Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Z niecierpliwością oczekuję na eskplozję formy Glika w Serie A i chętnie przyznam rację Gackowi, bo póki co srodek obrony to tylko Perquis. Na DM problemów moim zdaniem nie mamy. Wiem, że hejterzy staraja sie zastąpić Rasiaka Murawskim, ale on w formie jest dobrym graczem. Rasiak zresztą też był. Ciekawe czy Piech wywalczy pozycje napada nr 2. I ciekawe czy Fornalik zdecyduje się na 442. Przy dwóch dobrych DM to ma sens. Ja bym grał 4231 z Wolskim na AMC. Może nie na Anglię, ale docelowo to pewniak, aż szkoda, że Legia go nie puściła do Znicza. :)

 

Wasilewski?

no, szkoda, ze Wolski nie poszedl do Znicza. chociaz nie wiem czy wiekszych szans na rozwoj i szans na gre nie otrzymalby w Pelikanie, k***a, Łowicz. moze to bylby wlasciwy kierunek..., w koncu - podobnie jak Lewandowski - sa na podobnym poziomie. Lewandowski przechodzac do Znicza byl jebanym ogorem, o ktorym nie slyszal nikt w Polsce, a Wolsk jest jebanym reprezentantem, wiec juz sie nie osmieszaj pozdro

 

Z niecierpliwością oczekuję na eskplozję formy Glika w Serie A i chętnie przyznam rację Gackowi, bo póki co srodek obrony to tylko Perquis. Na DM problemów moim zdaniem nie mamy. Wiem, że hejterzy staraja sie zastąpić Rasiaka Murawskim, ale on w formie jest dobrym graczem. Rasiak zresztą też był. Ciekawe czy Piech wywalczy pozycje napada nr 2. I ciekawe czy Fornalik zdecyduje się na 442. Przy dwóch dobrych DM to ma sens. Ja bym grał 4231 z Wolskim na AMC. Może nie na Anglię, ale docelowo to pewniak, aż szkoda, że Legia go nie puściła do Znicza. :)

 

Wasilewski?

no, szkoda, ze Wolski nie poszedl do Znicza. chociaz nie wiem czy wiekszych szans na rozwoj i szans na gre nie otrzymalby w Pelikanie, k***a, Łowicz. moze to bylby wlasciwy kierunek..., w koncu - podobnie jak Lewandowski - sa na podobnym poziomie. Lewandowski przechodzac do Znicza byl jebanym ogorem, o ktorym nie slyszal nikt w Polsce, a Wolsk jest jebanym reprezentantem, wiec juz sie nie osmieszaj pozdro

Odnośnik do komentarza

Wasilewski?

no, szkoda, ze Wolski nie poszedl do Znicza. chociaz nie wiem czy wiekszych szans na rozwoj i szans na gre nie otrzymalby w Pelikanie, k***a, Łowicz. moze to bylby wlasciwy kierunek..., w koncu - podobnie jak Lewandowski - sa na podobnym poziomie. Lewandowski przechodzac do Znicza byl jebanym ogorem, o ktorym nie slyszal nikt w Polsce, a Wolsk jest jebanym reprezentantem, wiec juz sie nie osmieszaj pozdro

 

Lewy przechodząc do Poznania był czołowym strzelcem II ligi i zabiegały o niego drużyny z czołówki więc nie wydaje mi się że był aż takim ogórem i nikt go nie znał

Odnośnik do komentarza

Kadra Polski na mecz z Estonią:

 

Bramkarze:

Wojciech Szczęsny (FC Arsenal), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven)

 

Obrońcy:

Marcin Kamiński (Lech Poznań), Damien Perquis (FC Sochaux), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak (TSV 1860 Monachium)

 

Pomocnicy:Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Janusz Gol (Legia Warszawa), Kamil Grosicki (Sivasspor), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Ludovic Obraniak (Bordeaux), Eugen Polanski (Mainz 05), Maciej Rybus (Terek Grozny), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław)

 

Napastnicy:

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów), Artur Sobiech (Hannover 96)

 

Rewolucji nie ma, choc z kadry wypadli Boenisch z Matuszczykiem widze. Czyli znów Wawrzyniak na lewej obronie :/ Cieszy mnie szansa dla Soboty.

Odnośnik do komentarza

To po co było zwalniać Smudę? Żeby wizerunek się poprawił? Żeby Piechniczek wstawił swojego zioma ze Śląska? Skoro i tak zostaną te same patałachy, to było Smudę zostawić. Myślałem, że Fornaik sprawdzi tych, których olewał Smuda: Kusia, Sznaucnera, Majewskiego, innych. Może nowych "farbowanych lisów" jak Bodzek, Ostrzołek, Pękalski?

Odnośnik do komentarza

To po co było zwalniać Smudę? Żeby wizerunek się poprawił? Żeby Piechniczek wstawił swojego zioma ze Śląska? Skoro i tak zostaną te same patałachy, to było Smudę zostawić. Myślałem, że Fornaik sprawdzi tych, których olewał Smuda: Kusia, Sznaucnera, Majewskiego, innych. Może nowych "farbowanych lisów" jak Bodzek, Ostrzołek, Pękalski?

Ja proponuję nie popadać ze skrajności w skrajność i dać Fornalikowi szansę. Poczekajmy pół roku, rok, zobaczymy co zrobi z kadrą.
Odnośnik do komentarza

1. Smudę zwolniono, bo popełnił sporo błędów, niekoniecznie w sferze selekcji zawodników.

 

2. Beenhakker też po Janasie powołał zawodników w większości z mundialu - wiem, wtedy musiał zapoznać się z piłkarzami, wyciągnąć wnioski i kilku z nich natychmiast skreślił po porażce z Danią w sierpniu. Ale sparingiem z Estonią raczej w ten sposób trzeba zacząć. Zresztą beton byłby, gdyby powołał graczy bez klubu, a jednak Fornalik zrezygnował z Dudki, bo ten nadal bez klubu. O powołanie Peszki w tym momencie też pewnie nie ma mowy. Nie ma innych lepszych piłkarzy. Sznaucner to jest bliżej końca niż początku, on by nadawał się do reprezentacji właściwie w latach 08-12, a teraz niewiele obiecuje odnośnie el. MŚ i samej imprezy, na którą chcemy się zakwalifikować. To byłby taki spóźniony strzał. Kuś może, ale to i tak sprawdzenie na ławkę. Mamy zawodników jakich mamy i lepszych chyba nie ma. Majewski miewa przebłyski, ale wydaje się, że nie ma głowy do gry na takim poziomie.

 

3. Fajnie, że pojawił się Gol. Mimo że Legia nie zdobyła mistrzostwa, ten zawodnik przez ostatni sezon grał naprawdę przyzwoicie, pokazywał się w pucharach europejskich. Z tym Sobotą to nie wiem, chyba szukanie ewentualnego gracza na miejsce Błaszczykowskiego. Byłbym ostrożny z powoływaniem takich zawodników. Może wyróżnia się na tle Śląska, ale ten Śląsk gra naprawdę słabo. Chłopak sporo potrafi, ale wydaje się, jakby nie potrafił przejść na jeszcze wyższy poziom.

Odnośnik do komentarza

Mnie dziwi dlaczego Fornalik nie pokusił się o obszerniejszy skład. Na jego miejscu chciałbym sprawdzić na zgrupowaniu wyróżniających się, a dotychczas pomijanych graczy E-klasy (chociażby Banaś). Ponadto przez meczami eliminacyjnymi MŚ dobrze by było więcej nazwisk przyzwyczaić do swojej wizji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie zdziwiłoby mnie to. Obecnie nie mamy za wielu napastników na międzynarodowym poziomie. Wg mnie Piech obecnie ma umiejętności porównywalne do Sobiecha. Szału oczywiście nie ma, ale na tę chwilę ta dwójka to chyba najrozsądniejszy wybór na rezerwowego bądź drugiego napastnika. Bo na odrodzenie Brożka, lub wiecznie obolałego Jelenia nie warto prędko liczyć.

Odnośnik do komentarza

Jesteśmy kilka miejsc za Estonią w rankingu FIFA :/ Myślałem, że gramy dzisiaj z ogórami, których nawet z panem WF przysłowiowe dwa do jaja pojedziemy, więc nie planowałem oglądać. Ale skoro zagrają dwie wyrównane drużyny, to zapowiada się emocjonujące widowisko! Jest szansa wygrać z wyżej notowaną drużyną, trzeba oglądać. POLSKA! :polska:

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...