty do pozycji OPŚ i nie mógł chyba przez to w pełni zabłyszczeć, gdyż nowy napastnik nie mógł znaleźć sposobu na naszego golkipera.

W 90. minucie my mieliśmy 8 strzałów i 7 celnych na 20 prób gości w tym 13 celnych. W setkach wynik to 2-5, ale najważniejsza statystyka dalej pokazywała remis 1-1.

I tu klasę pokazał duet Vacek - Otsuka. Jeden znany mi z Hutnika, drugi z mojej reprezentacji. Ostrzegałem przed tym naturalnie moją obronę, ale to tak jak kiedyś z Messim czy Ronaldo. Możesz wiedzieć jak gra, ale i tak zrobi to samo, a może i ładniej. Tak więc Czech kiwnął Garcię i Chalka, podał do Otsuki, a ten oszukał dryblingiem Bocqueta (OŚ) i Leskelę (OP). Stanął sam na sam z Bentleyem i technicznym uderzeniem skierował piłkę przy dalszym słupku. W ostatniej akcji meczu dwie indywidualności wyrywają nam szanse na dogrywkę i może dotrwanie do rzutów karnych.

Przynajmniej zniszczyliśmy passę Geronimo Rulli (BR), który po 478 minutach wpuścił gola.
 

Cytat

 

Daniel Bentley - Alun Edwards żk (61' Juha Leskela), Chris Chalk, Maxence Bocquet, Henrique Garcia - Ryan Fraser, Alex Mowatt, Ben Williams (57' Nick Gormley), Astrit Neziri, Cristo Gonzalez (C) (70' Remigiusz Malinowski) - Barry Molesley

 

29.10.2025, Capital One Cup, 4. runda

Elland Road, Leeds: 33 866 widzów

Leeds United 1-2 Manchester City

0-1 Daisuke Otsuka 9'

1-1 Barry Molesley 12'

1-2 Daisuke Otsuka 90+2'

 

MVP: Daisuke Otsuka - Manchester, OPŚ - 9.0, 2 gole

 

 

Odnośnik do komentarza

Październik 2025

 

TABELA LIGOWA

 

Puchar Anglii: rozgrywki nie wystartowały

Capital One Cup: wyeliminowani w 4. rundzie

 

Październik był bardzo lekkim miesiącem, podobnie będzie wyglądać listopad. W lidze poza pierwszym meczem miesiąca poszło nieźle i oby tak dalej!

 

Najlepszy strzelec: Barry Molesley (7)

Najwięcej asyst: Vladimir Fieber (5)

Najwyższa ocena: Sergi Canos (7.67)

 

Bilans Leeds: 2-0-2, 8-8

 

-

 

Bilans Japonii: 0-0-0, 0-0

 

Eliminacje Mistrzostw Świata 2026: awans z 1. miejsca w fazie finałowej

Ranking FIFA: 2. (+1)

 

FIFA: 1. (-) Francja [1 680], 2. (+1) Japonia [1 476], 3. (-1) Brazylia [1 466], ... 32. (-6) Polska [799]

 

Inne ligi:

Polska: Hutnik Kraków (36), Lechia Gdańsk (33), Lech Poznań (31)

Francja: PSG (30), AS Monaco (28), OM (28)

Niemcy: Leverkusen (23), Bayern (22), RBL (20)

Włochy: Roma (25), Lazio (22), AC Milan (22)

Portugalia: FCP (21), Sporting (20), SLB (19) - Sporting nie przegrał żadnego meczu (6W, 2R)

Rosja: Krasnodar (31), Zenit (29), Tierek (27)

Holandia: PSV (28), Ajax (24), Feyenoord (23)

Championship: Rotherham (30), Brentford (25), Leyton Orient (25)

Odnośnik do komentarza

Młodym piłkarzem października został Carl Young. Co ważne dyrektor Calum Chilwell zgodził się na rozszerzenie siatki wyszukiwania juniorów.

 

Newcastle to zespół, który nie ma wielkiej liczby gwiazd, ale solidna, zrównoważona kadra pozwala im regularnie grać w europejskich pucharach. Rok temu zajęli 6. miejsce i w tym sezonie liczą nawet na LM.

Zawitaliśmy na ich stadionie jednak nie z nastawieniem na łomot, a na równą grę. I chyba tylko to nam wyszło - nastawienie się. Po kwadransie gry paskudny błąd popełnił Ben Williams (PŚ), podając piłkę prosto pod nogi Tomasza Castro (PP). Ten prawie zgubił futbolówkę z wrażenia, ale zdołał ją posłać w kierunku Juliana Meyera (NŚ), którego krycie zaniedbał Bocquet (OŚ). W efekcie snajper gospodarzy huknął mocno i celnie. Kaji (BR) tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Gra znacznie zwolniła, szukaliśmy swoich okazji, a gospodarze przyspieszali raz na jakiś czas, ale żadna z drużyn nie znalazła drogi do bramki.

U nas tragicznie grał Malinowski (OPŚ), który w 31. minucie dzięki staraniom Younga (PL) i Fiebera (NŚ) stanął sam na sam z bramkarzem. I pizgnął 2 metry nad poprzeczką.. Do tego celność podań Polaka wołała o pomstę do nieba.

Słabo spisywał się też Williams, który nie mógł pozbierać się po swoich błędzie. Nie była to nędza jak u Malinowskiego, ale coś było nie tak.

W 43. minucie Canos (PP) szarpnął prawą flanką, dograł do Fiebera i ten stanął sam na sam z Butlandem (BR). Już miał uderzać gdy Knoche (OŚ) po prostu przewrócił go. Do rzutu karnego podszedł... Williams. Zatkało mnie, ale nie spodziewałem się tego co zobaczyłem. Wziął rozbieg i uderzył. Lekko, technicznie w sam środek, tak że bramkarz w ostatniej chwili zatrzymał skok w bok i bez wysiłku złapał piłkę.

 

W szatni zostawiłem Williamsa i Malinowskiego licząc, że Mowatt (PŚ) i przesunięty na OPŚ Canos dadzą nam więcej korzyści. Na skrzydle zameldował się Neziri (PP), który z ławki wygryzł Frasera.

W sumie zmiany były dobre, zyskaliśmy przewagę, ale nie mogliśmy dojść do idealnej sytuacji. Marnowaliśmy więc mniej dogodne okazje. A marnowanie czegokolwiek mści się.

Tak więc w 87. minucie Mbemba (OP) kiwnął Younga i mimo usilnych starań Grangera (OL) dośrodkował w pole karne, gdzie lekko oparł się na plecach Bocqueta Meyer i strzałem głową zdobył drugiego gola.
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Juha Leskela (55' Henrique Garcia), Sylvain Giraud żk, Maxence Bocquet żk, Alan Granger żk - Sergi Canos, Manuel Locatelli (C), Ben Williams (45' Alex Mowatt), Carl Young, Regmigiusz Malinowski (45' Astrit Neziri) - Vladimir Fieber

 

01.11.2025, Premier League (11/38)

St. James' Park, Newcastle: 49 939

[7] Newcastle United 2-0 Leeds United [13]

1-0 Julian Meyer 14'

2-0 Julian Meyer 87'

 

MVP: Julian Meyer - Newcastle, NŚ - 8.8, 2 gole

 

 

Odnośnik do komentarza

W połowie listopada kadrę Japonii czekały dwa sparingi. U siebie z Czechami (17.) i z Iranem (49.). Południowi sąsiedzi mej ojczyzny zakwalifikowali się do Mundialu więc warto spojrzeć jak wyglądamy na tle europejskiego, niezłego zespołu. Aczkolwiek zamierzam przetestować inne niż zwykle taktyki. Na zielono nowe powołania względem poprzedniego zgrupowania.

 

BRAMKARZE:

Cytat

 

Masatoshi Kushibiki (32 lata, Hutnik Kraków, BR, 9.25 mln, 74/0)

Takamitsu Kaji (24 lata, Leeds United, BR, 5.75 mln, 21/0)

Masatomo Yamamura (24 lata, Al-Dżaisz (QAT), BR, 450 tys, debiutant)

 

 

STOPERZY:

Cytat

 

Takuma Nishiguchi (24 lata, Hoffenheim, OŚ/DP, 43.5 mln, 47/1)

Yusuke Takeda (24 lata, Napoli, OŚ, 25.5 mln, 50/3)

Naomichi Ueda (31 lat, Suwon, OŚ, 725 tys, 49/5)

Yohei Kani (21 lat, Dnipro, OŚ, 8.75 mln, 10/1)

 

 

BOCZNI OBROŃCY:

Cytat

 

Osamu Egashira (23 lata, Everton, OP/WOP, 31 mln, 36/0)

Yasuhiro Nagaoka (23 lata, Greuther Furth, OL/WOL, 10 mln, 14/0)

Kenta Morikawa (25 lat, Urawa Reds, O(PŚ), 4.4 mln, 12/0)

Tomoyuki Hara (25 lat, Teplice, O(LŚ), 7.5 mln, 19/0)

 

 

ROZGRYWAJĄCY:

Cytat

 

Yuta Morisaki (24 lata, Napoli, PŚ, 38.5 mln, 66/4)

Gaku Shibasaki (33 lata, Juventus, PŚ/OŚ, 3.9 mln, 120/15)

Masato Kono (24 lata, West Brom, PŚ, 10.25 mln, 18/0)

Takuya Hirose (24 lata, Lechia Gdańsk, PŚ, 3.2 mln, 11/0)

Yasuyuki Kido (24 lata, Liverpool, OPŚ/PŚ, 29 mln, 25/4)

 

 

SKRZYDŁOWI:

Cytat

 

Takeaki Takada (24 lata, Urawa Reds, P(PŚ)/OP(PŚ), 2.6 mln, 39/5)

Tatsuhiro Murai (21 lat, Kaiserslautern, PL/OPL, 14.75 mln, 15/0)

Yoshinori Muto (33 lata, Kashima Antlers, PL/OPL/NŚ, 110/41)

Motoki Enomoto (25 lat, Urawa Reds, PL/OPL, 3.4 mln, 25/3)

 

 

NAPASTNICY:

Cytat

 

Daisuke Otsuka (25 lat, Manchester City, NŚ, 86 mln, 76/81)

Koki Ishizue (24 lata, Liverpool, NŚ, 29.5 mln, 24/12)

Cho Hyok-Chol (22 lata, Cesena, NŚ, 12.25 mln, 14/12)

 

 

Na Mundial zabiera się 3 bramkarzy, a o ile pierwsza dwójka nie budzi wątpliwości to brak mi pewnego numeru 3, który za 2-3 lata stanie się numerem 2 zapewne. W N-League jest dwóch kandydatów, ale obecnie z zaplecza wybija się kluczowy zawodnik katarskiego klubu.

W obronie dalej mamy problemy na bokach więc grający w swoich klubach jako OŚ Morikawa i Hara dostają szansę sprawdzenia się na flankach. Ten drugi w Czechach jest gwiazdą, więc wypada dać mu szansę. W związku z przesunięciem ich na bok do kadry wrócił też Ueda, dalej będący kluczową postacią koreańskiego Suwonu.

W pomocy pojawiło się mniej znane nazwisko. Hirose zapowiadał się na gwiazdę pokroju Morisakiego, ale nie robił wystarczających postępów. Po 3 latach w Yokohama F Marinos wypełnił swój kontrakt i przeszedł do Lechii Gdańsk, gdzie szybko stał się ważnym elementem drużyny.

Odnośnik do komentarza

Nie obyło się bez problemów. Naomichi Ueda złapał kontuzję na treningu swojego zespołu i wypadł z gry na 5 tygodni. W jego miejsce powołałem więc Yoshiaki Nagamine (Galatasaray, OŚ, 6.5 mln, 16/1).

A ja otrzymałem zaproszenie na rozmowę o pracę w Liverpoolu. Przyznam, zawahałem się, ale mam przecież misję w Leeds, zatem The Reds muszą sobie poradzić bez mojej wybitnej persony. Podobne oferty wpłynęły jeszcze od Sevilli (19. BBVA) i Lyon (12. Ligue 1). Wszystkie je odrzuciłem.

 

Pozostaje skupić się na lidze. Wizytę Wolves należało uczcić 3 punktami. 17. zespół poprzedniego sezonu okupuje przedostatnią pozycję i musi zacząć zdobywać punkty chcąc pozostać w Premier League.

 

Weszliśmy w ten mecz bardzo źle. Od początku goście przygnietli nas i znany mi z Hutnika Tuur Dierckx (OPP) znalazł trochę wolnej przestrzeni po podaniu Chapmana (OPL). To starczyło do mocnego, celnego strzału na 1-0.

Bardzo źle to wyglądało w obronie i na skrzydłach. Sergi Canos (OPP) i Carl Young (OPL) kompletnie nie radzili sobie z rywalami i nasze akcje bardzo szybko urywały się na nich. Z kolei goście co 2-3 minuty oddawali groźny strzał, ale nam dupska ratował Kaji (BR).

Do 20 minuty. Oprut (OPŚ) urwał się Chalkowi (OŚ), podał do Champana i ten miał wystarczająco czasu i miejsca na zdobycie gola. Przegrywaliśmy już 0-2.

To nas otrzeźwiło. Malinowski (OPŚ) zaczął grać bardzo aktywnie i praktycznie każda akcja przechodziła przez Polaka. Tak w 22. minucie Remigiusz przytrzymał chwilę piłkę i odegrał do wpadającego w pole karne Canosa. Ten bez przyjęcia trzepnął z całej siły i nawiązaliśmy kontakt.

Goście starali się trzymać swoje tempo, ale gol obudził Canosa, Locatelli (PŚ) miał w końcu z kim pograć gdy Remigiusz zaczął się pokazywać, a i Fieber (NŚ) straszył co chwila stoperów rywala.

A w 42. minucie Canos wpadł w pole karne, podobnie jak 20 minut wcześniej. Tym razem jednak nie uderzał, a podał do pozbawionego opieki Fiebera. Słowak dostał podanie, przepuścił je między nogami i piętką skierował futbolówkę do siatki. 2-2!

 

Po przerwie wyszliśmy pełni energii i potrzebowaliśmy 5 minut na wyjście na prowadzenie. Malinowski zagrał dwójkową akcję z Canosem, po czym prostopadłym podaniem znalazł Fiebera, a Słowak strzelił gola, jak się później okazało, na wagę 3 punktów! Carl Young zagrał bardzo słabo, ale dodajmy, że był to jego 50. mecz ligowy w Leeds i 75. spotkanie w karierze.
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Henrique Garcia, Sylvain Giraud, Chris Chalk (C) (76' Jamaal Lascelles), Alan Granger - Manuel Locatelli, Alex Mowatt (70' Ben Williams), Sergi Canos, Remigiusz Malinowski, Carl Young (56' Astrit Neziri) - Vladimir Fieber

 

08.11.2025, Premier League (12/38)

Elland Road, Leeds: 32 442 widzów

[13] Leeds United 3-2 Wolverhampton Wanderers [19]

0-1 Tuur Dierckx 5'

0-2 Harry Chapman 20'

1-2 Sergi Canos 22'

2-2 Vladimir Fieber 42'

3-2 Vladimir Fieber 50'

 

MVP: Sergi Canos - Leeds, OPP - 9.0, 1 gol, 1 asysta

 

 

W Europie polskie grupy mają już pierwsze konkluzje.

 

Liga Mistrzów, grupa E:

[4] Trencin 0-3 Hutnik Kraków [2]

[1] AS Monaco 1-1 Manchester City [3]

 

Hutnik Na pewno zagra wiosną w europejskich pucharach. Wygrana w kolejnej kolejce w Manchesterze daje im pewną LM.

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Hutnik    | 4 | 3 | 0 | 1 | +7  | 9  |

| 2. | AS Monaco | 4 | 2 | 2 | 0 | +4  | 8  |

| 3. | Man City  | 4 | 1 | 2 | 1 |  0  | 5  |

| 4. | Trencin   | 4 | 0 | 0 | 4 | -11 | 0  |

 

 

Liga Europy, grupa F:

[2] AS Roma 3-1 Lechia Gdańsk [1]

[4] Ludogorec 0-2 Besiktas [3]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | AS Roma   | 4 | 3 | 0 | 1 | +6  | 9  |

| 2. | Besiktas  | 4 | 2 | 1 | 1 | +2  | 7  |

| 3. | Lechia    | 4 | 2 | 0 | 2 | +2  | 6  |

| 4. | Ludogorec | 4 | 0 | 1 | 3 | -10 | 1  |

 

 

Liga Europy, grupa B:

[2] St. Rennais 2-1 Lech Poznań [3]

[1] Atletico Madryt 3-0 SC Cambuur [4]

 

Atletico i Rennais zapewniają sobie awans do fazy play-off!

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Atletico  | 4 | 4 | 0 | 0 | +7  | 12 | AW

| 2. | Rennais   | 4 | 3 | 0 | 1 | +4  | 9  | AW

| 3. | Lech      | 4 | 1 | 0 | 3 | -2  | 3  |

| 4. | Cambuur   | 4 | 0 | 0 | 4 | -9  | 0  |

 

 

Liga Europy, grupa E:

[4] Zagłębie Lubin 1-3 Bruggia [1]

[2] Olympiakos 2-3 Vit. Guimaraes [3]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Bruggia   | 4 | 2 | 2 | 0 | +6  | 8  |

| 2. | Guimaraes | 4 | 1 | 3 | 0 | +1  | 6  |

| 3. | Olympiakos| 4 | 1 | 2 | 1 |  0  | 5  |

| 4. | Zagłębie  | 4 | 0 | 1 | 3 | -7  | 1  |

Odnośnik do komentarza

W reprezentacji Albanii zadebiutował Astrit Neziri. 18-latek nie pograł za wiele jeszcze u mnie w klubie, a już dostał szansę w meczu towarzyskim z Wenezuelą. Co ciekawe w swoim drugim meczu, przeciwko Niemcom mój zawodnik zdobył gola na wagę remisu!

Również Carl Young zadebiutował w kadrze. Anglik ku memu zaskoczeniu dostał powołanie i w swoim pierwszym meczu z Liechtensteinem zdobył nawet gola. 20 latek w lidze pokazuje bardzo dobrą formę, a teraz przebojem wdziera się do kadry Anglii!

 

My tymczasem w Osace powitaliśmy kadrę Czech. Znaczna zmiana poleceń i nastawienia przyniosła jednak w naszym wydaniu nędzę i rozpacz.

W ataku wyglądało to kiepsko, a nawet jak już Koki Ishizue (NŚ) doszedł do okazji strzeleckiej marnował ją niczym amator. Dziwi to, bo mimo beznadziejnej gry Liverpoolu, w 9 meczach zdobył tam 3 gole.

Czesi grali swoją najsilniejszą formacją i w 38. minucie Marek Vacek (OPP) wrzucił piłkę w pole karne, a tam najwyżej wyszedł do niej Michal Fiala (PŚ) pewnym strzałem pokonując Kushibikiego (BR).

Gra dalej wyglądała nędznie. Co jakiś czas docieraliśmy pod pole karne gości, ale tam wykazywalismy paskudną bezradność.

A w 71. minucie Lukas Pilar (DP) zagrał prostopadłą piłkę do Marka Tomaska (PŚ). Ten minął Nishiguchiego (OŚ) i silnym strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania.

Taka gra nie nastawia optymizmem.
 

Cytat

 

Masatoshi Kushibiki - Osamu Egashira, Takuma Nishiguchi, Yohei Kani (60' Yoshiaki Nagamine), Yasuhiro Nagaoka (76' Tomoyuki Hara) - Takeaki Takada (45' Yoshinori Muto), Yuta Morisaki, Gaku Shibasaki (C) (76' Masato Kono), Tatsuhiro Murai, Yasuyuki Kido (45' Cho Hyok-Chol) - Koki Ishizue

 

12.11.2025, Mecz Towarzyski

Nagai Athletic Stadium, Osaka: 24 771 widzów

(2) Japonia 0-2 Czechy (17)

0-1 Michal Fiala 38'

0-2 Marek Tomasek 71'

 

MVP: Marek Vacek - Czechy, OPP - 7.9, 1 asysta

 

 

Drugi mecz to spotkanie z Iranem i dalsze eksperymentowanie ze zmianami w formacjach. I wyglądało to równie źle jak z Czechami.

W ataku brakowało nam precyzji. Dwójka napastników, zwykle świetne funkcjonująca dzisiaj była bardzo niepewna. Otsuka (NP) zmarnował w 45 minut 3 setki, Hyok-Chol w 90 tylko 1, ale wypracowywał okazje kolegom.

W obronie graliśmy już bezbłędnie, ale też siła rywala była znacznie niższa niż 5 dni temu w Osace. W tym spotkaniu zadebiutował Masato Yamamura (BR), acz musiał popisać się ledwie dwiema interwencjami.
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji (45' Masato Yamamura) - Osamu Egashira (45' Kenta Morikawa), Yusuke Takeda, Yoshiaki Nagamine, Yasuhiro Nagamine - Yoshinori Muto (45' Takeaki Takada), Masato Kono, Motoki Enomoto (45' Tatsuhiro Murai), Yasuyuki Kido (45' Takuya Hirose) - Daisuke Otsuka (C) (45' Koki Ishizue), Cho Hyok-Chol

 

18.11.2025, Mecz Towarzyski

Azadi, Teheran: 37 966 widzów

(49) Iran 0-0 Japonia (2)

 

MVP: Yoshiaki Nagamine - Japonia, OL - 7.9

 

 

Odnośnik do komentarza

Powrót do klubu wiązał się z informacją, że straciłem managera zespołu U-21. Magnus Okuonghae został managerem Wrexham, zespołu na 23. pozycji w Sky Bet League 2.

W lidze czekała nas zaś wizyta na obiekcie Stoke. Wicemistrz Championship radzi sobie nawet lepiej od nas, wypadałoby więc zepsuć im dobre wyniki porażką z nami.

 

Zaczęliśmy świetnie. Od początku aktywny był Remigiusz Malinowski (OPŚ), który już w pierwszych sekundach mógł strzelić gola, ale trafił w poprzeczkę. W 6. minucie nie próbował strzelać, a odegrał w bok do Canosa (PP), który wbiegł w pole karne. Hiszpan w swoim stylu bez przyjęcia uderzył mocno i celnie. 1-0!

Gospodarze otrząsnęli się i zaczęli szukać swojej okazji. Bardzo niepewnie grał Bocquet (OŚ) i to on przez pierwszy kwadrans pozwalał na wiele Jackowi Harvey (NŚ), ale Takamitsu Kaji (BR) wykazywał się świetnymi interwencjami.

Przewaga Stoke rosła, a my głównie kontrowaliśmy. Wychodziło to, gdyż Bocquet otrząsnął się z szoku i zaczął grać bardzo bardzo pewnie.

A jednak gospodarze w 28. minucie znaleźli drogę do naszej bramki. Rossiter (PP) zdołał dośrodkować prosto na głowę Harveya i ten z kilku metrów pokanał naszego bramkarza.

Niespełna 5 minut później szybka akcja przeszła przez Malinowskiego. Polak zwykle mając piłkę na 11. metrze decyduje się na strzał, ale zauważył, że Fieber (NŚ) zgubił krycie, więc odegrał do Słowaka, a ten musiał tylko dostawić nogę. 2-1!

Przez resztę spotkania wydawało się, że dowieziemy wygraną. W między czasie z boiska wyrzuciłem Girauda (OŚ), który w drugiej połowie zaczął grać jak amator. To nie wystarczyło. W 74. minucie Chris Chalk (OŚ) zmiennik niepewnego Francuza po prostu podał piłkę do Harveya i snajper gospodarzy jedyne co musiał zrobić to lekko kopnąć futbolówkę do siatki. Tak oto dajemy się wyślizgnąć wygranej.
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Sylvain Giraud (65' Chris Chalk), Maxence Bocquet, Alan Granger - Sergi Canos, Manuel Locatelli (C), Ben Williams, Carl Young (81' Astrit Neziri), Remigiusz Malinowski - Vladimir Fieber (71' Barry Molesley)

 

22.11.2025, Premier League (14/38)

Britannia Stadium, Stoke-on-Trent: 28 384 widzów

[10] Stoke City 2-2 Leeds United [12]

0-1 Sergi Canos 6'

1-1 Jack Harvey 28'

1-2 Vladimir Fieber 32'

2-2 Jack Harvey 74'

 

MVP: Remigiusz Malinowski - Leeds, OPŚ - 9.0, 2 asysty

 

 

A w Europie.

 

Liga Mistrzów, grupa E:

[3] Manchester City 3-1 Hutnik Kraków [1]

[2] AS Monaco 3-0 Trencin [4]

 

Ależ ciekawa grupa się z tego zrobiła. Nadal Monaco może wylądować w LE, ale nie bardzo wiem jak w sumie (FM jednak nie dał im jeszcze awansu).

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | AS Monaco | 5 | 3 | 2 | 0 | +7  | 11 |

| 2. | Hutnik    | 5 | 3 | 0 | 2 | +5  | 9  |

| 3. | Man City  | 5 | 2 | 2 | 1 | +2  | 8  |

| 4. | Trencin   | 5 | 0 | 0 | 5 | -14 | 0  |

 

 

Liga Europy, grupa F:

[3] Lechia Gdańsk 3-0 Besiktas [2]

[1] AS Roma 4-0 Ludogorec [4]

 

Wicemistrz Polski jest o krok od awansu dalej. W ostatniej kolejce musi wygrać z Ludogorcem, który raczej nie wydaje się ciężkim rywalem. Awans zapewnia sobie Roma.

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | AS Roma   | 5 | 4 | 0 | 1 | +10 | 12 | AW

| 2. | Lechia    | 5 | 3 | 0 | 2 | +5  | 9  |

| 3. | Besiktas  | 5 | 2 | 1 | 2 | -1  | 7  |

| 4. | Ludogorec | 5 | 0 | 1 | 4 | -14 | 1  |

 

 

Liga Europy, grupa B:

[3] Lech Poznań 2-1 SC Cambuur [4]

[2] St. Rennais 1-3 Atletico Madryt [1]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Atletico  | 5 | 5 | 0 | 0 | +9  | 15 | AW

| 2. | Rennais   | 5 | 3 | 0 | 2 | +2  | 9  | AW

| 3. | Lech      | 5 | 2 | 0 | 3 | -1  | 6  |

| 4. | Cambuur   | 5 | 0 | 0 | 5 | -10 | 0  |

 

 

Liga Europy, grupa E:

[3] Olympiakos 3-0 Zagłębie Lubin [4]

[2] Vit. Guimaraes 1-0 Bruggia [1]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Guimaraes | 5 | 2 | 3 | 0 | +2  | 9  | AW

| 2. | Bruggia   | 5 | 2 | 2 | 1 | +5  | 8  |

| 3. | Olympiakos| 5 | 2 | 2 | 1 | +3  | 8  |

| 4. | Zagłębie  | 5 | 0 | 1 | 4 | -10 | 1  |

Odnośnik do komentarza

Nowym managerem zespołu U-21 zostaje Paweł Węgrzyn (37 lat, Polak), dotychczasowy manager Unii Tarnów (II liga).

 

Przed samym meczem, z 7. ekipą poprzedniego sezonu, West Ham United, nasz mózg drużyny złapał kontuzję. Manuel Locatell przeciążył nadgarstek. Nie chcę wiedzieć jak to zrobił, ale około tydzień wolnego powinien przywrócić go do pełni sił.

 

Rolę dyrygenta przejął Ben Williams (PŚ) i spisał się nieźle, ale nie był najważniejszym zawodnikiem spotkania. Znowu błyszczał Sergi Canos (PP), który szalał na prawej flance. W 19 i 21. minucie zaliczył dwie asysty dogrywając do naszego niezawodnego Vladimira Fiebera (NŚ). Te 2 minuty ustawiły mecz. Goście niby atakowali, ale kompletnie bez wiary w sukces, a my spokojnie, oszczędnie gospodarowaliśmy siłami czekając na gwizdek końcowy.

Jeszcze wprowadzony na ostatnie 20 minut Astrit Neziri (PL) zaliczył asystę podając do... Canosa. Hiszpan świetny występ okrasił golem. Wygrywamy o wiele łatwiej niż się tego spodziewałem.
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Sylvain Giraud, Alan Granger - Sergi Canos, Ben Williams, Alex Mowatt (75' Nick Gormley), Carl Young (69' Astrit Neziri), Remigiusz Malinowski (71' Cristo Gonzalez) - Vladimir Fieber (C)

 

30.11.2025, Premier League (14/38)

Elland Road, Leeds: 30 904 widzów

[11] Leeds United 3-0 West Ham United [12]

1-0 Vladimir Fieber 19'

2-0 Vladimir Fieber 21'

3-0 Sergi Canos 84'

 

MVP: Sergi Canos - Leeds, PP - 9.2, 1 gol, 2 asysty

 

 

Odnośnik do komentarza

Zaraz po meczu z West Ham wsiadałem w samolot i kierowałem się do Los Angeles. Celem był udział wraz z prezesem Kazo Tashimą, wiceprezesem Takeshim Okada i moim asystentem Stuartem Gellingiem w losowaniu grup Mistrzostw Świata 2026.

 

Tak wyglądało rozstawienie w koszykach (pogrubione będą ekipy, które chciałbym spotkać w grupie):

Koszyk 1: Anglia, Argentyna, Belgia, Brazylia, Francja, Japonia, Kolumbia, USA

Koszyk 2: Arabia Saudyjska, Australia, Chiny, Kanada, Korea Południowa, Kostaryka, Meksyk, Serbia

Koszyk 3: Ghana, Maroko, Nigeria, Peru, RPA, Szwecja, Urugwaj, Wybrzeże Kości Słoniowej

Koszyk 4: Czechy, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Szwajcaria, Włochy

 

Jak zwykle losować mieli zasłużeni w futbolu ludzie. Pierwszy koszyk rozlosował Neymar. Trafiliśmy do grupy C.

 

Drugi koszyk przypadł Beckhamowi. Los nie był do końca łaskawy, ale mogliśmy trafić gorzej. Naszym rywalem z tego zestawienia okazał się być (10.) Meksyk.

Od razu rzuciłem okiem na tablet. Nasz rywal ma nowego managera od 20.07.2025 - 44 letniego Argentyńczyka Luisa Zubeldia. Wcześniej prowadził on America (Meksyk) przez 5 lat. W tym czasie wygrywał za każdym razem ligę i superpuchar Meksyku. W roku 2022 świętował zdobycie Ligi Mistrzów Ameryki Północnej. Co ciekawe zamienił się posadą z dotychczasowym selekcjonerem, 44 letnim Meksykaninem Lucasem Lobos. Sama kadra Meksyku jest młoda i składa się z naprawdę niezłych zawodników. Zwłaszcza uwagę zwracają Jose Luis Chavez (26 lat, Sporting, BR, 27 mln, 64/0), Romario Esparza (24 lata, Leverkusen, PL/OPL, 25 mln, 38/13) i Saul Gonzalez (26 lat, Tottenham, NŚ, 41 mln, 60/44).

Sam Meksyk na poprzednim Mundialu odpadł w 2. rundzie z Anglią, a jak wiemy najdalej dotarli w historii do ćwierćfinałów (1970 i 1986).

Równie słabo to wygląda z rozgrywkami Pucharu Konfederacji. W ostatnim nie wyszli z grupy zajmując w niej ostatnie miejsce.

Lepiej wygląda Złoty Puchar Ameryki Północnej. W 2023 przegrali finał z USA, ale w 2021 wygrali w finale z Jamajką. W rozgrywanym co 2 lata turnieju ostatni raz wypadli poza TOP3 w 2013 roku.

 

Trzeci rzut rozlosował Thomas Muller i zgodnie z moim życzeniem dał nam (23.) WKS.

Brak menedżera spowodowany jest brakiem Afrykańskich zespołów. Gwiazdami tej kadry są Assane Gnoukouri (29 lat, PSG, PŚ/DP, 33 mln, 69/18), Chris Keita (22 lata, PSG, O(PŚ), 43.5 mln, 28/1) i Souleymane Toure (22 lata, Lyon, NŚ, 9.25 mln, 8/7)

 

A z ostatniego Buffon wyciągnął nam... (12.) Włochów.

Od 17.07.2022 prowadzi ich 49. letni Włoch Attila Malfatti. Przyznam, że ma on ciekawą karierę. W 2019-2020 był asystentem zespołu Juventusu U-20, potem przez 2 miesiące zespołu U-18, aż na okres 2020-2022 przejął rolę managera Juventusu. Siła rzeczy dwukrotnie wygrał Serie A i jeden raz superpuchar Włoch. Jego poprzednik, Massimiliano Allegri (teraz Wolfsburg), został zwolniony po poprzednim mundialu, jak pamiętacie po porażce z nami w ćwierćfinale. Co ciekawe wcześniej identyczny los spotkał przecież Luciano Spallettiego.

Italia to zdecydowanie najstarsza drużyna w naszej grupie, większość kadrowiczów ma około 30 lat. Ich najważniejsi zawodnicy to: Marco Verratti (33 lata, PSG, PŚ, 6.25 mln, 127/17), Gianluigi Donnarumma (26 lat, AC Milan, BR, 27 mln, 65/0) i Filippo Melegoni (26 lat, Bayern, PŚ, 35 mln, 55/6).

W turniejach wiadomo jak się wiodło Włochom. Ostatnie dwa mundiale to 1/4, a ostatni triumf odnieśli w 2006 roku.

W Mistrzostwach Europy w dwóch ostatnich rozgrywkach (20 i 24) dotarli do półfinału. Ostatni raz wygrali w 2016 roku.

Odnośnik do komentarza

Ciekawa, wyrównana grupa - zarówno do przejścia, jak i do odpadnięcia :)  Każdy może awansować, ale wierzę, że jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem do 1/8 finału przy każdym wariancie jest zarezerwowane dla drużyny z Kraju kwitnącej wiśni :)

 

Z ciekawości - jak odbierasz grę w Pucharze Azji? Jestem tego ciekawy, bo jak kiedyś w jednej z karier miałem okazję wystąpić w tych mistrzostwach, jakoś nie czułem tej samej ekscytacji, jak w trakcie udziału w Mistrzostwach Świata lub Europy ;)

Odnośnik do komentarza

Najmniej obawiam się WKS, ale terminarz mi pokazał, że z nimi kończymy grupę. Jako mistrz świata chcę jednak wyjść z grupy na 1 miejscu i zdobyć drugi medal MŚ.

 

Sam Puchar Azji to podobnie, jak Puchar Azji Wschodniej nuda. W obu przypadkach tak naprawdę jedynym godnym rywalem jest Korea Południowa. No może Australia co nieco potrafi, ale to nadal nie to. Zatem sprawia to mniejszą ekscytację, ale większą niż puchar Ameryki Północnej. Grałem krótką karierę USA i było to jeszcze smutniejsze ;) oczywiście może byłoby trudniej jakbym dodał więcej lig azjatyckich. Mam wprowadzone zaledwie Japonię, Koreę Pd, Chiny, Katar, Arabię i Irak. Przyznam, że rozważam podziękowanie Japonii jeśli osiągnę cel na MŚ, ale z drugiej strony przywiązałem się do tego projektu ;]

Odnośnik do komentarza

Listopad 2025

 

TABELA LIGOWA

 

Puchar Anglii: rozgrywki nie wystartowały

Capital One Cup: wyeliminowani w 4. rundzie

 

Drugi lekki miesiąc z zaledwie czterema spotkaniami. Ewidentnie idzie nam coraz lepiej!

 

Najlepszy strzelec: Vladimir Fieber (8)

Najwięcej asyst: Sergi Canos (7)

Najwyższa ocena: Sergi Canos (7.93)

 

Bilans Leeds: 2-1-1, 8-6

 

-

 

Bilans Japonii: 0-1-1, 0-2

 

Eliminacje Mistrzostw Świata 2026: awans z 1. miejsca w fazie finałowej

Ranking FIFA: 2. (-)

 

FIFA: 1. (-) Francja [1 764], 2. (-) Japonia [1 497], 3. (-) Brazylia [1 492], ... 38. (-6) Polska [752]

 

Inne ligi:

Polska: Hutnik Kraków (48), Lech Poznań (38), Lechia Gdańsk (37)

Francja: PSG (42), AS Monaco (38), OM (37)

Niemcy: Leverkusen (30), Dortmund (29), Bayern (29)

Włochy: Lazio (32), AC Milan (30), Roma (30)

Portugalia: FCP (30), Sporting (27), SLB (26) - Sporting nie przegrał żadnego meczu (8W, 3R)

Rosja: Krasnodar (38), Tierek (36), Spartak Moskwa (34)

Holandia: Feyenoord (35), Ajax (33), ADO (32)

Championship: Rotherham (40), Brentford (37), Reading (33)

Odnośnik do komentarza

Piłkarzem listopada został Sergi Canos! Co ciekawe zwiększono też nam budżet transferowy do 50 mln €!

 

Powrót z Los Angeles do ligowej rzeczywistości był brutalny.

Wizyta w Leicester zaczęła się świetnie. Canos (PP) po efektownym rajdzie w 3. minucie dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Fieber (NŚ) i zdobył gola na 1-0.

Gospodarze odpowiedzieli jednak w 4 minuty, gdy Jovanovic (NL) podał do Martineza (PL), który mocnym uderzeniem zaskoczył Kajiego (BR).

W sumie to od tej chwili nasza gra wołała o pomstę do nieba. W ataku bezradni, w obronie niepewni. Jeżeli dochodziliśmy do okazji strzeleckiej piłka uderzała prosto w Jambę (BR).

Na domiar złego w 34. minucie ostrym zagraniem Martinez powalił na ziemię Canosa. W efekcie Hiszpan doznał kontuzji, ale jego rodak zachował sie bardzo nie fair, gdyż kontynuował akcję. Podał do Martina (NP), a ten zgrał do Jovanovica, który do asysty dołożył gola.

I tyle. Parę razy jeszcze próbowaliśmy my, parę razy gospodarze, ale padły już żadne bramki. Nędza. Canos wypada z gry na około tydzień.
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Sylvain Giraud żk, Alan Granger - Sergi Canos (34' Astrit Neziri), Alex Mowatt, Ben Williams, Carl Young, Remigiusz Malinowski (58' Cristo Gonzalez) - Vladimir Fieber (C) (75' Barry Molesley)

 

06.12.2025, Premier League (15/38)

King Power Stadium, Leicester: 30 135 widzów

[14] Leicester City 2-1 Leeds United [9]

0-1 Vladimir Fieber 3'

1-1 Gonzalo Martinez 7'

2-1 Dragan Jovanovic 34'

 

MVP: Dragan Jovanovic - Leicester, NL - 7.7, 1 gol, 1 asysta

 

 

W europejskich pucharach rozegrano ostatnią kolejkę fazy grupowej.

 

Liga Mistrzów, grupa E:

[2] Hutnik Kraków 4-1 AS Monaco [1]

[4] Trencin 0-3 Manchester City [3]

 

Mistrz Polski gromi mistrza Francji i zapewnia sobie awans do fazy play-off. Monaco również awansuje dalej, a Manchester spada do LE.

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Hutnik    | 6 | 4 | 0 | 2 | +8  | 12 | AW

| 2. | AS Monaco | 6 | 3 | 2 | 1 | +4  | 11 | AW

| 3. | Man City  | 6 | 3 | 2 | 1 | +5  | 11 | LE

| 4. | Trencin   | 6 | 0 | 0 | 6 | -17 | 0  |

 

 

Liga Europy, grupa F:

[4] Ludogorec 1-1 Lechia Gdańsk [2]

[3] Besiktas 1-2 AS Roma [1]

 

W Gdańsku powinni dziękować ekipie z Rzymu. Do 85. minuty to Besiktas prowadził i głupio pozwolił sobie na odpadnięcie z tych rozgrywek.

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | AS Roma   | 6 | 5 | 0 | 1 | +11 | 15 | AW

| 2. | Lechia    | 6 | 3 | 1 | 2 | +5  | 10 | AW

| 3. | Besiktas  | 6 | 2 | 1 | 3 | -2  | 7  |

| 4. | Ludogorec | 6 | 0 | 2 | 4 | -14 | 2  |

 

 

Liga Europy, grupa B:

[1] Atletico Madryt 0-1 Lech Poznań [3]

[4] SC Cambuur 0-3 St. Rennais [2]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Atletico  | 6 | 5 | 0 | 1 | +8  | 15 | AW

| 2. | Rennais   | 6 | 4 | 0 | 2 | +5  | 12 | AW

| 3. | Lech      | 6 | 3 | 0 | 3 |  0  | 9  |

| 4. | Cambuur   | 6 | 0 | 0 | 6 | -13 | 0  |

 

 

Liga Europy, grupa E:

[4] Zagłębie Lubin 0-1 Vit. Guimaraes [1]

[2] Bruggia 2-2 Olympiakos [3]

 

| Pz | Zespół    | M | W | R | P | R.B.| Pkt|

| 1. | Guimaraes | 6 | 3 | 3 | 0 | +3  | 12 | AW

| 2. | Olympiakos| 6 | 2 | 3 | 1 | +3  | 9  | AW

| 3. | Bruggia   | 6 | 2 | 3 | 1 | +5  | 9  |

| 4. | Zagłębie  | 6 | 0 | 1 | 5 | -11 | 1  |

Odnośnik do komentarza

Po 4 miesiąca leczenia złamania stopy treningi wznowił Les Pestle. 24-letni Anglik oczywiście potrzebuje jeszcze ogrania, ale szczerze mówiąc... ja nie widzę dla niego już miejsca w zespole. Zeszłoroczna gwiazda po prostu i tak nie ma szans z młodym Youngiem. Nadal jest lepszy od rezerwowego Neziriego, ale z tej dwójki i tak wolę stawiać na Albańczyka.

 

Dostałem też wiadomość od prezesa JFA. Zgrupowanie przed mistrzostwami będzie miało miejsce w bazie treningowej St. Louis Lions SC grającego w lidze ADL Centrum.

 

Rozlosowano pary 3. rundy pucharu Anglii. Naszym rywalem będzie ekipa Torquay United grającego w 5. lidze.

 

Kolejne spotkanie ligowe z Swansea City było bardzo ważne. Ostatni z beniaminków okupuje ostatnie miejsce w tabeli i wypada potwierdzić naszą wyższość nad tym zespołem. Przed spotkaniem zatrucie pokarmowe dopadło Sergiego Canosa, zatem Hiszpan zamiast na boisku najbliższe 3-4 dni spędzi w toalecie.

 

Wizyta outsidera zaczęła się bardzo bardzo paskudnie. Otóż w 17. minucie błąd popełnił Carl Young (OPL) pozwalając przejść się bez problemu Joaquinowi Correa (PP). Ten zagrał przed pole karne i strzał życia oddał Ross Ewing (PL). Grający 150. mecz w karierze Kaji (BR) nie miał nic do gadania. 0-1.

Graliśmy lepiej, ale coś się nie kleiło. Problemy mieliśmy z dotarciem pod pole karne gości, którzy zagęścili środek pola.

Sytuacja ta trwała do 54. minuty. Young robił co mógł aby zmazać swoją plamę. Jedno z jego dośrodkowań trafiło do Fiebera (NŚ), który jak zwykle był osaczony przez dwóch zawodników. Ten jednak odegrał do Neziriego (OPP), który grał dzisiaj za Canosa, a Albańczyk mocnym uderzeniem wyrównał w końcu wynik spotkania. To jego 1. ligowy gol dla Leeds!

Goście tracili grunt pod nogami i po faulu na zdobywcy wyrównującego gola drugi żółty kartonik dostał Leon Johnson (OL).

Taktyka ekipy przyjezdnej nie zmieniła się, ale w 83. minucie podanie Younga znowu znalazło Fiebera. Vladimir przyjął futbolówkę, zwiódł jednego ze stoperów i strzałem po ziemi pokonał źle ustawionego bramkarza. 2-1, a ja lekko odetchnąłem.

A kropkę nad "i" postawił Young po podaniu Leskeli (OP).
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Sylvain Giraud żk, Alan Garnger (72' Henrique Garcia) - Manuel Locatelli (C), Ben Williams (72' Alex Mowatt), Carl Young, Remigiusz Malinowski (54' Cristo Gonzalez), Astrit Neziri - Vladimir Fieber

 

13.12.2025, Premier League (16/38)

Elland Road, Leeds: 30 760 widzów

[11] Leeds United 3-1 Swansea City [20]

0-1 Ross Wing 17'

1-1 Astrit Neziri 54'

czk. Leon Johnson (Swansea) 57'

2-1 Vladimir Fieber 83'

3-1 Carl Young 88'

 

MVP: Juha Leskela - Leeds, OP - 9.0, 1 asysta

 

 

Odnośnik do komentarza

Wizyta u nas Manchesteru City, już drugi raz w tym sezonie, była zwiastunem łomotu. O ile w Capital One Cup zagraliśmy nawet dobry mecz z nimi, to przecież rywal miał w większości rezerwowy skład. A dziś stawaliśmy naprzeciwko ich najmocniejszego zespołu.

 

I moi zawodnicy mnie zaskoczyli. Jak zwykle uznałem, że zagramy odważnie, próbując walczyć jak równy z równym. Tego goście chyba się nie spodziewali, bo nie potrafili przejąć inicjatywy. Ale do przerwy nikt nie strzelił gola chociaż swoje dobre okazje zmarnowali Otsuka (NŚ) i Fieber (NŚ).

W drugiej połowie zacząłem zaś szukać sposobu na zdobycie gola, bo z takim przebiegiem spotkania jeden gol mógł dać 3 punkty.

Czasami udaje mi się przeprowadzić dobre zmiany. Niestety w 51. minucie popełniłem błąd. Zdjąłem bardzo niewidocznego Mowatta (PŚ) wprowadzając za niego Williamsa (PŚ).

12 minut później Anglik zachował się jak imbecyl, gdy bez pressingu rywali po prostu podał piłkę Odegaardowi (OPP). Ten nie zawahał się i momentalnie odegrał do wprowadzonego niespełna 2 minuty wcześniej Kevina De Bruyne (OPŚ). Doświadczony zawodnik miał o wiele za dużo wolnego miejsca, co nie dziwi, skoro ta akcja pojawiła się w momencie, w którym nie można było się tego spodziewać i bez problemu zdobył gola.

Gra znowu się ustabilizowała, my szukaliśmy nieśmiało wyrównania, ale szans na to pozbawił nas Williams. W 78. minucie postanowił tym razem sprwadzić jak z piłką od niego poradzi sobie Sterling (OPL). Poradził sobie tak samo dobrze jak Odegaard, podając do De Bruyne, a ten zaliczył drugie trafienie.

Przegrywamy przez dwa głupie błędy rezerwowego. Oczywiście pożegnał wypłatę na 2 tygodnie.
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Sylvain Giraud żk, Maxence Bocquet, Alan Granger (72' Henrique Garcia) - Sergi Canos (55' Astrit Neziri), Manuel Locatelli (C), Alex Mowatt (51' Ben Williams), Carl Young, Remigiusz Malinowski - Vladimir Fieber

 

20.12.2025, Premier League (17/38)

Elland Road, Leeds: 36 773 widzów

[9] Leeds United 0-2 Manchester City [6]

0-1 Kevin De Bruyne 63'

0-2 Kevin De Bruyne 78'

 

MVP: Kevin De Bruyne - Manchester, OPŚ - 8.8, 2 gole

 

 

Odnośnik do komentarza

Kolejne spotkanie u siebie, z Southampton, wymagało zdobycia 3 punktów. Broniący się przed spadkiem zespół po prostu trzeba wypunktować.

 

Mecz był nudny jak Moda na sukces. Niby przeważaliśmy, niby dominowaliśmy, ale w ataku coś nie grało. Sprawna obrona gości strasznie utrudniała nam ofensywne zapędy, a do tego sędzia dawał nam kartki za każdy faul, podczas gdy goście faulowali ponad dwa razy więcej i nie dostali żadnej indywidualnej kary (4-10 w faulach).

Jedynego gola w meczu w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył Astrit Neziri (OPP) po podaniu Vladimira Fiebera (NŚ).

Po kwadransie gry urazu doznał (po faulu rywala) Cristo Gonzalez (OPŚ), szczęśliwie jego przerwa nie powinna potrwać nawet tydzień.
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Alun Edwards żk, Sylvain Giraud, Chris Chalk żk, Henrique Garcia żk - Ben Williams, Alex Mowatt (68' Nick Gormley), Astrit Neziri, Cristo Gonzalez (C) (16' Remigiusz Malinowski), Les Pestle żk - Vladimir Fieber

 

26.12.2025, Premier League (18/38)

Elland Road, Leeds: 30 356 widzów

[11] Leeds United 1-0 Southampton [17]

1-0 Astrit Neziri 45+2'

 

MVP: Sylvain Giraud - Leeds, OŚ - 9.0, 6 kluczowych odbiorów

 

 

Odnośnik do komentarza

Oj byłem bliski pogryzienia monitora.

 

***

 

Nie zwalniamy tempa mimo tego, że kolejny mecz ligowy odbył się dwa dni później. Nadal nie mogę się przyzwyczaić do pracowitego okresu świątecznego na wyspach.

 

Tym razem zawitaliśmy w Watford zainkasować 3 punkty i plan został wypełniony bezbłędnie. W 8. minucie Locatelli (PŚ) prostopadłym podaniem uruchomił Canosa (PP), ten wpadł w pole karne, ale nie zdążył oddać strzału gdyż Ruben Duarte (OL) w desperacji skosił naszego skrzydłowego. Rzut karny dla nas wykonał Alex Mowatt (PŚ) pewnie dając nam prowadzenie.

Nakazałem oszczędzanie sił. Za 3 dni gramy z Manchesterem United więc nie ma co tutaj ryzykować. Gospodarze nie mieli na nas pomysłu i w 54. minucie po drośrodkowaniu Canosa gola ustalającego wynik zdobył Barry Molesley (NŚ).
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Sylvain Giraud (59' Jamaal LAscelles), Maxence Bocquet żk, Alan Granger - Sergi Canos żk, Manuel Locatelli (C), Alex Mowatt (74' Ben Williams), Carl Young, Remigiusz Malinowski (59' Nick Gormley) - Barry Molesley

 

28.12.2025, Premier League (19/38)

Vicarage Road, Watford: 21 762 widzów

[10] Watford 0-2 Leeds United [9]

0-1 Alex Mowatt (kar.) 8'

0-2 Barry Molesley 54'

 

MVP: Sergi Canos - Leeds, PP - 8.7, 2 asysty

 

 

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2025

 

TABELA LIGOWA

 

Puchar Anglii: 3. runda vs Torquay United (VNL)

Capital One Cup: wyeliminowani w 4. rundzie

 

Idzie naprawdę dobrze, pniemy się w górę tabeli i raczej cięzko obawiać się spadku prawda?

 

Najlepszy strzelec: Vladimir Fieber (10)

Najwięcej asyst: Sergi Canos (10)

Najwyższa ocena: Sergi Canos (7.86)

 

Bilans Leeds: 3-0-2, 7-5

 

-

 

Bilans Japonii: 0-0-0, 0-0

 

Mistrzostw Świata 2026: nierozpoczęte

Ranking FIFA: 3. (-1)

 

FIFA: 1. (-) Francja [1 767], 2. (+1) Brazylia [1 453], 3. (-1) Japonia [1 410], ... 35. (+3) Polska [757]

 

Inne ligi:

Polska: Hutnik Kraków (52), Lech Poznań (41), Lechia Gdańsk (40)

Francja: PSG (55), AS Monaco (52), OM (46)

Niemcy: Leverkusen (39), Dortmund (36), BMG (36)

Włochy: Lazio (39), Roma (39), Juventus (36)

Portugalia: SLB (38), FCP (37), Braga (31)

Rosja: Zenit (39), Krasnodar (38), Spartak Moskwa (37)

Holandia: PSV (42), Feyenoord (39), ADO (39)

Championship: Rotherham (47), Brentford (46), Reading (45)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...