Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Ugiął się żeby teraz błyszczeć pro kibicowskim podejściem może? Wiem, że to nie brzmi zbyt pewnie, ale z drugiej strony znam ludzi, którzy krytykowali koszulkę (sam PZPN zresztą też), ale koszulki na erło by kupili, więc czemu nie miałoby ich być więcej?

 

Moda przemija szybciej niż się wydaje. A to będzie euro, zdominowane przez Januszy, tam nie będzie frekwencji jak z Węgrami, tylko same komplety, koszulki sprzedały by się z samego faktu bycia koszulkami turniejowymi.

Odnośnik do komentarza

A skąd wniosek, że nie kupiliby koszulek nieoryginalnych, za to z jak najbardziej oryginalnym herbem? Ja mam poważne przeświadczenie, że na takie koszulki zrobiłaby się wręcz moda (a na to pikniki (jak ja) zawsze są czułe). Większość pikników w głębi duszy chce być uznawana za ultrasa, tyle że bez kryminalnych konotacji. A taka antypezetpeenowska koszulka byłaby czytelnym znakiem, że piknik jest kumaty i wie "jak walczyć o prawdziwą piłkę".

 

A teza o "błyszczeniu prokibicowskim podejściem" w wykonaniu związkowego betonu brzmi naprawdę niewiarygodnie.

Odnośnik do komentarza

Ta teza była z przymrużeniem oka, wydaje mi się po prostu, że tak PZPN może się w pewnym momencie tłumaczyć, a że jest tam nie jeden wielki myśliciel to może i poważnie tak pomyślą ;)

 

Jakoś nie mam przekonania co do tej teorii ultrasowej, ale kto wie. Inna sprawa, że sam się uważam za takiego Janusza, a koszulką wolałbym mieć oryginalną, turniejówkę, kij z tym czy z orzełkiem (chociaż taka opcja byłaby preferowana) czy z " piłko-orłem " . Ale nie mam pojęcia jak inne pikniki to widzą ;)

Odnośnik do komentarza

Ja podczas meczów międzynarodowych jestem piknikiem i w życiu bym nie założył koszulki z logo PZPN, co uzasadniłem powyżej. I bynajmniej nie wynika to z uczuć narodowych, gdyż za wielkiego patriotę się nie uważam. Po prostu szacunek tradycyjnej symbolice się należy. Mazurka Dąbrowskiego też nie śpiewam, ale zawsze wstaję, gdy jest odgrywany.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

OK, do Euro juz niedaleko, po tych ostatnich spotkaniach postram sie pokusic o wytypowanie kadry.

 

Bramkarze

1. Szczesny

2. Fabiański

3.

O trzecie wolne miejsce zawalcza prawdopodobnie Sandomierski, Tytyń, Gliwa lub ew. Kuszczak.

W zasadzie niewazne kto pojedzie jako trzeci, oby nie musiał wchodzic na boisku. Mam dziwne przeczucie, ze pojedzie Gliwa.

 

 

Obrońcy

4. Perquis

5. Piszczek

6. Wawrzyniak

7. Wasilewski

8.

9.

10.

11.

 

2 pierwsze wolne miejsca raczej zarezerwowane sa dla Boenischa i Głowackiego, o ile nie doznaja kontuzji. O dwa kolejne zawalcza moim zdaniem Sadlok, Kamiński, Wojtkowiak i Glik. Chyba, ze trener widzi Jodłowca na środku.

Obstawiam Wojtkowiaka z Sadlokiem.

 

 

Defensywni pomocnicy

12. Dudka

13. Polanski

14. Matuszczyk

15.

 

Gdyby nie kontuzja Murawskiego, kwartet byłby dosc klarowny. Jesli Muras sie nie wykuruje, to o ostatni plac zawalcza Jodłowiec, Gol i Borysiuk. Chyba pojedzie Jodłowiec.

 

Ofensywni pomocnicy

16. Błaszczykowski

17. Obraniak

18. Peszko

19. Mierzejewski

20.

21.

 

O ile nie wydarzy sie dramatyczny spadek formy Rybusa, on zajmie jedno miejsce. O drugia zawalcza Grosicki z Mila, choc pogodzic ich moze młody Wolski lub Waldek sobota, jesli eksploduje z forma. Osobiście stawiam na Rybusa i Mile.

 

Napastnicy

22. Lewandowski

23.

 

Tu kłopotów bogactwa nie mamy. O wolny slot powalcza Paweł Brozek, Jeleń i Sobiech. Wydaje mi się, że pojedzie jednak Brożek, który u Franka nie zawodził.

Odnośnik do komentarza

Gliwa? :hahaha: No sorry, ale to jest tak absurdalne, że aż nie wiem jak skomentować. :D

 

dla mnie tez to wydaje sie absurdalne, ale to Franz w któryms wywiadzie powiedział, ze jesli Tyton z Sandomierskim nie zaczna grac, to na Euro pojedzie Gliwa.Ten spis to nie było moje łiszful tinking tylko raczej próba oceny tego, co zrobi Franz.

Odnośnik do komentarza

jmk, nie tylko Twoim zdaniem w kadrze jednym z bramkarzy powinien być Boruc :) ale ostatnie wypowiedzi Smudy, nawet po wyciągnięciu ręki przez Boruca, dość jasno wykluczyły tą opcję. Chyba trzeba przestać o nim wspominać i pomyśleć kto inny obok Szczęsnego i raczej także Fabiańskiego znajdzie się w kadrze na Euro

Odnośnik do komentarza

do napastników zaliczyłbym:

Lewandowski

Grosicki

i w zaleznosci od formy w najblizszych tygodniach Brozek/Sobiech.

 

co do ofensywnych pomocników to zgadzam sie, Rybus jak bedzie gral tak jak ostatnio to jest dobra opcja, a ktos z tak ulozona noga jak Mila stanowi ciekawa alternatywe dla Obraniaka.

 

Matuszczyk mnie nie przekonuje... Muras bylby bardzo dobry. zobaczymy jak Borysiuk w nowym klubie, ale Gol ostatnimi czasy pokazuje, ze jest czolowym grajkiem w naszej lidze.

 

Wawrzyniak wczoraj byl beznadziejny, gubil krycie. nie wymagalem od niego by zatrzymywal Naniego w kazdej akcji, bo to nie udalo sie nawet obroncom w Premiership, ale Kuba byl najslabszy na boisku. Boenisch MUSI pojechac. Perquis z Wasilewski wczoraj bardzo dobrze. Głowacki powinien pojechac.

 

bramkarze to bylbym jednak za Sandomierskim. :)

Odnośnik do komentarza
O trzecie wolne miejsce zawalcza prawdopodobnie Sandomierski, Tytyń, Gliwa lub ew. Kuszczak.

moim zdaniem trzecie miejsce przypadnie komus z dwojki Sandomierski & Tyton - wybor pewnie padnie na tego, ktory bedzie w tym sezonie gral czesciej / wiecej

 

z lewa obrona jest dramat; ogladanie Wawrzyniaka przyprawia mnie niemal o zawal, ale specjalnie nie ma alternatywy, chyba, ze Boenisch po kontuzji bedzie grac regularnie; nie wiem jak wyglada sprawa Augustyna i Gancarczyka, ale zakladam, ze kisza sie gdzies na peryferiach i raczej branie ich pod uwage w kontekscie wyjazdu jest wykluczone; prawa obrona jest dobrze obsadzona (Piszczek i ew. Wasyl), a w srodku jest Perquis i kogos tam do kompletu mu latwiej dobrac (Dudka, Wojtkowiak no i Wasilewski, jesli nie musi grac na prawej obronie)

 

jezeli Dudka zostalby przesuniety na srodek obrony to wtedy rzeczywiscie w kadrze robi sie miejsce dla Gola albo Borysiuka (jesli bedzie gral regularnie w Bundeslidze); na pozycje ofensywnego pomocnika to pozostaje chyba sam Obraniak; skrzydla wygladaja niezle: z lewej strony Rybus i Mierzejewski, z prawej Blaszczykowski i Peszko, a przeciez jest jeszcze Grosicki; w przypadku niedyspozycji Obraniaka robi sie jednak problem z rozgrywajacym - wydaje mi sie, ze Franz zamiast szukac kogos na sile, moglby w tej roli obsadzic np Polanskiego albo Matuszczyka (ktorzy dysponuja niezlym przegladem pola)

 

z przodu poza Lewym to jest istny dramat; jesli sie okaze, ze ani Brozek, ani Sobiech ani Jelen nie beda grali w swoich klubach, to spodziewalbym sie raczej przesuniecia na szpice kogos ze skrzydlowych i modlic sie, zeby Robert byl zdrowy

 

choc pogodzic ich moze młody Wolski lub Waldek sobota, jesli eksploduje z forma

no z tym Sobota to Cie bardzo mocno fantazja poniosla ;)

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...