Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem Arboledy w reprezentacji. Pytam się - to jest repr. Polski czy Legia Cudzoziemska czy armia zaciężna najemników ? Rozumiem, że Euro, że słaba obrona, ale dość naturalizowania piłkarzy. Przeboleję, jak na przykład Perquis ma polskie korzenie, ale Arboleda nie ma związków z Polską i swoją drogą to kompromitacja, że w 40 milionowym narodzie nie ma środkowych obrońców. Razem z jakimkolwiek staraniem o naturalizację Arboledy dla mnie Smuda może dyscyplinarnie wypierdalać. Może należy odkurzyć Kokoszkę i przede wszystkim Mariusza Lewandowskiego, który z powodzeniem może grać jak stoper. Jestem jego fanem i uważam, że pan Dyzma...eeyyy Smuda za łatwo z niego zrezygnował, bo walczak z niego był. Komedią jest Sadlok na lewej obronie, skoro ma się w składzie Wołąkiewicza. To jest STOPER panie Smuda i tam powinien się rozwijać, a jest utalentowany i jestem jego zwolennikiem przeciwnie do Glika. Piszczek nieźle i dobrze, że o prawą stronę nie musimy się martwić. Jodłowiec pewniejszy od Wojtkowiaka, choć można to wytłumaczyć niedawną kontuzją. Pomoc dobre zawody, tu nie musimy się obawiać, bo dobre zawody, choć nie jestem hurraoptymistą. Nie doceniono dwójki naszych DP - bez wątpienia piłkarze meczu, Murawski w defensywie, Matuszczyk jako wsparcie. Świetne, wielokrotne czyste odbiory piłki przez Murasia - brawo ! Robert Lewandowski niezłe zawody, choć moim zdaniem Kucharczyk i Sobiech mają jeszcze lepszy materiał na klasowego napastnika, oby im się udało, choć na dzień dzisiejszy Lewy jest lepszy. Jeleń albo nieskuteczny w reprezentacji albo wiecznie kontuzjowany, to nie będzię nigdy napastnik pokroju Frankowskiego. To jest taki trochę Paweł Kryszałowicz sprzed paru lat, dużo się o nim mówiło, coś tam strzelał, lecz częste kontuzje nie pozwalały na wykorzystanie jego potencjału strzeleckiego.

 

I tak tytułem końca odbiegnę od tematu. Pytam się, czy nasza liga nie jest żałosna ? Gdzie są kadrowicze (oprócz Grosickiego) z następujących klubów - Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, GKS Bełchatów ? skoro są tacy dobrzy, gdzie są kadrowicze ? to pokazuje, jak należy się tym klubom z wąskimi kadrami, gdzie jeden zawodnik decyduje o obliczu zespołu (Frankowski, Niedzielan) miejsce w czołówce. Przestrzegam przed entuzjazmem - mecz w naszym wykonaniu był wyjątkowo średni i nie można już się cieszyć, że jest reprezentacja, bo do tej pory zostało wykonane około 30% pracy, a są zaległości. Mecze w przyszłym roku dopiero w pełni zobrazują sytuację, czy polska piłka jest w dupie, czy powoli wyłaniamy się na powierzchnię.

Odnośnik do komentarza

No to tym większy powinien być sprzeciw. Teraz, jak już dwóch znaturalizowany to trzeci różnicy mi nie robi :P

Później będzie że czwarty, piąty...jedenasty mi różnicy nie zrobi. Dasz palec będą chcieli wziąść rękę. Tak jest zawsze. Był Olisadebe, to mówiono, co z tego jeden mi różnicy nie zrobi. To tylko jeden itp. TEraz nagle doszło do trzech. Jak da się raz zielone światło patologi to później przedział będzie się niebezpiecznie zwiększał.

Odnośnik do komentarza

sprzeciw wobec czego? Arboleda może się starać o polski paszport jak każdy cudzoziemiec przybywający dłuższy czas w Polsce, nieważne, że czy gra w piłkę, czy sprzedaje gacie na bazarze

a jak już dostanie (o ile w ogóle, bo to przecież nie jest przesądzone) będzie miał takie same prawa jak my, czyli m. in. możliwość gry w reprezentacji Polski

 

no i w reprezentacji zagrał jeszcze jeden naturalizowany zawodnik: Geworgjan, on też jest plamą na dumie (niektórych) Polaków?

Odnośnik do komentarza

ale to nie znaczy, że ma grać w reprezentacji, bo nie jest Polakiem i nie patrzę na to jak rasista, tylko kibic POLSKIEJ reprezentacji

 

no i w reprezentacji zagrał jeszcze jeden naturalizowany zawodnik: Geworgjan, on też jest plamą na dumie (niektórych) Polaków?

 

tak, jak dla mnie to plama i kompromitacja brać Ormianina (?)

Odnośnik do komentarza

Wolę mieć solidną obronę aniżeli słabą bo godzi to w mój honor i bycie Polakiem. Takie jest moje zdanie i na pewno go nie zmienię bo co niektórzy kierują się jakimiś wartościami na które mało kto w dzisiejszych czasach zwraca uwagę. No, ale to taki standard u nas w kraju.

 

Zresztą, nie ma się tego co się lubi, to się lubi to co się ma. Nie jesteśmy niestety potęgą piłkarską i chwytajmy czego się da by w nie zostać na długo w tym mule w którym utknęliśmy.

Odnośnik do komentarza

Nie jesteśmy niestety potęgą piłkarską i chwytajmy czego się da by w nie zostać na długo w tym mule w którym utknęliśmy.

 

Problem jest w tym ze "Polska mysl szkoleniowa" woli sciagac szrot z zagranicy niz dawac szanse mlodym i dlatego pozniej w kadrze graja wynalazki typu Polczaka, Glika czy Rogera bo "nie ma lepszych". Arboleda to moze byc taki drugi Olisadebe ktory cos tej kadrze da w przeciwienstwie do tego 3 wymienionego wczesniej, ktorym zachwycaja sie chyba tylko dzieci YT.

Odnośnik do komentarza

ale tu nie chodzi o honor, tylko zachowanie twarzy na arenie międzynarodowej - ludzie, to jest 40 mln naród, nie 2 mln jak Armenie, gdzie sobie naturalizują ludzi. Mam nadzieję, że on nie założy biało-czerwonego trykotu. To by świadczyło o upadku polskiej piłki.

ekhm, że co? jakiej areny międzynarodowej? Niemcy, Włochy, USA i pewnie ze 3/4 świata jest skompromitowane? chyba tylko w oczach skrajnych nacjonalistów, ale to raczej mało prestiżowa arena

 

a o upadku polskiej piłki świadczą wyniki polskich zespołów w europejskich pucharach, nie dołuj nas jeszcze wynikami kadry

Odnośnik do komentarza

a jacy nierodowici Włosi grają w reprze co ? Ale u nas jest już nagminne plotkowanie o ewentualnym nadaniu obywatelstwa, ludzie, ogarnijcie się, owszem Arboleda to dobry piłkarz, ale powtarzam to reprezentacja Polski

reprezentacja Polski, a nie Polaków o czystym rodowodzie do n-tego pokolenia wstecz

a póki co wszyscy co grali, mieli obywatelstwo Polski, co nie?

 

a co do rodowitych Włoch, było kilku piłkarzy z Argentyny, no i jest ktoś taki jak Balotelli

Odnośnik do komentarza
a co do rodowitych Włoch, było kilku piłkarzy z Argentyny, no i jest ktoś taki jak Balotelli

 

Ta dyskusja mnie ani ziębi, ani grzeje, już nie raz o tym dyskutowano. Wtrącę jednak swoje 3 grosze.

 

Skoro chcesz nam porównać Balotelliego, do "naszych" Arboledów. To sorry, ale w pierwszych paru linijkach jest "urodzony w Palermo", "Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w parafialnej drużynie Mompiano (dzielnica Brescii)." i zaraz potem "Jako 16-latek zadebiutował w meczu 3. ligi w barwach A.C. Lumezzane".

 

Jego starzy mogą być skąd chcą, ale dla mnie to wygląda jak 100% Włoch ( mentalnie i przede wszystkim piłkarsko) i do Arboledy czy innych "najemników" nijak nie pasuje.

 

gdy mały Mario zachorował, rodzice oddali go do szpitala i przestali się nim interesować. Dwulatka zaadoptowali państwo Balotelli, Franco i Silvia

 

I do tego wychowany we włoskiej rodzinie :).

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...