Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Gietz , jeszcze odnośnie bluzy Tomaszewskiego. Jak już coś dajesz to bądź precyzyjny. Ciężko sięgać daleko w tył, ale jeśli godło było w 1974 to podejrzewam, że i w 1972 też było. Czyli Orzełek na piersi jest od 40 lat !!! A nie wiem czy nie dalej...

 

 

1974

 

 

pol1974.jpg

 

 

 

1982

 

 

e74471783d1d18c5897d827489d1ca14,10,1.jpg

 

 

 

1986

 

 

fot-61_boniek-AFP-DOMINIQUE-FAGET-490x321.jpg

 

 

 

 

Wychodzi na to, że nawet w czasach ciężkiej komuny ten orzełek jednak tam był. Natomiast teraz niby tak fajnie, a powolutku, pomalutku znikają symbole narodowe. Już nie wspomnę o tym, że reprezentacja reprezentacji nierówna. w takiej Szwecji mają fazę na punkcie własnej flagi (więc na swoim emblemacie mają właśnie tą flagę), my mamy fazę na punkcie orzełka. Niemcy ze swoim czarnym ptaszyskiem też grają od przeszło 40 lat i jakoś nie w głowie im to zmieniać.

 

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Nawet jeśli to były kwestie prawne, marketingowe, albo choćby unijne dyrektywy to zawsze to można było zrobić tak, aby ten orzeł jednak był biały i był orłem.

 

Zresztą, PZPN'owi dedykuję wierszyk, które za moich czasów (heh, jak to brzmi) każde dziecko w Polsce znało:

"Kto Ty jesteś ? Polak mały. Jaki znak Twój ? Orzeł biały".

Edytowane przez Henkel
Obrazki wrzucamy w tagu spoiler.
Odnośnik do komentarza

Jeśli inne związki wymyślą sobie, że usmarują swoje koszulki kupą to też mamy tak robić? Na koszulce reprezentacji Polski zawsze był biały orzeł, jego brak jest dla mnie równoznaczny z oczywistym przyznaniem, że nie jest to reprezentacja naszego kraju. W sumie mi to na rękę, bo nie mam zamiaru utożsamiać się z idiotą na ławce trenerskiej, czerwonym betonem w związku, farbowanymi lisami w składzie i brakiem godła na piersi. Z jednej strony to dobrze - niech kompromitują logo PZPN, a nie symbol narodowy. Szkoda tylko, że nadal są osoby, które nie widzą nic złego w tym, że Grześ Lato i jego świta zepsuli nasz turniej życia, a z reprezentacji zrobili swój prywatny folwark.

Odnośnik do komentarza

I znowu umysły polskich kibiców swoimi skrzydłami przykrył orzeł i sprowadził na nich kolejną ciemnotę. Lejcie kwas własny i plujcie jadem polskim, a inni będą sobie patrzyli i kibicowali Reprezentacji Polski, która w normalnych piłkarskich strojach, bez podniecającego Was ptaszyska rozegra kolejne mecze w najzwyklejszą piłkę nożną.

Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko, że są osoby, które nadal myślą, że PZPN to nie jest ich prywatny folwark. Przecież to jest zwykłe stowarzyszenie na które mają wpływ TYLKO I WYŁĄCZNIE jego członkowie. To oni organizują te Mistrzostwa, to oni finansują reprezentację, to oni ją powołują.

Jeśli inne związki wymyślą sobie, że usmarują swoje koszulki kupą to też mamy tak robić?

To odniesienie do mojego posta? Chodziło mi o to, że każdy związek sportowy, każdy sportowiec nawet, który jest Polakiem ma prawo używać barw narodowych, godła i hymnu. Takim prawem reprezentacja PZPN gra pod szyldem Polski.
Odnośnik do komentarza

A co mi tam :)

 

https://www.facebook.com/pages/Chcemy-Or%C5%82a-na-koszulkach-reprezentacji-a-nie-logo-PZPN/270534892990470

 

Ze zdjęć, które ludzie tam wkleili wychodzi, że w 1921 roku przed pierwszym oficjalnym meczem też mieliśmy Orła Białego.

 

Także, jak komuś nie podoba się brak Orła to ma okazję pokazać swoje niezadowolenie popierając inicjatywę

Odnośnik do komentarza

I znowu umysły polskich kibiców swoimi skrzydłami przykrył orzeł i sprowadził na nich kolejną ciemnotę. Lejcie kwas własny i plujcie jadem polskim, a inni będą sobie patrzyli i kibicowali Reprezentacji Polski, która w normalnych piłkarskich strojach, bez podniecającego Was ptaszyska rozegra kolejne mecze w najzwyklejszą piłkę nożną.

 

Uroczy trolling.

Nie jestem szczególnie przywiazany do symboli i barw wszelkich, ale... Godło zawsze widnialo na koszulkach rpereznetacji Polski w piłce nożnej. To jest element tradycji. Jeżeli PZPN chce być szanowany przez kibiców powinien unikać takich numerów jak ten z logiem. Logo ok, niech sobie istnieje. Na koszulkach powinno być jednak godło. To z nim identyfikują się kibice i pilkarze. Owszem kibicujemy Polsce i reprezentantom Polski, ale ważne jest także to w jakich oni strojach występują. Sorry, ale wątpię, żeby furoę zrobiły tęczowe koszulki.

Weźmy jeszcze pod uwagę aspekt marketingowy. Kto kupi taką koszulkę? PZPN kojarzy się negatywnie nie tylko kibicom. Jeżeli chce się sprzedać produkt, trzeba wziąć pod uwagę ewentualnie zainteresowanie nim. Te zapewne będzie bardzo niskie.

Odnośnik do komentarza

Kto kupi ? No ja już wiem, że nie kupię i podejrzewam, że takich jak ja są tysiące. Będę siedział w koszulce Pumy. Dlaczego ? A właśnie na znak protestu.

 

Nie wiem, może komuś to się wydaje śmieszne, ale to jest symbol narodowy. Wg wikipedii nawet przed pierwszym oficjalnym meczem w 1921 roku ten orzeł biały był, a tu jakiś porąbany marketingowiec sobie stwierdził, że będzie fajnie się tego pozbyć. To pokazuje w ogóle nieznajomość już nie tyle materii piłkarskiej co zwyczajnego brandingu. Widzieliście, aby nagle Coca Cola, albo Shell zmieniły swoje logo ? Nie, te loga na przestrzeni czasów ewoluują, a nie zostają zastępowane czymś innym (już pomijam fakt, że dużo gorszym bo symbol narodowy to nie jakiś dezajnerski festiwal mody - tu nie chodzi o nowoczesną kreskę).

Odnośnik do komentarza

I znowu umysły polskich kibiców swoimi skrzydłami przykrył orzeł i sprowadził na nich kolejną ciemnotę. Lejcie kwas własny i plujcie jadem polskim, a inni będą sobie patrzyli i kibicowali Reprezentacji Polski, która w normalnych piłkarskich strojach, bez podniecającego Was ptaszyska rozegra kolejne mecze w najzwyklejszą piłkę nożną.

 

Uroczy trolling.

Nie jestem szczególnie przywiazany do symboli i barw wszelkich, ale... Godło zawsze widnialo na koszulkach rpereznetacji Polski w piłce nożnej. To jest element tradycji. Jeżeli PZPN chce być szanowany przez kibiców powinien unikać takich numerów jak ten z logiem. Logo ok, niech sobie istnieje. Na koszulkach powinno być jednak godło. To z nim identyfikują się kibice i pilkarze. Owszem kibicujemy Polsce i reprezentantom Polski, ale ważne jest także to w jakich oni strojach występują. Sorry, ale wątpię, żeby furoę zrobiły tęczowe koszulki.

Weźmy jeszcze pod uwagę aspekt marketingowy. Kto kupi taką koszulkę? PZPN kojarzy się negatywnie nie tylko kibicom. Jeżeli chce się sprzedać produkt, trzeba wziąć pod uwagę ewentualnie zainteresowanie nim. Te zapewne będzie bardzo niskie.

Ja nie mówię: orła ma nie być na koszulkach Reprezentacji Polski i fajnie. Ja mówię: jak mówisz, że skoro nie ma orła, to nie ma jak się identyfikować z tą Reprezentacją i lejesz tym kwasem, to jesteś po dobrym twisterze.
Odnośnik do komentarza

A ja zycze tej reprezentacji zeby w tej imprezie zaszla bardzo daleko... Zobaczymy kto wtedy bedzie sikal w majty ze szczescia - zapewne Ci co teraz sie tak straszliwie od niej odcinaja.

 

A co do koszulek - ja mysle, ze tych ktorzy kupia te koszulke bedzie bardzo duzo. Popularnosc akcji przywracania orla na koszulki i bojkotu bedzie pewnie rownie wielka co akcji buczenia na Polanskiego. Znaczy promil ludzi sie naprawde tym przejmie. Idziecie o zaklad, ze w trakcie Euro 2012 bedzie multum ludzi w tychze strojach?

Odnośnik do komentarza

A co do koszulek - ja mysle, ze tych ktorzy kupia te koszulke bedzie bardzo duzo. Popularnosc akcji przywracania orla na koszulki i bojkotu bedzie pewnie rownie wielka co akcji buczenia na Polanskiego. Znaczy promil ludzi sie naprawde tym przejmie. Idziecie o zaklad, ze w trakcie Euro 2012 bedzie multum ludzi w tychze strojach?

Niestety masz zapewne rację. Ja oczywiście planowałem kupić nowy strój, ale pozostanę przy koszulce Pumy.

Odnośnik do komentarza

Co za żałosne podejście. Bardzo ciekawy jestem co jeszcze motywuje Cię, by "naszym" nie kibicować?

Mi nie podoba się to co od jakiegoś czasu dzieje się z reprezentacją. Kiedyś to był jeden Oli, potem jeszcze Roger, a obecnie ciężko nazwać reprezentację Polski PZPN polską. Oczywiście Perquis, Polanski itd. to trochę inne przypadki, bo ci zawodnicy mają polskie korzenie, ale nie oszukujmy się, grają w tej reprezentacji ponieważ są za słabi na kadrę francuską oraz niemiecką. W dodatku żałosna "walka" o Meliksona, jak w ogóle reprezentacja może walczyć o jakiegoś zawodnika? To powinien być zaszczyt, a moim zdaniem proszenie Meliksona i innych zawodników o grę w naszej kadrze jest żałosne, to wręcz szmacenie się. Teraz jeszcze cyrki z koszulkami, ale w sumie to dobrze, bo skompromituje się biało-czerwona koszulka z logiem PZPN, a nie koszulka reprezentacji Polski. Kibicował reprezentacji na Euro na pewno nie będę, jeśli osiągną (w co wątpię) jakieś dobre wyniki to fajnie, bo przecież grają w tej drużynie też Lewandowski, Murawski czy Piszczek, a więc zawodnicy, których lubię no i są to Polacy, a nie jakieś farbowane lisy ;).

 

Zaprzeczasz sam sobie to raz,a dwa za dużo weszło i forum IFQ

Odnośnik do komentarza

A reprezentacja Portugalii nie miała podobnych?

 

Motyw loga ZPN jest dość popularny: pierwszy przykład z brzegu to reprezentacja Holandii.

 

PS. Zanim temat odbije w dyskusję o narodowej dumie: to jest orzeł, tylko stylizowany.

 

tak. tak samo stylizowany jak hymn w wykonaniu Górniak. Jakoś normalne kraje maja normalne koszulki, z normalnymi do ch.. pana atrybutami (Niemcy, Szwecja, pewnie można dziesiątki wymienić), a u nas jak zwykle: zamiast Polska Poland, zamiast godła, logo PZPN. K.... kiedy doczekam czasów, żeby Polacy byli dumni ze swoich barw i świadomi swojej narodowości. Dlaczego Szwed na głupim grillu w domu potrafi zawiesić szwedzką flagę na maszt (wisi prawie w każdym domu), a Polak wręcz likwiduje swoje godło ? Co za cymbal na to wpadł ? Po prostu DNO dna.

Niemcy mają logo DFB zamiast godła, Szwecja także. Więc mozna potłuc o kant dupy twoje rozumowanie.

Odnośnik do komentarza

Niemcy mają logo DFB zamiast godła, Szwecja także. Więc mozna potłuc o kant dupy twoje rozumowanie.

http://www.dfb.de/ - a teraz porównaj sobie logo na koszulkach do loga federacji. Następnie przeproś.

 

Pewnie, to tylko koszulki. Jesteście bardzo postępowi, tak trzymać a dojdziemy do tego, że przed meczami rozbrzmiewać będzie Oda do Radości :-)

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...