Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Kto wg was pojedzie? Bo IMO jeśli się obędzie bez kontuzji, to pojadą:

 

Fabiański, Białkowski, Szczęsny - Bednarek, Bereszyński, Cionek, Glik, Pazdan, PIszczek - Błaszczykowski, Grosicki, Krychowiak, Kurzawa, Linetty, Mączyński, Peszko, Rybus, Szymański, Zieliński - Kownacki, Lewandowski, Milik, Wilczek.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Scorpio napisał:

Nie rozumiem tego ciagniecia za uszy Dawidowicza. Co 2 lata ta sama historia. Gosc jest przecietny i nawet w Bochum sobie slabo poradzil a tu znowu go biora. Romanczuk powinien byc w tym skladzie zamiast niego.

w miare regularnie grał w Palermo w serie B, czemu miałby nie być w szerokiej kadrze?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Scorpio napisał:

Nie rozumiem tego ciagniecia za uszy Dawidowicza. Co 2 lata ta sama historia. Gosc jest przecietny i nawet w Bochum sobie slabo poradzil a tu znowu go biora. Romanczuk powinien byc w tym skladzie zamiast niego.

jedyne co za nim może przemawiać, to wiek. Jednak są jakieś tam perspektywy, że będzie ważny dla reprezentacji w przyszłości (gość ma 23 lata, to nie jest dużo jak na pomocnika). No i myślę, że mimo wszystko Serie B >>>> Ekstraklasa

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, FYM napisał:

krzysfiol, nie chodzi mi o pozycję, a o dyspozycję w klubie.

Ale idąc tym tropem to powinniśmy na mundial zabrać 6 czy 7 napastników i jednego skrzydłowego w osobie Grosika. Frankowski jest w kadrze, bo nie ma wielkiej alternatywy dla niego.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Scorpio napisał:

Przeczytaj to zdanie na glos i sam sobie odpowiedz.

podobna ilość meczów w dobrze spisującym się Palermo. co w chujowo grajacej Legii Mączyński - w dodatku w Legii forma tragiczna, nie mówiąc już o takich gagatkach jak Peszko, czy Jędza. Krycha może i coś pograł, ale za wiele nie wniósł do West Bromu, a Góralski to z tego co pamiętał grał ogony w Bułgarii - zostaje Linetty, Zieliński i świeżak Żurkowski, już nie mówiąc o tym, że Zieliński nie ma żadnego przyzwoitego zastępstwa.

Odnośnik do komentarza

To może powiedz najpierw, kto powinien być np za Frankowskiego (zważywszy, że powołany jest Peszko czy świeżo po kontuzji Maki). Wszołek?

Tak, też jestem zdania, że Taras >> Dawidowicz btw, ale argument "czemu nie ma Tarasa jak jest Frankowski" jest dziwny.

 

Mnie najbardziej zaskakuje brak Stępińskiego, jednak jako joker trochę tych goli w Seria A nastukał. Liczyłem też na Gumnego, no ale są Piszczek, Bereszyński czy Kędziora, więc 4ty prawy obrońca w sumie nie był konieczny.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, jasonx napisał:

To może powiedz najpierw, kto powinien być np za Frankowskiego (zważywszy, że powołany jest Peszko czy świeżo po kontuzji Maki). Wszołek?

Tak, też jestem zdania, że Taras >> Dawidowicz btw, ale argument "czemu nie ma Tarasa jak jest Frankowski" jest dziwny.

 

Czemu mam szukać kogoś za Frankowskiego? Mam bronić zawodnikowi klubu, którego jestem kibicem dostępu do kadry? No pomyśl trochę. Niech idzie, niech błyszczy, ale dla mnie jest tu jednak coś nie tak, że przy takiej formie jaką w ostatnich tygodniach prezentuje Frankowski i jest w stanie się załapać pomijany jest zawodnik z tego samego klubu, który prezentuje się lepiej i nie gra na pozycji, na której mamy problem bogactwa.

Odnośnik do komentarza

To Ty zacząłeś taka argumentacją

Godzinę temu, FYM napisał:

Brak Romańczuka w sytuacji, gdzie jest Frankowski, który w ostatnich tygodniach mocno obniżył loty to niezła beczunia.

Dla mnie to dwie odrębne sytuacje i mógłbym pisać np. czemu nie ma Stępińskiego jak jest Dawidowicz ;)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Scorpio napisał:

Nie rozumiem tego ciagniecia za uszy Dawidowicza. Co 2 lata ta sama historia. Gosc jest przecietny i nawet w Bochum sobie slabo poradzil a tu znowu go biora. Romanczuk powinien byc w tym skladzie zamiast niego.

Jezu, pamiętam, jak paru gości tak samo heheszkowało ze mnie wychwalającego Glika przed euro 2012, gdy pisałem, że to wielbłąd, że go nie bierze Smuda po takim sezonie klubowym :keke:  Wyszli, jak zwykle, na durni, więc uprzedzam ;)

Dawidowicz nie ma tak świetnych jak ówczesny Glik liczb, ale miał bardzo dobre momenty w tym sezonie grając na, nie oszukujmy się, wyższym poziomie niż Jagiellonia w Ekstraklasie (nawet nie chodzi o samą Jagę, o Legii mówiłbym to samo., bo grał sporo w walczącym o awans do Serie A Palermo (które BTW i tak startowało z niezłą kadrą). Był niejednokrotnie bardzo chwalony, tak jak i Romańczuk, przy czym daje więcej od Romańczuka opcji taktycznych i jest od niego młodszy (a zatem prawdopodobnie więcej da kadrze w perspektywie powiedzmy dekady). Stąd rozumiem Nawałkę, że jeśli chodzi o powołanie dla kogoś tylko na zgrupowanie (bo IMO i tak żaden z nich nie poleci), to lepiej mieć gracza otrzaskanego z większym futbolem i bardziej uniwersalnego. Nie odbieram tego nawet w kategorii zaskoczenia, nie mówiąc o ciągnięciu za uszy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...