Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Z racji zbliżającego się terminu podania ostatecznej kadry chciałbym sprawdzić jak moje przeczucia są zbieżne z decyzjami sztabu. Oczywiście, nie mam pojęcia co dzieje się na zamkniętych treningach i jak bardzo zawodnicy odczuwają ostatnie infekcje czy kontuzje. Mam tu na myśli głównie Glika, Błaszczykowskiego, Mączyńskiego, Kamińskiego czy Kownackiego.
Myślę, że zbliżające mistrzostwa będziemy rozgrywali w systemie 5-3-1-1. W takim systemie, wg mnie, najprawdopodobniej będziemy grali w składzie Fabiański - Rybus Pazdan Glik Piszczek Bereszyński - Linetty Krychowiak Zieliński - Grosicki - Lewandowski. W takiej sytuacji mamy też mocną ławkę rezerwowych, z której spokojnie może wejść Błaszczykowski, Milik czy Kownacki.

Jeżeli chodzi o 23 zawodników, którzy moim zdaniem mogą znaleźć się w kadrze to:
Fabiański, Szczęsny, Białkowski
Piszczek, Bereszyński, Rybus, Jędrzejczyk, Glik, Pazdan, Cionek, Bednarek
Błaszczykowski, Peszko, Grosicki, Kurzawa, Krychowiak, Góralski, Linetty, Zieliński,
Milik, Kownacki, Lewandowski, Teodorczyk

 

Oznacza to, że ze składu wylecieli:

Skorupski - moim zdaniem brak występów w klubie oraz ostatnia kontuzja przekreśliły jego szanse.

Kamiński - niestety, od początku roku stracił miejsce w pierwszym składzie w klubie, przez co jego forma może być gorsza, niż Cionka czy Bednarka.
Kędziora - Tomek jest 3 prawym obrońcą w kadrze, jeżeli wziąć pod uwagę, że Piszczek będzie grał na środku obrony to teoretycznie mógłby być zmiennikiem Bartka Bereszyńskiego. Jednak moim zdaniem w takiej sytuacji Nawałka postawi na Jędrzejczyka, wcześniej już wykorzystywanego na boku obrony Cionka czy nawet Błaszczykowskiego.

Dawidowicz - tutaj dosyć spory dylemat. Podobno w super formie, może grać na środku obrony jak i na pozycji defensywnego pomocnika. 2 lata temu nie pojechał na ME i tym razem moim zdaniem również może się tak wydarzyć, a szkoda, bo może to być, w niedługim czasie, etatowy kadrowicz.
Frankowski - jako rezerwowy skrzydłowy moim zdaniem nie jest lepszy od Kurzawy czy zadaniowca Peszki.
Mączyński - od 2 miesięcy leczy kontuzje. Myślę, że nie uda mu się wrócić do formy, która zagwarantuje mu wyjazd na mistrzostwa.
Żurkowski, Szymański - trudno powiedzieć jak chłopaki prezentują się na treningach. Może się okazać, że któryś z nich pojedzie do Rosji, chociaż wydaje się, że jednak powinni być zadowoleni z doświadczenia, które od 2 tygodni zbierają wśród starszych kolegów.

Wilczek - po prostu może nie być dla niego miejsca w ataku. Nawałka raczej postawi na młodszego i bardziej nieprzewidywalnego Teodorczyka.

Oczywiście, jest to jedynie moja własna analiza wypowiedzi oraz filmików udostępnianych przez Łączy Nas Piłka, ale również decyzji, które do tej pory podejmował Nawałka.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, demrenfaris napisał:

Jakie zadania na skrzydle* spełnia według Ciebie Peszko i w jakim sensie Frankowski nie jest od niego lepszy?

 

*- w meczu piłkarskim

Jeżeli chodzi o porównanie Frankowskiego i Peszki to myślę, że obaj mają podobne umiejętności tylko, Peszko jest dużo bardziej doświadczony oraz obyty z kadrą. Do tego maja takie same statystyki goli i asyst w tym sezonie, tylko, że Peszko grał mniej oraz w zespole walczącym o utrzymanie. Ja rozumiem, że Sławek ma słaby PR, ale trzeba spojrzeć obiektywnie, że kadrze na tym turnieju może dać więcej, niż Frankowski.

Co do zadań to pewnie chodzi o robienie wiatru w końcówkach spotkań, ale stwierdzenie "zadaniowiec" to już słowa Nawałki, nie moje.
"Nawałka podkreślił, że ma już przewidzianą rolę dla Peszki. - Sławek jest zawodnikiem zadaniowym. Mam nadzieję, że sprawdzi się na tym zgrupowaniu." sport.onet.pl

  • Lubię! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Trzmielu napisał:

trzeba spojrzeć obiektywnie, że kadrze na tym turnieju może dać więcej, niż Frankowski

 

Kurwa quotez! :lol: Ja również nie widzę Frankowskiego w 23-osobowej kadrze, ale pisanie, że Peszko może dać więcej (na boisku!!!) od niego to jakiś absurd nie z tej ziemi. 

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 4
Odnośnik do komentarza

No ale to wytłumacz skąd beka.

 

Ja tego nie weryfikowałem, ale jeśli to:

7 godzin temu, Trzmielu napisał:

maja takie same statystyki goli i asyst w tym sezonie, tylko, że Peszko grał mniej

jest prawdą, to wcale chyba nie taka głupota? Oczywiście statystyki wszystkiego nie oddają, ale dają jakiś pogląd w sprawie porównania piłkarzy.

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Pulek napisał:

No ale to wytłumacz skąd beka.

 

Ja tego nie weryfikowałem, ale jeśli to:

jest prawdą, to wcale chyba nie taka głupota? Oczywiście statystyki wszystkiego nie oddają, ale dają jakiś pogląd w sprawie porównania piłkarzy.

 

Kucharczyk statystykami zjada Peszko:) Szymański był w fajnej formie z nieszablonową jak na nasz ligę technika a z tego co czytałem na twittku szansę ma minimalne.Moze ktoś

mi wyjaśnię na czym.polega zadaniowosc Peszko? Ja kojarzę go z eliminacji głównie wchodzącego na chwilę lub zupełnie nie grajacego. z mistrzostw Europy kojarzę go z tego że wchodził na końcówki i łapał głównie głupie faule i kartki, ale to chyba nie ta zadaniowosc bo wtedy  można( nic ci nie ujmując Pulku) zabrać i Ciebie do takiej roli.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Przeciez Peszko nie jest w kadrze dlatego ze jest dobrym pilkarzem, jest po prostu eskortem Lewandowskiego, ile jeszcze razy trzeba to napisac, zebyscie zrozumieli? 

 

Wiec tak, Peszko, zapewniajac dobra atmosfere Lewemu, czyli najwiekszej gwiezdzie kadry, daje jej wiecej niz jakis rezerwowy pacholek z Jagielonii, ktory i tak pewnie by nawet nie powachal boiska w zadnym meczu.

  • Lubię! 2
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z Krychowiakiem to bym sie klocil, ze na kredyt - regularnie gral i wcale nie tak zle, no i jednak w najlepszej lidze na swiecie, a nie w Ekstraklasie.

 

Robienie gwaltownych zmian tuz przed mundialem niczemu dobremu nie sluzy - bo licza sie wypracowane systemy. Poza tym 11 najlepszych zawodnikow nie stworzy najlepszej druzyny, i Nawalka na szczescie to rozumie. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Pulek napisał:

No ale to wytłumacz skąd beka.

 

Ja tego nie weryfikowałem, ale jeśli to:

jest prawdą, to wcale chyba nie taka głupota? Oczywiście statystyki wszystkiego nie oddają, ale dają jakiś pogląd w sprawie porównania piłkarzy.

 

 

Pulek sam napisałeś napisałeś, że statystyki to wszystkiego nie oddają. Cytując ranking skrzydłowych Ekstraklasy, gdzie Frankowski znalazł się na 5 miejscu...

 

Cytat

po prostu ten chłopak robił na boisku znacznie więcej, niż wskazywałyby na to jego powierzchowne liczby. 4 gole oraz 5 asyst niby dupy nie urywa, lecz wiatr robiony przez 23-latka na skrzydle już tak. Inne statystyki świadczą bardzo na jego korzyść, dlatego usadowiamy go tak wysoko. 57 stworzonych okazji strzeleckich, 54% celnych dośrodkowań, blisko 80% celności podań, 62% dryblingów… Krótko mówiąc – niejeden ligowiec zazdrości mu takich wyników.

 

Peszko w ogóle się w nim nie znalazł. Peszko ze swoich czterech goli i 5 asyst w meczach z drużynami z pierwszej ósemki zaliczył tylko gola z Wisłą Kraków. Frankowski? Gol z Zagłębiem, asysta z Koroną, gol z Wisłą Kraków, asysta z Lechem, asysta z Wisłą Płock. Ale to są tylko liczby, w lidze było widać ile robi Frankowski, a ile Peszko.

 

9 godzin temu, kuab napisał:

Wiec tak, Peszko, zapewniajac dobra atmosfere Lewemu, czyli najwiekszej gwiezdzie kadry, daje jej wiecej niz jakis rezerwowy pacholek z Jagielonii, ktory i tak pewnie by nawet nie powachal boiska w zadnym meczu.

 

Było mówione x razy, skoro to taki dobry herbatnik Lewego, to niech go wezmą poza kadrą, tak jak zrobili z Tomkiem Frankowskim podczas Euro 2012. Po chuj ten rezerwowy pachołek z Lechii  ma zabierać komuś miejsce (i podkreślam jeszcze raz, że nie mam na myśli konkretnie Frankowskiego, bo sam bym go na miejscu Nawałki nie powołał).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...