Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, FYM napisał:

 

Wiem i rozumiem, że są wakacje, ale są fajniejsze sposoby na ich spędzanie :)

Zgadzam się z Tobą w pełni. Ci panowie akurat na przywitanie miłe nie zasłużyli sobie. Natomiast próbują i sobie wytłumaczyć taką ilość osób ;) 

Odnośnik do komentarza

Szczerze powiedziawszy, to tylko pokazuje, że dzieci lepiej rozumieją ideę kibicowania niż Wy. Bo jak wygrywaliśmy, to pierwsi klękaliście do miecza Lewandowskiemu, a teraz nagle Ci sami piłkarze jedyne na co zasługują na opluwanie. To są idole piłkarscy, sportowcy którzy swoją postawą i całokształtem są wzorem dla tysięcy dzieciaków w Polsce i na świecie. I 3 nieudane mecze tego nie przekreślą nigdy. 

  • Lubię! 2
  • Uwielbiam 6
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Reaper napisał:

Bo jak wygrywaliśmy, to pierwsi klękaliście do miecza Lewandowskiemu

 

Hmm, może źródło? Po co wyskakujesz z takimi tekstami. Jak masz inną opinię, to wyraź ją po ludzku, a nie startujesz z jakimś klękaniem. To są idole i ja nikomu nie sugeruję żeby to przekreślać, ale w tym zapatrzeniu też przydaje się doza rozsądku.

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, FYM napisał:

 

Hmm, może źródło? Po co wyskakujesz z takimi tekstami. Jak masz inną opinię, to wyraź ją po ludzku, a nie startujesz z jakimś klękaniem. To są idole i ja nikomu nie sugeruję żeby to przekreślać, ale w tym zapatrzeniu też przydaje się doza rozsądku.

Nie rób się od razu taki delikatny, to taka przenośnia, ja średnio dwa razy w tygodniu od 8 lat klękałem do miecza Cristiano ;) 

Odnośnik do komentarza

@FYM, podejrzewam, że jakbyś był 20 lat młodszy to sam byś się dał pokroić za autografy piłkarzy reprezentacji niezależnie od wyników ostatnich kilku meczów. Dzieci to dzieci. Moim zdaniem bardziej warte zauważenia w tym filmiku jest to, że mimo wszystko większość piłkarzy nawet w ten sposób nie była w stanie podziękować za znacznie milsze przywitanie, niż zasłużyli, tylko przemknęli totalnie te dzieci olewając. No i druga rzecz warta zauważenia to kompletny brak wychowania dzieciaków. Nagle wszystkie na "Ty" z piłkarzami. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Reaper napisał:

Szczerze powiedziawszy, to tylko pokazuje, że dzieci lepiej rozumieją ideę kibicowania niż Wy. Bo jak wygrywaliśmy, to pierwsi klękaliście do miecza Lewandowskiemu, a teraz nagle Ci sami piłkarze jedyne na co zasługują na opluwanie. To są idole piłkarscy, sportowcy którzy swoją postawą i całokształtem są wzorem dla tysięcy dzieciaków w Polsce i na świecie. I 3 nieudane mecze tego nie przekreślą nigdy. 

Jeśli ja zostałem w tym poście wywołany do tablicy to... tu jest błąd. Polskiej reprezentacji w piłkę nożną nie oglądam (poza tym MŚ, ale tu oglądam/staram się oglądać każdy mecz, nawet najcieńszy) od roku 2012. Mam swoje powody i po obecnych "popisach" one się nie zmienią.

Pisałem już to w lajfskorze- Polska jest wielkim europejskim średniakiem i tyle. Nie rozumiałem i nadal nie rozumiem zachwytów, które padały w czasie eliminacji i przed mundialem ze strony znajomych, kolegów itd. Artykułów o reprezentacji nie czytałem, więc się do tego się nie odniosę. Więc przed nikim nie klękałem, ba, nawet brawa nie biłem lub coś podobnego. To raz.

Dwa- nikt nigdzie nie napisał o opluwaniu. Zasługują na parę ciepłych słów oraz prawdę o tym co pokazali. Jak piszesz Reap- to są idole dzieciaków, wzór. Raczej mieli być, bo to co pokazali i zachowanie (vide końcówka meczu) to tego nie wykazali.   

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Makk napisał:

Polskiej reprezentacji w piłkę nożną nie oglądam 

Artykułów o reprezentacji nie czytałem, więc się do tego się nie odniosę.

Nie rozumiałem i nadal nie rozumiem zachwytów, które padały w czasie eliminacji i przed mundialem ze strony znajomych, kolegów itd.

Skoro nie oglądasz, nie czytasz, nie interesujesz się, to jak masz rozumieć czyjeś zachwyty, jak byłeś kompletnie obok tego i jak mogłeś poddawać ich (piłkarzy) jakiejkolwiek ocenie, że są średniakami? ;) 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Podsumowując karierę Nawałki mamy:

1. Przyzwoicie, ale bez rewelacji rozegrane eliminacje do ME 2016 - z jednym zwycięstwem z Niemcami wyróżniającym się na tle reszty wyników, gdzie mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu;

2. Przyzwoicie, ale bez rewelacji rozegrane ME 2016, gdzie mieliśmy miernych rywali i pomimo tego dzięki furze szczęścia zdołaliśmy dotrwać do karnych z Portugalią, a nie odpaść w regulaminowym czasie jeszcze ze Szwajcarią - choć po namyśle stwierdzam, że żenujące mecze z Irlandią Północną i Ukrainą, a także oczywista porażka bez walki z Niemcami, nie zasługują na określenie "przyzwoicie". Ten turniej jednak rozegrał z dobrym wynikiem uzyskanym na farcie, ale grą znacznie poniżej możliwości.

3. Przyzwoicie, ale bez rewelacji rozegrane eliminacje do MŚ 2018 - z jedną klęską w Danii wyróżniającą się na tle reszty wyników, gdzie ani razu nie zagraliśmy meczu wywołującego "efekt wow";

4. Żałośnie rozegrane MŚ 2018, w stylu zaskakującym nawet tych najtrzeźwiej oceniających kadrę kibiców - jak ja - a wywołujących totalną traumę o tych, którzy zastanawiali się już z kim zagramy w ćwierćfinale. Styl boiskowy pomimo totalnej żenady i tak był dużo lepszy niż totalna katastrofa poza boiskiem związana z atmosferą wokół kadry.

 

Nie przypominam sobie ani jednego meczu za kadencji Nawałki, który mógłby nawiązać do starć z Portugalią czy Czechami za Leo przed prawie dekadą - meczu, w którym zagralibyśmy na 100% i wyłączyli z gry wyżej notowanego rywala. Owszem, rezultat taki mieliśmy jeden, ale nie oszukujmy się - z Niemcami przebieg gry wskazywał raczej na 0:3 w czapkę niż 2:0 dla nas. IMO lepiej zagraliśmy w Niemczech, ale o tym nikt nie pamięta, bo wynik był gorszy.

Potencjał kadrowy mamy taki, jaki mamy - ale i tak nie pamiętam, byśmy w choć jednym meczu zagrali tak, jak np. wczoraj Japończycy z Belgami, jak Maroko i Iran w swojej grupie czy jak Islandia na Euro 2016 - choć potencjał mamy większy od nich. Nie uważam, by to była wysoko zawieszona poprzeczka, a jednak - Nawałka nigdy jej nie przeskoczył.

 

Nie będzie mi żal Nawałki, tak jak mi nie było żal trenerów bardziej od niego fuksiarskich (Engela) i mniej (Fornalika), którzy identycznie mnie nie przekonywali stylem gry kadry.

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 10
Odnośnik do komentarza

No, a kim my mamy grać? Lewandowski żyje z podań. Zieliński, żeby grał jak w Napoli, musi mieć mocne skrzydła. Mocnych skrzydeł u nas nie ma. Środka pola u nas nie ma. Mamy kurwa jednego napastnika, który ostatni dobry mecz zagrał mniej więcej wtedy, kiedy Tomaszewski zatrzymywał Anglię na Wembley, jednego obrońcę i jednego bramkarza... Dwóch z nich raczej już myśli o końcu reprezentacyjnej kariery.

  • Lubię! 2
  • Zmieszany 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...