Skocz do zawartości

Highway to heaven


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Następnego dnia wstałem o 8. Zjadłem lekkie śniadanie w apartamencie, do którego klucze otrzymałem jeszcze wczoraj od prezesa. Następnie założyłem koszulę, dżinsy i ruszyłem do siedziby klubu przy stadionie Elland Road. Tak! Moim nowym zespołem był założony w 1919 roku, trzykrotny mistrz Anglii Leeds United.

 

Zawodnicy znajdowali się na urlopach, ale sztab szkoleniowy, a raczej to co z niego zostało był na miejscu. Do dyspozycji miałem zaledwie dwóch współpracowników. Pracującego tu od 6 lat, trenera siłowego Sean Rush oraz mającego staż 3 lat, trenera Marka Robson. Zabrałem się za szukanie współpracowników.

Pierwszy angaż dostał 57-letni Portugalczyk Joao Mario. To był mój nowy asystent. Wcześniej pracował 3 lata w Coventry jako asystent, dwukrotnie przyjmując rolę tymczasowego managera. Wcześniej rok spędził w roli asystenta w zespole Peterbrough, a wcześniej z asystenta awansował na dwa lata na managera Boltonu. Ma świetne rozeznanie w Anglii, a więc będzie cennym wsparciem.

Rozesłałem ogłoszenia o poszukiwanych pracownikach sztabu szkoleniowego i sprawdziłem kogo mam w składzie oglądając liczne nagrania z meczy ligowych i treningów.

 

BRAMKARZE:

Marco Silvestri (33 lata, Włoch, BR, 1.1 mln, 1/0 U-21) - dotychczas niekwestionowany nr 1 od 10 lat broni słupków na Elland Road.

Takamitsu Kaji (23 lata, Japończyk, BR, 3 mln, 12/0) – równy umiejętnościami starszemu koledze, ale w związku z wiekiem będzie u mnie numerem 1. Poza tym dobrze mi znany z reprezentacji Japonii

 

BOCZNI OBROŃCY:

Alan Granger (24 lata, Szkot, OL, 6.25 mln, 2/0) – bardzo solidny zawodnik więc na pewno zostanie. W sezonie 2018/19 kupił go Manchester City, ale nigdy w nim nie wystąpił, aż dwa lata temu trafił na Elland Road.

Youssouf Kone (28 lat, Malijczyk, OL, 725 tys) – przeciętniak. Raczej nikogo lepszego nie znajdę, ale i tak będę szukać albo wypożyczenia, albo kogoś młodszego na stałe.

 

STOPERZY:

John Egan (31 lat, Irlandczyk, OŚ, 160 tys, 15/0) – sprowadzony rok temu do Leeds nie grał najlepiej. Spędził 5 sezonów w zespołach z Premier League, ale nigdy nie zagrał na najwyższym poziomie. Weteran Championship i Sky Bet 1.

Jamaal Lascelles (30 lat, Anglik, OŚ, 2 mln, 2/0 U-21) – ten pan ma na koncie parę występów w Premier League, ale w swoim jedynym sezonie w elicie gdy był podstawowym zawodnikiem, jego Newcastle spadło z ligi z hukiem, a on z Blackburn wrócił do PL, ale zagrał łącznie 5 razy. Ogólnie to jednak solidny stoper od 3 lat grający w Leeds.

Simone Romagnoli (34 lata, Włoch, OŚ, 205 tys) – doświadczony wychowanek AC Milan został sprowadzony za darmo sezon temu z grającego w PL West Brom. Grał poprawnie, ale moim zdaniem jest za stary jak na przeciętność, która prezentuje. Do sprzedania.

Chris Chalk (23 lata, Anglik, OŚ, 2.8 mln) – wychowanek Manchesteru City, nigdy nie zagrał w Citiziens i sezon temu przyszedł za darmo na Elland Road. Pokazał się z niezłej strony, ale jestem pewien, że stać go na więcej. Powinien być liderem defensywy jeżeli znajdę mu odpowiedniego kompana.

 

ROZGRYWAJĄCY:

Jermaine Anderson (28 lat, Jamajczyk, PŚ/DP, 1.8 mln, 45/3) – ostatni sezon spędził jak rezerwowy i aktywnie skarżył się dziennikarzom na brak gry. Jeżeli ktoś go kupi to sprzedam go, nie chcę płaczliwej królewny w zespole. Ale jak zostanie będzie mógł łatać dziury.

Jake Livemore (34 lata, Anglik, PŚ, 725 tys, 1/0) – przyszedł rok temu za darmo z Blackburn, które spadło z PL. Doświadczony, głównie grał w Premier League, a w poprzednim sezonie był liderem drugiej linii Leeds. Chyba dam mu dokończyć u nas karierę aktywnie.

Alex Mowatt (29 lat, Szkot, PŚ, 4.6 mln, 23/1) – wychowanek Leeds. Od sezonu 2011/12 nieprzerwanie gra w tym zespole, ale nigdy nie wybił się na wysoki poziom. U mnie to jednak powinien zmienić i zapewne będzie podstawowym zawodnikiem.

Alex Fernandez (31 lat, Hiszpan, PŚ, 2.4 mln) – doświadczony wychowanek Realu Madryt, zagrał u Królewskich dokładnie 1 raz. Był gwiazdą greckiej Superligi w PAOK, ale i tak za darmo przeszedł do Leeds 3 lata temu. Nie urywa tyłka i w sumie nie wiem czy znajdę dla niego miejsce w składzie.

Arnel Jakupovic (26 lat, Austriak, OPŚ/NŚ, 3.7 mln, 4/1) – na papierze jest dobry. W praktyce słaby i będę chciał go sprzedać.

Cristo Gonzalez (26 lat, Hiszpan, OPŚ/NŚ, 2.5 mln) – kupiony rok temu za 0,5 mln. Wątpię, że znajdę kogoś, kto wygryzie go z roli OPŚ.

 

SKRZYDŁOWI:

Carl Young (19 lat, Anglik, P(PL), 500 tys) – wychowanek, niezły, ale trochę jeszcze ma nauki przed sobą. Będę raczej chciał go wypożyczyć, albo trzymać jako rezerwowego, co będzie dla niego degradacją.

Albert Guomundsson (26 lat, Islandczyk, OP(PLŚ)/P(PŚ)/NŚ, 6.75 mln, 47/6) – nominalny OPP, reszta to bonus. Sporo czasu spędził w PSV, ale nie grał tam wiele. Od 3 lat to podstawowy skrzydłowy Leeds, ale mam wrażenie, że u mnie to się zmieni, gdyż jego główną zaletą jest wszechstronność, ale umiejętności troszkę kuleją.

Ryan Fraser (30 lat, Szkot, P(PL)/OP(PL), 1.3 mln, 14/0) – kupiony rok temu za 775 tys zaprezentował się słabo. Ewidentnie mój poprzednik nie umiał wykorzystać poprawnego skrzydłowego. Raczej go zostawię w zespole.

Les Pestle (22 lata, Anglik, PL/OPL, 975 tys) – wychowanek Tottenham dopiero dwa lata temu zagrał na tak wysokim poziomie jak Championship, gdy został kupiony na Elland Road. Prezentował się przeciętnie, ale ja myślę, że będzie naszym podstawowym PL.

 

NAPASTNICY:

Will Keane (31 lat, Anglik, NŚ/OPŚ, 550 tys, 3/0 U-21) – wychowany w Man Utd miał być gwiazdą, ale dla Red Devils zagrał 4 mecze i wylądował na stałe w Championship. Od 4 lat zawodnik Leeds, ale nigdy nie powalił swoją grą na nogi. Wątpię, że zrobi u mnie karierę.

Manuel Arteaga (29 lat, Wenezuelczyk, NŚ, 1.7 mln, 28/12) – poprawny snajper z zadowalającą skutecznością. Od 4 lat w ekipie z Elland Road. Występował w Serie A i belgijskiej Pro Lidze i wszędzie zdobywał przynajmniej 10 bramek na sezon.

Erick (24 lata, Austriak, NŚ, 725 tys, 6/2 U-21) – to taki ktoś, kto gdzie nie pójdzie to podaje ręczniki.Od sezonu 2019/20 w Leeds, regularnie wypożyczany i regularnie zawodzi swoich nowych pracodawców. Oby ktoś go kupił.

 

Momentalnie promowałem trzech zawodników z drużyn młodzieżowych:

Ashley Morrell (19 lat, Anglik, PŚ, 32.5 tys) – będzie zapychać dziury kadrowe i dalej głównie grać z U-21.

Oliver Perkins (21 lat, Anglik, PL/OPL, 59 tys) – doskonale nadaje się do wiązania butów kolegom i czyszczenia im piłek

Alun Edwards (17 lat, Anglik, OP/WOP/PP/OPP, 59 tys) – prawdę mówiąc ma spore szanse na grę. Jest jeszcze słaby, ale ma talent.

 

I rzuciłem okiem na obiecującą młodzież:

Gareth Pease (17 lat, Anglik, NŚ, 115 tys) – jeżeli nie znajdę kogoś za Ericka to on zadebiutuje w zespole. Ale wolałbym, aby jeszcze w tym roku pograł w ekipie U-18.

Matt Nicholls (20 lat, Anglik, NŚ, 58 tys) – w sumie nie jest wielce obiecujący, ale poziom Ericka już osiągnął.

Brian Rogers (17 lat, Walijczyk, OŚ/PŚ, 5 tys) – niby może być kimś, ale najlepiej, aby został kimś innym niż teraz

Jordan Barnett (16 lat, Anglik, OPŚ, 160 tys) – na jego widok z podniecenia dostałem krwotoku z nosa. Toż to talent! I to taki prawdziwy! Olaboga!

 

Wnioski? Potrzebuję bocznych obrońców, wzmocnienia ataku i prawdziwego PP. No i należy skompletować sztab szkoleniowy.

Odnośnik do komentarza

Finansowo Leeds United nie należy do ideałów. Wart jest 31 mln €, co sprawia że ledwie dwa polskie kluby są wyżej wyceniane od niego, ale ma też 21,5 mln € długów. Stan konta to 4 179 000 €, a budżet transferowy to 228 000 €. Na płace klub pozwala przeznaczać maksymalnie 2 506 160 € miesięcznie, a obecnie wypłaca 2 109 727 €. Warto dodać, że to podwyższone kwoty po mej zapowiedzi walki o awans do Premier League, notabene mam obawy, że mnie poniosło. Wcześniej dostawałem 174 tys na transfery i 2 198 112 € na płace.
 

Jak na Championship to nie są wielkie sumy. Ot np. 5. ekipa poprzedniego sezonu czyli Crystal Palace ma budżet transferowy w wysokości 4 mln i 3 mln na pensje.

 

Ale nie z takich rzeczy Wyndrowicz rzeźbił cuda. Sprowadziłem do klubu nowych członków sztabu szkoleniowego:

Alessandro Grandoni (46 lat, Włoch, trener) – był nawet rok managerem, ale jego powołanie to trening

Andy Quy (47 lat, Anglik, trener bramkarzy) – 14 lat pracował w Stoke, ale 2 lata temu zrobił sobie długi urlop. Teraz wraca do pracy u nas.

David Fuster (42 lata Hiszpan, trener)

Jukka Malm (46 lat, Fin, scout) – rzucił posadę głównego scouta w SJK i oczywiście będzie u nas szukać talentów w Skandynawii. Już mi podrzucił parę nazwisk

Lee Dykes (40 lat, Anglik, scout) – on z kolei rzucił posadę głównego scouta w Carlisle, ekipie ze Sky Bet 1

Peter Pawlett (33 lata, Szkot, scout)

Tomasz Wichniarek (51 lat, Polak, scout) – przez 11 lat był głównym scoutem Lecha, ale po stracie pracy wylądował w II lidze polskiej. Pewnie w Poznaniu pomylili go z Arturem Wichniarkiem, ale w sumie to niezły scout.

David Bitsindou (35 lat, Francuz, scout)

Mark Howard (37 lat, Anglik, trener bramkarzy U-21)

Kevin Gibbins (38 lat, Anglik, trener siłowy U-18)

Jeremy Grimm (37 lat, Francuz, trener)

Magnus Okuonghae (38 lat, Anglik, manager zespołu U-21)

Jess Preece (33 lata, Anglia, fizjoterapeutka) – kobita w futbolu OMFG!

Andrzej Juskowiak (53 lata, Polak, koordynator pionu juniorskiego) – doświadczony w tej pracy. Dyrektor sporotowy w Lechii (2014), koordynator juniorów w Wiśle (2015-2020) i w Pieście (2020-2023)


 

Ale nie samymi trenerami klub żyje prawda?

TRANSFERY DO KLUBU:

Adam Kobierski (17 lat, Polak, NŚ/OPŚ) za darmo z KS Gościbia Sułkowice – 2 lata w III lidze to o wiele za długo. Niby teraz trenerzy pokazują mi marny potencjał, ale już w Barcy go zauważyłem.

 

Kyle Walker-Peters (27 lat, Antigua i Barbuda, O(PL), 18/1) wypożyczony z Ipswich – płacimy mu 40% pensji i mamy kwotę wykupu w wysokości 400 tys. Wątpię, że z niej skorzystam, ale powinien być naszym podstawowym OP.

 

Sylvain Giraud (22 lata, Francuz, OŚ) za darmo z PSG – wychowanek francuskiej potęgi nie miał szans na debiut w tym zespole. Dobrze prezentował się na wypożyczeniach, a teraz czas na kolejny krok w karierze. Zakładam, że będzie czołowym stoperem naszej ekipy.

 

Juha Leskela (20 lat, Fin, OP/WOP, 10/0 U-21) za 110 000 € z HJK – mimo młodego wieku ma na koncie już 70 spotkań w fińskiej ekstraklasie i sezon temu był czołową postacią swojej ekipy. Siłą rzeczy więc sięgnąłem po niego. To najbardziej polecany zawodnik przez nowego scouta Malma.

 

Remigiusz Malinowski (23 lata, Polak, OP(PŚ)/PP, 15/0 U-21) za darmo z Hutnik Kraków – a oto bomba transferowa. Owszem nawet u mnie w Gumiokach stracił miejsce w składzie, ale tutaj? Powinien stoczyć równy bój, a kto wie, może nawet wygrać z Gonzalezem o pozycję OPŚ. Znam go, wiem że potrafi grać świetnie, już się cieszę na współpracę z nim! Ostatni sezon w Jagiellonii był jej MVP.

 

Sergi Canos (27 lat, Hiszpan, P(PŚ)/OPP) za darmo z Ipswich – grająca wtedy w PL ekipa kupiła go za 6.75 mln € z grającego w Championship Reading. Był tam dwa sezony, oba rozegrał na wypożyczeniu w Espanyol, będąc solidnym elementem swej ekipy. A no i to wychowanek FC Barcelony, lata młodości spędził w Liverpoolu. W obu ekipach nie zadebiutował. Oczekuję, że u nas będzie motorem napędowym.

 

Manuel Locatelli (26 lat, Włoch, PŚ, 2/1 U-21) za darmo z AC Milan – ogrywał się przez 7 lat na wypożyczeniach, a ostatnie 3 lata spędził na ławce i trybunach Rossoneri. W tych 3 latach zagrał ledwie 6 razy, ale liczę, że szybko złapie rytm meczowy i będzie filarem drugiej linii, w końcu musi zastąpić Livemore

 

Vladimir Fieber (20 lat, Słowak, NŚ, 10/3 U-21) za 750 000 € z Hutnik Kraków – druga bomba! Pamiętacie go? To ten pan, który w wieku 20-21 lat miał być czołowym snajperem Gumioków u boku Witonia. Błaszczykowski ma jednak inne plany i postanowiłem ratować karierę największego talentu Słowaków. Oczekuję bramek i wygryzienia Arteagi z ataku raz dwa!

 

Onedo Dibra (17 lat, Albańczyk, O(PŚ), 2/0 U-21) za 5 000 € z PS Kemi – sprowadzony z Fińskiej E-klasy parę razy wszedł na boisko, ale jeszcze jest na to za młody. Spory talent z kraju, który o dziwo opływa w utalentowanych zawodników.

 

 

TRANSFERY Z KLUBU:

Youssouf Kone (28 lat, Malijczyk, OL/WOL) za 750 000 € do Huddersfield

 

Jake Livemore (34 lata, Anglik, PŚ/DP) za 525 000 € do Rio Ave – nie zamierzałem go sprzedać, ale gdy średniak z portutalskiej e-klasy dał za niego tyle hajsu nie mogłem powiedzieć 'nie'!

 

Simone Romagnoli (34 lata, Włoch, OŚ) za 88 000 € do Lanciano (Serie B)

 

Erick (24 lata, Austriak, NŚ) za 500 000 € do Leyton Orient – deal życia dla mnie. Klub ze Sky Bet 1 wydał chyba cały budżet na niego i pewnie boleśnie się rozczaruje

 

Arnel Jakupovic (26 lat, Austriak, OPŚ/NŚ) za 2 600 000 € do Hannover – to się Niemcy zdziwią na widok jego słabości

Odnośnik do komentarza

Rozegrano Euro 2024. Warto wspomnieć, że Polska awansowała do tych rozgrywek. W grupie zajęliśmy 2. miejsce za Szkocją, z którą przegraliśmy na otwarcie turnieju 0-4! Potem wygraliśmy z Chorwacją (4. w grupie) 4-1 i szczęśliwie zremisowaliśmy z Holandią 2-2. W fazie play-off odpadamy w pierwszym meczu z Danią. Przegraliśmy 1-2 po dogrywce.

Mistrzem Europy została Francja, która nie przegrała żadnego meczu. W drodze po mistrza rozegrali kolejne spotkania przeciwko: Białoruś 5-1, Niemcy 3-0, Walia 0-0, Ukraina k1-1, Dania 5-0, Włochy k1-1 i Czechy 1-0. Tak nasi południowi sąsiedzi dotarli do finału i nie wygrali tylko meczu otwarcia z Portugalią (0-0) i finału.

 

Lipiec minął mi bardzo pracowicie. Nawet nie zauważyłem kiedy Makoto Teguramori zebrał skład Japonii U-23 na Olimpiadę. Przyznam, że ma mocną ekipę, złote pokolenie i musi walczyć o złoto:

Bramkarze: Takamitsu Kaji (Leeds Utd) oraz Kazuma Fukushi (Urawa Reds)

Obrońcy: Osamu Egashira (Everton), Takuma Nishiguchi (Hoffenheim), Yusuke Takeda (Napoli) oraz Daiki Sasaki (West Brom)

Pomocnicy: Yuta Morisaki (Napoli), Masato Kono (Urawa Reds), Yasuyuki Kido (Galatasaray), Tatsuhiro Murai (Lokomotiw Moskwa), Takuya Hirose (F Marinos), Keisuke Takeda (Marsylia) oraz Takeaki Takda (Urawa Reds)

Napastnicy: Daisuke Otsuka (Man City), Kazunari Maezawa (Barcelona), Koki Ishizue (Galtasaray), Yusuke Yoshikawa (Ol. Lyon) oraz Cho Hyok-Chol (Cesena)

 

Rozegraliśmy 7 sparingów. 3 z zespołami z PL: Chelsea 0-2, Man Utd 2-2 i Liverpool 1-2. 3 ze ekipami zagranicznych najwyższych lig: Sturm Graz 1-1, RBL 2-0 oraz Lyon 3-1. I 1 z ekipą ze Sky Bet 2 wygrany 7-0. To jeszcze jedno i ruszamy z debiutem.

 

Najwyższe transfery lipca na świecie:

1. Barata (23 lata, Brazylijczyk, PL/OPL) z Sporting do BMG za 51 000 000 €

2. Paolo Sassi (21 lat, Włoch, OP(PŚ)/NŚ, 16/6 U-21) z Inter do Chelsea za 42 500 000 €

3. Ayman Ibrahim (24 lata, Egipcjanin, NŚ, 73/38) z Blackburn do Wolfsburg za 35 000 000 €

 

Najwyższe transfery Championship:

1. Louis Taylor (23 lata, Anglik, OPP/NŚ, 4/0) ze Stoke do Chelsea za 42 000 000 €

2. Pablo Fornals (28 lat, Hiszpan, PŚ/OPŚ, 18/3 U-21) ze Stoke do PSG za 25 500 000 €

3. Charly Musonda (27 lat, Belg, OP(LŚ)/PŚ, 15/0) ze Stoke do Sheff Utd za 15 500 000 €

 

Najwyższe transfery w Polsce:

1. Wilfred Ndidi (27 lat, Nigeryjczyk, O(PŚ)/DP, 40/0) z Hutnik Kraków do Liverpool za 7 000 000 €

2. Diego Thiesson (25 lat, Szwajcar, PL/OPL, 1/0) z Hutnik Kraków do Real Sociedad za 3 800 000 €

3. Kamil Grabara (25 lat, Polak, BR, 4/0 U-21) z Vitesse do Lechia za 1 500 000 €

Odnośnik do komentarza

Ooo panie, świetny wybór. Sam bym chętnie pograł Leeds:). Pora nawiązać do czasów Viduki, Smitha, Kewella,  Ferdinanda, Bowyera i Woodgate'a:). Aż się będzie z niecierpliwością czekać na kolejne wpisy. Przyznam, że połączenie Hiszpanii i Japonii nudziło niemiłosiernie;) 

 

Fajnie, że w składzie jest Jamaal, toż to obecny kapitan Srok. Sam go chciałem w swojej karierze sprowadzić do Jagi, jednak wymagania finansowe stanęły na przeszkodzie. Za to ze znajomych twarzy widzę Gudmundssona. Dobry grajek, przerastal ekstraklapę o głowę. Minusem było jednak to, że to typowy skrzydłowy,  a ja z takich zrezygnowałem, więc poszedł robić karierę na zachodzie. Na plus dobra gra obiema nogami. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

A może dałoby radę zrobić małe podsumowanie tego, co się działo w Hutniku przez ostatni rok?(zapewne najlepiej na koniec okienka transferowego). Widzimy kto z Hutnika odchodzi, ale nie wiemy kogo kupili, i co sądzisz na temat nowych nabytków;). No i oczywiście kto stracił miejsce w składzie,  a kto zyskał po twoim odejściu ;). 

Odnośnik do komentarza

Zaczynamy przygodę z Leeds United.

Cel gry w Leeds: wygrać Ligę Mistrzów, Premier League, klubowe MŚ i osiągnąc wartość klubu 500 mln €.

 

Plan rozwoju: póki co nie skupiam się na wychowankach bo ich prawie nie mam. Z czasem jednak chcę sprowadzać młodzież pokroju Dibry czy Kobierskiego. Uzyskają oni status wychowanka. No i oczywiście licze, że uda się poprawić stan szkółek itp. Nie przepadam za grą składem w okolicach 30 lat, więc pewnie trochę jeszcze odmłodzimy skład przez najbliższe lata.

 

Cele na ten sezon:

Sky Bet Championship - zarząd oczekuje górnej części tabeli, ja chcę walczyć o awans, ale zdecydowanie nie mam na to najmocniejszej ekipy więc taktycznie będzie trzeba kombinować. Sezon temu 13. miejsce

Puchar Anglii - tu zgadzam się z zarządem. 5. runda nas zadowoli, sezon temu klub dotarł do 4.

Capital One Cup - zarząd chce powtórki sprzed roku czyli 4. rundy, ja chcę rundę więcej czyli ćwierćfinał

 

Taktycznie potrzebne mi są 3 warianty: ofensywny, zrównoważony i defensywny. Wybrałem w każdym wypadku różne warianty 4-5-1. Mam ledwie dwóch napastników, a w Anglii gra się intensywnie, więc nie będą grać razem. Mocne skrzydła proszą się o wykorzystanie.

Ofensywnie: boczni obrońcy jako kompletni obrońcy wspierający. Dwóch PŚ, z czego jeden to swobodny rozgrywający. OPL i OPP z poleceniem ataku, OPŚ wsparcia i NŚ jako wysunięty napadzior.

Zrównoważony: PL i PP również atakujący, NŚ zmienia się w kompletnego napastnika w ataku

Defensywnie: cała obrona z poleceniem obrony, OPŚ zamieniamy na DP, PP i PL są wsparciem, a PŚ ze swobodnego rozgrywającego staje się długodystansowcem. A i NŚ to lis pola karnego lub wysunięty napastnik.

 

 

Co do Hutnika to póki co sprzedają, a zakupów zero. I to mnie martwi.

 

Polskie kluby zaczęły walkę o europejskie rozgrywki.

2. runda eliminacji do Ligi Europy:

Aalborg 1-3 Legia Warszawa

Legia Warszawa 2-0 (5-1) Aalbrog

 

3. runda eliminacji do Ligi Europy:

01/08/2024

Hapoel Tel-Awiw 1-1 Legia Warszawa

Jagiellonia 2-3 Worskla Połtawa

08/08/2024

Legia Warszawa 2-0 (3-1) Hapoel Tel-Awiw

Worskla Połtawa 0-1 (w3-3) Jagiellonia

 

O dziwo Legia radzi sobie naprawdę dobrze. W obu meczach zakładano, że Wojskowi odpadną, ale 5. ekipa w Polsce prezentuje się solidnie eliminując 3. zespół Danii i Izraela. Szkoda, że Jaga przegrywa z 5. zespołem Ukrainy

 

3. runda eliminacji do Ligi Mistrzów:

Lech Poznań 1-1 KAA Gent

KAA Gent 2-2 (3-3w) Lech Poznań

 

W starciu wicemistrzów Polacy są górą nad Belgami. Ale w pierwszym meczu goście wyrównali w 94. minucie, a w drugim Gent prowadziło 2-0 do 88. minuty. Gol na 2-2 padł w 96. minucie!

 

W barażach mamy takie pary:

LE - Legia Warszawa vs Worskla Połtawa

LM - Lech Poznań vs Dnipro

Polska vs Ukraina. 5. zespół vs 5. zespół i wicemistrz vs wicemistrz. I prawdę mówiąc w obu przypadkach stawiałbym na naszych sąsiadów.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Debiutuję w Championship. Pierwszym rywalem moich nowych podopiecznych był spadkowicz z Premier League - Westbromwich Albion. Obawiałem się, że mimo gry u siebie będzie to za trudny start dla nas.

 

Dobrze jednak spozytkowaliśmy okres przygotowawczy. Z początku to goście rzucili się do ataku, ale trzech ich ważnych zawodników było nieobecnych przez Olimpiadę. I ich zmiennicy grali tak zwany piach.

A w 19. minucie Vladimir Fieber (NŚ) przedstawił się kibicom Leeds. Akcję zaczął Sergi Canos (PP) precyzyjnym zagraniem tuż za plecy obrony. Mimo, że miał gorszą pozycję startową Fieber wyprzedził obu stoperów i stanął sam na sam z golkiperem gości. I pewnie umiescił piłkę tuż obok niego w siatce! 1-0!

Gra po tym przypominała mi rozgrywki polskiej I, a nawet II ligi. Dużo niedokładności z obu stron i brak przemyślanych ataków.

W 80. minucie wprowadzony 6 minut wcześniej Carl Young (PL) wbiegł w pole karne i odegrał do Fiebera. Słowak zakręcił się lekko z piłką gubiąc dwóch obrońców i mocnym strzałem przy słupku ustalił wynik spotkania. Doskonały debiut młodego snajpera!

Poza nim zadebiutowali też Juha Leskela (OP), Sylvain Giraud (OŚ), Kyle Walker-Peters (OL), Sergi Canos (PP), Manuel Locatelli (PŚ). Poza Walkerem-Peters każdego z zawodników mogę śmiało pochwalić za solidną i dojrzałą grę!
 

Cytat

 

Marco Silvestri (c) - Juha Leskela, Sylvain Giraud, Chris Chalk, Kyle Walker-Peters - Sergi Canos, Manuel Locatelli, Alex Mowatt (68' Jermaine Anderson), Ryan Farser (74' Carl Young), Cristo Gonzalez - Vladimir Fieber

 

10.08.2024, Championship (1/46)

Elland Road, Leeds: 28 602 widzów

[-] Leeds United 2-0 Westbromwitch Albion [-]

1-0 Vladimir Fieber 19'

2-0 Vladimir Fieber 80'

 

MVP: Vladimir Fieber - Leeds, NŚ - 9.0, 2 gole

 

 

Odnośnik do komentarza

Wreszcie:). Cały czas czekałem aż poprowadzi Pawie do boju;) 

Dwie uwagi. Już któryś raz powtarzasz ten sam błąd, nie ma czegoś takiego jak bromwitch. Nie ma tam żadnej wiedźmy. Jest West Bromwich Albion. Może to słownik ci automatycznie poprawia ale kuje mnie to w oczy;). Druga sprawa to olimpiada. Olimpiada to czas pomiędzy igrzyskami. Wiem, że na każdym kroku wszyscy używają olimpiady w złym znaczeniu, ale czytając to co napisałes od razu wyobrażałem sobie, że trzech ważnych zawodników wyleciało na okres czterech lat.

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Lucifer Morningstar fakt w słowniku mam bromwitch i jeżeli ja to w ten słownik wstawiłem to chyba będąc pod wpływem :D

 

----------

 

Po debiucie za sterami dumnych Pawi przyszedł czas na debiut w rozgrywkach Capital One Cup. Naszym rywalem była ekipa występująca w Sky Bet League 2 - Crewe Alexandra. Dwa lata temu spadli oni ze Sky Bet League 1 i poprzedni sezon spędzili w dolnych rejonach tabeli. Rywal niezbyt wymagający.

 

Potwierdził to już w 2. minucie spotkania Manuel Arteaga (NŚ), którego świetnym podaniem obsłużył Alun Edwards (OP). Wenezuelczyk stanął sam na sam z bramkarzem i pewnie dał nam prowadzenie.

Rozluźniliśmy się co było błędem. Przed upływem kwadransa gry strzałem z 20. metrów popisał się Harry Wilson (PŚ) uderzając z dużą siłą w samo okienko. Silvestri (BR) nawet nie drgnął.

Podziałało to na nas jak płachta na byka. Ale prawie kwadrans goście bronili się desperacko przed naszymi atakami. Aż Albert Guomundsson (OPP) wpadł w pole karne. Wszyscy spodziewali się albo strzału, albo podania do Arteagi. Ten jednak odegrał przed szesnastkę, gdzie czekał Remigiusz Malinowski (OPŚ). Polak przypomniał mi, dlaczego sporo czasu spędził w moim Hutniku jako podstawowy zawodnik. Petardą tuż przy słupku zaskoczył goklipera. 2-1!

Znowu zwolniliśmy tempo gry, nie chcąc się przemęczać. A wynik meczu ustaliliśmy gdy Alan Granger (OL) podał do Malinowskiego. Ten wpadł w pole karne i technicznie przelobował bramkarza. Polak dał mi sporo do myślenia w kwestii podstawowego OPŚ.

W ekipie Leeds zadebiutowali tego wieczoru Alun Edwards, Ashley Morell, Oliver Perkins oraz Remigiusz Malinowski.
 

Cytat

 

Marco Silvestri - Alun Edwards, Jamaal Lascelles, John Egan (c), Alan Granger (75' Kyle Walker-Peters) - Jermaine Andersson, Ashley Morell (69' Alex Fernandez), Albert Guomundsson, Remigiusz Malinowski, Les Pestle (61' Olivier Perkins) - Manuel Arteaga

 

13.08.2024, Capital One Cup, 1. runda

Elland Road, Leeds: 11 526 widzów

Leeds United 3-1 Crewe Alexandra

1-0 Manuel Arteaga 2'

1-1 Harry Wilson 14'

2-1 Remigiusz Malinowski 14'

3-1 Remigiusz Malinowski 57'

 

MVP: Remigiusz Malinowski - Leeds, OPŚ - 8.8, 2 gole

 

 

W kolejnej rundzie zmierzymy się z Doncaster Rovers, grającym również w Sky Bet 2.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.11.2017 o 17:44, Lucifer Morningstar napisał:

Druga sprawa to olimpiada. Olimpiada to czas pomiędzy igrzyskami. Wiem, że na każdym kroku wszyscy używają olimpiady w złym znaczeniu, ale czytając to co napisałes od razu wyobrażałem sobie, że trzech ważnych zawodników wyleciało na okres czterech lat.

Lepsza Olimpiada niż paraolimpiada :> Poza tym- nie bądźmy tacy drobiazgowi. Tak się potocznie mówi i tyle w temacie. To pierdoła.

Bardziej walą po oczach błędy w pisowni :>  

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Troszkę mi się oderwało od gry. Wina CK2 i Geralta!

 

****

 

W kolejnej rundzie Capital One Cup zmierzymy się z Doncaster występującym w Sky Bet 2. I to tyle co warto o nich powiedzieć.

 

 W między czasie Japonia U-23 awansowała do ćwierćfinału igrzysk! W grupie połowa gwiazd mojej kadry zdystansowała Kolumbię, Hiszpanię i Włochy! W kolejnej rundzie zagrają z Portugalią, która w grupie musiała uznać wyższość Egiptu.

 

Do zespołu sprowadziłem 17-letniego Albańczyka. Astrit Neziri (PP/OPP) kosztował nas 5 000 € i odebraliśmy go fińskiej ekipie Jaro.

 

Przyszedł czas sprawdzić, czy mój debiut w Championship to przypadek czy jesteśmy w stanie utrzymać powtarzalność wyników. Odwiedziliśmy stadion The Den w Londynie, aby zmierzyć się z ekipą Millwall, która sezon temu zajęła 20. miejsce w tabeli. Generalnie mamy z nimi dobrą historię pojedynków, 7 wygranych, 7 remisów i 2 porażki. Za moich rządów oczekuję tylko dodatkowych wpisów w tabeli "wygrane".

 

Zaczęliśmy z przytupem. Cristo Gonzalez (OPŚ) kiwnął Aleksandrowicza (DP) i odegrał w bok do Carla Young (PP) i młody z nazwiska i jeszcze rubryki wiekowej zawodnik mocnym uderzeniem dał nam prowadzenie.

Trochę nasza gra siadła. Do tego stopnia, że w 22. minucie popełnił błąd Lascelles (OŚ) i sfaulował Richarda Adu (NP). Ben Sheaf (PŚ) podszedł do wykonania jedenastki i uderzył prosto w Silvestriego (BR)!

Do przerwy nic się nie zmieniło, mieliśmy nieznaczną przewagę, ale nic z tego nie wynikało.

 

A po przerwie, dokładnie kwadrans po wznowieniu gry Adu (NP) przedarł się polem karnym i odegrał do partnera w ataku. Raul De Tomas (NL) z odległości 5 metrów nie popełnił błędu i wyrównał wynik.

I znowu to był bodziec do ataku. I przebudzenia demona. Najpierw Young dośrodkował w 68. minucie w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Fieber (NŚ) i mimo asysty dwóch obrońców umieścił głowa piłkę w siatce!

A w 76. minucie Fieber nie odpuścił niecelnego podania Mowatta (PŚ). Ten podał za mocno i piłka trafiła do stoperów gospodarzy, ale waleczny Słowak zdołał ją odebrać i jeszcze zdobyć gola! Wygrywamy 3-1, a Fieber drugi raz z rzędu zdobywa dwa gole w meczu!
 

Cytat

 

Marco Silvestri (c) - Juha Leskela, Sylvain Giraud (73' Chris Chalk), Jamaal Lascelles, Kyle Walker-Peter (73' Alan Granger) - Carl Young, Alex Mowatt, Alex Fernandez, Ryan Fraser (64' Les Pestle), Cristo Gonzalez - Vladimir Fieber

 

17.08.2017, Championship (2/46)

The Den, Londyn: 20 146 widzów

[23] Millwall 1-3 Leeds United [5]

0-1 Carl Young 6'

1-1 Raul De Tomas 60'

1-2 Vladimir Fieber 68'

1-3 Vladimir Fieber 76'

 

MVP: Vladimir Fieber - Leeds, NŚ - 9.0, 2 gole

 

 

Odnośnik do komentarza

W ćwierćfinale igrzysk Japonia ograła bez problemów Portugalię 2-0. Gole zdobyli Kazunari Maezawa i Koki Ishizue. Wyrzucają oni za burtę jednego z faworytów turnieju. Pary półfinałowe turnieju w Italii to:

Niemcy vs Włochy

Japonia vs Argentyna

 

My zaś wróciliśmy do Leeds, aby podjąć ekipę Chesterfield. Wiadomo, że przy spotkaniach co 3 dni musi się zmienić skład zespołu i to było widać.

Całe spotkanie kontrolowaliśmy przebieg meczu, ale brakowało efektownych ataków i stu procentowych okazji.

Jedyny gol padł przed upływem kwadransa gry, gdy Remigiusz Malinowski (OPŚ) prostopadłym zagraniem wystawił piłkę Arteadze (NŚ) i ten pewnym uderzeniem przy krótkim słupku nie dął szans bramkarzowi. Wygrywamy skromnie, ale pewnie.
 

Cytat

 

Marco Silvestri - Alun Edwards, Chris Chalk (86' Sylvain Giraud), John Egan (c), Alan Granger - Sergi Canos, Manuel Locatelli, Jermaine Anderson (75' Ashley Morell), Les Pestle (75' Oliver Perkins), Remigiusz Malinowski - Manuel Arteaga

 

20.08.2024, Championship (3/46)

Elland Road, Leeds: 27 009 widzów

[2] Leeds United 1-0 Chesterfield [6]

1-0 Manuel Arteaga 13'

 

MVP: Alun Edwards - Leeds, OP - 9.0

 

 

Zaczęły się baraże europejskich pucharów. Mamy tu dwie ekipy i spore nadzieje na awans obu.

 

Liga Europy

Legia Warszawa 1-1 Worskla Połtawa

Wojskowi zawiedli. Mieli pomścić Jagiellonię, a pierwszy mecz to wymęczony remis. W 82. minucie goście zdobyli gola i dopiero w doliczonym czasie gry 5. zespół Ekstraklasy zdołał wyrównać.

 

Liga Mistrzów

Lech Poznań 1-0 Dnipro

Kolejorz jest pewien gry w LE, ale jak widać nie składa broni w walce o LM. Nikt nie oczekuje po nich awansu z wicemistrzem Ukrainy, ekipą znacznie bogatszą, ale u siebie Poznaniacy sprawili nie lada niespodziankę.

Odnośnik do komentarza

Zacznijmy od Igrzysk Olimpijskich. W sumie mecze praktycznie rozegrano jeden po drugim. I tak w półfinale niestety Japonia musiała uznać wyższość Argentyny w rzutach karnych. Nasze szanse przedłużył Daisuke Otsuka, który w 72. minucie wyrównał wynik spotkania na 1-1. Od 3. minuty po niesamowitej akcji rywali musieliśmy gonić.

 

W drugim półfinale też nie obyło się bez dogrywki. Tu w regulaminowym czasie było 2-2, a dwóch świetnych snajperów zaliczyło po dwa trafienia. Dla Italii to grający w Napoli, 21-letni Enrico Merlino, który jest na celowniku takich potęg jak PSG czy Real. Dla Niemiec to już mający status gwiazdy Andreas Beck, zawodnik BMG.

 

W meczu o 3. miejsce chłopaki nie zawiedli i zdobyli historyczny brąz! Pewnie pokonali gospodarzy 3-0, a cichym bohaterem został Daisuke Otsuka, który zaliczył dwie asysty. Można narzekać, że złote pokolenie mogło zdobyć złoty medal, ale to i tak wielki sukces.

Finał o dziwo był jednostronny również. 3-1 dla Argentyny.

Królem strzelców został Niemiec Beck z 8 bramkami w 6 występach. Za nim uplasowali się Merlino z Włoch i Otsuka z 7 trafieniami w 6 występach.

Tytuł najlepszego bramkarza trafił do mojego klubowicza! Takamitsu Kaji wpuścił 6 bramek w 6 spotkaniach, ale wielokrotnie ratował zespół w trudnych meczach i trzykrotnie utrzymał czyste konto.

 

Mam wrażenie, że połowa drużyny Leeds United skupiła się na dopingowaniu Kajiego gdyż rozegraliśmy bardzo słabe spotkanie. Gościliśmy u siebie przeciętniaka Queens Park Rangers.

Zaczęło się szybko i szokująco. Alfonso Pedraza (NP) urwał się Chalkowi (OŚ) i wystawił piłkę do Jamie MacLeoda (PP), który zgubił Grangera (OL). Ten nie miał zimnej krwi i uderzył nieczysto, słabo i piłka potoczyła się w kierunku bramkarza. A Silvestri (BR) zapomniał co się robi w takiej sytuacji i puścił paskudnego babola do siatki.

W 9. minucie Malinowski (OPŚ) minął dwóch przeciwników i odegrał do Fiebera (NŚ). Słowak ze skraju pola karnego mocnym uderzeniem wyrównał wynik spotkania.

Mogłem odetchnąć? Nie. Minął kwadrans na zegarze, a tym razem Pedraza obsłużył praktycznie identycznym podaniem z początku spotkania, Koby Arthura (NL) i znowu musieliśmy gonić.

Na domiar złego tuż przed upływem kolejnego kwadransa Arthur zdobył drugiego gola, gdzie defensywa przepuściła Sama Nichollsa (PL), obserwując tylko jego trucht.

Co gorsza w sumie poza obroną i Ryanem Fraserem (PL) wszystko działało nieźle. Ja wściekły momentalnie wyrzuciłem z boiska wspomnianego skrzydłowego i Girauda (OŚ), który chyba myślami był przy kasztanach na placu Pigalle. Gówno mnie to obchodziło, że tam są najlepsze ich egzemplarze.

Olivier Perkins zameldował się na lewej flance i pierwszym podaniem wystawił piłkę za plecy defensywy, co pozwoliło Fieberowi na zdobycie drugiego gola. 2-3. Trzeci występ Słowaka i znowu już ma dwa gole na koncie!

Ale 6. minut później Granger i Chalk postanowili pobawić się w dziada z Samem Nichollsem. Wyszło im to tak dobrze jak Koriwnowi-Mikke przekroczenie progu wyborczego i Silvestri sięgnął do siatki czwarty raz.

 

W szatni zdarłem sobie gardło. Wyrzuciłem Grangera pod prysznic, a Chalkowi obiecałem rwanie nóg i wsadzanie ich w odbyt. Po chwili tą sugestię przekierowałem do całej czwórki obrońców i bramkarza. Efekty?

No w obronie dalej chwialiśmy się niczym pan Mietek pod monopolowym po opróżnieniu kilku małpek i piwek. Ale goście wykazywali nieporadność. W ataku było znacznie lepiej. Obudził się Locatelli (PŚ) i przejął batutę. Q.P.R desperacko się broniło, aż w 68. minucie Fieber wdał się w drybling z trzema rywalami. Tym razem jego celem było ściągnięcie uwagi, gdyż odegrał futbolówkę do Sergi Canosa (PP), a ten technicznie przelobował golkipera i traciliśmy już tylko bramkę.

Goście postawili na efektowną taktykę "wszyscy do tyłu i modlimy się". Działało. Do 90. minuty. Malinowski przepchnął się wręcz z piłką, cofnął do Mowatta (PŚ), ten klepnął do Fiebera, a Słowak z 15. metrów potężną bombą wyrównał wynik spotkania i uratował nam punkcik.

Co za siermięga. Zimny prysznic już po czterech kolejkach przypomina mi, że awans to nie będzie formalność, a ciężki rok, ciężkiej pracy i kilku siwych włosów więcej.
 

Cytat

 

Marco Silvestri (c) - Juha Leskela, Sylvain Giraud (29' Jamaal Lascelles), Chris Chalk, Alan Granger (45' Alun Edwards) - Manuel Locatelli, Alex Mowatt, Sergi Canos, Remigiusz Malinowski, Ryan Fraser (29' Oliver Perkins) - Vladimir Fieber

 

24.08.2024, Championship (4/46)

Elland Road, Leeds: 29 418 widzów

[1] Leeds United 4-4 Queens Park Rangers [15]

0-1 Jamie MacLeod 3'

1-1 Vladimir Fieber 9'

1-2 Koby Arthur 16'

1-3 Koby Arthur 29'

2-3 Vladimir Fieber 30'

2-4 Jamie MacLeod 36'

3-4 Sergi Canos 68'

4-4 Vladimir Fieber 90'

 

MVP: Vladimir Fieber - Leeds, NŚ - 9.5, 3 gole, 1 asysta

 

 

Odnośnik do komentarza

Czas na drugą rundę Capital One Cup. Naszym rywalem znowu była ekipa ze Skybet 2, obecnie okupująca tam 17. miejsce. Wiadomo jakiego wyniku oczekiwano od lidera Championship prawda?

 

Nie ma co się rozpisywać. Rywal przyjechał do Leeds i dostał lanie w 45 minut. Durgą połowę celowo kazałem chłopakom wręcz przespacerować, szkoda sił. Wszyscy na tle słabego rywala zagrali dobrze, a wyróżnienie należy się Ashleyowi Morrell (PŚ), Albertowi Gudmundsson (OPP) i Remigiuszowi Malinowskiemu (OPŚ). Pierwszy kontrolował naszą grę, drugi zdobył dwa gole, a Remigiusz zaliczył trzy asysty.
 

Cytat

 

Marco Silvestri - Alun Edwards, Jamaal Lascelles, John Egan (c), Alan Granger - Jermaine Anderson, Ashley Morrell (75' Alex Fernandez), Albert Gudmundsson, Remigiusz Malinowski, Les Pestle (61' Carl Young) - Manuel Arteaga (69' Will Keane)

 

27.08.2024, Capital One  Cup, 2. runda

Elland Road, Leeds: 12 788 widzów

Leeds United 5-0 Doncaster

1-0 Albert Gudmundsson 6'

2-0 Ashley Morell 12'

3-0 Manuel Arteaga (kar.) 14'

4-0 Albert Gudmundsson 16'

5-0 Les PEstle 36'

 

MVP: Albert Gudmundsson - Leeds, OPP - 9.4, 2 gole

 

 

Zakończyły się baraże europejskich pucharów. Jak tam Polacy?

 

Liga Mistrzów

Dnipro 1-1 (1-2) Lech Poznań

Pierwszy raz w historii w fazie grupowej zagrają dwa polskie kluby! Szkoda, że nie doczekałem się tego jako manager Hutnika.

 

Liga Europy

Worskla Połtawa 4-0 (5-1) Legia Warszawa

No cóż nie wiem co myślał trener Wojskowych, ale taktyka 4-5-1 w wariancie defensywnym nie miała szans powodzenia. Legia ma niezły atak, ale beznadziejną obronę co pokazali Ukraińce. Szkoda.

 

W fazie grupowej Polacy zagrają w takich oto grupach. W Lidze Mistrzów:

grupa E: Hutnik Kraków, Zenit St. Petersburg, Dinamo Zagrzeb, Manchester City

grupa C: Sporting, Szachtar Donieck, Manchester United, Lech Poznań

 

Liga Europy:

grupa C: Maccabi, Wolfsburg, Athletic Bilbao, Lechia Gdańsk

Odnośnik do komentarza

Nie mogę zapominać o obowiązkach selekcjonera, a przed nami  w końcu finałowa faza eliminacji do Mistrzostw Świata. Czas rozesłać powołania (na zielono nowe powołania w porównaniu z poprzednim zgrupowaniem):

 

BRAMKARZE:

Cytat

 

Masatoshi Kushibiki (31 lat, Hutnik Kraków, BR, 3 mln, 61/0)

Takamitsu Kaji (23 lata, Leeds United, BR, 3.3 mln, 12/0)

 

Nie ma tu żadnych zmian. Kushibiki to klasa sama w sobie, znowu udowadnia to w tym sezonie, a Kaji to najlepszy bramkarz IO.

 

BOCZNI OBROŃCY:

Cytat

 

Osamu Egashira (22 lata, Everton, OP/WOP, 24.5 mln, 22/0)

Gotoku Sakai (33 lata, FC Basel, O(PL)/WO(PL)/PP, 575 tys, 103/2)

Daiki Sasaki (24 lata, AC Milan, O(PL)/WO(PL), 16.25 mln, 31/1)

Yasuhiro Nagaoka (22 lata, Urawa Reds, OL/WOL/PP, 1.6 mln, 1/0)

 

Egashira ma swoje wzloty i upadki, ale na IO w 6 meczach wycisnął ocenę 8.14 i zaliczył 4 asysty! Sakai dalej jest gwiazdą swojego klubu. Sasaki został wykupiony z Westbrom po spadku za 16.25 mln €. Na IO zagrał nieźle (7.68). Nagaoka dalej błyszczy więc chcę zobaczyć go w akcji jeszcze raz.

 

STOPERZY:

Cytat

 

Takuma Nishiguchi (23 lata, Hoffenheim, OŚ/DP, 31 mln, 36/0)

Naomichi Ueda (29 lat, Suwon, OŚ, 975 tys, 45/5)

Kenta Morikawa (24 lata, Werder Brema, O(PŚ), 3.7 mln, 3/0)

Yusuke Takeda (23 lata, Napoli, OŚ, 13.25 mln, 35/3

 

Nishiguchi jeszcze nie zagrał w klubie, ale na IO był czołowym zawodnikiem osiągając tam ocenę 8.11! Ueda prezentuje tak świetną formę ostatnio, że grzechem byłoby niepowołanie go. Morikawa obniżył póki co loty, ale liczę, że znajdzie formę. Takeda bardzo solidnie spisał się na IO, tworząc z Nishiguchim świetny duet, więc naturalnie załapał się do kadry!

 

ROZGRYWAJĄCY:

Cytat

 

Gaku Shibasaki (32 lata, Atletico Madryt, PŚ, 12 mln, 105/14)

Yuta Morisaki (23 lata, Napoli, PŚ, 20.5 mln, 53/3)

Masato Kono (23 lata, Urawa Reds, PŚ, 1.8 mln, 2/0)

Yasuyuki Kido (22 lata, Galatasaray, OPŚ, 7 mln, 5/2)

Hideki Ishige (29 lat, Urawa Reds, OP(PŚ), 1.8 mln, 38/3)

 

Shibasaki kolejny rok lideruje swej ekipie i to mimo urazu na samym początku sezonu. Na szczęście Morisaki w doskonałym momencie zaczął grać i pokazuje dlaczego jest jego następcą. Na IO wycisnął 7.83 grając w każdym meczu i mając 91% celnych podań! Jego zmiennikiem był Kono i spisał się nieźle więc wraca do kadry.

Dla OPŚ nie było miejsca na IO, a w klubie póki co Kido nie zagrał ani razu, ale liczę, że wywalczy miejsce w składzie, gdyż obecnie ciężko o lepszego zawodnika na tej pozycji w Japonii. Ah Turecki klub kupił go za 3.7 mln € z Urawy Reds. W klubie w efekcie tego transferu pozycję odzyskał Ishige i w kadrze dalej będzie walczył z młodszym kolegą. W końcu to nadal czołowka kraju na tej pozycji.

 

SKRZYDŁOWI:

Cytat

 

Takeaki Takada (23 lata, Urawa Reds, P(PŚ)/OP(PŚ), 1.8 mln, 21/4)

Tatsuhiro Murai (20 lat, Lokomotiw Moskwa, PL/OPL, 1.8 mln, 1/0)

Motoki Enomoto (24 lata, Urawa Reds, PL/OPL, 1.8 mln, 15/2)

Tokuhiko Sugimoto (21 lat, Vissel Kobe, PL/OPL/NŚ, 1.7 mln, 2/0)

 

Miałem obawy czy Takada nie zniknie w Urawie, ale jego przejście tam za 2.7 mln € to dobra decyzja. Na IO grał połowę spotkań jako partner Morisakiego, w mojej kadrze znowu będzie skrzydłowym, tak jak w drugiej połowie IO. Murai trafił na wypożyczenie z Monaco do Moskwy i póki co wygląda to nieźle. Na IO zagrał łącznie 42 minuty. W przypadku Enomoto co okienko transferowe modlę się o jego przejście do Europy. Niestety znowu wygląda na to, że nie doczekam się tego. To samo z resztą w przypadku Sugimoto.

 

NAPASTNICY:

Cytat

 

Daisuke Otsuka (24 lata, Manchester City, NŚ, 69 mln, 60/58)

Kazunari Maezawa (23 lata, FC Barcelona, NŚ, 33.5 mln, 21/19)

Koki Ishizue (23 lata, Galatasaray, NŚ, 9.25 mln, 11/5)

Yusuke Yoshikawa (22 lata, Carpi, NŚ, 7 mln, 1/0)

 

Otsuka to Otsuka. Nic dodać, nic ująć. Dla Maezawy to zapewne jeden z ostatnich meczy w kadrze na dłuższy czas, bo jak nic nowy trener Barcy nie da mu za dużo grać. Obaj mieli ogromny wkład w zdobycie medalu na IO. Ishizue nie zagrał jeszcze meczu nawet w klubie i to mnie bardzo martwi. Yoshikawa wygryzł Ishizue z kadry na IO, zagrał tam 5 razy, zdobył gola, ale nie zachwycił. Aż dziwi, że beniaminek z Serie A (raczej marzący o utrzymaniu) wydał na niego 3.6 mln €.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...