Skocz do zawartości

Highway to heaven


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja gry : FM 16.3.0

 

Ligi : Anglia (Skybet 2), Niemcy (3 liga), Polska (III liga) i po dwie ligi z: Arabia Saud., Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czechy, Finlandia, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia Północna, Japonia, Katar, Korea Pd., Litwa, Łotwa, Rosja, Singapur (1 liga), Słowacja, Tajlandia, Włochy

 

Zasady : brak, ot dobra zabawa

 

Cel : W końcu wytrwać pisząc do chociaż połowy mojej kariery. Ostatnia kariera, którą zacząłem opisywać trwała 31 sezonów, a ja wytrwałem bodajże 3 :/

 

 

 

Chciałem zacząć jak zwykle w ligach półzawodowych. Kreator managera zaskoczył mnie wyborem licencji trenerskiej. Wybrałem Kontynentalną licencję C, skupiając się też na atrybutach taktycznych. Zacząłem szukać zespołu z wspomnianej III ligi, który miałby jakąś historię, niekoniecznie mistrzowską, ale nie był też kompletnym nieznanym klubem. Wahałem się między Hutnikiem Kraków, Garbarnią Kraków, Wartą Poznań, Ursusem Warszawa i Polonią Warszawa. Ursus to oczywiście najsłabsza historycznie ekipa z całego grona, Warta, Polonia i Garbarnia mają na swoim koncie mistrzostwo Polski. To pozostawiło mi jeden klub, który najwyżej w historii był trzeci w Polsce (1996 rok). W 2010 roku zmienili nazwę na:

Hutnik Nowa Huta Kraków to klub występujący w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej. W sezonie 2014/2015 zajęli oni 11 miejsce i media prognozowały temu zespołowi walkę o utrzymanie. I tutaj pojawiam się ja!

 

 

Kadra klubowa nie wyglądała źle. Oto co pokrótce zastałem w zespole:

 

Bramkarze:

Jasowicz Norbert - 21, POL, GK - podstawowy golkiper poprzedniego sezonu. Jego umiejętności są na przeciętnym, w miarę zadowalającym poziomie. Według trenera bramkarzy nie ma jednak co liczyć na gwałtowny rozwój jego umiejętności

Frątczak Dorian - 18, POL, GK - mimo 3 lat różnicy jest tylko nieznacznie słabszy od kolegi. Do tego podobno może znacznie poprawić swoje umiejętności. Zapewne to na niego głównie będę stawiać.

 

Pozycja nie wymaga gwałtownych zmian, ale też nie jest zdecydowanie najmocniejszą stroną Hutnika.

 

Obrońcy:

Niechciał Mateusz - 27, POL, O/WO(L) - solidny zawodnik, który na pewno będzie podstawowym zawodnikiem na lewej obronie

Antoniak Przemysław - 22, POL, O/WO(P) - mogący jeszcze trochę rozwinąć się prawy obrońca, który obecnie też nie ma godnych siebie rywali w składzie

Ochman Jakub - 24, POL, O(ŚP) - zdecydowanie najlepszy stoper, potrafi grać na flance, ale jego mocną stroną jest środek obrony

Dudek Michał - 21, POL, OŚ - nie tak dobry jak Jakub, ale powinien dać radę jako jego partner

Filipek Piotr - 18, POL, O(LP) - w miarę utalentowany zawodnik, powinien w miarę dobrze radzić sobie jako rezerwowy boczny obrońca

Mielecki Antoni - 17, POL, O(ŚP) - prawdopodobnie największy talent wśród obrońców. Będę starał się go wprowadzać do składu

 

Poza wymienionymi zawodnikami jest jeszcze dwóch młodzików, ale nie są oni na tą chwilę godni uwagi. Nie da się jednak ukryć, że przydałby nam się jeszcze jeden stoper.

 

 

Skrzydłowi:

Sierakowski Mateusz - 21, POL, OP(PL)/PP - całkiem dobry zawodnik, łatwo znaleźć dla niego miejsce w wielu taktykach

Guja Michał - 28, POL, P(LŚ)/OPŚ - wszechstronny zawodnik, który na pewno będzie u mnie skrzydłowym. Fakt, że nie mam praktycznie żadnej alternatywy dla niego

Zak Bartosz - 17, POL, P/OP(LP) - młody i utalentowany. Czego więcej można chcieć. Liczę, że w trakcie sezonu wygryzie jednego z dwóch wyżej opisanych zawodników

 

Biednie obsadzona pozycja, nie ukrywam, że posiadanie zaledwie jednego zmiennika niepokoi gdy. Na pewno będę szukać wzmocnień na tej pozycji.

 

 

Rozgrywający:

Murzyn Łukasz - 21, POL, DP/PŚ - wychowanek Wisły Kraków, w której nigdy nie zagrał nawet minuty

Świątek Krzysztof - 28, POL, PŚ - kapitan drużyny, ma na koncie nawet kilka występów w I lidze, aczkolwiek większość kariery spędził w Hutniku

Nawrot Michał - 24, POL, PŚ/OPŚ - wypożyczony z GKS Katowice. Bardzo wszechstronny, potrafi także grać na skrzydłach. Obecnie najlepszy zawodnik naszej drużyny

Gamrot Mateusz - 22, POL, DP/PŚ/OPŚ - słabsza wersja Nawrota. Potrafi grać na podobnych pozycjach, ale oczywiście czuje się tam trochę gorzej od Michała

Jacak Sebastian - 18, POL, PŚ - w III lidze w wyjściowym składzie musi grać dwóch zawodników U20, Jacak ma pewne pokłady talentu, więc możliwe, że dzięki tej zasadzie nieraz wyjdzie na boisko

Dudek Tomasz - 19, POL, DP/PŚ - wypożyczony z Cracovia Kraków, prawdopodobnie oddam go lokalnemu rywalowi

 

Niby szeroka kadra, ale brak nam ofensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia.

 

 

Napastnicy:

Kołakowski Jerzy - 20, POL, N - zawodnik wyszkolony w Lechu Poznań. Całkiem utalentowany i obecnie najlepszy dostępny zawodnik na tej pozycji w klubie

Pachowicz Hubert - 17, POL, N/OPL - podobny talent do Kołakowskiego, ale w tej chwili jest wyraźnie słabszy od kolegi

 

Jak widać ofensywa nie powala, więc tutaj będę szukać wyraźnego wzmocnienia.

 

Kadra nie wygląda źle, brak tu na szczęście emerytów, postaram się pewnie znaleźć godnego uwagi napastnika, może doświadczonego stopera i wierzę, że to wystarczy do walki o awans.

Odnośnik do komentarza

Oficjalne rozgrywki miały zacząć się w sierpniu. Miałem więc ponad miesiąc na przygotowanie zespołu.

Zacząłem od uzupełnienia sztabu szkoleniowego. W przeciągu dwóch tygodni zatrudniłem asystenta. 40 letni Dawid Błaszczykowski miał na koncie 4 lata pracy w II ligowym Rakowie Częstochowa. Do klubu dołączył też trener ogólny. Zatrudniłem dwóch scoutów, co wymagało już przekonania zarządu, że są oni niezbędni. Co mnie zaskoczyło to brak fizjoterapeuty w klubie. Jako, że od przybytku głowa nie boli zatrudniłem od razu dwóch specjalistów. Poszerzyłem też sztab zespołu U18 o trenera i managera zespołu.

 

 

I to co interesuje kibiców! W lipcu kadrę Hutnika zasiliło trzech zawodników:

 

Leszczak Sebastian - 23, POL, PP/OP(PŚ) - mimo iż jest młody jest już całkiem doświadczony. Wychowanek Clepardia Kraków (serio, nie wiem co to!) i wyszkolony w Wiśle Kraków. Ba zagrał nawet 3 razy w ekstraklasie, ale ostatecznie nie sprawdził się i został za darmo oddany do Górnika Zabrze. W tym klubie nie zagrał ani razu, za to rozegrał sporo spotkań w I lidze i II lidze. Umiejętnościami nieznacznie przewyższa Sierakowskiego i mam nadzieję, że rywalizacja o miejsce w składzie zmobilizuje obu do rozwoju.

 

Kaszubowski Bartosz - 20, POL, N - wychowanek Pogoni Siedlce. Nie zdołał wywalczyć miejsca w I ligowym klubie więc wyciągnąłem go z III ligowych rezerw. Świetny jako defensywny napastnik i odgrywający. Dobre umiejętności także wysuniętego snajpera przyciągnęły moją uwagę.

 

Wójcik Bartosz - 24, POL, OŚ/DP - interesujący stoper, mający na koncie 15 spotkań w II lidze. Profilowo podobny do Ochman Jakuba i liczę, że stanie się z nim ostoją naszej defensywy.

 

 

Same sparingi wyglądały dość przeciętnie, aby nie powiedzieć, że słabo. Ale podobno mówi się, że im lepsze sparingi tym gorszy sezon przed zespołem więc chyba mogę być optymistą!

 

20/06/2015 - 2-1 vs Wierna Małogoszcz (IV liga) - wyjazd

27/06/2015 - 0-1 vs Pohronie Ziar (2 liga Słowacka) - dom

04/07/2015 - 0-1 vs Gwarek Tarnowskie Góry (IV liga) - wyjazd

11/07/2015 - 1-1 vs LKS Czaniec (III liga) - dom

20/07/2015 - 2-0 vs Polonia Łaziska Górne (IV liga) - wyjazd

28/07/2015 - 0-1 vs Wisła II Kraków (III liga) - dom

 

 

Warto jeszcze dodać, czego oczekują po mnie władze klubu.

W lidze mamy zająć miejsce w górnej części tabeli. Porównując to z prognozą mediów czeka mnie trudne zadanie.

W pucharze małopolsko-świętokrzyskim mamy dotrzeć do 5 rundy. Sezon temu klub zatrzymał się w 3 rundzie.

Moim priorytetem jest liga, puchar uznaję jako okazję do ogrania zawodników.

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że tak toto się nazywa w grze :/ Nie tworzyłem tego zespołu :D W sumie to nawet w pełnej nazwie dodali jeszcze roczek 2010, ale jak tak ryję w necie osoba tworząca ligę pewnie nie zauważyła, że oficjalna nazwa spółki (mogę użyć takiego terminu odnośnie klubu piłkarskiego? :rotfl:) Hutnik Nowa Huta Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010. W każdym razie na pewno będę ograniczać się do Hutnik Kraków, albo Hutnik Nowa Huta ;)

Odnośnik do komentarza

Mój debiut przypadł na spotkanie w pucharze okręgowym. AKS Ujanowice to zespół z ligi okręgowej i powinniśmy bez większych problemów roznieść ich. Stało się trochę inaczej.

W sam mecz weszliśmy świetnie, w zaledwie 100 sekund Krzysztof Świątek wyprowadził nas na prowadzenie. Niestety w 5 minut pozwoliliśmy naszym rywalom wyrównać. Moi zawodnicy szarpali, kopali, czasami nawet przeprowadzali niezłe akcje, ale nie mogliśmy przekuć tej przewagi na bramkę.

W 62 minucie sprowadzony do zespołu Leszczak w końcu znalazł drogę do siatki ekipy z okręgówki. Niestety znowu minęło 5 minut i po błędzie Kaszubowskiego rywale wyprowadzili kontrę dającą znowu remis. W efekcie druga połowa była kopią pierwszej. Mamy ogromną przewagę, wychodzimy na prowadzenie i bezsensownie je oddajemy.

Przed dogrywką wyraziłem swoje myśli na temat gry mych podopiecznych. I to w końcu zadziałało. Rozbiliśmy autobus w bramce dwukrotnie awansując do 3. rundy. Gra wyglądała nieźle, ale wynik tego nie oddał więc trudno być zadowolonym.

 

04.08.2015, Puchar małopolsko-świętokrzyski, 2. runda

Hutnik Nowa Huta d4-2 AKS Ujanowice

Odnośnik do komentarza

Prawda, ale używają nazwy Hutnik Nowa Huta więc przy tym zostanę ;)

 

***

 

Pełen niepewności podchodziłem do debiutu ligowego. Naszym pierwszym rywalem był Beskid Andrychów, który zajął 13 miejsce sezon temu. Wypchnąłem najsilniejszy możliwy skład i liczyłem, że moi podopieczni tym razem dobrze poradzą sobie z taktyką, której wciąż się uczą.

I zaczęło się nieźle. W 13 minucie chwilę wcześniej solidnie pokopany Leszczak zaszarżował prawą flanką i doskonałym podaniem na obrzeża pola karnego odnalazł Nawrota. Ten bez problemu zamienił to na naszego pierwszego gola w sezonie. Do przerwy wiele się nie zmieniło. Gra była wyrównana, żaden zespół nie uzyskał przewagi, poza oczywiście naszym golem.

Drugą odsłonę zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Kaszubowski uderzył z 10 metrów, ale bramkarz rywali zdołał odbić tą piłkę. Wybił ją jednak bardzo słabo i Kaszubowski dopadł do niej dobijając ją i nie dając już szans golkiperowi. Gospodarze nie poddali się i w 57 przeprowadzili akcję, której nie powstydziłyby się zespoły z najlepszych lig. Świetną kombinacyjną grą rozmontowali moich obrońców i pokonali Frątczaka. Wynik w 69 minucie ustalił Ochman wyskakując najwyżej do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki. Wygrywamy 3-1 w wyrównanym meczu, a kibice już zapomnieli o kiepskim okresie przygotowawczym.

 

08.08.2015, III liga, 1. kolejka

Beskid Andrychów 1-3 Hutnik Nowa Huta

0-1 Nawrot 13'

0-2 Kaszubowski 48'

1-2 Młynarczyk 57'

1-3 Ochman 69'

MVP: Michał Guja - Hutnik, PL - 8,5

Odnośnik do komentarza

@Szumina: haha zapomniałem, że ich się 'gumiokami' nazywa :rotfl:

 

W dniu meczu drugiej kolejki udało mi się dopiąć formalności z nowym zawodnikiem. I jest się z czego cieszyć. Nasz skład zasilił doświadczony ofensywny rozgrywający Piotr Kuklis. Wychowanek ŁKS Łódź, mający na koncie występy w Widzewie, Zawiszy Bydgoszcz i Arce Gdynia. Ba nawet dwa razy wystąpił w reprezentacji Polski. Zawodnik z ciekawą historią, do tego za darmo! Dzięki temu, że rozmowy trwały już od tygodnia udało się go ściągnąć na mecz drugiej kolejki.

 

Po bardzo udanej inauguracji ligi przyszedł czas na pierwsze rozczarowanie i to przed własną publicznością. Głównym problemem były wymuszone zmiany. Bardzo brutalna gra gości spowodowała iż z 4 dostępnych zmian, aż 3 razy musiałem zdejmować poobijanego zawodnika. To cud, że żaden z nich nie doznał poważnej kontuzji. Sam mecz poza ilością fauli był wyrównany i na pewno remis jest sprawiedliwym wynikiem. Dodajmy, że Kuklis w debiucie zaliczył asystę, gdyż po jego kąśliwym zagraniu obrońca gości wpakował piłkę do własnej bramki.

 

12.08.2015, III liga, 2. kolejka

[1] Hutnik Nowa Huta 1-1 Łysica Bodzentyn [9]

1-0 Kiełbasa (sam.) 35'

1-1 Fortuna 73'

MVP: Michał Nawrot - Hutnik, PŚ - 8,6

 

 

O ile poprzedni mecz mnie rozczarował to kolejny był jeszcze gorszy. Zagraliśmy tradycyjnie uzyskując przewagę w posiadaniu, ale nie potrafiliśmy zamienić tego na bramki. Na szczęście gospodarze byli równie słabi w ataku, ale udało im się i tak wpakować ten jeden raz piłkę do siatki. W efekcie w trzech ligowych spotkaniach poznałem już smak zwycięstwa, porażki i niedosyt po remisie. Niepokojąco weryfikuje to moje skromne marzenia o szybkim awansie, ale przecież przed nami cały sezon!

 

15.08.2015, III liga, 3. kolejka

[8] Poprad Muszyna 1-0 Hutnik Nowa Huta [2]

1-0 Zachariasz 88'

MVP: Piotr Zachariasz - Poprad, N - 7,9, 1 gol

Odnośnik do komentarza

Następnie odwiedziliśmy stadion Korony Kielce. Naturalnie naszym rywalem był ich zespół rezerw i co za tym idzie na stadion przyszło niewielu widzów.

W zamian otrzymali oni słabe i nudne spotkanie. Wyrównana gra, dużo niecelnych podań, mała ilość akcji podbramkowych. Oczy krwawiły gdy to oglądałem, a jeszcze bardziej irytował mnie fakt, że przez 25 minut przegrywaliśmy. Ostatecznie zdobiliśmy jeden punkt, ale to zdecydowanie za mało. Jedyny plus to świetne wejście z ławki Bartka Kaszubowskiego, który w 60 sekund zdobył dla nas gola na wagę remisu.

 

22.08.2015, III liga, 4. kolejka

stadion przy ul. Szczepaniaka, Kielce: 252 widzów

[17] Korona Kielce II 1-1 Hutnik Nowa Huta [9]

1-0 Sekulski 46'

1-1 Kaszubowski 70'

MVP: Piotr Kuklis - Hutnik, OPŚ - 8.3, 1 asysta

 

 

Po słabym meczu z rezerwami Korony zwołałem zebranie zawodników. Wyraziłem swoje niezadowolenie z przeciętnej dyspozycji. Kilku chłopaków było zdziwionych, czemu winne są media, które twierdzą, że gramy na maksimum naszych możliwości. Mimo wszystko raziłem gromami na prawo i lewo. Pozostało liczyć, że wstrząśnięcie nimi przyniesie efekty.

Jak się okazuje była to skuteczna metoda. Na swoim stadionie bez najmniejszego problemu pokonaliśmy rywala, który sezon temu uplasował się za nami. Warto dodać, że to pierwsze od ponad 2 tygodni zwycięstwo naszej ekipy. W końcu gola strzelił Kołakowski, który schował się w cieniu Kaszubowskiego, ale ten mecz wyszedł mu idealnie. Zaliczył gola i asystę i tylko świetna postawa stopera Ochmana odebrała mu tytuł zawodnika meczu.

 

26.08.2015, III liga, 5. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 603 widzów

[9] Hutnik Nowa Huta 3-0 Wolania Wola Rzędzińska [11]

1-0 Guja 12'

2-0 Kołakowski 41'

3-0 Ochman (kar.) 82'

MVP: Jakub Ochman - Hutnik, OŚ - 8.2, 1 gol

Odnośnik do komentarza

Po 4 dniach gościliśmy beniaminka. Zwycięzcy IV ligi nie radzą sobie na wyższym szczeblu zajmując miejsce w strefie spadkowej. Zwykle prezentują się nieźle, ale brakuje im konsekwencji i skuteczności.

W meczu z nami wyglądało to dla gości nieźle. Jeżeli odejmiemy strzeloną w 50 sekundzie bramkę Kaszubowskiego. Wygląda na to, że Bartek w końcu zaczyna łapać wiatr w żagle. Został obsłużony pięknym podaniem od Nawrota i ładnym technicznym strzałem pokonał bramkarza gości. Od tej chwili jednak niewiele się działo. Ekipa Spartakusa dobrze sobie radziła, skutecznie broniąc się 10 zawodnikami. Jedynie ich napastnik czaił się na szybkie kontry. W efekcie do przerwy nie zdobyliśmy gola.

Wszystko zmieniło się w 49 minucie gdy brutalnym faulem w polu karnym boczny obrońca gości zarobił natychmiastową czerwoną kartkę. Jakby tego było mało aktywnie dyskutujący z sędzią kapitan gości (drugi boczny obrońca) zarobił swoją drugą żółtą kartkę za wulgarny język. W jednej chwili Spartakus został z 9 zawodnikami na boisku, a my dostaliśmy jeszcze rzut karny. Nawrot bez problemu zamienił go na drugiego gola. Od tego czasu kazałem chłopakom zwolnić tempo. Zdobiliśmy jeszcze jedną bramkę, ale co ważne uniknęliśmy kartek i przesadnego męczenia się.

 

 

30.08.2015, III liga, 6. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 602 widzów

[7] Hutnik Nowa Huta 3-0 Spartakus Daleszyce [16]

1-0 Kaszubowski 1'

2-0 Nawrot (kar.) 50'

3-0 Gamrot 57'

MVP: Michał Nawrot - Hutnik, PŚ - 9.0, 1 gol, 1 asysta

 

 

Dzień po meczu z klubu odszedł utalentowany skrzydłowy Bartosz Zak. Wykupiła go od nas Termalica Bruk-Bet Nieciecza za nędzne 16 tysięcy €. Koniecznie potrzebowałem jednak rezerwowego i szybko sprowadziłem do klubu rok starszego (18) Kamila Kujawskiego. Jest to wychowanek klubu z okręgówki, wg scoutów całkiem utalentowany. Zapewne będzie grzać ławę, grywając gdy Guja będzie potrzebować odpoczynku, ale docelowo za rok lub dwa to Kamil ma być naszym podstawowym zawodnikiem.

 

Po dwóch dobrych meczach przyszedł czas na słabszy występ. W Ostrowcu Świętokrzyskim zagraliśmy zupełnie inaczej niż dotychczas. Owszem mieliśmy nieznaczną przewagę w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało. W drugiej połowie więc dałem zadebiutować dopiero co sprowadzonemu Kujawskiemu. Niestety zagrał jeszcze słabiej od Michała Guja. Do tego po 10 minutach od jego wejścia straciliśmy bramkę. Na szczęście wprowadzony na boisko Kaszubowski potrzebował dokładnie 7 minut, aby w trzeci mecz z rzędu, w którym grał wpisać się na listę strzelców. Niestety znowu bezsensownie ostatecznie straciliśmy punkty.

 

02.09.2015, III liga 7. kolejka

Miejski Stadion Sportowy "KSZO", Ostrowiec Świętokrzyski: 498 widzów

[12] KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1-1 Hutnik Nowa Huta [4]

1-0 Jamróz 69'

1-1 Kaszubowski 77'

MVP: Mariusz Sierakowski - Hutnik, PP - 9.0, 1 asysta

Odnośnik do komentarza

Następnym przystankiem w naszych ligowych zmaganiach był pojedynek z rezerwami Cracovii występującej w Ekstraklasie. Naturalnie jak to zwykle bywa rezerwy są wykorzystywane do ogrania zawodników wracających po kontuzjach, albo młodzików. Pasy nie są w tym przypadku wyjątkiem, ale i tak ich druga ekipa sprawiła nam sporo problemów. Ledwo wyszarpaliśmy jeden punkt dzięki świetnej zmianie Kaszubowskiego. Wygląda na to, że Bartek nie może odpoczywać, tylko musi grać w każdym meczu.

 

09.09.2015, III liga, 8. kolejka

stadion przy ul. Wielickiej, Kraków: 537 widzów

[11] Cracovia Kraków II 1-1 Hutnik Nowa Huta [5]

1-0 Daniel Duszyk 77'

1-1 Bartosz Kaszubowski 86'

MVP: Sebastian Leszczak - Hutnik, PP - 8.4

 

 

 

4 dni przerwy i przed nami niesamowicie świetnie dysponowana póki co ekipa z Tarnowa. W 8 spotkaniach zaledwie raz stracili punkty remisując. My z kolei gramy w kratkę, ale oczywiście faworytem byli goście.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana z nieznacznym wskazaniem na gości. Nie padła jednak żadna bramka i wynik był otwarty. Wszystko zmieniło się w drugiej odsłonie meczu, gdy szarżując prawą stroną Leszczak podaniem po ziemi otworzył Kaszubowskiemu drogę do bramki. Niezwykle skuteczny napastnik bez problemu zamienił to na gola. Od tej chwili gra ekipy z Tarnowa posypała się. Zaczęliśmy przeważać, aż po pięknej akcji, w której wymieniliśmy na połowie rywali około 20 podań, Kuklis prostopadłym zagraniem uruchomił Kaszubowskiego, który stanął sam na sam z golkiperem gości. 2-0 i już praktycznie byłem pewien zwycięstwa. Zdobyliśmy jeszcze dwie bramki doprowadzając do pierwszej porażki w sezonie Unii Tarnów!

 

13.09.2015, III liga, 9. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 903 widzów

[5] Hutnik Nowa Huta 4-0 Unia Tarnów [1]

1-0 Bartosz Kaszubowski 57'

2-0 Bartosz Kaszubowski 69'

3-0 Łukasz Murzyn 85'

4-0 Kamil Kujawski 87'

MVP: Sebastian Leszczak - Hutnik, PP - 9.1, 2 asysty

Odnośnik do komentarza

W niezwykle dobrych nastrojach pojechaliśmy do wsi Zgłobice. Trzecia runda okręgowego pucharu z zespołem z okręgówki miała być spacerkiem. W rezerwowym składzie wyszliśmy na boisko i.. dokonaliśmy rzezi. Różnica umiejętności była ogromna, a do tego moi rezerwowi zawodnicy bardzo chcieli pokazać, że warto na nich stawiać w lidze. Dość dodać, że gospodarze nie oddali żadnego celnego strzału na naszą bramkę. I rekordowo szybko strzelony hattrick lewego skrzydłowego - Kamila Kujawskiego. Potrzebował zaledwie 4 minut, aby odebrać wszelkie nadzieje rywalom.

 

16.09.2015, Puchar małopolsko-świętokrzyski, 3. runda

Stadion w Zgłobicach: 250 widzów

LKS Zgłobice 0-8 Hutnik Nowa Huta

0-1 Michał Dudek 8'

0-2 Kamil Kujawski 12'

0-3 Kamil Kujawski 15'

0-4 Kamil Kujawski 16'

0-5 Michał Dudek 45+1'

0-6 Jerzy Kołakowski 48'

0-7 Mateusz Gamrot 64'

0-8 Jerzy Kołakowski 77'

 

 

Dzień później rozlosowano pary czwartej rundy. Za miesiąc nie będzie tak łatwo, gdyż zagramy u siebie z ligowym rywalem: Wisłą Sandomierz., która sezon temu wygrała rozgrywki III ligi.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie rozgrywki postanowiłem, że gra bez celu nie jest wystarczająco interesująca :> trudno jednać obrać cel gry, w której nie zakładam spędzenia całej kariery w jednym klubie. Zapewne będę więc dobierać cel adekwatny do klubu, który przejmę. A więc jaki mam cel w Hutniku?

 

Cel gry w Hutniku: doprowadzić klub do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ponadto klub ma osiągnąć wartość 30 mln €.

 

 

Derby... każdy kibic uwielbia starcia między lokalnymi zespołami. Piłkarze powinni wtedy wypruwać sobie żyły, walczyć do straty tchu na boisku. Oczywiście na poziomie III ligi nie ma nic tak imponującego, ale i tak tego typu mecze przyciągają naprawdę dużo kibiców. Pomijając mecz ze świetnie dysponowaną Unią Tarnów zwykle trybuny stadionu odwiedza około 500-600 widzów. Pojedynek z Garbarnią podwoił ten wynik.

Spotkanie było ciekawe, ale dzięki dobrej dyspozycji moich zawodników od początku udało nam się uporządkować grę pod nasze dyktando. Kolejny raz też wyróżnił się Sebastian Leszczak, który szalał na prawej flance. To po jego rajdzie boczny obrońca rywali zgarnął czerwoną kartkę za faul taktyczny w 41 minucie.

 

20.09.2015, III liga, 10. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 1 153 widzów

[5] Hutnik Nowa Huta 2-0 Garbarnia Kraków [4]

1-0 Michał Nawrot 9'

czk. Damian Szymonik 41'

2-0 Bartosz Kaszubowski 47'

MVP: Sebastian Leszczak - Hutnik, PP - 9.0, 1 asysta

 

 

3 dni później odwiedziliśmy Nowy Targ. Gospodarze radzą sobie naprawdę dobrze po wygraniu sezon temu IV ligi. Trzeba przyznać, że zagrali przeciwko nam równie świetnie, ba nawet wyszli na prowadzenie. Na szczęście strata gola podrażniła ambicję moich zawodników i ostatecznie potrafiliśmy wybrnąć z nieciekawej sytuacji. Doskonałą zmianę dał Sierakowski, który rozruszał nasze lewe skrzydło i był autorem dwóch goli. Trzecie zwycięstwo ligowe z rzędu!

 

23.09.2015, III liga, 11. kolejka

stadion im. Józefa Piłsudskiego, Nowy Targ: 507 widzów

[7] Podhale Nowy Targ 1-3 Hutnik Nowa Huta [4]

1-0 Fabian Fałkowski 55'

1-1 Przemysław Antoniak 72'

1-2 Bartosz Kaszubowski 75'

1-3 Łukasz Murzyn 78'

MVP: Sebastian Leszczak - Hutnik, PP - 8.0

Odnośnik do komentarza

A więc żadnych kolorowanek :D

 

 

Kolejne spotkanie miało być spacerkiem. Ekipa z Poronina zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i wygląda na to, że nie uciekną szybko ze strefy spadkowej. W meczu z nami zagrali jednak dobrze. Grający na szpicy Kołakowski nie radził sobie z zasiekami rywali i dopiero po faulu na nim zdobyliśmy jedynego gola z rzutu karnego. Ale najważniejsza informacja to fakt, że po tej wygranej wskakujemy na pierwsze miejsce!

 

Jasowicz - Filipek, Ochman (69' Mielecki), Wójcik, Niechciał - Jacak (78' Guja), Murzyn (34' Świątek) - Sierakowski, Kuklis (61' Nawrot), Kujawski - Kołakowski

 

26.09.2015, III liga, 12. kolejka

stadion przy ul. Tatrzańskiej, Poronin: 306 widzów

[18] Poroniec Poronin 0-1 Hutnik Nowa Huta [2]

0-1 Jakub Ochman (kar.) 67'

MVP: Mariusz Sierakowski - Hutnik, OPP - 7.6

 

 

Obawiałem się, że od razu stracimy fotel lidera, gdyż następnym przeciwnikiem była ekipa, która wygrała rozgrywki III ligi sezon temu. W tej chwili nie idzie im najlepiej, ale widać nadal dlaczego zdołali wygrać ligę. Na szczęście wynik tego spotkania ustawił Nawrot niesamowitym strzałem zza pola karnego. Odnosimy piąte ligowe zwycięstwo z rzędu!

 

Frątczak - Antoniak, Ochman, Dudek, Niechciał (72' Filipek) - Nawrot, Gamrot (61' Jacak), Leszczak, Guja (74' Kujawski) - Kuklis, Kaszubowski (85' Kołakowski)

 

03.10.2015, III liga, 13. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 611 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 1-0 Wisła Sandomierz [9]

1-0 Michał Nawrot 15'

MVP: Michał Nawrot - Hutnik, PŚ - 9.0, 1 gol

Odnośnik do komentarza

Od kiedy wskoczyliśmy na podium nasze mecze są wyrównane i do ostatniej sekundy musimy wyczekiwać gwizdka sędziego. Na szczęście jesteśmy też regularnie skuteczniejsi od przeciwników.

Są też złe nowiny. Michał Nawrot, nasz wiodący rozgrywający podpisał dwuletni kontrakt z GKS Katowice, co za tym idzie nie uda nam się go utrzymać po zakończeniu wypożyczenia.

Frątczak - Antoniak, Wójcik, Dudek (52' Mielecki), Niechciał (79' Filipek) - Świątek, Gamrot (52' Jacak), Leszczak, Kujawski - Kuklis (70' Sierakowski), Kaszubowski

 

07.10.2015, III liga, 14. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 619 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 1-0 Czarni Połaniec [7]

1-0 Bartosz Kaszubowski 68'

MVP: Kamil Kujawski - Hutnik, PL - 8.1, 1 asysta

 

 

W końcu wygrywamy więcej niż 1 bramką. Drugi beniaminek, zajmujący obecnie przedostatnie miejsce przekonał się, że oddanie nam inicjatywy to najgorsze co można zrobić. Bezstresowa wygrana, dzięki której mamy w końcu 3 punkty przewagi nad wiceliderem!

Jasowicz - Antoniak, Ochman, Dudek (78' Mielecki), Niechciał - Sierakowski, Nawrot, Gamrot, Kujawski (66' Guja) - Kuklis (59' Jacak), Kaszubowski (71' Kołakowski)

 

10.10.2015, III liga, 15. kolejka

stadion w Kazimierza Wielka: 575 widzów

[17] Sparta Kazimierza Wielka 0-2 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Bartosz Kaszubowski 13'

0-2 Michał Guja 84'

MVP: Mateusz Gamrot - Hutnik, PŚ - 8.2

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...