Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dlatego pytam, bo jeśli chodzi bo o treść, to nie mam odniesienia (może tak wyglądają raporty na całym świecie?), choć jedyny z nich wniosek to że niektórzy nie wytrzymali mentalnie, i może ewentualnie źle została dobrana taktyka.

 

Natomiast forma? Przecież to Word przerobiony na pdfa. Brakuje tylko comic sansa do pełni możliwości.

 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gabe napisał:

Ale mówisz o treści, czy o formie?

 

Treści przede wszystkim. Miałem teraz trochę czasu, aby trochę lepiej się mu przyjrzeć i tam nie ma jakiejkolwiek informacji, która mogłaby być przydatna przed kolejnymi turniejami. Aż nie chcę się wierzyć, że Nawałka, który tak bardzo dbał o szczegóły i u niego każdy detal się liczył, stworzył coś, co bym mógł i ja napisać. Mam w głowie dwa scenariusze: albo przy braku możliwości uspokojenia niektórych mediów przez Basałaja PZPN na szybko stworzył taki raport, albo Nawałka super stwarzał pozory absolutnego profesjonalisty.

 

Chociaż jedno tłumaczy byłego selekcjonera: kto z was chociaż raz nie zrobił raportu na odpie*dol? :)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

podzial na koszyki przed losowaniem grup Eliminacji do Mistrzostw Europy:

 

Koszyk 1: Anglia, Portugalia, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Chorwacja, Francja, Włochy, Hiszpania, Polska

Koszyk 2: Austria, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Dania, Niemcy, Islandia, Rosja, Szwecja, Ukraina, Walia

Koszyk 3: Bułgaria, Finlandia, Izrael, Irlandia Północna, Norwegia, Irlandia, Szkocja, Serbia, Słowacja, Turcja

Koszyk 4: Albania, Cypr, Estonia, Węgry, Gruzja, Grecja, Litwa, Czarnogóra, Rumunia, Słowenia

Koszyk 5: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Wyspy Owcze, Gibraltar, Kazachstan, Kosowo, Luksemburg, Macedonia, Mołdawia

 

mozna juz sie bawic w najlepsze i najgorsze dla nas losowania ;)

 

IMO:

najkorzystniejsze: Polska, Austria, Finlandia, Litwa, Moldawia

najgorsze: Polska, Niemcy, Serbia, Rumunia, Kosowo

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Cytat

 

Adrian Mierzejewski w ostatnich latach zdecydował się na opuszczenie Europy i grę na innych kontynentach. Po opuszczeniu Trabzonsporu w 2014 roku wyjechał do Arabii Saudyjskiej, gdzie został zawodnikiem Al-Nassr. Kolejnym przystankiem w karierze byłego pomocnika reprezentacji Polski były Zjednoczone Emiraty Arabskie, a konkretnie Al-Sharjah.

 

W latach 2017-2018 Mierzejewski został gwiazdą ligi australijskiej w barwach Sydney FC. Wystąpił tam w 25 meczach, w których strzelił 13 goli. W ubiegłym roku z Australii przeniósł się do Chin i został piłkarzem Changchun Yatai. Teraz znowu zmienia barwy klubowe. Na Twitterze poinformował, że został zawodnikiem Chongqing Dangdai Lifan.

 

 

Szok i niedowierzanie. Adrian Mierzejewski znowu zmienia klub i znowu nie zostanie powołany przez to do reprezentacji. A przecież jest najlepszy! :o 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Nadrobiłem skróty z dwóch poprzednich meczów eliminacyjnych. Co sądzicie o grze naszych Orłów?
Ja po skrótach i po obejrzeniu poprzednich meczów eliminacyjnych w całości, widzę coś co jest naszą bolączką od późnego Nawałki: my nie chcemy i boimy się podań do środka pola. Eksperci narzekają na brak schematów w naszej grze. Moim zdaniem, my gramy bardzo schematycznie, tylko że chujowo: piłka do środka obrony, środek obrony między sobą, potem na lewą do lewego obrońcy, on coś podholuje, podejdzie rywal z pressingiem, więc wycofa znów do środkowego, oni jeden do drugiego i męczymy bułę dalej, tyle że drugą stroną. Czasem jak rywal umiejętnie podejdzie pressingiem to jesteśmy zmuszeni cofnąć do bramkarza, który następnie pod presją gra długą na Lewego. Nasz kolejny flagowy schemat, to boczny obrońca mający piłkę i próbujący rzucić górą do skrzydłowego na tej samej stronie, zazwyczaj kończy się stratą.

Taki schemat widać chociażby w tym skrócie między 0:22 a 1:28, gdzie nieszablonowe zagranie Zielińskiego przerodziło bezproduktywne utrzymywanie się przy piłce w akcję bramkową (https://www.youtube.com/watch?v=uD8v9ptTpnA)

Takie granie może wystraczyć na Łotwę, która jest słabiutka, ale każdy bardziej ogarnięty zespół doskoczy do nas szybciej i skończy się to cofnięciem do Szczęsnego i lagą w drugi rząd krzesełek.

 

Cały czas nie potrafimy wyprowadzić piłki od tyłu z obrony i nie winiłbym tutaj nawet naszych środkowych pomocników (Krychowiak często cofa się po piłkę i pojawia się w sektorze, w którym powinien ją dostać w wyżej opisanym schemacie albo od środkowego obrońcy, albo od bocznego), bo oni zwyczajnie tych piłek nie dostają kiedy powinni. Nie wiem z czego  to wynika, brak zaufania kolegów z zespołu do tych graczy? :-k dość dziwne, bo przecież Krychowiak gra już w kadrze wiele lat.

Problemem jest przeprowadzenie piłki z 30 metra od naszej bramki do 30 metra przed bramką rywali. Nadzieję może dawać fakt, że od 30 metra do bramki radzimy sobie już zdecydowanie lepiej, potrafimy zagrać kombinacyjnie i z pierwszej piłki, przynajmniej na tle takich rywali jakich mieliśmy w ostatnich dwóch meczach.

W meczu z Macedonią, wnioskując po skrócie, wyglądało to już nieco lepiej, natomiast trudno nie mieć wrażenia, że obie bramki strzeliliśmy w zasadzie z niczego, a nie po składnym rozegraniu (laga Krychowiaka na Lewego, błąd obrońcy który dał sobie wrzucić piłkę za plecy, dobre zachowanie Robercika, a drugi gol to zagapienie rywala przy wyrzucie z autu i klasyczny strzał Milika).

 

Jeśli chodzi o personalia, to podoba mi się Szymański. Przy okazji młodzieżowego Euro pisałem w lajfskorze, że ma chłopak zdrowie do piłki i widać to na każdym kroku. Nabrał też pewności siebie dzięki regularnej grze w mocniejszej lidze i mam nadzieję, że będzie dalej grywał od pierwszej minuty.

Osobiście jestem hejterem Grosickiego. Nie wierzę, żeby ta reprezentacja mogła grać kiedykolwiek ładnie i skutecznie mając tak surowego technicznie gościa na skrzydle, który stopniowo przez wiek traci swój największy atut, czyli szybkość. Po cichu mam nadzieję, że wypadnie z wyjściowej jedenastki przed najbliższym Euro.

 

Nie ma także podań ze środka obrony środkiem boiska (dołem) do wyżej ustawionych graczy.

Większość bramek strzelamy po chaosie, który zastajemy w szeregach przeciwnika po wygranej przez nas przebitce/odbiorze.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko widze pewne pozytywy wynikajace glownie IMO z bardzo duzej zwyzki formy Krychowiaka, ktoremu ewidentnie pobyt w Rosji sluzy. Z przecinaka, jakim byl w Sevilli i w PSG stal sie typowa 6, ktora potrafi przyjac pilke pod presja i dobrym podaniem (do przodu!) uruchomic kolegow z ataku albo skrzydlowych. Majac Krychowiaka w takiej formie dobra decyzja IMO okazalo sie wspomozenie go ultradefensywnym szybkobiegaczem w osobie Goralskiego, bo dzieki temu Krycha ma mniej obowiazkow w obronie i moze sie skupic na rezyserowaniu gry.

 

Nadal nie jestem pewny co do Zielinskiego, ktory w mojej ocenie meczy sie strasznie na tej pozycji ofensywnego pomocnika / cofnietego napastnika, ale problem chyba jest taki, ze nie mamy kogo tam wsadzic w jego miejce. Kownacki ostatnio roczarowal, Piatek jest kompletnie bez formy. Moze kims takim moglby byc Milik, ale on tez musi wiecej grac w klubie, a tym sezonie to ze skladu Napoli wygryzl go nawet Llorente :roll:

 

Grosicki to przyglup z ultrawaskim wachlarzem zagran, ale to wciaz nasz najlepszy (najbardziej produktywny) skrzydlowy. Mam nadzieje, ze Szymanski bedzie gral wiecej, bo widac, ze ma pomysl i serducho do gry, wiec trzeba to wykorzystac. Szkoda tylko, ze nie widac innych skrzydlowych, ktorzy mogliby dac cos pozytecznego w ataku w kadrze :roll:

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Fenomen napisał:

Grosicki to przyglup z ultrawaskim wachlarzem zagran, ale to wciaz nasz najlepszy (najbardziej produktywny) skrzydlowy

No nie wiem, może dlatego, że gra najwięcej i dzięki temu te 'liczby' ma lepsze, ale i tak nie są imponujące jeśli wziąć pod uwagę zdecydowanie mniejszą ilość minut rozegranych przez Kądziora (gol), Frankowskiego (gol), Szymańskiego (asysta). Trzeba dać innym się wykazać wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Fenomen napisał:

Moze kims takim moglby byc Milik, ale on tez musi wiecej grac w klubie, a tym sezonie to ze skladu Napoli wygryzl go nawet Llorente :roll:

Ale wiesz o tym, że Milik ponad miesiąc był kontuzjowany i przez to zaczął sezon dopiero w drugiej połowie września, będąc świeżo po urazie?

 

51 minut temu, Fenomen napisał:

 

Nadal nie jestem pewny co do Zielinskiego, ktory w mojej ocenie meczy sie strasznie na tej pozycji ofensywnego pomocnika / cofnietego napastnika, ale problem chyba jest taki, ze nie mamy kogo tam wsadzic w jego miejce.

To może, bo ja wiem, przestańmy grać z "10" w składzie, skoro jedyny piłkarz tam wystawiany zawodzi, a zawodzi, bo - UWAGA, SZOK, NIECH KOWALCZYK ZE STANOWSKIM TEGO NIE CZYTAJĄ, BO ZEJDĄ NA ZAWAŁ - nie jest "10", nigdy nią nie był, a najlepiej gra na "8" i nigdy wyżej?

 

Fenomen Zielińskiego nie przestaje mnie zaskakiwać. Gość cały czas gra w silnym klubie ligi włoskiej, często pokazywanym w polskich telewizjach sportowych. To nie jest przypadek Mili z Austrii Wiedeń czy Piekarskiego powoływanego z Brazylii. Wszyscy mają co tydzień szansę oglądnąć gdzie on gra, jak gra jego ekipa, gdzie Zieliński błyszczy, a gdzie nie gra, bo zawodzi.

I mimo to miesiąc w miesiąc przy okazji kolejnych zgrupowań czytamy zdziwienie "Zieliński zawodzi, a taki dobry jest grając za euro w Napoli", "Zieliński tam taki super, a u nas zawodzi". To może weźmy Lewandowskiego, wrzućmy go na lewą obronę i zobaczmy, jak się spisze?

Najgorsi są ci, co z uporem maniaka oglądają kolejne mecze Zielińskiego na dyszce i po wszystkim plują "to już sto osiemdziesiąta siódma szansa Zielińskiego na dyszce, a on znów zawiódł, taki jest słaby!". No jeśli się bierze gracza na obcą mu pozycję, gdzie zawsze zawodził, i wstawia się go tam raz po raz to jest to nie tylko nękanie - w perspektywie jednostkowej - ale też zwyczajna głupota i działanie szkodliwe dla zespołu - w perspektywie całej kadry. Tu nie ma i nie powinno być zaskoczenia, że jeśli gość na "10" zawodził w Udinese i Empoli, to nie odnajdzie się na poziomie reprezentacyjnym, gdzie ma jeszcze mniej miejsca z przodu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie jak grać Zielińskim? Czy pomogłoby zestawienie go z Krychą i Linettym/Góralskim w 4-3-3 albo w diamencie? W takim wypadku może postawić na diament w środku, olać skrzydła z których mamy pół zawodnika, z przodu dać Lewego z Piątkiem, a za nimi Milika? No i to nie wypali bo nasi boczni obrońcy nie zagrają 90 minut w te i nazad w ofensywie i defensywie, a nie mieć w takim ustawieniu wsparcia ze skrzydeł to nie na nasz poziom.

 

Tylko, że Brzęczek tego niestety nie wie. Jego wypowiedzi odnośnie Zielińskiego są żenujące, podobnie zresztą jak zdanie o tym, że formę kadrowiczów w klubach zbudowano na zgrupowaniach. To przecież taki gwałt na logice, że myślałem że to fake.

 

Wydaje mi się, że naszym największym problemem (nie od dziś) są ogólnie boki boiska. Jak był Błaszczykowski, Piszczek i na upartego Grosicki i Rybus/Jędza to razem mieli wydolność i umiejętności w obronie i ataku to funkcjonowało. Jeżeli mamy korzystać ze skrzydeł to trzeba mieć nadzieje na dalszy rozwój Szymańskiego i Bereszyńskiego/Kędziory/Gumnego, modlić się o zdrowie Rybusa (Bo w Rece chyba już mało kto wierzy) i to, że Grosickiemu będzie częściej się zdarzać przypadkowa asysta czy gol albo wierzyć, że wyskoczy taki Kapustka przed Euro. W innym wypadku nie ma nadziei, bo albo musielibyśmy bokami obrony w ogóle nie iść do przodu i przenieść ciężar gry na środek pomocy i atak (przy kreatywności Zielińskiego, Linetty, Milika, Lewego czy obecnie już Krychy to może da się to ustawić, ale nie mam pojęcia jak) albo ww piłkarze musieliby osiągnąć bardzo wysoką formę.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Kaczy napisał:

No nie wiem, może dlatego, że gra najwięcej i dzięki temu te 'liczby' ma lepsze, ale i tak nie są imponujące jeśli wziąć pod uwagę zdecydowanie mniejszą ilość minut rozegranych przez Kądziora (gol), Frankowskiego (gol), Szymańskiego (asysta). Trzeba dać innym się wykazać wydaje mi się.

Popraw mnie jesli sie mysle, ale wydaje mi sie, ze cala wspomniana przez Ciebie trojka gra na prawym skrzydle, podczas gdy Grosicki na lewym :-kjakos trudno mi uwierzyc, ze nasi prawoskrzydlowi byliby na tyle uniwersalni, ze daloby sie ich bez straty jakosci w grze wrzucic na przeciwna flanke...

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Fenomen napisał:

Popraw mnie jesli sie mysle, ale wydaje mi sie, ze cala wspomniana przez Ciebie trojka gra na prawym skrzydle, podczas gdy Grosicki na lewym :-kjakos trudno mi uwierzyc, ze nasi prawoskrzydlowi byliby na tyle uniwersalni, ze daloby sie ich bez straty jakosci w grze wrzucic na przeciwna flanke...

z tego co pamiętam, to pisałeś o braku innych wartościowych skrzydłowych niż Grosicki, a ja tylko wspomniałem, że Grosicki nie jest jakiś wybitny, nie mówiąc już o tym, że pozostali mu wcale tak bardzo nie ustępują.

Ponadto na obu skrzydłach u JB grał zarówno Zieliński jaki i Grosicki i nie były to wirtuozerskie występy, gdzie jest problem żeby pokombinować tak z innymi?

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...