Skocz do zawartości

Stawiamy pierwsze kroki


Rekomendowane odpowiedzi

FOOTBALL MANAGER 2016

LIGI: WSZYSTKIE EUROPEJSKIE

BAZA DANYCH : DUŻA

 

 

Nadszedł dzień w którym postanowiłem rozpocząć karierę trenerską. Pierwszym krokiem było znalezienie sobie agenta, któremu powierze zadanie znalezienia mi pierwszego klubu piłkarskiego.
Powiedziałem swojemu agentowi, że nie mam sprecywonagego kierunku. Mogę pracować choćby w Białorusi czy na Ukrainie. Byle by postawić pierwszy krok w karierze trenerskiej. Mój agent od razu zabrał się do pracy.
Ku mojemu zaskoczeniu następnego dnia agent przedstawił mi aż 9 zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. Wooow, pomyślałem sobie niezła robota. Rozpoczęłem przeglądanie ofert. Aż 7 odrzuciłem, zainteresowały mnie dwa kierunki. 2 liga rosyjska Bajkał Irkuck oraz 2 liga rumuńska FC Bihor Oradera. Udałem się najpierw do Rosji. Rozmowa trwała około godziny, przebiegła w miłej atmosferze, jednak o mały włos, a spóźniłbym sie na somolot do Bukaresztu, a potem taxi do siedziby klubu. Zdążyłem w ostatniej chwili, rozmowa trwała zaledwie 30 minut. Uff, męczący dzień, wracam do domu odpocząć i czekać na odpowiedz.
Minęły 4 dni, pierwsza odpowiedź napłynęła z Rumunii, poprosiłem o tydzień na zastanowienie by poczekać na decyzję z Rosji. Bihor zgodził się na moją prośbę.
Mijają dni, a odpowiedzi z Rosji ani widu, ani słychu. Dopiero ostatniego dnia, kiedy to mam odpowiedzieć Fc Bihorowi na ich ofertę przychodzi odpowiedz z Rosji. Bajkał Irkuck poprowadzi Konstantin Paramonow. Wszystko jasne.
30.06.2015r związałem się z rumuńską drugo ligową drużyną FC Bihor Oradera rocznym kontraktem, zarabiał będe 1,4 tyś tygodniowo. Zarząd za cel postawił mi uniknięcie spadku.
Odnośnik do komentarza
Pierwszy dzień.


To co zastałem w klubie to prawdziwy koszmar.

Nie mamy ani jednego bramkarza, na gwałt musimy znaleść dwóch a budżet płac jest w katastrofalnym stanie.


Prawa obrona nie wygląda tak źle. Mamy 19 letniego George Mandre z bardzo dobrym potencjałem, a także 21 letniego Sebastiana Metei, który jest nieco słabszy od młodszego kolegi.


Na lewej obronie tylko 21 letni Norber Lorincz za to z bardzo dobrym potencjałem.


Środek obrony to dwóch bardzo dobrych zawodników. 23 letni Sebastian Remes i 22 letni Bogdan Mintas oraz 19 letni Daniel Tocut, który nieco odstaje od starszych kolegów.


Środek pomocy najlepiej obsadzony. 5 zawodników, najlepszy z nich 27 Raul Ember będzie podstawowym zawodnikiem, obok niego grać będzie 21 letni wysunięty rozgrywający Dan Negrea. Pozostali nieco słabsi to: 27 letni Andrei Magda, 19 letni z bardzo dobrym potencjałem Christopher Sas oraz 24 letni Roland Novak. Jednego z dwójki Magda, Novak postaram się sprzedać.


Prawe skrzydło 22 letni Adrian Olariu z bardzo dobrym potenciałem, jednak póki co umiejetności mizerne, na prawej stronie grać może jeszcze Magda i to tyle.


Lewe skrzydło 20 letni Ionut Pantea oraz 19 letni Sergiu Mune, obaj dobzi z bardzo dobrym potencjałem. Powalczą o pierwszy skład.


Nie mamy ani jednego napastnika. Koszmar. Bramkarze i napastnicy to piorytet w poszukiwaniach.


Nie będzie łatwo, jednak powalczymy.




Odnośnik do komentarza
Rozpoczynamy budowanie drużyny. W pierwszej kolejności zająłem się największą bolączką. Bramkarzem i tak do klubu przychodzi bardzo doświadczony, wciąż z bardzo dobrymi umiejętnościami 36 letni bramkarz Ionut Irimia, jego zmiennikiem będzie 30 letni Mihai Bosca. Problem z bramką rozwiązany. Po bramkarzach czas na napatników. Pierwszym snajperem, który przychodzi do klubu jest 27 letni wysuniety napastnik Ionut Radu. Jeszcze z dwóch przydałoby się sprowadzić. Podbisałem kontrakt także z asystentem, został nim 40 letni Cornel Dobre.


Jutro rozpoczynamy okres przygotowawczy do sezonu, pierwszy sparing rozegramy na wyjeździe z wegierską drużyną Budafoki LC. Jeszcze dziś do klubu dołączył na zasadzie wypożyczenia młody napastnik 19 letni lis pola karnego Szabolcs Antal, jak na swój wiek posiada spore umiejętności i bardzo dobry potencjał.


Przegrywamy pierwszy mecz sparingowy z niżej notowaną drużyną 0-2


Mecz Towarzyski

Budufoki LC - FC Bihor 2-0 (67'Voros, 75'Tibor)


Skład: Irimia(63'Bosca) - Manga(46'Matei),Remes,Mintas(49'Tocut-82'knt),Lorincz(63'Arsene) - Olariu(46'Magda), Negrea(46'Novak), Ember(46'Sas), Mune(46'Pantea) - Radu(63'Ferik),

Antal.



PS. Następne posty będą dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Kolejni dwaj młodzi napastnicy dołączyli do drużyny na zasadzie wypożyczenia. Pierwszy to perspektywiczny 19 letni Alexandru Taciuc, spore umiejętności i bardzo duży potenciał, drugi Ionu Torfan 18 latek również przyszłościowy zawodnik.


Bogdan Mintas nie zagra 15 dni z powodu kontuzji (stłuczone udo), natomiast Daniel Tocut przez 6 dni (stłuczona noga). Zaczynają się problemy. Do dyspozycji mamy tylko jednego środkowego obrońce Sebastiana Remesa.


Drugi mecz sparingowy rozegramy w domu z drugoligową drużyną ze Słowacji Rimavska Sobota.


Mecz Towarzyski


FC Bihor - Rimavska Sobota 1-6 (12'Radu- 11'Kemery, 53'Petrusz,58'Zvara,70'Burza,75'Husanik,84'Belani)


Skład: Irimia(76'Bosca) - Manga,Remes(50'Sas),Matei(65'Mune),Lorincz(3'cz.k.) - Olariu(46'Magda), Negrea(46'Novak), Ember(54'Ferik), Pantea(46'Arsene) - Radu(54'Tofan),Taciuc(46'Antal).


Koszmar. Przegrywamy na własnym stadionie z Rimavską Sobotą 1-6. Po takim meczu ciężko patrzyć z optymizmem na zbliżający się sezon. Od 3 minuty graliśmy w "10" jednak to żadne usprawiedliwienie.


Dwa dni odpoczynku i wyjeżdżamy na Słowację rozgrać trzeci sparing. Zagramy z drugoligową drużyną Lokomotiv Koszyce.


Przed wyjazdem do Koszyc podpisaliśmy kontrakt z doświadczonym 32 letnim środkowym obrońcą Cristinelem Gurguiatu. Po tym transferze nasz budżet płacowe jest na minusie 4,11 tyś. euro.


Mecz Towarzyski


Lokomotiv Koszyce - FC Bihor 3-3 (12'Lesko, 40'Petricko, 49'Horvath - 46'Korlijkov-samobój, 80'Tofan, 87'Mune)


Skład: Bosca(46'Irimia) - Matei(46'Manga), Gurguiatu,Remes(46'Tocut), Lorincz(67'Arsene) - Olariu(67'Magda),Sas(46'Ember),Negrea(59'Novak),Pantea(67'Mune) - Radu(59'Taciuc), Antal(46'Torfan).


Remisujemy w Koszycach 3-3. Pierwsza połowa bardzo słaba, dopiero w końcówce nasze akcje były składne, podania celne i co najważnejsze wkońcu zadziałały szybkie dośrodkowana.

Odnośnik do komentarza
Kolejne wzmocnienie drużyny. Z wolnego transferu klub zasila 22 letni polski prawy skrzydłowy Maciej Kruk.


Po tygodniowym odpoczynku czeka nas kolejny sparng. Tym razem naszym przeciwnkiem będzie węgierski Nagyecsed, udajemy się na Węgry.


Mecz Towarzyski


Nagyecsed - FC Bihor1-5 (32'Pfeffer-27'Lorincz, 30'Tofan, 34'Radu, 50'Radu, 76'Taciuc)


Skład: Irimia - Mangra(65'Taciuc), Gurguiatu(83'Sas), Remes(46'Tocut), Lorincz(65'Matei) - Kruk(46'Olariu), Ember(46'Novak), Negrea(54'Magda), Mune(54'Pantea) - Radu(76'Antal), Tofan(76'Ferik).


Pewnie wygrywamy na Węgrzech. Coś zaczyna się pozytywnego dziać z naszą grą, choć przeciwnik był nżej notowany możemy cię ceszyć z wysokiej wygranej.


1 sierpień, za 25 zaczynamy sezon, a rozpoczniemy go meczem w IV rundzie Pucharu Rumuni, rywala jeszcze nie poznaliśmy, póki co czas na kolejny sparing, tym razem naszym przeciwnikiem będzie III ligowa rumuńska drużyna Luceafarul.


Mecz Towarzyski


Luceafarul - FC Bihor 1-1 (15'Arnautu - 70'Tofan)



Skład: Bosca(46'Irimia) - Matei(46'Mangra), Tocus(46'Gurguiatu), Mintas(46'Remes), Lorincz(64'Arsene)- -Kruk(46'Olariu),Sas(46'Ember),Negrea(64'Magda), Mune-knt(13'Pantea) - Radu(64'Antal), Taciuc(46'Tofan)


Remisujem z trzecoligowcem na wyjeździe 1-1. Ten mecz pokazał dwa różne nasze oblicza. Pierwsza połowa bardzo słaba, zmiany w drugej połowie poprawiły naszą grę. Jedno już wiem napewno. Ta drużyna nie istnieje bez bramkarza Irimi i napastnika Tofana.


Sergiu Mune nabawił się w meczu urazu stopy, przez co musiał zejść już w 13 minucie. Niezdolny do gry będzie przez 3-4 tygodnie, wielka szkoda gdyż spisywał się całkiem dobrze. W 5 meczach, 3 w podstawowym składzie, 2 z ławki strzelił jedną bramkę i zaliczył jedną asystę, jego nota to 6,95.



Do końca okresu przygotowawczego pozostały nam do rozegrania 3 mecze. Kolejnym przeciwnikiem będzie znów zespół z III ligi Rumuńskiej Clubul Sportiv Iernut, mecz rozegramy na wyjeździe.



Mecz Towarzyski


Clubul Sportiv Iernut - FC Bihor 0-2 (47'Radu, 57'Pantea)



Skład: Irimia(76'Bosca) - Mangra(76'Matei), Gurguatu(66'Tocut), Remes(60'Mintas), Lorincz - Olariu(66'Kruk), Ember(76'Magda), Negrea(60'Novak), Pantea(66'Arsene) - Tofan(76'Taciuc), Radu(76'Antal)



Tak mają wyglądać mecze drużyny. Oczywiście gospodarze mieli swoje okazje. Oddali 8 strzałow w tym 3 celne, my natomiast 16 strzałów 7 celnych. Posiadanie piłki 45-55 % na naszą kożyść. Zwycięztwo i dobra gra cieszą.



Przedostatn sparing przed sezonem zagramy u siebie ze spadkowiczem z Ekstraklasy Rumuńskiej.



Mecz Towarzyski


FC Bihor - Cehlalul 5-3 (4'Tabacariu, 27'Nedelcu, 45'Lupei - 8'Pantea, 12'Gurguatu, 29'Tofan, 44'Tofan, 49'Pantea



Skład: Irimia(65'Bosca) - Mangra(83'Matei), Gurguatu, Remes(46'Mintas), Lorincz(65'Arsene) - Olariu(61'Kruk-knt(86'Magda)), Ember(77'Tocut), Negrea(61'Novak), Pantea(83'Sas) - Tofan(77'Antal), Radu(83'Taciuc)


Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Pierwsza jedynastka tym właśnie meczem wykrystalizowała się. Myślę, że jesteśmy gotowi do sezonu,przed nami pruba generalna. Ostatni mecz zagramy na własnym stadionie z III ligową grecką drużyną Arisem Saloniki.



Ostatnie wzmocnienie drużyny. Do klubu na zasadzie wyporzyczenia przychodzi 18 letni lewy skrzydłowy Amir Hemidi. Ma zaledwie 18 lat a już umiejętności bardzo duże, 3,5 gwiazdki na 4 potenciału.


Maciej Kruk w meczu doznał kontuzji. Zwichnięcie stawu skokowego i nie będzie zdolny do gry przez 7-9 tygodni.


18 sierpien. W dniu dzisiejszym odbyło się losowanie 4 rundy Pucharu Rumunii. Naszym przeciwnikiem będzie drugoligowa drużyna z grupy a(my gramy w grupie b) CS Balotesti. Mecz rozegrany zostanie 26 sierpnia na naszym stadionie. Będzie to inauguracyjny mecz sezonu.


Ostatni sparing przed sezonem, przyjeżdza do nas Aris Saloniki


Mecz Towarzyski


FC Bihor - Aris Saloniki 1-0 (40'Radu)



Skład: Irimia- Mangra(65'Matei), Gurguatu, Remes(46'Mintas), Lorincz(65'Arsene) - Olariu(46'Magda), Ember(46'Novak), Negrea(65'Sas), Hemidi(46'Pantea) - Tofan-knt(32'Taciuc), Radu



Wygrywamy ostatni sparing przedsezonowy. Jesteśmy gotowi, kto wie może uda nam się zając miejsce w pierwszej szóstce i grać o awans.

Odnośnik do komentarza

Dużo literówek, błędów, powtórzeń.

Jedno zdanie i:

kolejny sparng. Tym razem naszym przeciwnkiem będzie węgierski Nagyecsed, udajemy się na Węgry.

 

 

Pierwsza jedynastka tym właśnie meczem wykrystalizowała się. Myślę, że jesteśmy gotowi do sezonu,przed nami pruba generalna

 

Ostatni mecz zagramy na własnym stadionie z III ligową grecką drużyną Arisem Saloniki.

3 linijki niżej:

Ostatni sparing przed sezonem, przyjeżdza do nas Aris Saloniki

 

Mecz rozegrany zostanie 26 sierpnia na naszym stadionie. Będzie to inauguracyjny mecz sezonu.

 

Popracuj mocno nad pisaniem, bo ciężko się czyta.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...