Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

to nie Ty decydujesz, czy ktoś jest Polakiem obywatelem Polski, czy nie

 

Fixed.

ok, zatem uważam, że nie jesteś Polakiem

ergo nie jesteś Polakiem?

 

Nie stawiaj znaku równości między obywatelem Polski, który może się nim stać, bo tak mówi dzisiaj prawo, a Polakiem, który jest tu zakorzeniony od pokoleń. Nie, jestem czarnym Żydem, komuchem i masonem.

Odnośnik do komentarza

a czy ja postawiłem gdzieś taki znak? w ogóle jakie to ma znaczenie?

 

obśmiewam fakt, że pewna grupa osób rości sobie prawo do decydowania, czy ktoś należy do narodu Polaków, czy nie

pewnie decyzje takie są podejmowane na jakichś radach plemienia, po uprzednim sprawdzeniu, czy krew jest czysta do 10 pokolenia wstecz, nie?

Odnośnik do komentarza
Tak, jak Cacau w kadrze Niemiec świadczył o upadku niemieckiej. Rozpędź się, a dobrze. doh.gif

a Marcos Senna hiszpańskiej, czy Camoranesi włoskiej...

wg mnie Arboleda, czy np. Heranani albo Batata mają z Polską więcej wspólnego niż Perquis z Obraniakiem razem wzięci i kiedy zgodnie z prawem, bez żadnych decyzji prezydenckich dostaną obywatelstwo, to jeśli będą w formie - czemu nie? będą mieli takie samo prawa jak każdy inny obywatel Polski. mogą głosować, muszą płacić podatki a nie mogą reprezentować?

inna sprawa, że akurat ta trójka raczej zbliża się do emerytury i byłoby to rozwiązanie na krótką metę.

a Batata to zwiedza chyba teraz III ligę...

ale co ja tam wiem, jestem w końcu zgniłym lewakiem. ;)

Odnośnik do komentarza

Arboleda moze i superformy nie ma ale i tak jest lepszy od coniektorych naszych grajkow na DC ;)

od niektórych tak, ale są od niego lepsi

wymien choc dwóch :) Bosacki? Moze i lepszy, ale to juz prawie emeryt? Cleban? No kopnal kilk razy prosto pilke ostatnio.

Wielokrotnie widziałeś na żywo grę tego ostatniego i masz doskonały ogląd sytuacji, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza

widać, że co niektórzy fanatycznie czczą swoją drużynę i najchętniej w reprezentacji by widzieli nawet Injaca czy innego Djurdjevica, bo dobrze grają i są w Polsce kilka lat

 

A co ze Szwajcarami?

 

 

pytanie, co mnie to obchodzi ? jestem Polakiem, dla mnie tam mogą grać sami Brazyliczycy czy inni, którzy z tego co wiem wychowali się w Szwajcarii i tam grają. Jeszcze raz bardzo głośne NIE dla Arboledy w reprezentacji czas skończyć to szaleństwo

Odnośnik do komentarza

jak widać niektórzy nie rozumieją, że każdy obcokrajowiec mieszkający w Polsce 5 lat i pracujący (nieważne w jakim zawodzie) ma prawo do uzyskania polskiego obywatelstwa a co za tym idzie uzyskuje wszystkie prawa przysługujące każdemu innemu obywatelowi Polski. i jeśli przepisy FIFA, czy innej organizacji sportowej na to pozwalają może być również powoływany do reprezentowania SWOJEGO państwa na różnych arenach sportowych.

bajki o czystości krwi i narodzie (tak, stawiam znak równości między obywatelem polskim a Polakiem) możecie sobie między bajki włożyć, zwłaszcza ci, którzy pojękując o "czystą" reprezentację nie mają nic przeciwko obecności a niej Obraniakom, Perquisom i różnym Brazylijczykom o polsko-brzmiących nazwiskach, których związki z Polską są umowne, a najczęściej jest to pokrewieństwo, które określa się w naszym kraju jako siódma woda po kisielu.

możecie albo pogodzić się z tym, albo bojkotować tą "skundloną" reprezentację i powołać sobie swoją "czysto polską"... tylko może bez (pra)prawnuków polskich emigrantów, bo wyjdziecie na hipokrytów. :)

Odnośnik do komentarza

jak widać niektórzy nie rozumieją, że każdy obcokrajowiec mieszkający w Polsce 5 lat i pracujący (nieważne w jakim zawodzie) ma prawo do uzyskania polskiego obywatelstwa a co za tym idzie uzyskuje wszystkie prawa przysługujące każdemu innemu obywatelowi Polski.

 

No to chyba jasne?

 

i jeśli przepisy FIFA, czy innej organizacji sportowej na to pozwalają może być również powoływany do reprezentowania SWOJEGO państwa na różnych arenach sportowych.

 

Słowo klucz: MOŻE. Ale nie musi.

 

(tak, stawiam znak równości między obywatelem polskim a Polakiem)

 

To się nie dogadasz z przeciwnikami Arboledy w kadrze, bo nie rozróżniasz tych pojęć.

 

"czystą" reprezentację nie mają nic przeciwko obecności a niej Obraniakom, Perquisom i różnym Brazylijczykom o polsko-brzmiących nazwiskach, których związki z Polską są umowne, a najczęściej jest to pokrewieństwo, które określa się w naszym kraju jako siódma woda po kisielu.

 

Jeśli jest ktoś w 1/100 Polakiem to jest nim bardziej niż ktoś, kto jest nim w 0/100. I tak, to że Thiago ma babcię Polkę, która go wychowywała w Brazylii czyni go Polakiem, a to, że ktoś 5 lat mieszka w naszym kraju nie.

 

możecie albo pogodzić się z tym, albo bojkotować tą "skundloną" reprezentację i powołać sobie swoją "czysto polską"... tylko może bez (pra)prawnuków polskich emigrantów, bo wyjdziecie na hipokrytów. :)

 

A dlaczego bez? Polska krew to polska krew. A nie papier.

Odnośnik do komentarza

Wielokrotnie widziałeś na żywo grę tego ostatniego i masz doskonały ogląd sytuacji, nieprawdaż?

Juz nie raz pisałem, ze jedyny moj kontakt z OE to skróty i relacje z gazet :) Nie wymadrzam sie przeciez. Po prostu pochlebne opinie o nim zaczely sie pojawiac jakos tak od przyjscia Lenczyka. Czy chcialbym, zeby dostal szanse od Smudy? No pewnie. Czy uwazam go za zbawce polskiej gry obronnej? Raczej wiecej niz Pietrasiak czy Wojtkowiak nie pokaże.

Odnośnik do komentarza

no przecież napisałem, że może - decydować będzie o tym selekcjoner danej reprezentacji a nie przeciwnicy, czy osoby nie mające nic przeciwko naturalizowanym Polakom w kadrze.

 

co do reszty - wiadomo, że się nie dogadamy, bo dla mnie to, że ktoś ma przodków z tego, czy innego kraju, nie wiąże go z tym krajem w żaden sposób. dla Ciebie magiczne prawo krwi załatwia wszystko. no chyba, że w danym kraju panuje prawo ziemi - czyja tradycja jest wtedy wg Ciebie silniejsza? czy człowiek o polskich korzeniach urodzony w kraju, który uznaje prawo ziemi ma moralne prawo ubiegać się o polskie obywatelstwo?

i szkoda tylko, że ci "Polacy" przypominają sobie o swoich korzeniach wtedy, kiedy okazuje się, że to jedyna dla nich szansa na pokazanie się w rozgrywkach międzynarodowych. już widzę jak taki Cionek, Perquis, czy Boenisch celebruje swoją polskość, nie będąc piłkarzem tylko tzw zwykłym człowiekiem, np pracownikiem biurowym - na pewno wtedy starałby się o obywatelstwo i wszem i wobec ogłaszałby jak jest dumny ze swoich polskich korzeni. taaaa

 

i nie przekonałeś mnie - tak jak ja Ciebie - w niektórych językach nie ma rozróżnienia między obywatelstwem a narodowością - w polskim też coraz częściej używa się tych terminów zamiennie (tak wiem, zgniły liberalizm - ale musisz się z tym pogodzić - każdy język ewoluuje i nie zawsze te zmiany podobają się wszystkim)

 

i na koniec preambuła:

my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej

(...)

równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski

 

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...