Skocz do zawartości

Highway to heaven


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Marzec 2027

 

TABELA LIGOWA

 

Puchar Anglii: wyeliminowani w 5. rundzie przez Man Utd

Capital One Cup: ZWYCIĘZCY

Liga Mistrzów: wyeliminowani w 1. runda play-off przez BMG

 

Miesiąc bez porażki już robi wrażenie. Zostajemy niby w grze o mistrza Anglii, ale 10 punktów straty do lidera raczej skreśla nas z pościgu.

 

Najlepszy strzelec: Mateusz Czerwiec (27)

Najwięcej asyst: Carl Young (15)

Najwyższa ocena: Mateusz Czerwiec (7.81)

 

Bilans Leeds: 5-0-0, 15-3

 

-

 

Bilans Japonii: 1-0-0, 3-0

 

Ranking FIFA: 2. (-)

 

FIFA: 1. (-) Francja [1 713], 2. (-) Japonia [1 701], 3. (-) Brazylia [1 543], ... 51. (+1) Polska [528]

 

Inne ligi:

Hiszpania: R. Madryt (65), Atletico (65), FC Barcelona (62)

Polska: Hutnik Kraków (68), Lechia (57), Wisła Płock (52)

Francja: Lyon (75), PSG (71), AS Monaco (67)

Włochy: Roma (70), AC Milan (68), Juventus (65)

Portugalia: FCP (78), SLB (76), Sporting (58) - SLB bez porażki (25W, 1R)

Rosja: Zenit (46), Rostów (44), CSKA Moskwa (43)

Holandia: Ajax (65), PSV (62), Groningen (59)

Championship: Swansea (88), Hull (79), Crystal Palace (78)

Odnośnik do komentarza

Piłkarzem marca został Mateusz Czerwiec dzięki 6 bramkom w 4 meczach.

2. miejsce wśród młodych piłkarzy marca zajął Astrit Neziri. Podobnie jak ja w kolejce do nagrody managera miesiąca.

W Championship nagrodę zawodnika miesiąca zgarnia wypożyczony do Leyton Orient Gareth Pease, który zdobył 6 goli w 5 spotkaniach.

 

Kwiecień zaczynamy derbami róż. Wizyta w Manchesterze zapowiadała się ciężko, wszak nasz rywal prezentował dobrą formę. Chcąc pozostać w walce o mistrza, albo chociaż o wicemistrza Anglii musieliśmy wygrać z obecnym obrońcą tytułu. ManU mieli jeden mecz straty i wygrana z nami stawiałaby ich 2 oczka za Chelsea.

 

No i od początku było widać, kto bardziej wierzy w wygraną. Gospodarze przycisnęli nas i nie mieliśmy absolutnie nic do powiedzenia. Ostrzał bramki Le Coza (BR) trwał 16 minut. Wtedy to Maximilian Meyer (OPŚ) odegrał piłkę do Adnana Januzaja (PP). Ten zaś wbiegł w pole karne i bez problemu minął Dickgießera (OL) i Harę (OŚ). To postawiło go przed Le Cozem, którego pokonał bez problemu. 1-0.

Sytuacja powtórzyła się 3 minuty później, ale tym razem Januzaj uderzył nieczysto w piłkę po minięciu Dickgießera i Bocqueta (OŚ).

W ofensywie byliśmy bezradni jak jamnik w wyścigach chartów. Do przerwy oddaliśmy 4 strzały i żadnego celnego.

Gospodarze oddali 6 strzałów i 4 celne. Co ważne w 40. minucie Luke Shaw (OL) padł sfaulowany na 18. metrze. Rzut wolny wykonał Januzaj uderzając w samo okienko. Le Coz nie miał szans i już traciliśmy 2 gole.

 

Jeżeli jakakolwiek nadzieja jeszcze się w nas tliła to zniszczył ją Rui Pedro (NŚ) zaraz po wznowieniu gry. Odebrał piłkę Dickgießerowi i mocnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Niby do końca meczu oddaliśmy jeszcze 6 strzałów, ale były one równie groźne co zmasowane ataki komarów na słonia. Przegrywamy w pełni zasłużenie. Kończy to naszą serię 9 spotkań bez porażki.

Urazów w tym meczu doznali Remigiusz Malinowski (7-11 dni, zwichnięcie kostki) i Georges Le Coz (7-10 dni, przeciążenie nadgarstka).

 

Cytat

 

Georges Le Coz - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Tomoyuki Hara, Aaron Dickgießer (69' Bengt Sundstrom) - Sergi Canos, Manuel Locatelli (C) (63' Daniel Dąbrowski), Ben Williams, Astrit Neziri żk, Fran Villalba (63' Remigiusz Malinowski) - Mateusz Czerwiec

 

03.04.2027, Premier League (32/38)

Old Trafford, Manchester: 75 471 widzów

[2] Manchester United 3-0 Leeds United [3]

1-0 Adnan Januzaj 16'

2-0 Adnan Januzaj 40'

3-0 Rui Pedro 46'

 

MVP: Adnan Januzaj - ManU, PP - 9.2, 2 gole

 

 

Odnośnik do komentarza

Porażka w derbach róż była dla nas bolesnym ciosem, gdyż praktycznie traciliśmy szansę na miejsce wyższe niż najniższy stopień podium. Dogonienie Chelsea i/lub Manchesteru jest możliwe tylko jeżeli dopadnie ich jakiś kataklizm.

 

Kataklizmem na pewno jest w tym sezonie postawia Tottenhamu. Koguty raczej nie spadną, chociaż jeszcze nie mogą być pewni utrzymania. W każdym razie każde zdobyte punkty to zwiększanie i tak już sporych szans na pozostanie w Premier League i odbudowanie się w kolejnym roku.

 

Zakładałem więc solidny opór gości i tak też było. Od początku graliśmy bardzo równe spotkanie. To my atakowaliśmy, to rywale.

W 36. minucie Locatelli (PŚ) zauważył przestrzeń za plecami obrońców. Zagrał tam piłkę i dopadł do niej Vladimir Fieber (NP). Słowak bez wahania huknął z całej siły i Jakub Tobias (BR) musiał skapitulować.

Nie cieszyliśmy się jednak długo prowadzeniem. Przed przerwą Jose Bravo (OPL) urwał się Leskeli (OP) i wystawił piłkę Bollandowi (NŚ), który nie miał problemu już z pokonaniem Kajiego (BR).

 

Po przerwie zadanie było jasne. Wyrwać te 3 punkty rywalom. Ale goście stawiali znowu zaciekły opór i w sumie tylko szczęście sprawiło, że Quincy Bolland nie zdobył gola numer dwa w pierwszym kwadransie drugiej odsłony.

Ja doczekałem się w końcu błysku Carla Young (PL) w 72. minucie. Minął Taha (OP) i mocno po ziemi podał do Czerwca (NL). Polak bez przyjęcia skierował futbolówkę do siatki! 2-1!

A 18 minut później trafił mnie szlag. Krycie zgubił rezerwowy Tomas Kalas (OŚ). Bolland w efekcie dostał podanie, które stawiało go w sytuacji 1 na 1 z Kajim. No i prezent wykorzystał. W 90. minucie.

Ale na tym się nie skończyło. Rzuciliśmy się do ataku i w ostatniej akcji spotkania Fieber odegrął do Locatelliego. Ten chciał zgrać piłkę do Czerwca, ale podanie kapitana zatrzymał Christian Aguilar (OŚ). Ręką. Rzut karny!

Ten wykonał rezerwowy Daniel Dąbrowski (PŚ) i piłka otarła się o rękawice Tobiasa. Tylko otarła. Nie zatrzymał jej! Rzutem na taśmę wyrywamy 3 punkty!
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Maxence Bocquet żk, Tomoyuki Hara (72' Tomas Kalas), Aaron Dickgießer - Sergi Canos (70' Astrit Neziri), Manuel Locatelli (C), Ben Williams (61' Daniel Dąbrowski), Carl Young - Vladimir Fieber, Mateusz Czerwiec

 

10.04.2027, Premier League (33/38)

Elland Road, Leeds: 28 069 widzów

[3] Leeds United 3-2 Tottenham Hotspur [16]

1-0 Vladimir Fieber 36'

1-1 Quincy Bolland 44'

2-1 Mateusz Czerwiec 72'

2-2 Quincy Bolland 90'

3-2 Daniel Dąbrowski (kar.) 90+3'

 

MVP: Quincy Bolland - Tottenham, NŚ - 9.0, 2 gole

 

 

A co tam w Poznaniu w Lidze Europy? Otóż wicemistrz Polski dalej nie przynosi wstydu.

Lech Poznań 1-1 Juventus Turyn

1-0 Hossam Hamdy 45+1'

1-1 Paulo Dybala 87'

 

Polacy dalej mają więc szanse na awans do półfinału!

Odnośnik do komentarza

West Ham United to zespół, który jeszcze nigdy z nami nie wygrał. I tak powinno było zostać po naszej wizycie w Londynie.

Do 10. minuty Czerwiec (NL) zmarnował dwie setki, co przecież mu się raczej nie zdarza. Odpowiedź po 3 minutach gospodarzy była zabójcza. Joao Pedro (NŚ) odgrywa do Angelo Iacobellisa (OPŚ), a ten fantastycznym strzałem z 20 metrów nie daje szans Kajiemu (BR). 1-0.

I znowu naciskaliśmy, ale dorobiliśmy się ledwie jednej setki. Tę zmarnował Nick Gromley (PŚ), który wykorzystał dziurę w ustawieniu gospodarzy, ale jego strzał trafił w słupek.

Niewykorzystane okazje się mszczą i w 41. minucie piłka trafiłą do Iacobellisa. Ten spojrzał w bok i odegrał do Nahuela Lelva (PL), który potworną bombą pokonał Kajiego.

Nadzieje wróciły w 55. minucie gdy Czerwiec ściągnął na siebie dwóch obrońców i Locatelli (PŚ) miał wolną przestrzeń, aby dograć do Fiebera (NP). Ten pewnym strzałem zdobył gola kontaktowego i jak się później okazało ustalił wynik spotkania. Tracimy punkty z przeciętnym West Ham, to chyba znak, że obecna pozycja w lidze to nasz absolutny maks.
 

Cytat

 

Takamitsu Kaji - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Tomoyuki Hara, Aaron Dickgießer - Sergi Canos żk, Manuel Locatelli (C), Nick Gormley (60' Ben Williams), Carl Young żk (73' Astrit Neziri) - Vladimir Fieber, Mateusz Czerwiec (67' Barry Molesley)

 

17.04.2027, Premier League (34/38)

Olympic Stadium, Londyn: 36 046 widzów

[11] West Ham United 2-1 Leeds United [3]

1-0 Angelo Iacobellis 13'

2-0 Nahuel Lelva 41'

2-1 Vladimir Fieber 55'

 

MVP: Angelo Iacobellis - West Ham, OPŚ - 9.0, 1 gol, 1 asysta

 

 

W trakcie treningu przed meczem urazu stawu skokowego doznał Fran Villalba, co eliminuje go raczej do końca sezonu z gry. Podobny los spotkał Kim Seon-Ila, który zwinął żuchwę przewracając się przez niezawiązane buty. Również raczej już nie pogra do końca sezonu.

 

A w Turynie wicemistrz Polski walczył o awans do półfinału LE. I w sumie mógł zaskoczyć, ale niestety Hamdy (NP) i Kurbiel (NL) zmarnowali po 2 świetne okazje. A swój dzień miał za to snajper Juve.

Juventus Turyn 3-0 (4-1) Lech Poznań

1-0 Federico Bonazzoli 28'

2-0 Federico Bonazzoli 60'

3-0 Federico Bonazzoli 86'

 

Niestety Lech odpada więc w ćwierćfinale, ale to zdecydowanie i tak świetny wynik. Dawno też żaden Polski klub nie zaszedł dalej od Hutnika, także to podwójny plus dla Kolejorza!

Odnośnik do komentarza

6 punktów przewagi nad 4. Manchesterem City, 10 punktów i mecz w zanadrzu nad 5. Newcastle. Wygrana z Blackburn Rovers dawała nam więc pewny udział w Lidze Mistrzów.

 

Goście to solidna drużyna, która zwykle krąży w okolicach miejsc 6-10. Są też bardzo niewygodnym przeciwnikiem co udowadniali od początku spotkania. Na szczęście do bramki wrócił już Georges Le Coz i w 12. minucie zatrzymał w sytuacji sam na sam Adama Amstronga (NŚ).

My odpowiedzieliśmy w 26. minucie. Bardzo aktywny tego dnia Aaron Dickgießer (OL) kolejny raz już zgubił rywala. Dośrodkował piłkę prosto na głowę Czerwca (NL) i ten bez wysiłku pokonał Davida Raya (BR). Golkiper i kapitan gości intensywnie kłócił się z sędzią, twierdząc że nasz snajper był na spalonym, ale uzyskał tylko żółty kartonik.

Generalnie mecz był nudny, gra toczyła się głównie w środku boiska, a ataki obu zespołów rozbijały się o bardzo solidne bloki defensywne. W efekcie gol Mateusza to było trafienie na wagę 3 punktów.
 

Cytat

 

Georges Le Coz - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Tomoyuki Hara, Aaron Dickgießer - Sergi Canos (66' Carl Young), Manuel Locatelli (C) (66' Nick Gormley), Ben Williams, Astrit Neziri - Vladimir Fieber (75' Barry Molesley), Mateusz Czerwiec

 

24.04.2027, Premier League (35/38)

Elland Road, Leeds: 26 771 widzów

[3] Leeds United 1-0 Blackburn Rovers [9]

1-0 Mateusz Czerwiec 26'

 

MVP: Aaron Dickgießer - Leeds, OL - 8.2, 1 asysta

 

 

Grający na wypożyczeniu w Leyton Orient, kluczowy zawodnik tej ekipy Ashley Morrell zerwał w trakcie meczu mięsień czworogłowy. To wyklucza go z gry na 2-3 miesiące, a więc może i stracić początek kolejnego sezonu.

 

Tymczasem z Premier League spadły: Norwich City, Brentford oraz Reading, a więc cała trójka beniaminków. Na 3 kolejki przed końcem najlepszy z nich Reading traci do 17. Southampton 11 punktów.

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2027

 

TABELA LIGOWA

 

Puchar Anglii: wyeliminowani w 5. rundzie przez Man Utd

Capital One Cup: ZWYCIĘZCY

Liga Mistrzów: wyeliminowani w 1. runda play-off przez BMG

 

Znacznie zwalniamy tempo w kwietniu. Zaledwie cztery mecze to wręcz spacerek, szkoda że połowę przegraliśmy.

 

Najlepszy strzelec: Mateusz Czerwiec (29)

Najwięcej asyst: Carl Young (16)

Najwyższa ocena: Mateusz Czerwiec (7.76)

 

Bilans Leeds: 2-0-2, 5-7

 

-

 

Bilans Polski: 0-0-0, 0-0

 

Ranking FIFA: 50. (+1)

 

FIFA: 1. (+1) Japonia [1 698], 2. (-1) Francja [1 687], 3. (-) Brazylia [1 518], ... 50. (+1) Polska [563]

 

Inne ligi:

Hiszpania: Atletico (75), FC Barcelona (74), R. Madryt (73)

Polska: Hutnik Kraków (42), Lechia (36), Wisła Płock (30)

Francja: PSG (86), Lyon (81), AS Monaco (76)

Włochy: Juventus (78), AC Milan (78), Roma (74)

Portugalia: SLB (88), FCP (84), Sporting (64) - SLB bez porażki (29W, 1R)

Rosja: CSKA Moskwa (55), Zenit (54), Rostów (51)

Holandia: Ajax (71), PSV (66), Groningen (61)

Championship: Swansea (97), Hull (88), Crystal Palace (88)

Odnośnik do komentarza

@BrachuWHU? Who is WHU? :kekeke:

 

***

 

Naturalnie moi zawodnicy nie załapali się do żadnej nagrody miesiąca. Blisko był Astrit Neziri, który zajął 3. miejsce w plebiscycie młodego piłkarza.

 

A my odwiedziliśmy Bournemouth, które wygraną z nami zapewniłoby sobie udział w LE. A że radzą sobie naprawdę nieźle.. miałem obawy przed tym spotkaniem.

I słusznie gdyż może i mieliśmy lepsze posiadanie, ale nie przekuliśmy tego na okazje bramkowe.  Tych więcej mieli gospodarze, ale Jose Luis (NŚ) nie miał swojego dnia, a i Georges Le Coz (BR) i cała defensywna nie popełnili żadnego błędu.

Słowem remisujemy 0-0, remis nudny, ale sprawiedliwy i cieszy mnie trochę gdyż Bournemouth dalej ma sporą przewagę nad 7. miejscem. Z tym, że chyba 7. też zagra w LE. My po remisie mamy już ledwie 4. oczka przewagi nad Manchesterem City. Oznacza to, że wygrana w kolejnym meczu da nam pewne 3. miejsce.

 

Cytat

 

Georges Le Coz - Juha Leskela żk, Maxence Bocquet, Tomoyuki Hara, Aaron Dickgießer - Sergi Canos żk, Manuel Locatelli (C) żk (73' Daniel Dąbrowski), Nick Gormley, Astrit Neziri (59' Carl Young), Remigiusz Malinowski - Vladimir Fieber (68' Mateusz Czerwiec)

 

01.05.2027, Premier League (36/38)

Stadion Miejski, Bournemouth: 34 476 widzów

[6] AFC Bournemouth 0-0 Leeds United [3]

 

MVP: Jose Joaquin Matos - Bournemouth, OL - 8.6

 

 

Odnośnik do komentarza

W Europie rozegrane zostały półfinały. W LM Monaco przegrało 1-2 z Chelsea, a FC Barcelona wygrała 1-0 z BMG zdobywając gola w ostatniej akcji spotkania.

W LE padły dwa remisy 1-1. Athletic rzutem na taśmę uratował remis z Borussią, a Juventus nie dał rady ograć u siebie SLB.

 

My zaś podejmujemy trudnego rywala, jakim jest Newcastle United. Sroki zajmują 5. miejsce i nie mają szans na awans na pozycję premiowaną grą w LM. Nadal jednak chcą zakończyć sezon dobrze.

Od początku narzuciliśmy swój styl, ale świetny dzień miał Jack Butlant (BR), który bronił masę strzałów (połowa w niego, ale to już nie ważne). Do 30 minuty miał na koncie 6 udanych interwencji! Goście z kolei nie zagrażali nam prawie w ogóle.

A w 34. minucie Aaron Dickgießer (OL) znalazł w polu karnym Mateusza Czerwca (NL), który potężnym wolejem dał nam prowadzenie.

I znowu gra wróciła do naszej przewagi i nieudolnych prób kontrowania przez gości. Do 63. minuty. Mateusz Czerwiec dostał świetne podanie od Carla Young (PL). Polak zwiódł Aleca Georgena (OP) i odegrał do Vladimira Fiebera (NP). Słowak bez przyjęcia skierował futbolówkę do siatki. 2-0!

Wydawało mi się, że tak już skończy się ten mecz, ale w 2. minucie doliczonego czasu gry Manuel Locatelli (PŚ) uderzył mocno z 20 metrów, Butland wybił piłkę w bok pod nogi Alexisa Campos (OL). Ten jednak zareagował za wolno i spod nóg zgarnął mu ją Czerwiec, który uderzając z czuba zdobył ostatniego gola w tym meczu. 3-0 i zapewniamy sobie 3. miejsce w Anglii!
 

Cytat

 

Georges Le Coz - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Tomoyuki Hara, Aaron Dickgießer (66' Bengt Sundstrom) - Sergi Canos, Manuel Locatelli (C), Ben Williams (60' Daniel Dąbrowski), Carl Young - Vladimir Fieber (72' Remigiusz Malinowski), Mateusz Czerwiec

 

08.05.2027, Premier League (37/38)

Elland Road, Leeds: 40 242 widzów

[3] Leeds United 3-0 Newcastle United [5]

1-0 Mateusz Czerwiec 34'

2-0 Vladimir Fieber 63'

3-0 Mateusz Czerwiec 90+2'

 

MVP: Mateusz Czerwiec - Leeds, NL - 9.2, 2 gole, 1 asysta

 

 

Lekkiego urazu doznał Dickgießer, ale ostatni mecz w sezonie gramy za 2 tygodnie, więc zdąży się wyleczyć.

Warto wspomnieć, że Martin Odegaard (Man City) ustalił nowy rekord liczby asyst. 19 ostatnich podań bije rekord ustanowiony jeszcze w 2015 roku przez Mesuta Ozila.

Równolegle jego kolega z klubu, Daisuke Otsuka pobił własny rekord sprzed 2 sezonów. Tak to rekord liczby bramek. 38 trafień to nowy, niesamowity rekord.

Odnośnik do komentarza

Treningi wznawiają Sylvain Giraud, który wykluczony był z gry przez 2 miesiące i Fran Villalba pauzujący przez 3 tygodnie.

 

Rewanżowe półfinały w Europie. W LM Chelsea zapewniła sobie awans wygrywając 2-0 i w efekcie 4-1 z Monaco. BMG walczyło dzielnie, ale niesamowite trafienie Ajetiego ustaliło wynik spotkania 1-0 i dwumeczu 2-0 dla Barcy.

W LE Borussia przegrywa u siebie 1-2 z Athletic i w efekcie 2-3. Bezbramkowym remisem i awansem gospodarzy zakończył się pojedynek SLB - Juventus.

 

My żegnamy się z Premier League wizytą u spadkowicza. Mecz był jednostronny poza samym początkiem. W 10. minucie nawet Ruslan Lavrov (NŚ) oszukał naszą obronę i strzelił obok bezradnego Le Coza (BR).

Wyrównaliśmy wynik w 8 minut. Leskela (OP) dośrodkował prosto na głowę FIebera (NP), a Słowak bezbłędnie strzelił przy słupku. Tu zaspał Jacopo Bartolelli (BR), który powinien był przeciąć to dośrodkowanie.

Fieber 120 sekund później odebrał piłkę Gaborowi Kiss (OP), kiwnął Umita Yildiza (OŚ), znanego mi z Barcy z stopera i mocnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie!

 

W drugiej połowie Sergi Canos (PP) w swoim stylu wpadł na skraj pola karnego i wystawił piłkę Mateuszowi Czerwcowi (NL). Polak z dziecinną łatwością skierował piłkę do siatki.

W 65. minucie jeszcze Leskela wywalczył rzut karny, ale Vladimir Fieber strzelił z 11 metrów prosto w bramkarza.

Wygrywamy 3-1 i kończymy ten paskudnie długi sezon!
 

Cytat

 

Georges Le Coz - Juha Leskela, Maxence Bocquet, Tomoyuki Hara, Aaron Dickgießer (59' Beng Sundstrom) - Sergi Canos, Manuel Locatelli (C), Ben Williams (65' Daniel Dąbrowski), Carl Young - Vladimir Fieber, Mateusz Czerwiec (73' Barry Molesley)

 

23.05.2027, Premier League (38/38)

The Madejski Stadium, Reading: 24 197 widzów

[18] Reading 1-3 Leeds United [3]

1-0 Ruslan Lavrov 10'

1-1 Vladimir Fieber 18'

1-2 Vladimir Fieber 20'

1-3 Mateusz Czerwiec 54'

 

MVP: Vladimir Fieber - Leeds, NP - 9.0, 2 gole

 

 

Odnośnik do komentarza

Koniec sezonu 2026/2027

 

TABELA LIGOWA

 

Ligę Mistrzów wygrywa Chelsea Londyn bijąc FC Barcelonę aż 4-1.

Liga Europy pada łupem SLB, które pokonało 3-1 Athletic.

 

Królem strzelców Premier League oczywiście został niesamowity Daisuke Otsuka z 39 trafieniami w 30 występach. Przypominam, że to nowy rekord w lidze. Drugie miejsce zajęli Mateusz Czerwiec i Emilia Gace (Chelsea) z 25 golami. Nasz zawodnik zagrał jednak w 29 spotkaniach, a Francuz w 34. Na 6. miejscu znalazł się Vladimir FIeber z 18 trafieniami w 29 meczach, a na 15. Barry Molesley z 12 golami w 20 meczach.

Najwięcej asyst zaliczył Martin Odegaard (Man City) - 20. To o 3 więcej od jego klubowego kolegi Raheema Sterlinga. Ostatni stopień podium należał do Arthura Morvana (Arsenal) - 15. U na najwyżej był Carl Young, na 6. miejsce starczyło 11 asyst. 13. był Czerwiec z 10, a 18. Fieber z 8.

Otsuka ustanowił jeszcze rekordową średnią ocenę. 8.23 w 30 meczach bije rekord z 2015 Sergio Aguero, który w 38 meczach osiągnął notę 8.21.

 

Ligowe statystyki.

Najlepsze średnie posiadanie osiągnął nowy mistrz Anglii (59.26%). My zajęliśmy 6. miejsce z wynikiem 51.58%.

Zdobyliśmy najwięcej bramek (91). Za nami uplasowały się Chelsea (85) i Man City (80).

Najmniej bramek straciła zaś ekipa Manchesteru United (22). Wyprzedzili oni Chelsea (28) i nas (41).

Najwięcej spotkań z czystym kontem osiągnęły Chelsea i Man Utd (22). My zajęliśmy 4. miejsce z 14 czystymi kontami.

Najwyższa średnia frekwencja jak zwykle należy do Man Utd (72 530). My awansowaliśmy na 9. miejsce (35 456).

I znowu dowodzimy, że pieniądze nie grają! Najwyższe pensje rocznie opłacają Man City (272 mln), Chelsea (265 mln) i Man Utd (246 mln), Arsenal (216 mln) i Newcastle (168 mln). My nie byliśmy w tej statystyce już ostatni. Najmniej swoim zawodnikom płacił zespół Norwich (47.13 mln). My znajdujemy się na przedostatnim miejscu (50.86 mln).

 

Co ciekawe młodym piłkarzem roku w Anglii został.. Vladimir Fieber. Myślałem, że 23-latków już się pod tym kątem nie rozpatruje.

Do jedenastki roku trafił Mateusz Czerwiec. Ogólnie to dość monotonna nagroda. BR: David De Gea (Man Utd). Obrona cała z Chelsea: Amadou Keita, Andreas Christensen, Takuma Nishiguchi, Peter Jeppesen. Skrzydła: Bruma (West Ham) i Goncalo Guedes (Chelsea). Rozgrywający: Raheem Sterling i Martin Odegaard (obaj Man City). Atak: Mateusz Czerwiec i Daisuke Otsuka.

 

Nasi fani również rozdali nagrody. Głosowanie na zawodnika sezonu wg kibiców:

1. Vladimir Fieber (39%)

2. Mateusz Czerwiec (27%)

3. Sergi Canos (21%)

Transfer sezonu wg kibiców - Mourad Sghaier.

 

Warto dodać, że Vladimir Fieber został królem strzelców Ligi Mistrzów. 8 trafień w 8 meczach wystarczyło! Również jako jedyny nasz zawodnik trafił do jedenastki Ligi Mistrzów.

 

No i biurokracja. Udało się zakupić na własność Elland Road! To daje nadzieje na rozbudowę, która jest możliwa do 60 000 miejsc!

Zarząd postanowił rozbudować siatkę wyszukiwania juniorów i podnieść poziom szkolenia młodzieży.

 

Do kasy Leeds wpłynęło 48.45 mln € za zajęcie 3. miejsca. Za brązowy medal wypłacamy premie w wysokości 2.1 mln €.

Zawarliśmy 3 nowe umowy sponsorskie o wartości 2.4 mln € rocznie. Łącznie mamy 6 umów o łącznym zysku 9.14 mln € czyli o 1.4 mln € więcej niż sezon temu.

Sprzedaż gadżetów dała nam 3.93 mln € z czego 393 tys € z rynków zagranicznych. To o 350 tys € mniej łącznie i 25 tys € mniej z rynków zagranicznych. Za to sprzedaliśmy 74 490 koszulek czyli o 54 767 więcej niż rok temu! Najlepiej sprzedawane nazwiska to: Carl Young, Vladimir Fieber, Sergi Canos, Mateusz Czerwiec i Daniel Dąbrowski.

 

 

Inne ligi (Liga Mistrzów, Liga Europy)

Polska: Hutnik Kraków (59), Lechia Gdańsk (46), Lech Poznań (46), Wisła Płock (37), Korona Kielce (30)

Francja: PSG (93), Lyon (90), AS Monaco (88), OM (77), Stade Rennais (64)

Niemcy: Bayern (71), BMG (68), Leverkusen (67), Wolfsburg (64), Hoffenheim (63), Dortmund (63), Koln (57)

Włochy: AC Milan (84), Juventus (80), AS Roma (80), Inter Mediolan (73), Napoli (67), Lazio (64)

Hiszpania: FC Barcelona (80), R. Madryt (80), Atletico (79), Athletic (74), Villareal (69), Valencia (62), R. Sociedad (58)

Portugalia: SLB (98), FCP (94), Sporting (74), Braga (66), Vit. Guimaraes (61), Chaves (47) - SLB niepokonani (32W, 2R)

Rosja: CSKA Moskwa (62), Zenit (61), Spartak Moskwa (55), Rostów (54), Krasnodar (52)

Holandia: Ajax (77), PSV (70), Feyenoord (67), FC Groningen (65), FC Twente (64) - tu trwają baraże, ale w sumie mam je w d...

Championship: Swansea (97), Hull (88), Crystal Palace (88), Derby (88), Aston VIlla (85) - tu na zielono awansujący do PL

 

I ciekawostka. Juventus po porażkach i stracie mistrza Włoch zwolnił dotychczasowego managera. Jego miejsce zajął Jakub Błaszczyowski. A jego asystentem został... Dawid Błaszczykowski.

Nowym trenerem Hutnika został Rui Vitoria. Portugalczyk pracował wcześniej w... Juventusie! Ledwie sezon. 2 lata spędził jako selekcjoner Portugalii, ale zwolniony został po odpadnięciu z MŚ już w 2. rundzie. Wcześniej spędził 9 lat w SLB. Zdobył z nimi 3 razy mistrza Portugalii, 2 puchary Portugalii, portugalski puchar ligi i 3 Superpuchary Portugalii.

Odnośnik do komentarza

Jak zwykle kończymy sezon i możemy podsumować poczynania zawodników.

 

BRAMKARZE (mecze/stracone bramki/czyste konta/śr. ocena)

Cytat

Takamitsu Kaji (25 lat, Japończyk, BR, 6 mln, 31/0) - 35/40/11/6.95

Georges Le Coz (27 lat, Francuz, BR, 27.5 mln, 60/0) - 19/15/9/6.97

Daniel Bentley (33 lata, Anglik, BR, 60 tys) - 11/12/5/7.09

Mark King (19 lat, Anglik, BR, 100 tys) - 2/1/1/6.85

-----

Mark King (19 lat, Anglik, BR, 100 tys) - zespół U-21 - 33/31/14/6.86

Ryan Youngs (17 lat, Anglik, BR, 160 tys) - zespół U-18 - 12(1)/18/3/6.86

Rafał Grzesiek (18 lat, Polak, BR, 27 tys, 2/0 U21) - zespół U-18 - 8(1)/5/5/6.86

Numerem jeden przez większość sezonu był Kaji. O ile jeszcze może się rozwinąć, to nie był wystarczająco często efektywny, zatem sprowadziłem kogoś, kto go przebija umiejętnościami. Czy Kaji zostanie z nami? Nie wiem. Kajiego wygryzł kupiony w zimowym okienku za 25 mln € Le Coz. I Widać, że to klasowy bramkarz, podstawowy zawodnik czołowej reprezentacji. W pół roku pokazał, że potrafi bronić niesamowite rzeczy i na pewno cieszy się z wyciągnięcia z Liverpoolu, który utknął chyba w Championship (9. w tym sezonie). Pozytywnie rozwija się Mark King, który nawet już zagrał w seniorach przez kontuzję starszego kolegi. Za sezon będę szukać mu niezłego klubu, gdzie pogra w pierwszym składzie. Bentley odszedł w połowie sezonu za 60 tys, ale przyznam nawet w lidze nie zawodził, gdy już grał.

W juniorach poza Kingiem mamy jeszcze dwóch golkiperów. Raczej Polak zostanie również wypożyczony, a Youngs będzie eksploatowany w klubie.

Wzmocnienia? nie potrzebne jeżeli Kaji zostanie na mecze pucharowe.

 

 

BOCZNI OBROŃCY (mecze/gole/asysty/śr.ocena)

Cytat

Juha Leskela (23 lata, Fin, O(PL)/WOP, 35.5 mln, 17/0) - 39(5)/0/4/7.37

Alan Granger (27 lat, Szkot, OL, 8 mln, 13/0) - 28(1)/0/1/7.18

Henrique Garcia (27 lat, Portugalczyk, O(PL)/WOL, 12.75 mln) - 15(12)/0/3/7.18

Aaron Dickgießer (22 lata, Niemiec, O(PL)/DP, 32.5 mln, 2/0) - 15(3)/0/2/7.09

Bengt Sundstrom (20 lat, Fin, O(PL)/WOL, 7.75 mln, 3/0) - 17(3)/0/3/7.11

-----

Alun Edwards (19 lat, Anglik, OP/WOP/PP/OPP, 2.3 mln, 7/0 U21) - Leyton Orient (8. Championship) - 19(7)/1/3/7.17

Radoslaw Szymula (19 lat, Amerykanin, OL/WOL, 1.1 mln, 24/1 U20) - Deryneia (Cypr) - 14/0/1/6.46

Alex Leonard (17 lat, Anglik, O(PŚ), 16.25 tys) - zespół U-18 - 51(7)/0/5/6.90

Andrzej Sarnecki (18 lat, Polak, OL, 43 tys) - zespół U-18 - 46(7)/0/7/6.89

Młody Leskela osiągnął już bardzo wysoki poziom, a trenerzy sądzą, że dalej jeszcze może być lepszy. Jest ostoją naszej defensywy i zdecydowanie jest wart swoich pieniędzy. Z kolei Alan Granger chyba sięgnął już sufitu swych możliwości. Nadal to bardzo solidny zawodnik, ale jeżeli będziemy się tak rozwijać za najdalej dwa sezony będzie trzeba mu podziękować. Już teraz jest numerem dwa na OL. Wcześniej walczył z Garcią, którego nie byłem pewien czy chcę sprzedać, ale świetna oferta mogła się nigdy nie powtórzyć, gdyż i tak był u nas zmiennikiem. W PSG nie gra, a ja znalazłem za niego kogoś znacznie lepszego. Dickgießer ma być nowym Lahmem kadry Niemiec i może to osiągnąć. Już w tym wieku gra świetnie i po aklimatyzacji prezentował naprawdę dobry poziom. Za 2-3 lata może być podstawowym zawodnikiem Niemców. Mieszane uczucia mam wobec Sundstroma. Z średniakami radził sobie dobrze, ale trudniejsze mecze jeszcze go przerastają. Może jego rodak za bardzo mnie rozpieścił i to jednak normalne u młodych zawodników?

Mamy paru młodych, ale nie wiem, czy którykolwiek nawet w dwa lata zdoła wskoczyć do kadry.

Wzmocnienia?: raczej nie, chyba że trafi się okazja, wtedy Sundstrom poleci na wypożyczenie

 

 

STOPERZY

Cytat

 

Maxence Bocquet (25 lat, Francuz, OŚ, 26.5 mln) - 40(1)/1/0/7.30

Sylvain Giraud (25 lat, Francuz, OŚ, 24 mln) - 25(2)/1/0/7.13

Tomoyuki Hara (26 lata, Japończyk, O(LŚ), 9 mln, 20/0) - 30(8)/1/1/7.01

Chris Chalk (26 lat, Anglik, OŚ, 625 tys) - 9(5)/0/0/7.04 -> koniec kontraktu

Tomas Kalas (34 lata, Czech, OŚ, 500 tys, 61/0) - 10(17)/0/0/6.93

-----

Onedo Dibra (19 lat, Albańczyk, O(PŚ), 750 tys, 2/0) - Błękitni Stargard (8. Ekstraklasa) - 37(3)/0/1/7.09

Surachai Permdee (20 lat, Tajlandczyk, OŚ, 600 tys, 7/0) - Ferencvarosi (1. Węgry) - 24/1/7/7.31

Marek Nemec (19 lat, Słowak, OŚ, 41.5 tys, 8/0 U21) - zespół U-18 - 62/0/1/7.11

Georgi Avrionov (18 lat, Bułgar, OŚ, 110 tys, 15/1 U21) - Port Vale (Sky Bet 1) - 44(5)/0/1/6.92

Dave Haigh (16 lat, Anglik, OŚ/NŚ, 54 tys) - zespół U-18 - 1/0/0/6.50

 

Na tej pozycji w sumie bez zmian. Bocquet stał się liderem defensywy w obliczu urazów jego rodaka, a także często się go przymierza do kadry. Jest w formie, ale należy pamiętać, ze dla Francji grają naprawdę świetni stoperzy. Giraud leczył swoje urazy prawie 3 miesiące, ale i tak dowodzi mi, że jest coraz lepszym zawodnikiem. Ale faktycznie prawie się nie rozwija technicznie. Sporo działo się z Harą. Słabo zaczął sezon, zaczął nawet pyskować chcąc grać, ale koniec końców gdy dostał szansę, to naprawdę solidnie zastąpił Girauda. Obecnie nawet nie wiem czy nie wygryzie go ze składu. Chalk kończy kontrakt więc żegnamy go. Kalas ma jeszcze rok kontraktu i jako doświadczony zmiennik sprawdza się dobrze.

Mamy paru zdolnych juniorów na OŚ. Dibra może nawet zostanie za sezon w klubie, ale Permdee dalej nie dostał pozwolenia na pracę, gdyż Tajlandia jest za słaba, a Węgry... to Węgry. Trafi chyba do naszej filii w Stargardzie.

Wzmocnienia?: waham się. Może, ale tylko jeżeli sprzedam Girauda.

 

 

SKRZYDŁOWI

Cytat

 

Carl Young (22 lata, Anglik, P(PL)/OP(PL), 58 mln, 5/3) - 34(11)/7/16/7.60

Sergi Canos (30 lat, Hiszpan, P(PŚ)/OPP, 32 mln, 5/0) - 37(4)/7/14/7.54

Astrit Neziri (20 lat, Albańczyk, P(PL)/OP(PL), 14 mln, 12/2) - 29(18)/9/8/7.37

Mourad Sghaier (26 lat, Tunezyjczyk, PP/OPP, 7.5 mln, 28/2) - 14(3)/3/7/7.72

-----

Bruno Morais (21 lat, Luksemburczyk, PP/OPP, 900 tys, 8/1) - Teplice (7. Czechy) - 31(1)/5/7/7.21

Tim Strasser (19 lat, Luksemburczyk, PL/OPL, 140 tys, 1/0) - Deryneia (Cypr) - 14(4)/2/6/7.43

 

Young dalej się rozwija i nie rozumiem dlaczego nowy selekcjoner Anglii (Massimiliano Allegri, ex Wolfsburg i Włochy) zrezygnował z gry skrzydłowymi. W każdym razie Carl miał słaby koniec sezonu, ale ogólnie jest praktycznie niezastąpiony. Często pokazywał też dobre zrozumienie z Nezirim, a ich wymienność pozycji sprawia, że jestem spokojny o naszą przyszłość. Albańczyk nawet na koniec sezonu wygryzł starszego kolegę. Niezmiennie zadziwia Canos, wybrany przez kibiców na 3. zawodnika sezonu z 21% głosów. Nawet w końcu zadebiutował w kadrze. Tym razem przegrał jednak w asystach z Anglikiem. Sghaier trafił do nas jako zmiennik, ale w rezerwach nie ma dla niego alternatywy jeszcze i poza tym... spisał się bardzo dobrze. Może tym razem uda się go zarejestrować do LM?

Wzmocnienia?: raczej nie, prędzej czas znaleźć jakiegoś młodego i zdolnego, gdyż Luksemburczycy są utalentowani o dziwo, ale daleko im do rozwinięcia pełnego potencjału.

 

 

POMOCNICY

Cytat

 

Manuel Locatelli (29 lat, Włoch, PŚ, 34.5 mln, 2/1 U21) - 33(3)/3/11/7.66

Ben Williams (27 lat, Anglik, PŚ, 10.5 mln, 25/3 U21) - 30(8)/1/5/7.37

Daniel Dąrowski (26 lat, Polak, PŚ, 31 mln, 39/3) - 29(17)/11/7/7.32

Nick Gormley (24 lata, Anglik, DP/PŚ, 18 mln, 2/0) - 20(5)/1/6/7.37

Alex Mowatt (32 lata, Szkot, P(LŚ), 240 tys, 51/3) - 1(3)/1/0/7.57 -> koniec kontraktu

-----

Andy Taggart (19 lat, Irlandczyk Pn, DP/PŚ, 69 tys, 1/0 U21) - Exeter City (VNL) i Notts County (24. Sky Bet 1, spadek) - 15(13)/2/1/6.64

Brian Rogers (20 lat, Walijczyk, OŚ/PŚ, 575 tys, 2/0) - Leyton Orient (8. Championship) - 26(10)/0/0/7.04

Ashley Morell (22 lata, Anglik, PŚ, 2.4 mln) - Leyton Orient (8. Championship) - 31(6)/0/2/7.20

Jordan Barnett (19 lat, Anglik, OPŚ/PŚ, 425 tys) - Oldham (22. Sky Bet 1, spadek) - 41/2/7/6.36

Fu Zhijun (18 lat, Chińczyk, PŚ, 69 tys, 2/0 U20) - Deryneia (Cypr) - 40(3)/5/5/7.16

Shannon Peters (17 lat, Anglik, DP/PŚ, 250 tys) - zespół U-18 - 32(13)/4/5/7.03

Mateusz Klimczok (18 lat, Polak, PŚ/OPŚ, 500 tys, 4/0 U21) - zespół U-18 - 58/6/13/7.46

John Obiefule (19 lat, Nigeryjczyk, PŚ/OPŚ, 185 tys) - SUnderland (21. Champioship) - 19(5)/2/1/6.30

Anderson Sandoval (18 lat, Kolumbijczyk, PŚ, 3.4 mln, 24/1 U20) - Vit. Guimaraes (5. Portugalia) - 15(4)/1/4 - 6.74

 

Sezon temu wychwalałem Locatelliego i nie zmienię tego. Bez niego bylibyśmy znacznie słabsi. Nowy kapitan jest bezcennym zawodnikiem, który doskonale dyryguje naszą grą. Absolutna gwiazda. Wiliams niby grał dużo, ale nawet chwilę nie mógł być pewny miejsca w składzie, gdyż nowy nabytek wraz z nim gra świetnie i mam wiecznie dylemat, którego z nich wystawić. Mowa o Danielu Dąbrowskim, który zagrał bardzo dobry sezon. Szybko zaaklimatyzował się u nas, ale kto grał u mnie raz, szybko zrozumie moją filozofię. Troszkę cierpi na tym Gormley, ale jak widać też gra sporo i co ważne bardzo dobrze. Sęk w tym, że chyba osiągnął maksymalny poziom. Ale mimo to dostał nawet powołanie do kadry i to dwukrotnie! Odchodzi Mowatt.

Mamy bardzo dużo młodych zawodników (chyba za dużo). Najlepiej wygląda wśród nich Sandoval, który aby rozwijać się dalej zapewne znowu zostanie wypożyczony, chociaż byłby już niezłym rezerwowym. Poza nim reszcie brakuje do nas trochę i chyba czas pożegnać Morella.

Wzmocnienia?: Nie. Tutaj mamy bardzo dobry poziom i jedynie zawodnik pokroju Morisakiego byłby godny uwagi. A może?

 

 

OFENSYWNI POMOCNICY

Cytat

 

Fran Villalba (29 lat, Hiszpan, P(PŚ)/OPŚ, 14.75 mln, 2/0 U21) - 17(7)/4/0/7.07

Remigiusz Malinowski (26 lat, Polak, P(PŚ)/OP(PŚ), 5.75 mln, 15/0 U21) - 8(5)/1/3/7.18

Tsutomu Miura (19 lat, Japończyk, PŚ/OPŚ/NŚ, 5.5 mln, 13/5 U20) - 0(6)/0/0/6.73 - potem Hoffenheim - 8(8)/8/1/7.11

 

Pozycja jak widać znacznie mniej potrzebna w tym sezonie. Zatem chyba wystawię na sprzedaż Malinowskiego, a Miura zacznie trenować solidniej pozycję PŚ. Nie jestem pewien jaki czeka los Villalbę, gdyż czasem jednak korzystam z OPŚ.

Wzmocnienia?: nie ma potrzeby, pozycja marginalna, coraz rzadziej wykorzystywana

 

 

NAPASTNICY

Cytat

 

Vladimir Fieber (23 lata, Słowak, NŚ, 45.5 mln, 25/7) - 31(7)/28/9/7.73

Mateusz Czerwiec (28 lat, Polak, NŚ, 28.5 mln, 40/29) - 36(5)/32/15/7.72

Barry Molesley (25 lat, Anglik, NŚ, 11.75 mln, 2/0) - 18(10)/16/6/7.37

Kim Seon-Il (19 lat, Koreańczyk, NŚ, 1.5 mln, 1/0 U20) - 5(3)/3/1/7.11

-----

Kim Seon-Il - zespół U-18 - 42/32/7/7.31

Gareth Pease (20 lat, Anglik, NŚ, 3.5 mln) - Leyton Orient (8. Championship) - 36(7)25/3/7.30

Adam Kobierski (20 lat, Polak, OPŚ/NŚ, 775 tys, 5/6 U21) - Cracovia Kraków (12. Ekstraklasa) - 28(2)/7/3/6.71

Jason Wychowaniec (17 lat, Anglik, NŚ, 350 tys) - zespół U-18 - 35(17)/20/13/7.11

Martin Novotny (18 lat, Czech, NŚ, 160 tys) - zespół U-18 - 8(31)/3/5/6.75

Trevor Robson (18 lat, Anglik, NŚ, 59 tys) - zespół U-18 - 12(30/9/0/6.83

 

Słowak nie ma największej ilości goli czy spotkań, ale zgadzam się z decyzją kibiców i wybraniem go na zawodnika sezonu (39% głosów). Król strzelców LM dalej daje ogrom jakości i nieźle się rozwija. Bałem się czy Czerwiec zaaklimatyzuje się u nas. Ale pokazuje co potrafi. Najlepszy strzelec sezonu, a przecież nigdy nie osiągnął chyba pełni swoich umiejętności. Ma jeszcze trochę czasu na to u nas, ale po piętach depczą mu młodsi, zdolni zawodnicy. Nawet Molesley w końcu pograł ważniejsze spotkania, a nadal mu mało. Sęk w tym, że jest trochę słabszy od obu obcokrajowców, a ja chciałbym dać mu się rozwinąć, więc jeżeli wpłynie jakaś rozsądna oferta, dam mu odejść. Chciałbym numerem trzy zrobić Seon-Il, który zadebiutował w klubie i prezentuje naprawdę niesamowity potencjał. Już zdobywał gole, a że ze słabszymi? Who cares! Ale raczej tą rolę otrzyma ktoś inny.

Prawdopodobnie Pease z rezerw. Świetny sezon w Championship, wicekról strzelców czym udowodnił, że jest nadzieją Anglii na następce Kane. Rozczarowuje rozwój Kobierskiego zaś. Niby w słabej Cracovii zrobił ile mógł, ale to nie to!

Wzmocnienia?: nie są potrzebne


 

Na co wydać więc budżet transferowy? Albo na pojedynczą wielką gwiazdę, albo na młodzież!

Odnośnik do komentarza

Skupiam się na lidze i Europie oraz transferach. Dosłownie w tydzień nastąpiła tam ta ciekawa rotacja trenera. CIekaw jestem czy nowy trener utrzyma poziom lub go podniesie ;)

 

****

 

O ile klubowy sezon skończył się dla mnie, to jeszcze zostały dwa mecze reprezentacyjne. Dość ciekawie wygląda terminarz gdyż w 3 dni dwukrotnie gramy z Norwegią (56. FIFA).  Powinien to być równy dwumecz, gdyż sami jesteśmy na 50. miejscu w tym rankingu.

Czas posłać więc pierwsze powołania!

 

BRAMKARZE

Cytat

 

Bartlomiej Dragowski (29 lat, PSG, BR, 39.5 mln, 58/0)

Tomasz Kucz (27 lat, Greuther Furth, BR, 1.8 mln, debiutant)

Kamil Grabara (28 lat, Lechia Gdańsk, BR, 5.5 mln, debiutant)

 

Tutaj niekwestionowanym liderem jest Dragowski, ktory od lat nie ma konkurencji. Ja jednak zamierzam szukać mu zmiennika, chociaż zapewne jeszcze tym razem nie zadebiutuje ani Kucz, ani Grabara. Swoja droga dla Bartka to świetny sezon. Mistrz Francji, Puchar Ligi i bardzo dobre wyniki indywidualne.

 

STOPERZY

Cytat

 

Szymon Walczak (29 lat, Hutnik Kraków, OŚ, 25.5 mln, 59/0)

Mateusz Bondarenko (27 lat, Stade Rennais, OŚ, 14.75 mln, 42/0)

Damian Garbacik (31 lat, Dynamo Kijów, O(LŚ)/WOL, 5.5 mln, 44/0)

Ernest Dzieciol (29 lat, Lechia Gdańsk, OŚ/PŚ, 8.5 mln, 19/0)

 

Podstawowy duet to Walczak - Bondarenko. Obaj zaliczyli dobre sezon. Hutnik jak zwykle wygrał mistrza Polski, a Rennais wywalczyło prawo do gry w LE i Polak miał w tym wielki udział. Nieźle spisywał się też Garbacik na Ukrainie, a Ernest był mocnym punktem defensywy wicemistrza kraju.

 

BOCZNI OBROŃCY

Cytat

 

Bartłomiej Kazimierczuk (26 lat, Leverkusen, OL/WOL, 16.5 mln, 5/0)

Bartosz Szymański (27 lat, Schalke, OL/WOL, 16.75 mln, 16/0)

Witold Filipkowski (22 lata, Hutnik Kraków, OP/WOP, 8.25 mln, 9/0)

Ryszard Kucyniak (22 lata, KRC Genk, O(LŚ), 1.5 mln, debiutant)

 

Na pozycji OL mamy dwóch doświadczonych zawodników z Niemiec. Kazimierczuk dobrze aklimatyzuje się w czołowym zespole Niemiec, a Szymański z kolei ma dość marne noty, ale i tak gra regularnie. Jednak jego drużyna zagrała tym razem słabiutki sezon (10. miejsce). Na OP nie ma konkurencji dla zawodnika Hutnika, który w tym sezonie po prostu eksplodował talentem. Za to dużo kontrowersji wywołało powołanie Francuza z polskimi korzeniami. Wychowanek OM nie zagrał w nim w lidze, ale wypożyczenie nie wyglądało tragicznie, zwłaszcza w LE. Może więc będziemy mieć z niego pożytek.

 

ROZGRYWAJĄCY

Cytat

 

Kamil Matysiak (27 lat, Manchester City, P(PŚ)/OP(PŚ), 66 mln, 62/7)

Piotr Zieliński (33 lata, Hutnik Kraków, PŚ/OPŚ, 4.5 mln, 80/10)

Daniel Dąbrowski (26 lat, Leeds United, PŚ, 31 mln, 39/3)

Krystian Bielik (29 lat, Celta, OŚ/DP/PŚ, 3.9 mln, 3/0)

Piotr Jonczyk (23 lata, RBL, PŚ/OPŚ, 9.75 mln, 3/0)

 

Pierwsza dwójka, Matysiak i Zieliński to absolutne pewniaki. Czołowe postaci swoich zespołów. Tak Kamil fantastycznie prezentował się w debiutanckim sezonie w Premier League i oby tak dalej. Ich zmiennikiem jest obecnie Dąbrowski, ale musi ustabilizować pozycję w swoim klubie, a ja wiem jak mało kto, że nie będzie mu o to łatwo. Bielik ma pełnić ewentualną rolę DP, a Jonczyk OPŚ. Szkoda, że RBL zawiedli i nie wywaliczyli awansu do europejskich rozgrywek.

 

SKRZYDŁOWI

Cytat

 

Pawel Swiatko (23 lata, Braga, P(PL)/OPL, 12.75 mln, 1/0)

Kamil Jozwiak (29 lat, Stuttgart, PP/OP(PL), 15 mln, 15/3)

Miłosz Szczepański (29 lat, Hertha, P(LŚ)/OP(LŚ), 15 mln, 22/2)

Kamil Mierzejewski (22 lata, Dusseldorf, PL/OPL, 875 tys, debiutant)

 

Niezły sezon Swiatko w Portugalii. Jego drużyna zajęła miejsce tuż za wielką trójką i nieźle zaprezentowała się w LE. A Młody Polak ma jeszcze trochę lat do nauki. Jozwiak po wyprowadzeniu Bremy do Bundesligi słusznie z niej uciekł (ostatnia w tabeli) i nieźle zaprezentował się w niemieckim przeciętniaku. Nawet lepiej prezentuje się Szczepański, ale on już kolejny sezon jest ważnym elementem klubu z Berlina. No i mamy debiutanta. Moje ekipy opierają się na skrzydłach, a tutaj mamy pewne braki. Więc wybrałem kluczowego zawodnika zespołu, który walczył o awans do Bundesligi.

 

NAPASTNICY

Cytat

 

Arkadiusz Milik (33 lata, Hutnik Kraków, NŚ, 4 mln, 82/28)

Mateusz Czerwiec (28 lat, Leeds United, NŚ, 29 mln, 40/29)

Jakub Gordziejewski (26 lat, Fenerbahce, NŚ, 9.75 mln, 9/3)

 

W ataku bez niespodzianek. Milik jak zwykle zdobył króla strzelców w Ekstraklasie, chociaż wygrał tylko 1 golem. Wicekról strzelców Premier League to chyba wystarczająca rekomendacja dla Czerwca, a i 14 bramek w 27 meczach Gordziejewskiego robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...