Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Hidalgoo napisał:

Jestem teraz ciekaw, co będzie z Błaszczykowskim, czy zrezygnuje. Bo jeśli nie, to obojętnie w jakiej będzie formie, już widzę tę falę hejtu, że gra bo wujek załatwił.

No ja właśnie nie jestem pewien czy człowiekiem odpowiednim do oczyszczenia atmosfery w kadrze jest wujek Błaszczykowskiego.

Odnośnik do komentarza

Główne problemy kadry - wpływ Brzęczka na ich rozwiązanie:

1. Nawałka dał sobie wejść na głowę Lewandowskiemu (i chyba też innym piłkarzom) nie mając poważania z uwagi na lichy status w świecie piłki - Brzęczek nie będzie miał mocniejszego autorytetu u graczy spoza kraju;

2. Nawałka nie potrafił szachować rywali taktyką - nie widzę, by Brzęczek był trenerem tego kalibru, by to umieć robić;

3. Konflikty personalne między "team Lewandowski" a "team Błaszczykowski" niszczyły atmosferę - well, lepiej nie będzie :keke:

 

PZPN popełnia identyczny błąd co z Fornalikiem i Nawałką. Nie widzę w Brzęczku potencjału na kogoś, kto zjednoczy kadrę i wyciśnie z niej ostatnie soki tak, jak trener Chorwacji na mundialu. Może znów na kolejnym turnieju (jeśli awansujemy) wylosujemy kelnerów i rozbitych rywali, to uda się wyjść z grupy i znów będziecie się łudzić, że to potwierdza potężny status Polski w piłce reprezentacyjnej - i to w najlepszym IMO przypadku. Spodziewam się raczej, że za parę lat nawet przeciętniactwo z epoki Nawałki będzie się wydawało "starymi, dobrymi czasami". Obym się mylił, bo chciałbym znów zobaczyć kadrę grającą tak jak w eliminacjach do ME 2008.

 

Po co PZPN te wszystkie przychody i skrzynie pełne pieniędzy, skoro na selekcjonera biorą Brzęczka?

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gacek napisał:

Główne problemy kadry - wpływ Brzęczka na ich rozwiązanie:

1. Nawałka dał sobie wejść na głowę Lewandowskiemu (i chyba też innym piłkarzom) nie mając poważania z uwagi na lichy status w świecie piłki - Brzęczek nie będzie miał mocniejszego autorytetu u graczy spoza kraju;

2. Nawałka nie potrafił szachować rywali taktyką - nie widzę, by Brzęczek był trenerem tego kalibru, by to umieć robić;

3. Konflikty personalne między "team Lewandowski" a "team Błaszczykowski" niszczyły atmosferę - well, lepiej nie będzie :keke:

 

PZPN popełnia identyczny błąd co z Fornalikiem i Nawałką. Nie widzę w Brzęczku potencjału na kogoś, kto zjednoczy kadrę i wyciśnie z niej ostatnie soki tak, jak trener Chorwacji na mundialu. Może znów na kolejnym turnieju (jeśli awansujemy) wylosujemy kelnerów i rozbitych rywali, to uda się wyjść z grupy i znów będziecie się łudzić, że to potwierdza potężny status Polski w piłce reprezentacyjnej - i to w najlepszym IMO przypadku. Spodziewam się raczej, że za parę lat nawet przeciętniactwo z epoki Nawałki będzie się wydawało "starymi, dobrymi czasami". Obym się mylił, bo chciałbym znów zobaczyć kadrę grającą tak jak w eliminacjach do ME 2008.

Ale jakie papiery miał Dalić przed objęciem reprezentacji? Przecież on ma CV gorsze od Skorży.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, lad napisał:

Ale jakie papiery miał Dalić przed objęciem reprezentacji? Przecież on ma CV gorsze od Skorży. 

Najwyraźniej kadra Chorwatów wymaga innego podejścia niż Polacy. Tymczasem my po nieudanym mundialu zawalonym w dużej mierze przez selekcjonera bierzemy na jego następcę kogoś, kto może raczej problemy pogłębić niż poprawić i będzie prezentował IMO to samo podejście co Nawałka, czyli to, które się nie sprawdziło.

Odnośnik do komentarza

Ale Gacek ma trochę racji. Z logicznego punktu widzenia Brzęczek to bardzo słaba kandydatura. Mnie on w ogóle nie przekonuje. Nadzieja w tym, że futbol często z logiką nie ma wiele wspólnego i Jorguś okaże się losowym strzałem w dziesiątkę. Nie takie cuda już widzieliśmy.

 

Jak to się mówi - wszystko zweryfikuje boisko.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, lad napisał:

Ale jakie papiery miał Dalić przed objęciem reprezentacji? Przecież on ma CV gorsze od Skorży.

Tyle, że nie bójmy się tego powiedzieć, Chorwacja ma może nie plejadę gwiazd, ale 2 genialnych piłkarzy w środku pola oraz graczy na wysokim, europejskim poziomie. Także tam po prostu wystarcza trener, który jest lepszym psychologiem niż taktykiem. U nas przydałby się właśnie ktoś odwrotny.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Misiek napisał:

Kapitan reprezentacji, między innymi na IO 1992. Zawodnicze sukcesy lepszy niż Nawałka, który miał trochę lepsze jako trener. Ja uważam, że lepszy polski trener niż wydawać hajsy za zagranicznego.

A dlaczego lepszy polski trener? Przeciez IO to mlodziezowa impreza ze znikomym prestizem, sukcesy pilkarskie Nawalki na MS sa duzo wieksze.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, krzysfiol napisał:

Nie przesadzajmy też z mówieniem, że PZPN popełnił błąd zatrudniając Nawałkę, bo gość podniósł reprezentację z dna.

Dla mnie popełnił błąd. Owszem, nie było tragedii, ale mogło być znacznie lepiej. Nie zrealizowano potencjału, więc dla mnie popełniono błąd.

 

 

EDIT: Jeśli prawdą jest to, co powiedział Borek w WeszłoFM, że Boniek na stanowisko selekcjonera rozważał Stokowca i Brzęczka i wybrał tego drugiego, to składam samokrytykę. Nawałka na ich tle jawi mi się jako wzór cnót wszelakich i doskonały selekcjoner, a Brzęczek w tej sytuacji jako mądry wybór (przy zawężeniu opcji do niego i Stokowca oczywiście).

 

Odnośnik do komentarza

Jakbyś mi powiedział w 2014 roku, że w ciągu najbliższych dwóch lat kadra wygra z Niemcami, otrze się o półfinał Mistrzostw Europy, wygra grupę eliminacyjną do Mistrzostw Świata, będzie w pierwszej dziesiątce rankingu FIFA, to powiedziałbym, że jesteś chory psychicznie. 

Więc dla mnie, patrząc z tamtego miejsca, ta kadra przerosła wszelkie oczekiwania.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, krzysfiol napisał:

Jakbyś mi powiedział w 2014 roku, że w ciągu najbliższych dwóch lat kadra wygra z Niemcami, otrze się o półfinał Mistrzostw Europy, wygra grupę eliminacyjną do Mistrzostw Świata, będzie w pierwszej dziesiątce rankingu FIFA, to powiedziałbym, że jesteś chory psychicznie. 

A teraz druga strona medalu:

Jakby mi ktoś powiedział, że dobrym wyborem był wybór na selekcjonera drużyny z Zielińskim, Milikiem, Krychowiakiem, Glikiem, Lewandowskim i paroma innymi człowieka, który wynik na ME zrobił ledwo, ledwo pokonując Ukraińców, słabo grając z Irlandią Płn. i czołgając się ze Szwajcarią, a później pomimo dobrych eliminacji do MŚ w słabej grupie totalnie się na mundialu skompromitował, to powiedziałbym, że ten ktoś jest chory psychicznie.

 

Mam wrażenie, że za parę lat w Anglii inni przeprowadzą identyczną rozmowę, bo ktoś za punkt odniesienia na posadzie selekcjonera będzie brał Southgate'a mówiąc tylko o półfinale MŚ, ale skrzętnie przemilczając tę "drogę krzyżową" do tego sukcesu wyłożoną Panamą i Szwedami.

  • Nie lubię! 10
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, kuab napisał:

A dlaczego lepszy polski trener? Przeciez IO to mlodziezowa impreza ze znikomym prestizem, sukcesy pilkarskie Nawalki na MS sa duzo wieksze.

Bo podoba mi się wizja zbudowania polskiego trenera, a nie jakiegoś wyrobnika z zagranicy. Podoba mi się jak reprezentacje narodowe prowadzone są przez rodzimych selekcjonerów. Uważam, że najlepiej "czują" dany kraj. Nawałka to na MŚ zagrał tylko w jednym turnieju i czy to taki większy sukces niż medal IO to bym nie powiedział. Jasne jako piłkarz był chyba lepszy od Brzęczka.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...