Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

^dokładnie. 

 

Jeśli są powoływani gracze z Ekstraklasy, którzy nawet u nas się specjalnie nie wyróżniają [Peszko, Pazdan, Jędza] czy zawodnicy, którzy siedzą w Europie na ławce to czemu nie wziąć gościa, który od dłuższego czasu jest w formie?

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Kinas napisał:

liga arabska czy teraz australijska to nie jest poziom reprezentacyjny

wolę kogoś kto gra regularnie i jest motorem napędowym swojego zespołu niż zawodnika. który siedzi na ławie w championship w klubie walczącym o utrzymanie, albo kopie się po czole w Lechii a godzinę po meczu chleje, poza tym od tego są mecze towarzyskie żeby zweryfikować przydatność. Krychowiak może i gra, ale prochu nie wymyśla, powyżej solidnej gry ostatnio nie wchodzi,  Grosicki i Peszko jw, Kuba po kontuzji, Maki kontuzja, duet z górnika też w słabszej dyspozycji, Mączyński w Legii w **uj słabo, Zieliński przeważnie gra ogony i nie wyróżnia się zbytnio, Góralski jak w klubie nie wiem, ale jesli w reprze dalej bedzie opieral sie na kopaniu rywali też wielkiej alternatywy nie będzie stanowił, o Linettym też ostatnio ciszej (Sampdoria też słaba forma ostatnio). Jedynie Frankowski może powodować jakikolwiek optymizm i Mierzej, który nie jest nawet powołany...

Dlatego uważam, że Nawałka na MŚ będzie murował przede wszystkim bramkę, a z takimi rywalami, to się dobrze nie skończy. Bedzie pewnie trio: Cionek-Pazdan-Glik, defensywne wahadła a la Rybus, Bereś/Piszczek, środek pomocy to głównie przeszkadzający piłkarze z zerową kreatywnościa i ofensywna trójka, która bez Lewego i tak pewnie gówno może zdziałać. Ale obym się mylił...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
43 minutes ago, Kaczy said:

wolę kogoś kto gra regularnie i jest motorem napędowym swojego zespołu niż zawodnika. który siedzi na ławie w championship w klubie walczącym o utrzymanie, albo kopie się po czole w Lechii a godzinę po meczu chleje, poza tym od tego są mecze towarzyskie żeby zweryfikować przydatność. Krychowiak może i gra, ale prochu nie wymyśla, powyżej solidnej gry ostatnio nie wchodzi,  Grosicki i Peszko jw, Kuba po kontuzji, Maki kontuzja, duet z górnika też w słabszej dyspozycji, Mączyński w Legii w **uj słabo, Zieliński przeważnie gra ogony i nie wyróżnia się zbytnio, Góralski jak w klubie nie wiem, ale jesli w reprze dalej bedzie opieral sie na kopaniu rywali też wielkiej alternatywy nie będzie stanowił, o Linettym też ostatnio ciszej (Sampdoria też słaba forma ostatnio). Jedynie Frankowski może powodować jakikolwiek optymizm i Mierzej, który nie jest nawet powołany...

Dlatego uważam, że Nawałka na MŚ będzie murował przede wszystkim bramkę, a z takimi rywalami, to się dobrze nie skończy. Bedzie pewnie trio: Cionek-Pazdan-Glik, defensywne wahadła a la Rybus, Bereś/Piszczek, środek pomocy to głównie przeszkadzający piłkarze z zerową kreatywnościa i ofensywna trójka, która bez Lewego i tak pewnie gówno może zdziałać. Ale obym się mylił...

 

Patrząc na to w jakiej formie są obecnie zawodnicy z ofensywnych pozycji może to być jedyna alternatywa na sensowny wynik. Nie sądzę, żeby Nawałka oparł cały turniej na takim ustawieniu, ale będzie to jedna z opcji, zwłaszcza jak będzie trzeba się bronić w końcówce.

 

Ciężko o optymizm na ten moment w kadrze na EURO2016 było dużo więcej zawodników "w gazie"..

 

Mierzejewski pewnie by tej kadry nie zbawił, może nawet nie zasłużył by ostatecznie na wyjazd postawą w przygotowaniach, ale rezygnowanie z takiego zawodnika na starcie jest nieporozumieniem patrząc na nasz stan posiadania.

Odnośnik do komentarza

patrząc w jaki sposób Mierzejewski zdobywa bramki, to Ekstraklasa jest co najmniej dwa poziomy wyżej od ligi australijskiej

 

to, że Nawałka powołał Jędzę czy Peszkina też średnio mi się podoba, ale rozumiem argumenty, które padły w studiu L+Ekstra: to tylko sparingi; jest to okazja by dać takim piłkarzom ultimatum (jak chcesz pojechać na Mundial to musisz zrobić to i to); można sprawdzić jak się prezentują na tle piłkarzy z reprezentacji, a nie słabo grającego zespołu (Lechia)

 

nie zmienia to jednak mojej opinii, że nie powinniśmy powoływać kolesia, który kręci ogórkami na Antypodach...

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Ja w ogóle nie rozumiem co chodzi z tym Mierzejewskim. Agencję PRową sobie zatrudnił, że ciągle artykuł i artykuł? Jestem pewien, że w lidze północnej Lodomerii jest niejeden Polak i strzela gole. W kadrze Mierzejewski meczów zagral wcale niemało, a nie pamiętam, żeby w jakimś się dobrą grą wsławił. Chce kopać w przyjemnym klimacie, gdzie jeszcze mu za to płacą, bardzo proszę. Sam bym tak chciał, gdybym miał pojęcie o graniu. Ale biletu do kadry to nie daje.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.03.2018 o 21:30, Pulek napisał:

czemu nie podasz źródła? ja czytałem zapis z konferencji i wydaje mi się, że ten dopisek 

ktoś sobie wymyślił

 

"...jest grupa na którą stawiamy, są to młodzi piłkarze i jeśli nic się nie wydarzy, to z nich będziemy wybierać na mundial." 

Źródło: łączy nas piłka 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, wwosik napisał:

Ja w ogóle nie rozumiem co chodzi z tym Mierzejewskim. Agencję PRową sobie zatrudnił, że ciągle artykuł i artykuł? Jestem pewien, że w lidze północnej Lodomerii jest niejeden Polak i strzela gole. W kadrze Mierzejewski meczów zagral wcale niemało, a nie pamiętam, żeby w jakimś się dobrą grą wsławił. Chce kopać w przyjemnym klimacie, gdzie jeszcze mu za to płacą, bardzo proszę. Sam bym tak chciał, gdybym miał pojęcie o graniu. Ale biletu do kadry to nie daje.

Tylko, że jego występy przypadły na okres kiedy cała reprezentacja grała gówno (Smuda, Fornalik), więc na tej podstawie powinniśmy wywalić też Lewego bo wtedy nie strzelał i resztę patałachów bo ponad 5 lat temu chuja grali...

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, _adrian napisał:

Tutaj mamy powód czemu Mierzejewski więcej w kadrze za Nawałki nie zagra. https://laczynaspasja.pl/dlaczego-mierzejewski-nie-bedzie-gral-w-kadrze/

jacy z nich żołnierze Nawałki już raz pokazali - afera alkoholowa jakoś nie wpłynęła na późniejszy brak powołań, a powinna, podobnie z prowadzeniem się Peszki, i czemu Krychowiakowi jednak dano szansę?

na tt mówi się, że po ostatnim meczu i Legia pobalowała z udziałem Pazdana, taki plus tego, ze jeszcze przed zgrupowaniem

Odnośnik do komentarza

Co do prowadzenia się Peszki to jego sprawa co robi poza zgrupowaniami, to samo się tyczy balowania Legii. Sprawa alkoholowa została chyba wyjaśniona w najlepszy możliwy sposób. Lepsze takie rozwiązanie niż awantura w samolocie jak za Smudy. Czemu jest Krycha, a nie ma Mierzejewskiego nie wiem. Może Krycha zrozumiał, że to trener rządzi i należy robić co on każe. Fakt Mierzejewskie w takiej formie jak jest zjada połowę kadrowiczów, ale co zrobić, na razie wyniki bronią Nawałki. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, _adrian napisał:

Tutaj mamy powód czemu Mierzejewski więcej w kadrze za Nawałki nie zagra. https://laczynaspasja.pl/dlaczego-mierzejewski-nie-bedzie-gral-w-kadrze/

Z całym kurwa szacunkiem, jak ktoś pisze artykuł i umieszcza takie zdanie:

 

"Mógł kontynuować karierę w Europie. Pewnie wziąłby go jakiś Freiburg czy Duisburg, nie pogardziłoby nim Rennes czy Krasnodar. Wybrał jednak inaczej, niż wszyscy."

 

to oznacza, że po pierwsze autor powinien dostać po mordzie za brak szacunku do tych klubów, a po drugie udowadnia, że "nawet jakiś-tam Freiburg, Duisburg czy Rennes" to jednak by go nie wzięli. Mierzejewski połasił się na petrodolary, a teraz dorabia się do tego wielką filozofię. Ot co ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie chce być mądrzejszy od trenera, ale nie podoba mi się ta próba przejścia na 3 stoperów. Najlepsze mecze rozgrywaliśmy w 4-4-2 i tego by się należało trzymać. Obym martwił się na zapas, ale w moim odczuciu takie eksperymenty mogą się skończyć fiaskiem.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, jasonx napisał:

Nie chce być mądrzejszy od trenera, ale nie podoba mi się ta próba przejścia na 3 stoperów. Najlepsze mecze rozgrywaliśmy w 4-4-2 i tego by się należało trzymać. Obym martwił się na zapas, ale w moim odczuciu takie eksperymenty mogą się skończyć fiaskiem.

A kiedy mieliśmy rozegrać nasze najlepsze mecze z 3 obrońcami skoro rozegraliśmy w takim ustawieniu ledwie półtorej spotkania? Dodatkowo bez najlepszych zawodników?
Taka taktyka idealnie pasuje do naszej aktualnej sytuacji kadrowej. Niestety, ale nie mamy skrzydłowych w choćby przyzwoitej formie, w przeciwieństwie do wahadłowych.

Dzięki nowej taktyce, będziemy też bardziej nieprzewidywalni dla przeciwnika. Rywalom będzie dużo ciężej przygotować się do spotkania z nami.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Skład na mecz z Nigerią:
Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Marcin Kamiński - Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Rafał Kurzawa - Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Piotr Zieliński

 

Dziwnie troszkę to wygląda. Szkoda Piszczka na środku obrony...

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...