Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Gacek napisał:

A teraz druga strona medalu:

Jakby mi ktoś powiedział, że dobrym wyborem był wybór na selekcjonera drużyny z Zielińskim, Milikiem, Krychowiakiem, Glikiem, Lewandowskim i paroma innymi człowieka, który wynik na ME zrobił ledwo, ledwo pokonując Ukraińców, słabo grając z Irlandią Płn. i czołgając się ze Szwajcarią, a później pomimo dobrych eliminacji do MŚ w słabej grupie totalnie się na mundialu skompromitował, to powiedziałbym, że ten ktoś jest chory psychicznie.

 

Mam inne wspomnienia z EURO, bardziej cieszyły mnie zwycięstwa, nie wymagałem pięknego stylu. 

 

Na mundialu Zieliński był po grze w kratkę w Napoli, Milik po ciężkiej kontuzji, Krychowiak po grze w kratkę w spadkowiczu z PL, Glik wiadomo.

 

Nie bronię Nawałki za mistrzostwa świata, bo wyraźnie się pogubił, ale był najlepszym selekcjonerem w moim życiu, podniósł kadrę z dna, dał nadzieję na lepsze czasy.

 

Twoje myślenie jest życzeniowe, bo nie wiemy, czy to nie był szczyt tej kadry.

  • Lubię! 12
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, krzysfiol napisał:

Mam inne wspomnienia z EURO, bardziej cieszyły mnie zwycięstwa, nie wymagałem pięknego stylu. 

Ale ja nie piszę o braku stylu, tylko o tym, że ledwo, ledwo te wyniki przychodziły. Nie miałbym zastrzeżeń do wyników Grecji z 2004 r. - sukcesów po brzydkiej grze, ale do bólu konsekwentnej.

 

5 minut temu, krzysfiol napisał:

 

Na mundialu Zieliński był po grze w kratkę w Napoli

Prawie 2500 minut w samym klubie. Nie wygłupiaj się.

5 minut temu, krzysfiol napisał:

Milik po ciężkiej kontuzji

Po której zdążył wrócić do momentu, w którym dawał zwycięstwa Napoli w lidze włoskiej. Daj spokój.

6 minut temu, krzysfiol napisał:

Krychowiak po grze w kratkę w spadkowiczu z PL

2000 minut w klubie. Tak jak Stanowski uważam, że nie zasługuje na metkę gracza grającego w kratkę robiąc 2000 minut. To nie te czasy, gdy mieliśmy w kadrze faktycznych ławkowiczów bez ogrania. Nie było dobrze z nim, ale też nie tak źle jak się go odbiera.

8 minut temu, krzysfiol napisał:

Twoje myślenie jest życzeniowe, bo nie wiemy, czy to nie był szczyt tej kadry.

Ale Twoje myślenie, że nie dało się lepiej, też jest życzeniowe ;) Zwłaszcza że indywidualnie ci piłkarze są w stanie grać lepiej, więc bezzasadnym byłoby oczekiwanie od nich słabszej niż w klubach gry - a takową dostaliśmy (poza wyjątkami z polskiej ligi).

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Trenerów trzeba rozliczać z wyników. Wynik na Euro był? Był, nawet ponad stan. Fartowny? Być może, chociaż nie da się ukryć, że graliśmy bardzo konsekwentnie z tyłu. Zresztą fart jest też ważny w piłce. Eliminacje do Euro i do Mundialu, był wynik. Fartowny? No być może w eliminacjach do Mundialu, bo nie mieliśmy jakiejś bardzo mocnej grupy. Na mundialu wyniku nie było, stylu też nie, dlatego dobrze że Nawałka odszedł. Jeśli wszystkie jego sukcesy były w tragicznym stylu (tak nie uważam, w eliminacjach do Euro po raz pierwszy widziałem Polską reprezentację, która miała pomysł na grę w ataku pozycyjnym i wiedziała co chce robić z piłką) i na farcie, to trzeba przyznać, że tego sporo miał tego farta - skoro dwa razy starczyło na eliminacje i jeden turniej finałowy.

 

Co do Brzęczka, to myślę że finansowo jest mniejszym ryzykiem zatrudnianie jego niż trenera z zagranicy. Jestem ciekaw, jakie wymogi postawi przed nim PZPN. Myślę, że powinniśmy wymagać kwalifikacji do najbliższego Euro i nic więcej, bo potencjału ludzkiego zbytnio nie mamy i nie zanosi się, żeby to uległo zmianie (co pokazały ostatnie turnieje młodzieżowe).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...