Skocz do zawartości

Highway to heaven


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

Grudzień 2016 - Luty 2017

 

Przerwa zimowa to dla polskich klubów nieciekawy okres. Mniejsze kluby bronią się przed większymi, które chcą podprowadzić ich najlepszych zawodników. A te większe bronią się przed zachodnimi zespołami. U nas nie było inaczej. O Kaszubowskiego pytały nawet słabsze ekipy z Ekstraklasy. Korona zainteresowała się Antoniakiem i Frątczakiem. Na szczęście moje zaporowe ceny były niezwykle skuteczne, a jedyny niezadowolony z tego Bartek dał się przekonać obietnicą awansu. Tak więc udało się w miarę przetrwać okno transferowe.

 

 

Transfery z klubu:

Kamil Kujawski (19 lat, Polak) za 90 000 € do Termalica Bruk-Bet Nieciecza (Ekstraklasa) - broniąca się przed spadkiem z Ekstraklasy Termalica połasiła się na nasz motor napędowy lewej flanki. Dodając młodziutkiego Zaka półtora roku temu to już drugi skrzydłowy oddany temu zespołowi. Dodajmy, że Kamil przyszedł do nas za darmo z okręgówki. Rozegrał dla nas 41 spotkań (w tym 14 z ławki), zdobył 7 bramek i 9 razy asystował. Świetny transfer i spory zysk, a do tego w razie dalszego transferu dostaniemy 30% zysku!

 

Dawid Migdał (18 lat, Polak) za 130 000 € do Termalica Bruk-Bet Nieciecza (Ekstraklasa) - naprawdę nie wiem skąd oni biorą te pieniądze! Przez moje niepełne dwa lata przygody z Hutnikiem ekipa z Niecieczy wpakowała w naszych zawodników łącznie 236 000 €! Fakt, że Migdał jest utalentowany, ale nie myślałem, że na tyle aby połasił się o niego klub z najwyższej ligi i aby dał tyle kasy.

 

 

Transfery do klubu:

Wojciech Owedyk (17 lat, Polak) za darmo z Pogoń Lębork (IV liga) - młody talent, według scoutów na miarę Kujawskiego. Skoro oddałem Kamila do Niecieczy, a nie chcę, aby jedynym skrzydłowym był 28 letni Chwastek sprowadziłem tego młodego zawodnika. W tym sezonie pewnie będzie ciężko znaleźć dla niego miejsce, ale już w następnym na pewno dostanie swoje szanse.

 

Dusan Molcan (30 lat, Słowak) za darmo z Bardejovska Nova Ves (3 liga Słowacka) - trochę wbrew mojej polityce. Raz, że bliżej mu do emerytury niż do rozwinięcia się, dwa to nawet nie jest Polak. Ale ma odpowiednie umiejętności, jest doświadczonym zawodnikiem jeśli chodzi o 2 ligę Słowacką, co jest ekwiwalentem naszej I ligi. Do tego Dorian to niezły bramkarz, ale jeszcze sporo pracy przed nim, a tak liczę, że rywalizacja ze starszym i teoretycznie lepszym bramkarzem sprawi, że czeka mnie eksplozja możliwości Frątczaka.

 

 

Do tego dochodzi nabór juniorów. Owszem to dzieje się w marcu, ale zamiast przedłużać posty opisujące mecze postanowiłem ich dodać tutaj. Łukasz Skrzynski, Daniel Dąbrowski, Kamil Kmiec, Marcin Gawecki, Krystian Duszyk, Adrian Świst, Kacper Swierczewski, Remigiusz Malinowski, Piotr Sochacki, Andrzej Swierczewski

Interesująco wygląda Dąbrowski, Kmiec i Gawecki. Reszta ma raczej zapchać skład, ale też liczę, że coś tam w miarę z nich wyjdzie ;)

 

 

Na koniec krótkie podsumowanie sparingów:

Lubań Maniowy (16 w III lidze) vs Hutnik 1-4

Poprad Muszyna (3 w III lidze) vs Hutnik 2-3

Hutnik vs Śląsk Wrocław (12 w Ekstraklasie) 0-2

Hutnik vs Wisła Kraków II (1 w III lidze) 3-3

Hutnik vs Termalica Nieciecza (13 w Ekstraklasie) 1-1

Sokół Aleksandrów (9 w III lidze) vs Hutnik 0-2

Wólczanka Wółka (16 w III lidze) vs Hutnik 0-0

Izolator Boguchwała (1 w III lidze) vs Hutnik 1-1

Hutnik vs Hutnik U18 8-0

Odnośnik do komentarza

Przed nami 12 spotkań do wywalczenia awansu. Naturalnie zarząd zmienił oczekiwania i teraz spodziewa się przynajmniej udziału w barażu, ale jak łatwo się domyślić celuję tylko i wyłącznie w najwyższy stopień podium! Będę więc jeszcze pod informacjami o spotkaniu dodawać informacje o wynikach ścigającej nas Polonii.

 

Rok 2017 zaczynamy u siebie z solidnym tupnięciem. Starająca się utrzymać bezpieczny dystans od strefy spadkowa ekipa z Wejherowa jesienią zdobyła z nami 1 punkt, ale to po meczu z nimi złapaliśmy w końcu wiatr w żagle. Tym razem bez niespodzianek, chociaż po dość wyrównanym spotkaniu to my wygrywamy.

W składzie zadebiutował Molcan i zagrał poprawnie. Nie urwał tyłów widzom, ale bronił wszystko co było do obronienia.

Molcan - Antoniak, Wójcik (72' Dudek), Berliński, Niechciał (72' Guzik) - Sierakowski (67' Leszczak), Zalecki, Gamrot, Chwastek - Fałowski, Kaszubowski (60' Kuklis)

 

11.03.2017, II liga, 22. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 818 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 4-2 Gryf Wejherowo [12]

1-0 Fabian Fałowski 7'

1-1 Jakub Vojtus 11'

2-1 Mateusz Gamrot 31'

2-2 Jakub Vojtus 37'

3-2 Robert Chwastek 39'

4-2 Piotr Kuklis 61'

 

MVP: Mateusz Gamrot - Hutnik, PŚ - 9.0, 1 gol, 1 asysta

[14] Siarka Tarnobrzeg 1-0 Polonia Bytom [2]

 

 

Następni gościli u nas zawodnicy z Grudziądza. Olimpia robi wszystko, żeby jak najszybciej wrócić do I ligi. Na ich nieszczęście my utrzymujemy świetną dyspozycję.

No dobra pierwsze 45 minut należało do gości. Grali lepiej, ale nie potrafili przekuć tego na zdobycz bramkową. Przypomniałem w szatni zawodnikom co jest ich celem i zadaniem. I zadziałało! Ogromną rolę w tym zwycięstwie odegrał Guzik, który na prawej obronie nie dawał rozpędzić się rywalom, a do tego świetnie wspierał Sierakowskiego w ofensywnych zapędach. Dwie z trzech bramek padły po akcjach rozpoczętych przez naszego młodego wychowanka. Nadal będę stawiać na Antoniaka, ale ten mecz skutecznie mi przypomniał, że mam w czym wybierać w obronie. Zalecki w końcu zdobył swojego pierwszego gola dla naszej drużyny.

Molcan - Guzik, Wójcik, Berliński (56' Dudek), Niechciał - Zalecki, Gamrot, Sierakowski (74' Leszczak), Kuklis, Chwastek (68' Guja) - Kaszubowski (74' Fałowski)

 

18.03.2017, II liga, 23. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 1 212 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 3-0 Olimpia Grudziądz [5]

1-0 Bartosz Kaszubowski 51'

2-0 Maciej Zalecki 61'

3-0 Mateusz Gamrot 70'

 

MVP: Damian Guzik - Hutnik, OP - 9.0, 1 asysta

[10] MKS Kluczbork 0-0 Polonia Bytom [2]

 

Wicelider zgubił formę. Nasza przewaga nad nimi wzrosła do 11 punktów, a przecież oni grali z tymi słabszymi zespołami. Kto wie, może za parę kolejek będziemy już zwycięzcą ligi?

Odnośnik do komentarza

Wyjazd do Katowic okazał się ciężkim wyzwaniem. Spadkowicz z I ligi znacznie lepiej prezentuje się u siebie aniżeli na wyjazdach. Niby nic dziwnego, ale mając w pamięci 5-2 jesienią...

Sam mecz był naprawdę wyrównany. I męczący dla widzów. Obie ekipy atakując kończyły swoje akcje niecelnym strzałem, lub stratą piłki w okolicach pola karnego. Świątek jednak w końcu wrócił do podstawowej jedenastki. Ostatni raz w wyjściowym składzie znalazł się 28 sierpnia! I przypomniał o sobie w świetnym stylu. Zgrabnym zwodem minął rozgrywającego rywali i prostopadłym zagraniem wyłożył piłkę Kuklisowi. Doświadczony ofensywny pomocnik nie popełnił błędu i pokonał golkipera Rozwoju. 10 minut później Piotrek idealnie wystawił piłkę Zaleckiemu, ale ten niestety przestrzelił z odległości 6 metrów.

Z ważnych rzeczy warto dodać, że przed meczem Kołakowski doznał kontuzji. Przynajmniej nie będę musiał użerać się z jego płaczem o brak gry.

Frątczak - Guzik (56' Antoniak), Ochman (83' Dudek), Wójcik, Niechciał - Świątek, Gamrot (56' Zalecki), Leszczak, Kuklis, Chwastek (74' Guja) - Fałowski

 

25.03.2017, II liga, 24. kolejka

Stadion Rozwoju Katowice, Katowice: 566 widzów

[5] Rozwój Katowice 0-1 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Piotr Kuklis 49'

 

MVP: Piotr Kuklis - Hutnik, OPŚ - 8.4, 1 gol

[2] Polonia Bytom 1-2 Pogoń Siedlce [17]

 

TABELA NA KONIEC MARCA

 

Nic dodać, nic ująć. Polonia w trzech spotkaniach zdobywa ledwie 1 punkt, a my jesteśmy o krok od zapewnienia sobie awansu. A o dwa kroki od wygrania ligi.

Odnośnik do komentarza

Zostałem managerem miesiąca poraz trzeci w tym sezonie.

Kolejnym rywalem była przeciętna drużyna z Puław. Co ciekawe mieliśmy z nimi ogromne problemy. W 30 minucie sędzia dopatrzył się przewinienia Filipka i podyktował rzut karny dla gości. Bez problemu rywale przekuli go na bramkę. Zaledwie 6 minut później ekipa Wisły zdobyła drugiego gola po efektownym uderzeniu z 20 metrów. Do przerwy wyglądało to źle.

Wstrząśnięcie szatnią jednak pomogło. Atakowaliśmy uparcie, ale Sobczak, golkiper gości naprawdę imponował formą. Dopiero w 74 minucie wprowadzony w przerwie Sierakowski wrzucił piłkę idealnie do Kaszubowskiego, a ten z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi. Po 60 sekundach Bartosz miał na koncie dwa trafienia. Fałowski przejął źle zagraną piłkę, urwał się obronie i zerwał pajęczynę. Dwie minuty później Fabian znowu przeciął kiepskie podanie, ale tym razem sam wpakował futbolówkę do siatki! To się nazywa powrót! Wynik ustalił Kuklis, ale rywale i tak od 74 minuty nie pokazali absolutnie niczego.

Zapewniamy sobie awans do I ligi!

Molcan - Guzik, Ochman, Berliński (45' Wójcik), P.Filipek - Leszczak (45' Sierakowski), Zalecki (67' Świątek), Gamrot, Chwastek - Fałowski (77' Kuklis), Kaszubowski

 

01.04.2017, II liga, 25. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 814 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 4-2 Wisła Puławy [14]

0-1 Mateusz Olszak (kar.) 30'

0-2 Dawid Pozak 36'

1-2 Bartosz Kaszubowski 74'

2-2 Bartosz Kaszubowski 75'

3-2 Fabian Fałowski 77'

4-2 Piotr Kuklis 90'

 

MVP: Bartosz Kaszubowski - Hutnik, NŚ - 9.0, 2 gole

[8] Karpaty Krosno 0-2 Polonia Bytom [2]

 

 

Tydzień wcześniej ekipa z Krosna nie potrafiła urwać u siebie punktów słabo dysponowanemu wiceliderowi. Według statystyk prowadzili oni grę, ale ostatecznie to Polonia wygrała. Co ciekawe na naszym stadionie zaprezentowali się równie dobrze. Pojedynek był zacięty, ale błyskotliwa dwójkowa akcja moich napastników zapewniła nam 3 punkty w tym starciu.

Po tym meczu podjąłem też decyzję odnośnie Leszczaka. Skrzydłowy, MVP poprzedniego sezonu, nie potrafi odnaleźć formy z zeszłego roku i gra słabo. Jego błędy prawie kosztowały nas stratę gola. Co ciekawe zaraz po meczu przyszedł do mnie z pretensjami, że gra za mało. Zapewniłem więc go, że sezon 2017/2018 rozegra na pewno nie jako zawodnik Hutnika. Zamiast niego mam utalentowanego wychowanka.

Molcan - Antoniak, Ochman, Berliński, Niechciał (73' Guzik) - Sierakowski (56' Leszczak), Świątek (75' Gamrot), Zalecki, Chwastek - Fałowski, Kaszubowski (59' Kuklis)

 

08.04.2017, II liga, 26. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 826 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 1-0 Karpaty Krosno [10]

1-0 Fabian Fałowski 29'

 

MVP: Bartosz Kaszubowski - Hutnik, NŚ - 7.7, 1 asysta

[9] Olimpia Zambrów 1-1 Polonia Bytom [2]

 

Wygranie dwóch spotkań da nam prawdopodobnie pewnego mistrza II ligi! Nie rozumiem co się dzieje z Polonią, ale 5 punktów w 5 meczach to tragiczny wynik. I to w meczach z dolną połową tabeli! Wszystko zmierza w dobrym kierunku

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z rezerwami Lechii ślęczałem nad taktyką dobrą godzinę. Niby są na miejscu spadkowym, ale od tygodnia ogrywa się u nich czterech czołowych zawodników Ekstraklasy.

I faktycznie to była inna Lechia niż zwykle. Owszem widać było brak zgrania, ale najwięcej problemów mieliśmy ze skrzydłowym rywali. W 10 minucie Peszko wykonał niesamowitą szarżę mijając Niechciała i Berlińskiego. Najbardziej zaskoczył gdy nie uderzył na bramkę tylko bardzo przytomnie wystawił ją koledze. Przegrywaliśmy 0-1.

Ale my mamy Kaszubowskiego, który wie gdzie się znaleźć, aby strzelić bramkę! Najpierw winy przy stracie gola odkupił Niechciał idealnie dogrywając na czuprynę Bartka. Później Chwastek pokazał Peszce, że potrafi szybko biegać zostawiając byłego reprezentanta Polski w tyle. I podobnie idealnie wrzucił do Kaszuba, a ten pięknym półwolejem dał nam prowadzenie. Wygrywamy po wyrównanym spotkaniu!

Molcan - Antoniak (77' Guzik), Wójcik (60' Dudek), Berliński, Niechciał - Świątek, Gamrot (60' Zalecki), Rakoczy (60' Sierakowski), Kuklis, Chwastek - Kaszubowski

 

15.04.2017, II liga, 27. kolejka

przy ul. Traugutta, Gdańsk: 150 widzów

[17] Lechia Gdańsk II 1-2 Hutnik Nowa Huta [1]

1-0 Hieronim Gierszewski 10'

1-1 Bartosz Kaszubowski 24'

1-2 Bartosz Kaszubowski 80'

 

MVP: Robert Chwastek - Hutnik, PL - 9.0, 1 asysta

[2] Polonia Bytom 2-1 Znicz Pruszków [9]

 

 

I nam zdarzyła się wpadka! Zdecydowanie nie leży nam zespół Siarki Tarnobrzeg. W poprzednich dwóch spotkaniach odniesliśmy porażkę i zremisowaliśmy. I tym razem znowu przegrywamy. Mieliśmy nieznaczną przewagę, ale nie przekuwała się na zagrożenie pod bramką gospodarzy. Do tego jedyny gol padł po dość prostym do obronienia strzale, ale Molcan zapomniał o tym i niestety nie zatrzymał futbolówki.

Molcan - Antoniak, Ochman (76' Wójcik), Berliński, Niechciał - Świątek, Zalecki, Sierakowski (67' Rakoczy), Kuklis (67' Gamrot), Chwastek - Kaszubowski (58' Fałowski)

 

22.04.2017, II liga, 28. kolejka

stadion OSiR, Tarnobrzeg: 772 widzów

[13] Siarka Tarnobrzeg 1-0 Hutnik Nowa Huta [1]

1-0 Adrian Chlon 67'

 

MVP: Adrian Chlon - Siarka, NŚ - 7.2, 1 gol

[2] Polonia Bytom 1-1 Kotwica Kołobrzeg [15]

Odnośnik do komentarza

Kończymy kwiecień z przytupem! Gościliśmy u siebie GKS Tychy, ekipę z którą pewnie zagramy w przyszłym sezonie na zapleczu E-klasy. W sumie nie było widać po gościach, że są czołową ekipą w lidze. To my dominowaliśmy, to my cisnęliśmy. Bohaterem zespołu z Tych byłby ich bramkarz. Zatrzymał 8 strzałów z czego 4 to setki. W końcu Chwastek zagrał w stylu Robbena ścinając z piłką do środka. Różnica polega na tym, że nie oddał strzału, a prostopadłym podaniem odnalazł Kaszubowskiego. W ten sposób my wychodzimy na prowadzenie, a Bartek zostaje samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Do tego to jego 50 gol w karierze. Pod koniec spotkania golkiper gości zaprzepaścił szansę na zostanie bohaterem swojej drużyny. Rakoczy wrzucił piłkę za blisko bramki, ale bramkarz nie złapał jej tylko ją odbił tak niefrasobliwie, że dopadł do niej nasz najlepszy napastnik. Efekt? Wygrywamy 2-0! Efekt?

Wygrywamy II ligę!!!!

Molcan - Antoniak, Ochman (83' Wójcik), Berliński, Niechciał - Sierakowski (59' Rakoczy), Zalecki (59' Świątek), Gamrot, Chwastek - Fałowski (76' Guja), Kaszubowski

 

29.04.2017, II liga, 29. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 1 332 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 2-0 GKS Tychy [4]

1-0 Bartosz Kaszubowski 55'

2-0 Bartosz Kaszubowski 88'

 

MVP: Bartosz Kaszubowski - Hutnik, NŚ - 9.0, 2 gole

[17] Okocimski Brzesko 3-1 Polonia Bytom [2]

 

TABELA NA KONIEC KWIETNIA

Odnośnik do komentarza

W Krakowie mało kto zwrócił uwagę na nasz triumf w lidze. Dlaczego? Zaledwie kilka dni później Cracovia Kraków wygrała w finale Pucharu Polski z Zagłębiem Sosnowiec 3-2. Obecnie najlepsza krakowska drużyna potrafiła odrobić straty przegrywając 1-2. Nie dziwne, że o małym Hutniku mówiło się niewiele.

Starcie z rezerwami Legii było dziwne. Zacznijmy od tego, że kilka godzin przed meczem wypadł mi ze składu Ochman. Złapał kontuzję eliminującą go do końca sezonu. Duet stoperów z Wójcikiem tworzyć więc będzie Berliński, który zwykle gra słabo. Mam nadzieję, iż te pięć spotkań da mu pewność siebie i pomoże ograć się.

Samo spotkanie zaczęło się niesamowicie. Sierakowski zaszarżował prawą flanką, zagrał przed pole karne do Kaszubowskiego. Ten plasowanym strzałem w 31 sekundzie pokonał golkipera gości. Co ciekawe dokładnie 123 sekundy później Lewczuk skosił wychodzącego do sytuacji sam na sam Chwastka i zobaczył za to czerwony kartonik. Znacznie zwolniliśmy grę i dopiero w drugiej odsłonie Bartosz przypieczętował nasz triumf. Warto dodać, że dałem znów szansę Frątczakowi i spisał się bardzo dobrze. Rywalizacja ze starszym bramkarzem nie podłamała go i przypomniał mi, że warto na niego stawiać.

Frątczak - Antoniak (74' Guzik), Wójcik, Berliński (51' Dudek), Niechciał - Świątek, Gamrot, Sierakowski (67' Rakoczy), Kuklis (51' Zalecki), Chwastek - Kaszubowski

 

06.05.2017, II liga, 30. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 1 322 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 2-0 Legia Warszawa II [3]

1-0 Bartosz Kaszubowski 1'

2-0 Bartosz Kaszubowski 51'

 

MVP: Krzysztof Świątek - Hutnik, PŚ - 9.0, 1 asysta

 

 

Mamy mistrza II ligi więc pozwoliłem sobie na przetestowanie taktyki. MKS Kluczbork złapał ostatnio wiatr w żagle więc uznałem go za idealnego rywala do sprawdzenia gry z kontry. I wyglądało to nieźle. W pełni zneutralizowaliśmy gospodarzy, ale chciałem więcej. Zmieniłem więc taktykę w czasie meczu i... w 3 minuty straciliśmy bramkę. Głównym autorem porażki jest niestety Berliński, który znowu zagrał źle i popełnił dwa błędy, które kosztowały nas za każdym razem gola. Po meczu spotkałem się z nim i poinformowałem go, że oczekuję poprawy gry. Z kolei młodziutki Owedyk utrzymał tradycję skrzydłowych, którzy dobrze debiutują. Nie zaliczył bezpośrednio asysty, ale to jego rajd zapoczątkował akcję, którą zdobyliśmy bramkę.

Molcan - Guzik, Dudek, Berliński, Niechciał - Zalecki (73' Świątek), K.Filipek (59' Gamrot), Sierakowski, Chwastek (52' Owedyk), Kuklis (72' Kaszubowski) - Fałowski

 

13.05.2017, II liga, 31. kolejka

Stadion Miejski, Kluczbork: 562 widzów

[7] MKS Kluczbork 2-1 Hutnik Nowa Huta [1]

1-0 Michał Kojder 62'

1-1 Fabian Fałowski 89'

2-1 Tomasz Prejs 90+3'

 

MVP: Tomasz Prejs - MKS, PŚ - 8.4, 1 gol

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Po wyjazdach w końcu wracam znowu do grania.

 

Czekamy już na zakończenie sezonu. Szybciej doczekał się go Gamrot, który na treningu złapał kontuzję wykluczającą go na dwa tygodnie. Oznacza to, że nasz najlepszy rozgrywający w tym sezonie już nie zagra. Nie przeszkodziło to nam w zdemolowaniu marzącej o barażach ekipy z Zambrowa.

Cały mecz był rozegrany pod nasze dyktando. Warto wspomnieć o Antoniaku, który zaliczył asysty jako prawy i lewy obrońca w tym spotkaniu. Kaszubowski zaliczył chyba najlepszy mecz w karierze i odnotował 50 trafienie ligowe dla klubu.

Molcan - Antoniak, Wójcik, Berliński, Niechciał (69' Guzik) - Świątek, Zalecki (76' Owedyk), Sierakowski, Kuklis (61' Hałgas), Chwastek (56' Guja) - Kaszubowski

 

20.05.2017, II liga, 32. kolejka

Stadion Miejski, Zambrów: 742 widzów

[7] Olimpia Zambrów 0-5 Hutnik Nowa Huta [1]

0-1 Bartosz Kaszubowski 3'

0-2 Krzysztof Świątek 32'

0-3 Bartosz Kaszubowski 67'

0-4 Bartosz Kaszubowski 69'

0-5 Bartosz Kaszubowski 79'

 

MVP: Bartosz Kaszubowski - Hutnik, NŚ - 9.9, 4 gole, 1 asysta

 

 

Goszczący u nas zawodnicy z Siedlec już od kilku kolejek wiedzą, że za sezon spadają do III ligi. Pomyśleć, że sezon temu grali jeszcze w I lidze.

Sam mecz to spotkanie bez historii. Zdemolowaliśmy rywala, Kaszubowski strzelił bramkę swojej byłej drużynie, a młodzi skrzydłowi zagrali świetnie pokazując, że wkrótce powinni stanowić o sile klubu.

Frątczak - Guzik (61' P.Filipek), Wójcik, Berliński (74' Dudek), Niechciał - Rakoczy, Świątek, Zalecki (61' Hałgas), Owedyk - Fałowski, Kaszubowski (70' Guja)

 

27.05.2017, II liga, 33. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 1 117 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 4-1 Pogoń Siedlce [17]

1-0 Fabian Fałowski 40'

2-0 Bartosz Kaszubowski 52'

2-1 Wojciech Oczkowski 75'

3-1 Fabian Fałowski 81'

4-1 Michał Guja 84'

 

MVP: Fabian Fałowski - Hutnik, NŚ - 8.8, 2 gole

 

Odnośnik do komentarza

Zacząłem przeglądać jak grają w I lidze i będzie trudniej :D

 

* * *

 

Hit ligi na sam koniec rozgrywek. Zwycięzca ligi goszczący u siebie wicelidera. Brzmi świetnie, ale przez spadek formy bytomian bez problemu im odskoczyliśmy i zdobyliśmy pierwsze miejsce.

A mecz idealnie podsumowuje długi sezon. Obie ekipy grały na oparach. Wiele niecelnych podań, mało akcji, gubienie się w grze. W obu zespołach pojawiały się przebłyski dobrej gry, ale remis jest jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Oznacza to, że nadal nie udało nam się jeszcze z Polonią wygrać.

 

Z ciekawostek: Prokop, manager zespołu U18 otrzymał ofertę pracy w III lidze. Gamrot rozegrał 150 spotkanie dla Hutnika. Tak postanowiłem wpuścić go na ostatni mecz mimo lekkiego urazu.

Molcan - Antoniak, Wójcik (75' Dudek), Berliński, Niechciał (59' P.Filipek) - Świątek, Zalecki (59' Gamrot), Sierakowski, Kuklis, Chwastek - Kaszubowski (67' Fałowski)

 

03.06.2017, II liga, 34. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 2 691 widzów

[1] Hutnik Nowa Huta 1-1 Polonia Bytom [2]

0-1 Sebastian Paczko 3'

1-1 Piotr Kuklis 49'

 

MVP: Mariusz Sierakowski - Hutnik, PP - 8.2, 1 asysta

 

 

TABELA LIGOWA NA KONIEC SEZONU

Odnośnik do komentarza

M - mecze(z ławki)

G - gole

A - asysty

śr - średnia ocena

 

BRAMKARZE (S - stracone bramki, C - czyste konta):

 

Dorian Frątczak (M:22, S:18, C:11, śr:6,90) – Młody wychowanek w tym sezonie poprawił swoją grę. Miałem obawy czy poradzi sobie jako numer 1 w wyższej lidze i dał radę. Owszem nie błyszczał, zdarzały mu się przebłyski, zdarzały się błędy, ale zwykle grał poprawnie.

 

Dusan Molcan (M:10, S:9, C:4, śr:6,77) – Sprowadzony w czasie zimowego okna transferowego Słowak zaczął wprowadzać się do składu. Domyślnie chciałbym rotować bramkarzami, ale to Molcan raczej będzie tym trochę wyżej notowanym w hierarchii. Ma w końcu doświadczenie na tym samym poziomie ze Słowacji.

 

Dawid Migdał (M:3(1), S:3, C:1, śr:6,85) – Dawid zagrał w zaledwie 4 meczach i zimą odszedł do Niecieczy.

 

 

BOCZNI OBROŃCY:

 

Przemysław Antoniak (M:23(4), G:1, A:7, śr:7,41) – Przemek nie zwalnia. Wręcz przeciwnie. Nasz wychowanek rozegrał lepszy sezon niż w III lidze. 3 asysty więcej w 10 mniej spotkaniach. Do tego bardzo rzadko zdarzały mu się słabe mecze. Niesamowicie silny punkt naszej defensywy, jak i ofensywy. Zgłaszały się po niego takie kluby jak Wisła Płock czy Górnik Zabrze. Dodajmy też, że został wybrany trzecim zawodnikiem sezonu wg kibiców. No i od biedy potrafił czasami zastąpić na lewej stronie Niechciała w razie potrzeby.

 

Mateusz Niechciał (M:29, G:1, A:8, śr:7,41) – Najstarszy zawodnik w bloku defensywnym (29 lat) udowodnił, że jego doświadczenie jest bezcenne. Rozegrał drugi świetny sezon i podobnie jak jego kolega z prawej flanki był zarówno ważnym elementem obrony jak i ataku.

 

Damian Guzik (M:12(7), G:0, A:2, śr:7,11) – Czekał na swoją szansę, nawet zaczął narzekać na brak gry. Był jednak cierpliwy i gdy w końcu Antoniak potrzebował odpoczynku stanął na wysokości zadania. Nie jest jeszcze tak skuteczny w ataku jak starszy kolega, ale za rok, dwa to on może być naszym podstawowym prawym obrońcą.

 

Piotr Filipek (M:6(10), G:0, A:2, śr:7,03) – Trochę rozczarowuje mnie Piotr. Rozwija się dość powolnie, gra poprawnie, ale nie błyszczy. Pod koniec sezonu pytał o grę, ale w I lidze nie będę w stanie mu tego zapewnić. Będę próbował go wypożyczyć. Jeśli po złapaniu ogrania dalej będzie zawodzić będę musiał pozbyć się go.

 

 

ŚRODKOWI OBROŃCY:

 

Jakub Ochman (M:19(1), G:1, A:1, śr:7,14) – Kuba obniżył nieznacznie loty. Pod koniec sezonu znowu trochę odstawał kondycyjnie. Nie popełniał rażących błędów, ale zapadł mi w pamięć mecz kończący rok 2016, gdzie złapał kretyńsko czerwoną kartkę. O ile w III lidze udało się uniknąć podwójnego żółtego kartoniku, o tyle w II lidze wpakował nas w kabałę dwukrotnie. Fakt, że nie łapał już średnio kartonika co 2 mecze, jestem więc optymistą co do gry w I lidze. Strzelił tylko 1 gola, ale powodem jest to, że mieliśmy chyba tylko 1 rzut karny w sezonie.

 

Michał Dudek (M:10(15), G:0, A:0, śr:6,80) – Michał niestety zupełnie nie radził sobie na poziomie II ligi. Starałem się dawać mu szanse gry, ale nie zachwycał, a częściej zawodził. Jedyna szansa na pozostanie w klubie to podpisanie znacznie niższego kontraktu jako zaplecze składu.

 

Bartosz Wójcik (M:22(8), G:2, A:0, śr:7,15) – Sympatyczny sezon Bartka. Poprawił znacznie grę i z tego tytułu wygryzł ze składu słabo grającego Dudka. Pamiętam jeden mecz, w którym straciliśmy punkty po jego słabej grze, ale większość sezonu naprawdę solidna.

 

Jakub Berliński (M:19(3), G:0, A:0, śr:6,83) – Martwi mnie postawa Jakuba. Ma potencjał, ma zadatki na solidnego stopera. Ale nie grał na poziomie, którego oczekiwałem. Wystawiałem go głównie przez wymóg posiadania dwóch zawodników U20 w podstawowej jedenastce, ale obawiam się, czy następny sezon nie będzie jego ostatnim w Hutniku.

Odnośnik do komentarza

SKRZYDŁOWI:

 

Mateusz Sierakowski (M:26(4), G:2, A:10, śr:7,45) – Od kiedy sezon temu wywalczył miejsce w składzie nasz wychowanek nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Na papierze nie jest to demon, ale jednak nieraz to on ciągnął nas do wygranej. Świetnie zgrany z grającym za jego plecami Antoniakiem potrafił czynić cuda i na pewno będzie ważnym ogniwem i w I lidze.

 

Sebastian Leszczak (M:4(4), G:0, A:0, śr:6,81) – Nie potrafię zrozumieć co się stało. Znaczy no dobra. Sebastian na początku stracił 6 tygodni na kontuzji. Gdy zaczął wracać do gry znowu odpadł na 5 tygodni. Runda jesienna to zaledwie kilka spotkań i to słabych. Wiosną było słabo, gdy grał, robił to tragicznie. Zirytował mnie domaganiem się gry w pierwszym składzie mimo tego. Niestety żegnamy się z najlepszym zawodnikiem poprzedniego sezonu.

 

Kamil Kujawski (M:14(4), G:2, A:4, śr:7,18) – Ależ się Kamil rozwinął. Te statystyki nabił jesienią, udowadniając, że mam nosa do transferów. Odkupiła go od nas Nieciecza za 90 000 €, co wyjątkowo nie cieszyło mnie.

 

Robert Chwastek (M:18(3), G:5, A:3, śr:7,20) – Doświadczony Robert podtrzymał tradycję skrzydłowych Hutnika i bardzo dobrze wprowadził się do składu. Z początku jego problemem był młodszy o prawie 10 lat Kamil, ale po jego sprzedaniu to Chwastek zamiatał na lewej flance. Oby nie obniżył lotów w następnym sezonie.

 

Konrad Rakoczy (M:5(5), G:2, A:2, śr:7,11) – Pierwotnie był przeniesiony do rezerw, ale przy kontuzji Leszczaka wskoczył do szerokiej kadry. Co ciekawe gdy już dostawał szansę to ją wykorzystywał. Grał głównie ze słabszymi rywalami, ale i tak spisywał się na medal. Został nawet nagrodzony raz tytułem MVP. Jeżeli nie dołączy do nas żaden kosmiczny prawy skrzydłowy Konrad będzie stałym zmiennikiem Sierakowskiego. A kto wie czy nie zdoła go wygryźć.

 

Wojciech Owedyk (M:1(2), G:0, A:1, śr:7,30) – Wojtek dołączył jako perspektywa na ławkę w przyszłym sezonie. Ale podobnie jak wszyscy poprzednicy świetnie zaczyna przygodę ze skrzydłem w naszej ekipie. Nie miał szans oczywiście z Robertem, ale będę szukał powoli dla niego miejsca za sezon.

 

 

POMOCNICY:

 

Krzysztof Świątek (M:13(3), G:2, A:3, śr:7,47) – Tak jak sezon temu oczekiwałem po nim przewodzenia drugiej linii. Niestety kontuzja wykluczyła go na 3 miesiące już po 6 kolejkach ligowych. Stracił całą jesień, ale w przeciwieństwie do Leszczaka pracował ciężko nie krzycząc o grę. W efekcie w końcu wrócił i spisał się na medal. Dość dodać, że to jego bramka została wybrana bramką sezonu naszych zawodników. Na pewno będzie z nami w I lidze.

 

Mateusz Gamrot (M:22(6), G:6, A:5, śr:7,47) – Dużo rotowałem w drugiej linii zawodnikami, ale najwięcej spotkań zagrał jedyny wychowanek Hutnika w pomocy. Mateusz cały sezon był w wysokiej dyspozycji. Co ciekawe sezon temu też Gamrot grał najwięcej z rozgrywających. Pod nieobecność Świątka został liderem zespołu i motorem napędowym. Liczę na to, że utrzyma swoją wysoką dyspozycję w I lidze. Drugi zawodnik sezonu wg kibiców.

 

Michał Guja (M:10(10), G:4, A:4, śr:7,36) – Jeżeli ktokolwiek to czyta, może coś mu się kojarzyć, że sezon temu Michał to był skrzydłowy. Owszem, sezon temu nie miałem lepszego lewego skrzydłowego i to on tam rezydował. Mając jednak już solidnych nominalnych bocznych zawodników Guja wrócił na środek pomocy i grał naprawdę dobrze. Nie był w stanie może wywalczyć miejsca jako podstawowy zawodnik, głównie przez to, że szukałem młodszej alternatywy, ale gdy już grał pokazywał klasę. Co ważne zgodził się obniżyć swoją pensję i odpowiada mu status zaplecza drużyny, więc będzie dostępny do gry za sezon.

 

Krzysztof Hałgas (M:5(13), G:1, A:2, śr:7,06) – Krzysiek miał przejąć rolę lidera pomocy, ale nie okazał się tak dobry. Poza tym dobra postawa innych odebrała mu szansę na pierwszą jedenastkę. Ma jeszcze rok kontraktu, ale chyba nie zawojuje naszej kadry.

 

Sebastian Jacak (M:4, G:0, A;0, śr:6,95) – Miał być czołowym zawodnikiem, ale jeszcze latem odszedł do Jagielloni za rekordowe 135 000 €.

 

Maciej Zalecki (M:17(8), G:1, A:0, śr:7,13) – Ściągnięty w ostatniej chwili za 12 000 € z Korony Kielce. Nie miał szans na występy w Ekstraklasie i postanowił zrobić krok w tył. Jak się okazało słusznie. Szybko wprowadził się do składu i często to on z Gamrotem prowadził klub do mistrza II ligi. Nie ma może asyst, ale solidna gra Macieja dawała nam spokój w drugiej linii. Liczę, że jeszcze bardzo się rozwinie.

 

Karol Filipek (M:2(4), G:0, A:0, śr:6,77) – Karol ma pecha. Jest naprawdę utalentowanym defensywnym pomocnikiem, ale jak się okazało nie potrzebowałem takiego zawodnika. W zaledwie jednym meczu gdzie zastosowałem takiego zawodnika spisał się dobrze. Możliwe, że w I lidze będę jednak korzystać z defensywnej taktyki raz na jakiś czas. A po drugie wygląda na to, że Filipek poradzi sobie też jako rozgrywający.

 

Piotr Kuklis (M:19(8), G:5, A:5, śr:7,31) – Piotr przeżywa u nas drugą młodość. Zdarzało się, że nie grał długo, ale to dlatego, że często korzystałem z taktyki 4-4-2, gdzie nie grałem OPŚ. Gdy jednak Piotr był już na boisku to obrońcy rywali drżeli. Niczego mniej nie mogę oczekiwać od gracza z doświadczeniem reprezentacyjnym! Naturalnie zostaje z nami w I lidze, do której wraca po latach. Kto wie, może doczeka nawet powrotu do Ekstraklasy?

 

 

NAPASTNICY:

 

Bartosz Kaszubowski (M:28(3), G:24, A:9, śr:7,75) – Creme de la creme. Niesamowicie skuteczny zawodnik. Zagrał w 2 meczach mniej niż rok temu, strzelił 5 bramek mniej, ale asystował przy 5 więcej. Do tego świetnie zgrał się z Fałowskim tworząc niesamowity duet napastników. Zaczęły o niego pytać nawet kluby z Ekstraklasy, ale udało mi się go przekonać do zostania w klubie. Naturalnie domagam się za niego ponad 200 tys € co nieznacznie ułatwia zadanie. Najlepszy zawodnik Hutnika wg kibiców! Wg mnie też!

 

Fabian Fałowski (M:18(6), G:18, A:4, śr:7,49) – Ależ perełkę wygrzebałem z Nowego Targu! Przeciętniak III ligi trzymał u siebie takiego snajpera. Szybko znalazł wspólny język z Kaszubowskim i co tu dużo mówić. 42 bramki tego duetu! Tylko 4 zespoły strzeliły więcej, a 3 z nich ulokowały się w TOP4. Jeżeli utrzyma dyspozycję w przyszłym sezonie mogę powiedzieć tylko jedno naszej gry w I lidze: sky is the limit.

 

Jerzy Kołakowski (M:4(6), G:1, A:0, śr:6,69) – Na stworzeniu niesamowitego duetu ucierpiał Jerzy. Rok temu jeszcze był w stanie pokazać się, ale w tym sezonie nie miał szans. Prosił o grę w pierwszym składzie, kilka razy wystawiłem go ze słabszymi rywalami i niestety bardzo zawodził. Problem w tym, że ma jeszcze rok kontraktu i brak na niego chętnych.

 

 

Koniec sezonu 2016/2017

Odnośnik do komentarza

Sezon 2017/2018

 

Cel gry w Hutniku: doprowadzić klub do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ponadto klub ma osiągnąć wartość 30 mln €.

Aktualna wartość klubu: 2.7 mln €

Stan konta na dzień startu ligi: 446 873 €

 

Długo analizowałem zespoły występujące w I lidzie. Jeżeli nie doszłoby do żadnych zmian kadrowych myślę, że spokojnie mógłbym walczyć o czołową 6. Niestety nasz awans z ogromną przewagą przyciągnął jeszcze więcej spojrzeń możnych.

 

Jak zwykle nie chcę rozpisywać się nad sparingami. Na 6 spotkań wygraliśmy 1, 3 remisy i 2 porażki (obie z klubami z Ekstraklasy).

 

Klub wymienił wszystkie stojące miejsca na stadionie na siedzące. Jak co roku odnowiliśmy nawierzchnię boiska. W sztabie poza jednym trenerem, który odszedł zatrudniłem dwóch trenerów seniorskiego klubu i dwóch dla drużyny juniorów. Pojawił się też nowy fizjoterapeuta.

 

Hutnik Kraków może też poszczycić się teraz klubem filialnym. LKS Czaniec grający w III lidze będzie dostawać zawodników, których bardzo będę chciał ogrywać, a nie znajdę im zatrudnienia w lepszym zespole.

 

 

Transfery z klubu:

 

Bartosz Kaszubowski (22 lata, Polak) za 200 000 € do Frankfurt Erlenbruch (2. Bundesliga) - stało się. Nasza gwiazda w końcu znalazła kupca, którego stać na zawodnika tego formatu. Nie wiem czy znajdę następcę na tym poziomie, prawdopodobnie to oznacza wzrost wymagań wobec Fałowskiego. Oczywiście to rekordowa sprzedaż.

 

Bartosz Cieśla (20 lat, Polak) wypożyczony do Legionova Legionowo (III liga) - ma spory talent, ale potrzeba mu doświadczenia. Przez braki w umiejętnościach nie zapewnię go u nas więc najbliższy sezon Bartosz spędzi w niższej lidze. Jeżeli się tam sprawdzi i rozwinie kto wie, może za sezon wskoczy chociaż na ławkę rezerwowych.

 

Piotr Filipek (20 lat, Polak) wypożyczony do Grunwald Ruda Śląska (III liga) - starszy z rodzeństwa, grał conieco u nas, ale za mało. W obawie przed jego oczekiwaniami i buntami postanowiłem dać mu sezon w niższych ligach. Liczę, że za rok lub dwa wskoczy do pierwszego składu Hutnika, ale musi jeszcze sporo potrenować.

 

Jerzy Kołakowski (22 lata, Polak) wypożyczony do LKS Czaniec - teoretycznie miałby szanse powalczyć o skład gdy Kaszubowski odszedł z klubu. Sęk w tym, że znalazłem rozwiązanie, które sprawia że byłby on numerem 3, a może nawet 4 w klubie. Małe szanse, aby jeszcze zagrał w naszych barwach.

 

Sebastian Leszczak, Michał Dudek, Grzegorz Murzański - zwolnieni z klubu. Pierwsza dwójka grała sporo, zwłaszcza w III lidze. W II lidze zawiedli mnie na całej linii więc musiałem ich pożegnać.

 

 

Transfery do klubu:

 

Luka Nozadze (21 lat, Gruzin) za 30 000 € z Merani Martwili (2 liga gruzińska) - spory talent, który powinien u nas walczyć o wyjściowy skład. Nie chcę opierać nigdy klubu na obcokrajowcach, ale za takie pieniądze zawodnik, który od początku kariery gra na zapleczu najwyższej ligi jest dla nas świetną okazją.

 

Wiktor Witt (23 lata, Polak) za 26 000 € z Kotwica Kołobrzeg (II liga) - w ten sposób pozycja stopera zostaje obsadzona. W klubie mamy jeszcze Wójcika i Ochmana. Za ich plecami czai się Berliński więc liczę na solidną rywalizację o wyjściowy skład. Na korzyść Wiktora działa fakt, że był jednym z najlepszych obrońców poprzedniego sezonu.

 

Dominik Koscielniak (22 lata, Polak) za darmo z Chrobry Głogów (II liga) - chyba gołym okiem widać co mnie przekonało? Wszechstronność! Chciał uciec z klubu, który spadł z I ligi i będzie świetnym rywalem na lewym skrzydle dla Chwastka.

 

Maciej Gorski (27 lat, Polak) za 29 500 € z Chrobry Głogów (II liga) - drugi nabytek od spadkowicza. Chyba oczywista jest jego rola prawda? W karierze zagrał raz w młodzieżówce naszej kadry, 4 razy w Ekstraklasie. W I lidze ma na koncie 114 i 17 bramek. Niby nie wygląda to przekonująco, ale ostatnie dwa lata w Głogowie grał głównie jako OPŚ i nie jest to jego najlepsza pozycja. Liczę po cichu, że zgra się z Fałowskim i będzie w stanie udowodnić iż mam nosa do napastników.

 

Mateusz Czerwiec (18 lat, Polak) przesunięcie z drużyny U18 - pierwszy wytrenowany za mojej kadencji w naszej szkółce napastnik. Owszem daleka droga przed nim, ale będzie naszym numerem trzy i na pewno dam mu pograć czasami.

 

Zbigniew Antosik (16 lat, Polak) za 10 000 € z KKS 1925 Kalisz (IV liga)

Jozef Musioł (16 lat, Polak) za 3 000 z Nielba Wągrowiec (III liga)

Davit Macharadze (16 lat, Gruzin) za darmo z Merani Martwili (2 liga gruzińska)

Odnośnik do komentarza

Kadra na sezon 2017/2018

 

BRAMKARZE:

Dusan Molcan (30 lat, Słowak)

Dorian Frątczak (20 lat, Polak)

 

BOCZNI OBROŃCY:

Przemysław Antoniak (24 lata, Polak)

Mateusz Niechciał (29 lat, Polak)

Damian Guzik (20 lat, Polak)

 

STOPERZY:

Jakub Ochman (26 lat, Polak)

Bartosz Wójcik (26 lat, Polak)

Jakub Berliński (19 lat, Polak)

Wiktor Witt (23 lata, Polak)

Luka Nozadze (21 lat, Gruzin)

 

SKRZYDŁOWI:

Mariusz Sierakowski (23 lata, Polak)

Robert Chwastek (28 lat, Polak)

Konrad Rakoczy (20 lat, Polak)

Wojciech Owedyk (18 lat, Polak)

Dominik Koscielniak (22 lata, Polak)

 

ROZGRYWAJĄCY:

Krzysztof Świątek (30 lat, Polak)

Mateusz Gamrot (25 lat, Polak)

Piotr Kuklis (31 lat, Polak)

Maciej Zalecki (21 lat, Polak)

Karol Filipek (19 lat, Polak)

Krzysztof Hałgas (26 lat, Polak)

Michał Guja (30 lat, Polak)

 

NAPASTNICY:

Fabian Fałowski (24 lata, Polak)

Maciej Gorski (27 lat, Polak)

Mateusz Czerwiec (18 lat, Polak)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z ciekawostek przedsezonowych zaproszono mnie na rozmowę w Wiśle Kraków. Z ciekawości wybrałem się na spotkanie, aby odkryć przyczynę słabej postawy tego klubu. Mają zadłużenie na poziomie miliona euro, budżet transferowy na poziomie I ligi i podobny budżet płac. Nie dziwi więc, że to Pasy obecnie są najlepszym krakowskim klubem.

 

My zaś zaczynamy.. no właśnie co zaczynamy? Heroiczną walkę o utrzymanie? Sezon stabilizacji? Czy może marsz do Ekstraklasy? Osobiście nie wiem czy to ostatnie jest realne i czy byłoby rozsądnym rozwiązaniem. Skok poziomowy między II ligą, a średniakami I ligi nie jest duży. Ale już walczący o awans to inna bajka. Nie mówiąc o tym co czeka na najwyższym szczeblu rozgrywek. Ale nie ma co gdybać, trzeba grać swoje.

Nasz debiut w I lidze to mecz pełen nerwów. Sami kibice nei są pewni czego oczekiwać. Media obstawiają w naszym wypadku 14 miejsce. Ja zapowiedziałem walkę o czołową 8. Dobrym testem naszych możliwości jest więc pojedynek z zespołem, który zajął 5 miejsce w poprzednim sezonie. Sęk w tym, że Bytovia miała kilka ważnych zmian kadrowych. Ale i my sporo straciliśmy.

Co z tego wyszło? Nudny mecz. Nasz atak czyli Fałowski i Gorski nie potrafili się zgrać. Na szczęście drugi debiutant, Wiktor Witt, pokazał że będzie z niego pożytek. Wraz z Wójcikiem nie pozwolił gospodarzom na oddanie żadnego celnego strzału. Najjaśniejszym punktem był jednak Zalecki, który doskonale rozgrywał piłkę. Szkoda, że nasi napastnicy nie potrafili tego wykorzystać. Ah i warto dodać, że pierwszy raz z opaską kapitana wystąpił 20 letni bramkarz Dorian Frątczak.

 

Frątczak - Antoniak, Wójcik, Witt, Niechciał (56' Rakoczy) - Sierakowski (61' Guzik), Zalecki, Gamrot, Chwastek - Fałowski, Gorski (61' Świątek)

 

29.07.2017, I liga, 1. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 1 492 widzów

[X] Hutnik Nowa Huta 0-0 Bytovia Bytów [X]


MVP: Maciej Zalecki - Hutnik, PŚ - 8.5

 

 

Kolejny mecz, kolejny debiut. Luka Nozadze miał okazję zadebiutować, ale nie był aż tak dobry jak Witt. W jego wypadku problemem może być jeszcze język. Gruzin bierze udział w intensywnym kursie, ale trochę czasu minie, zanim będzie posługiwać się naszym językiem na tyle, aby bez problemu komunikować się na boisku z kolegami.

Samo spotkanie z Dolcanem, było podobne do meczu otwierającego I ligę. Nudne, chociaż wyrównane. Tym razem zagrałem jednym napastnikiem i niestety Fałowski, doprowadzał mnie prawie do łez. Na szczęście wprowadzony za niego Gorski zagrał znacznie lepiej i zdobył bramkę wyrównującą!

Sezon temu szybko straciliśmy kluczowego rozgrywającego. Tym razem wypada mi na prawie dwa miesiące Kuklis, a więc to potworny cios dla nas. Nie mamy dedykowanego ofensywnego pomocnika, więc jeszcze nie wiem nawet kto go zastąpi. Z pozytywów za to mamy Karola Filipka. Defensywny pomocnik okazuje się również świetnym rozgrywającym i poważnie rozważam duet Zalecki-Filipek jako ten podstawowy zestaw pomocników.

Frątczak - Guzik, Nozadze, Witt, Niechciał - Zalecki, Filipek, Sierakowski, Kuklis (61' Gamrot), Chwastek (73' Rakoczy) - Fałowski (57' Gorski)

 

02.08.2017, I liga, 2. kolejka

przy ul. Słowackiego, Ząbki: 581 widzów

[1] Dolcan Ząbki 1-1 Hutnik Nowa Huta [11]

45' Daniel Gołębiewski

78' Maciej Gorski

 

MVP: Piotr Kuklis - Hutnik, OPŚ - 7.4

 

Odnośnik do komentarza

Następnie gościliśmy u siebie ekipę, która rok temu awansowała do I ligi i otarła się o awans do Ekstraklasy. Ten sezon jednak Radomiak zaczął podobnie do nas. Idealna okazja, aby w końcu coś wygrać.

Do składu wrócił Dusan Molcan, miał w końcu być naszym podstawowym golkiperem. Nie decydowałem się na niego wcześniej, gdyż w sparingach jego forma wyglądała słabiutko. Frątczak jednak nie robił żadnych niesamowitych interwencji. Popełniłem jednak błąd. Zamiast zostać przy młodym, robiącym swoje zawodniku wystawiłem doświadczonego Słowaka, który... zagrał tragicznie. Po wyjściu na prowadzenie rywale rzucili się do ataku. Dusan przecinał dośrodkowanie i.. wypuścił piłkę z rąk. Na nasze szczęście rywal trafił w Antoniaka.

Drugą połowę zaczęliśmy tragicznie. Molcan wznowił grę podaniem pod nogi bocznego obrońcy. Co w tym złego? Był to zawodnik Radomiaka. Ten bez namysłu wypuścił wprowadzonego chwilę wcześniej napastnika i tak oto nasze zwycięstwo poszło się je... kochać. Wnioski? Frątczak na tą chwilę zostaje podstawowym bramkarzem. Podobnie wygląda sytuacja z Berlińskim. To naprawdę utalentowany obrońca, ale gra beznadziejnie.

Molcan - Antoniak, Wójcik, Berliński (57' Witt), Niechciał - Świątek, Filipek (57' Guja), Rakoczy, Gamrot, Owedyk (77' Koscielniak) - Gorski

 

05.08.2017, I liga, 3. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 1 805 widzów

[10] Hutnik Nowa Huta 1-1 Radomiak Radom [13]

1-0 Krzysztof Świątek (kar.) 27'

1-1 Rafał Stróżka 49'

 

MVP: Krzysztof Świątek - Hutnik, PŚ - 8.0, 1 gol

 

 

Zaraz po meczu wybrałem się do Olsztyna. Szukałem zmiennika dla Niechciała, w obliczu słabszych występów nie miałem dla niego żadnej alternatywy. Moje oczy skierowały się więc na 22 letniego bocznego obrońcę. Rafał Włodarczyk został wypożyczony ze Stomilu Olsztyn. Dotychczas w I lidze rozegrał 48 spotkań. Nie strzelił żadnego gola i ma ledwie 1 asystę, ale mam przeczucie, że będzie dobrą konkurencją dla Mateusza.

 

Okazja do debiutu dla nowego nabytku pojawiła się po ponad tygodniu. Zaczęliśmy naszą przygodę z Pucharem Polski. Sezon temu zawiedliśmy odpadając w pierwszym meczu. Nie ukrywam, że te rozgrywki nie są dla mnie priorytetowe i będę w nich raczej wystawiać rezerwowych zawodników.

Pierwsze spotkanie na szczęście było dość proste. Graliśmy z przeciwnikiem z poprzedniego sezonu: rezerwami Legii. Zaczęło się spokojnie, ale przed upływem półgodziny Sierakowski zaszarżował prawą flanką i Guja otrzymał od niego idealne podanie. Doświadczony pomocnik nie marnuje takich okazji więc wyszliśmy na prowadzenie. Niestety błyskotliwa akcja gości zakończyła się golem do szatni.

Podrażnieni wyszliśmy na drugą połowę i debiutujący Czerwiec został idealnie obsłużony przez Filipka. Z zimną krwią wpakował futbolówkę do siatki. Wynik ustalił młodziutki Owedyk po dwójkowej akcji z Gują.

Molcan - Guzik, Nozadze, Berliński, Wlodarczyk (77' Antoniak) - Sierakowski, Filipek, Guja, Koscielniak (66' Owedyk) - Czerwiec, Fałowski (49' Hałgas)

 

20.08.2017, Puchar Polski, 1. runda

Suche Stawy, Kraków: 1 421 widzów

Hutnik Nowa Huta 3-1 Legia Warszawa II

1-0 Michał Guja 27'

1-1 Piotr Cichocki 45+1'

2-1 Mateusz Czerwiec 49'

3-1 Wojciech Owedyk 76'

 

MVP: Mariusz Sierakowski - Hutnik, PP - 9.0, 1 asysta

Odnośnik do komentarza

Takiego meczu jak ten z Legią II chyba nam trzeba było. Pojechaliśmy do Łęcznej odwiedzić spadkowicza z Ekstraklasy. Jak to zwykle bywa mają oni tragiczny początek sezonu i spotkanie z nami miało ich odbić od dna. Na szczęście mieliśmy Sierakowskiego, który tego dnia zrobił różnicę. W 11. minucie dośrodkował piłkę z rzutu rożnego idealnie na głowę Wójcika i ten bez problemu wpakował ją do siatki. Gospodarze nie poddali się i w 27. minucie Arkadiusz Piech wyskoczył najwyżej do wrzuconej z rożnego piłki. Po tym golu tempo meczu siadło.

W drugiej odsłonie znowu Sierakowski zaszarżował w głąb pola karnego. Kapitan gospodarzy wybił mu piłkę wślizgiem.. prosto do swojej bramki. Kropkę nad już w doliczonym czasie postawił Gorski. W końcu odnosimy pierwsze zwycięstwo w I lidze!

Frątczak - Antoniak, Wójcik, Witt, Niechciał (64' Guzik) - Zalecki, Świątek (56' Guja), Sierakowski, Gamrot, Chwastek (56' Rakoczy) - Gorski

 

23.08.2017, I liga, 4. kolejka

przy Alei Jana Pawła II, Łęczna: 2 180 widzów

[14] Górnik Łęczna 1-3 Hutnik Nowa Huta [10]

0-1 Bartosz Wójcik 11'

1-1 Arkadiusz Piech 27'

1-2 Tomislav Bozic (sam.) 68'

1-3 Maciej Gorski 90+1'

 

MVP: Mariusz Sierakowski - Hutnik, PP - 8.7, 1 asysta

 

 

Zdecydowanie jesteśmy na fali! Jeżeli ktoś twierdził, że z Górnikiem to był fuks i ich słaba forma, to rozbicie kolejnego rywala już zamknęło wszystkim usta. Prawie cały zespół spisał się naprawdę dobrze. Zastrzeżenia miałem głównie do Rakoczego, ale poza nim każdy zrobił conajmniej to co powinien. Warto dodać, że znowu bramkę zdobył Czerwiec, który obecnie jest skuteczniejszy od Fałowskiego.

Frątczak - Guzik, Nozadze, Witt, Niechciał - Filipek, Świątek (69' Hałgas), Rakoczy (57' Koscielniak), Gamrot, Chwastek - Gorski (79' Czerwiec)

 

26.08.2017, I liga, 5. kolejka

przy ul. Sportowej 3, Bełchatów: 2 701 widzów

[5] GKS Bełchatów 0-3 Hutnik Nowa Huta [7]

0-1 Karol Filipek 3'

0-2 Maciej Gorski 62'

0-3 Mateusz Czerwiec 90'

 

MVP: Karol Filipek - Hutnik, PŚ - 8.7, 1 gol, 1 asysta

 

Odnośnik do komentarza

Zabawnie to wygląda. Po zdobyciu 9 z 15 możliwych punktów wskakujemy na drugie miejsce! Sierpień przyszło nam zakończyć w Legnicy. Miedź radzi sobie nieźle, ale co mecz łapią po 5-6 żółtych kartek. Od pierwszych minut widać było, że rywali nie martwi przetrącanie kości. Naszą odpowiedzią na to była jednak nie równie brutalna gra, a skuteczność. Niezwykle ciekawa akcja w 24. minucie zaczęła się od rajdu prawą flanką Sierakowskiego, który zamiast dośrodkować piłkę przerzucił ją na drugie skrzydło. Tam Owedyk z pierwszej piłki odegrał na 10 metr gdzie Gamrot już czekał, aby technicznym strzałem dać nam prowadzenie.

Odpowiedź gospodarzy? Brutalny faul Łobodzińskiego na Gorskim. Nasz zawodnik zszedł z kontuzją, która wyklucza go z gry na około 12 dni. Kara dla obrońcy Miedzi? Żółta kartka.

W 40. minucie Owedyk zaszarżował lewą stroną boiska. Podobnie jak 16 minut wcześniej zagrał na 10 metr i Gamrot zaliczył drugie trafienie.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy skrzydłowy gospodarzy zagrał praktycznie na oślep w nasze pole karne. Niestety piłka szczęśliwie trafiła na głowę Ferugi.

W drugie odsłonie nie działo się prawie nic. Ot dwie doskonałe okazje zmarnowane przez Fałowskiego. Martwi mnie jego nieskuteczność, jedynie marnuje dobre sytuacje.

Frątczak © - Antoniak, Nozadze (54' Witt), Wójcik, Wlodarczyk - Filipek, Zalecki (68' Świątek), Sierakowski, Gamrot, Owedyk - Gorski (32' Fałowski)

 

30.08.2017, I liga, 6. kolejka

im. Orła Białego, Legnica: 1 560 widzów

[6] Miedź Legnica 1-2 Hutnik Nowa Huta [2]

0-1 Mateusz Gamrot 24'

0-2 Mateusz Gamrot 40'

1-2 Daniel Feruga 45+2'

 

MVP: Mateusz Gamrot - Hutnik, OPŚ - 9.0, 2 gole

 

TABELA NA KONIEC SIERPNIA

Odnośnik do komentarza

Wyjazdowy maraton, czterech spotkań poza domem kończymy w Gdyni. Arka Gdynia, która sezon temu wyszarpała utrzymanie w I lidze. Póki co idzie im lepiej. Ja zaś jeszcze przed meczem miałem spory dylemat. Doświadczony OPŚ Piotr Kuklis wyleczył kontuzję. To świetna nowina, ale zastępujący go na tej pozycji Gamrot ewidentnie złapał wiatr w żagle i prezentuje niezłą formę.

Ostatecznie uznałem, że dam szansę wykazać się Kuklisowi, ale w 20. minucie złapał uraz. Na szczęście uniknął dłuższej pauzy. W efekcie Gamrot wszedł na boisko i... pozamiatał. Zrobił to w 70. minucie, gdy Sierakowski spod linii bocznej zagrał piłkę przed pole karne. Tam czekał już młody rozgrywający aby huknąć petardę nie do obrony. Kwadrans później zwodząc stopera gospodarzy i strzelając niesamowitą bramkę, w samo okienko z prawie 20 metrów ustalił wynik spotkania. Oznacza to, że w ostatnich dwóch spotkaniach zanotował cztery trafienia!

Frątczak - Antoniak, Witt, Wójcik, Niechciał - Filipek (60' Świątek), Zalecki, Sierakowski (70' Koscielniak), Kuklis © (22' Gamrot), Chwastek - Fałowski

 

03.09.2017, I liga, 7. kolejka

stadion GOSiR, Gdynia: 4 392 widzów

[8] Arka Gdynia 0-2 Hutnik Nowa Huta [2]

0-1 Mateusz Gamrot 70'

0-2 Mateusz Gamrot 86'

 

MVP: Mateusz Gamrot - Hutnik, OPŚ - 9.0, 2 gole

 

 

Dotychczas bagatelizowałem niezadowolonych piłkarzy. Aż do kolejnego meczu. Damian Guzik wbił mi nóż w plecy marudząc wszystkim wokół, że gra za mało. Zagraliśmy w tym sezonie 8 spotkań. Młody prawy obrońca zagrał w 3 z nich w pierwszej 11, a w 2 pojawiał się jako rezerwowy. Generalnie ma chłopak talent, więc obiecałem mu więcej gry w nadchodzących tygodniach.

Niestety zdążył już trochę obniżyć morale w szatni. I trudno mi znaleźć inny powód porażki z przedostatnią ekipą w lidze. Owszem Ruch Chorzów to pretendent do awansu. Sezon temu zabrakło im niewiele, aby natychmiast wrócić do Ekstraklasy. Ale nie zaprezentowali się lepiej od nas. Na domiar złego pierwszy ich gol wyglądał jakby padł ze spalonego.

Z pozytywnych nowin Fałowski w końcu zdobywa bramkę! I to po asyście Guzika.

Frątczak - Guzik, Witt, Nozadze (73' Wójcik), Wlodarczyk - Rakoczy (62' Koscielniak), Filipek, Guja ©, Owedyk (73' Niechciał) - Czerwiec, Fałowski

 

06.09.2017, I liga, 8. kolejka

Suche Stawy, Kraków: 3 412 widzów

[2] Hutnik Nowa Huta 1-2 Ruch Chorzów [17]

1-0 Fabian Fałowski 37'

1-1 Bartosz Kowalski 59'

1-2 Bartosz Kowalski 83'

 

MVP: Bartosz Kowalski - Ruch, NŚ - 8.8, 2 gole

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...