Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Brak Stępińskiego jak najbardziej zrozumiały. Miał swoją chwilę przy okazji Euro, nie wykorzystał jej, przepadł. Zaczął strzelać we Włoszech? No sorry, strzelił piec bramek. Powiecie, że dostał mało minut. Ok, ale dostałby pewnie więcej, gdyby zasługiwał. Kownacki podobnie, ale to całkiem inny zawodnik. Dobrze zagrał w debiucie w kadrze + jest bardzo wszechstronny i wydaje mi się pewniakiem do wyjazdu na mundial. 

Nie za bardzo rozumiem zdziwienia powołaniem Frankowskiego. Gościu może nie zagrał zajebiscie, ale tez coś tam pokazał w kadrze+ jest pracowity i dynamiczny a Nawalka ceni takich zawodników. Przy tych skrzydłowych których mamy to raczej naturalny wybór. Peszko pojedzie bo to żołnierz nawalki, gościu od czarnej roboty i prawda jest taka ze nigdy selekcjonera nie zawiódł, a mundial nie jest od tego żeby eksperymentować. Był na to czas i jeśli Peszko jest w szerokiej kadrze to stawiam ze na 99 procent na mundialu się znajdzie i w sumie mi to nie przeszkadza, bo zawsze zostawia serducho na placu gry. Jedrzejczykiem się nie martwię bo w tej chwili mamy dwóch bocznych w bardzo dobrej dyspozycji plus Kedziore także mogłoby go nawet nie być. Mam nadzieje ze przy okazji sparingów szanse w pierwszym dostanie Bednarek bo to co gościu zrobił pod koniec sezonu w Anglii jest dla mnie imponujące. Wchodzisz do pierwszego składu, walczysz o utrzymanie i nie popełniasz ani jednego błędu który sprokurowalby groźna sytuacje. Ogólnie jedynie nie widzę miejsca dla Skorupskiego bo Bialkowski miał kapitalny  sezon, przy grzaniu ławy tego drugiego. 

Chciałbym żeby taki Zurkowski został w kadrze bo on swoją postura w ogole nie przypomina juniora i wydaje mi się ze taki sparing w dorosłej kadrze mógłby mocno podnieść jego pewność siebie(jeśli rzecz jasna zagrałby dobry mecz). A co do Dawidowicza i Piątka to typowe powołanie za wykonanie ciężkiej pracy, coś w rodzaju nagrody, ale to komicznie brzmi. Szanse na wyjazd praktycznie zerowe. Dziwi mnie hejt na Dawidowicza. Pewnie tak jak ja nikt nie oglądał jego spotkania w Serie B, wiec nie ma co się wypowiadać, nie został przecież powołany za to ze koedys go kupiła Benfica. A warto dodać na koniec, ze nie każdy młody talent w wieku 23 lat musi już grać na wysokim poziomie(choćby casus Glika). Ja nadal jestem zdania ze w przyszłości Dawidowicz będzie solidnym punktem kadry. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Qu. napisał:

Brak Stępińskiego jak najbardziej zrozumiały. Miał swoją chwilę przy okazji Euro, nie wykorzystał jej, przepadł. Zaczął strzelać we Włoszech? No sorry, strzelił piec bramek. Powiecie, że dostał mało minut. Ok, ale dostałby pewnie więcej, gdyby zasługiwał. Kownacki podobnie, ale to całkiem inny zawodnik. Dobrze zagrał w debiucie w kadrze + jest bardzo wszechstronny i wydaje mi się pewniakiem do wyjazdu na mundial.  

No dobra, tylko nie chodzi o to, że brak Stępińskiego, bo powołał Milika, tylko o to, że Stępińskiemu zaczęło mocno żreć we Włoszech, a powołanie dostał Piątek z Cracovii. Piątek. Przecież Stępiński w formie z ostatnich tygodni mógłby grać o pozycję napastnika numer trzy (Wilczek strzela więcej, ale to słabe rozgrywki, Teodorczyk słaba forma w słabej lidze, godnym rywalem Kownacki), a brak go w kadrze w ogóle. Stępiński długo grał słabo (jak i całe Chievo), ale od meczu z Milanem (gol, asysta, choć uczciwie mówiąc powinien dziękować sędziemu, że szybko nie wyleciał za idiotyczny faul obiema nogami na środku boiska) widać, że złapał luz, strzelił kilka goli (Inter, Napoli), ale też zaczął łapać dobre noty - i to wszystko grając pod dużą presją, bo Chievo walczy o utrzymanie + gra dość defensywnie, więc też nie ma wielu okazji się pokazać.

Gdyby grał tak jak do meczu z Milanem, to brak jego powołania by mnie nie dziwił.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Qu. napisał:

Peszko pojedzie bo to żołnierz nawalki

dlatego w eliminacjach zagrał 3 (słownie: trzy minuty) w 3 meczach a reszta ławka, albo poza kadrą, więc nie był kluczowym zawodnikiem kadry i jego kandydatura jest niewytłumaczalna w żaden sposób, oczywiście zestawiając z dyspozycją w lotto lidze

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Kaczy napisał:

dlatego w eliminacjach zagrał 3 (słownie: trzy minuty) w 3 meczach a reszta ławka, albo poza kadrą, więc nie był kluczowym zawodnikiem kadry i jego kandydatura jest niewytłumaczalna w żaden sposób, oczywiście zestawiając z dyspozycją w lotto lidze


Eliminacje, a mundial to inna bajka. Peszko to taki chłop, który(podobnie jak na EURO) wejdzie na pięć/siedem minut i nie wrzuci z rabony, tylko będzie zapierdalał w jedną i drugą, i tak w kółko. Zgodzę się, nie bronią go ani liczby, ani forma, no nic go nie broni. Sam nigdy bym go nie powołał. Ale widocznie Nawałka ma na niego jakiś plan. Nie da się inaczej tego wytłumaczyć. 

 

1 godzinę temu, Gacek napisał:

No dobra, tylko nie chodzi o to, że brak Stępińskiego, bo powołał Milika, tylko o to, że Stępińskiemu zaczęło mocno żreć we Włoszech, a powołanie dostał Piątek z Cracovii. Piątek. Przecież Stępiński w formie z ostatnich tygodni mógłby grać o pozycję napastnika numer trzy (Wilczek strzela więcej, ale to słabe rozgrywki, Teodorczyk słaba forma w słabej lidze, godnym rywalem Kownacki), a brak go w kadrze w ogóle. Stępiński długo grał słabo (jak i całe Chievo), ale od meczu z Milanem (gol, asysta, choć uczciwie mówiąc powinien dziękować sędziemu, że szybko nie wyleciał za idiotyczny faul obiema nogami na środku boiska) widać, że złapał luz, strzelił kilka goli (Inter, Napoli), ale też zaczął łapać dobre noty - i to wszystko grając pod dużą presją, bo Chievo walczy o utrzymanie + gra dość defensywnie, więc też nie ma wielu okazji się pokazać.

Gdyby grał tak jak do meczu z Milanem, to brak jego powołania by mnie nie dziwił.


Będę szczery i nie oglądałem każdego z meczów Stępińskiego. Kiedy oglądałem go w akcji to wydawał mi się taki... nijaki. Wiesz co mam na myśli? Gość, który - okej, urwie się rywalowi i tak jak ostatnio huknie z dosyć absurdalnej pozycji, czy strzeli taką ładną bramę(nie wiem z kim to było, pewnie będziesz wiedział którą mam na myśli), ale nie ma większego wpływu na grę zespołu. Ja odniosłem takie wrażenie, ale Ty pewnie częściej widziałeś go w akcji więc chętnie poznam twoje zdanie na ten temat. 

Odnośnik do komentarza

pisałem to już chyba w tym temacie, ale widzę, że niektórzy nadal nie są w stanie tego przyjąć - oczywiste jest to, że Peszko nie jedzie z powodów sportowych. To najlepszy ziomek Lewandowskiego, który dba o jego formę mentalną. Tak było na Euro i tak będzie na Mundialu. Jeśli powołanie na Mundial Peszki kosztem Frankowskiego/Makuszewskiego czy kogoś innego ma być ceną za dobrą grę Lewandowskiego, to ja jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Hidalgoo napisał:

pisałem to już chyba w tym temacie, ale widzę, że niektórzy nadal nie są w stanie tego przyjąć - oczywiste jest to, że Peszko nie jedzie z powodów sportowych. To najlepszy ziomek Lewandowskiego, który dba o jego formę mentalną. Tak było na Euro i tak będzie na Mundialu. Jeśli powołanie na Mundial Peszki kosztem Frankowskiego/Makuszewskiego czy kogoś innego ma być ceną za dobrą grę Lewandowskiego, to ja jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem.

biorąc pod uwagę ostatnie występy Lewego, to pewnie Bayern szykuje transfer Sławka. Czekam z niecierpliwością

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mnie też się wydaje, że Stępińskiemu się to powołanie do szerokiej kadry należy za jego ostatnie występy. Wchodzi z ławki i potrafi coś ustrzelić, a nie oszukujmy się, przy zdrowym Miliku i Lewandowskim to właśnie taka by była jego rola w kadrze.

 

Jeśli chodzi o 3 bramkarza to chyba Nawałka postawi na Skorupskiego, bo bardziej perspektywiczny zawodnik (chociaż osobiście uważam, że powinien to być Białkowski, regularnie gra, dobrze gra).

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...