Skocz do zawartości

Statystyka i ekonometria, a piłka nożna


Keith Flint

Rekomendowane odpowiedzi

Statystyka i ekonometria to coś, czym się zajmuje nieomal zawodowo i muszę przyznać, że to lubię. Od czasu do czasu lubie pogrzebać w excelu, czy w innym programie statystycznym. Zakładam ten temat, żeby po pierwsze pochwalić sie tym co robię (tak, wiem dość egocentryczny powód), po drugie - żeby podyskutować nad tym jakie można ciekawe zestawienia zrobić, zwłaszcza, że na forum pewnie się znajdzie jakiś fan statystyki. Po trzecie można też podyskutować o metodach wykorzystywanych w statystyce pilkarskiej, ja na pewno nie znam wszystkich, może ktoś ma jakieś świeże i fajne pomysły.
Wczoraj po dyskusji z Zimnym w Livescorze, postanowiłem stworzyć statystyczne zestawienie strzelców w Europie. Poniżej link (można edytować na bieżąco), wpisałem tylko 20 najlepszych graczy, bo uważam ż nie ma sensu dalej. Jak ktoś chcę, to proszę bardzo

https://onedrive.live.com/redir?resid=EEA7070164573C54!146&authkey=!ALWsPJvaJ0A9lBk&ithint=file%2cxlsx

Co w planach - chcę na pewno jakimiś miarami dyspersji udowodnić (lub też może mi sie to nie udać), fakt że liga angielska jest bardziej wyrównana, niż hiszpańska i co za tym idzie bardziej ciekawa
Od jakichś dwóch lat przymierzam też się do przygotowania ekonometrycznego modelu potencjału, obrazującego siłę i oddziaływanie klubów piłkarskich w przestrzeni geograficznej.

Odnośnik do komentarza

chcę na pewno jakimiś miarami dyspersji udowodnić (lub też może mi sie to nie udać), fakt że liga angielska jest bardziej wyrównana, niż hiszpańska i co za tym idzie bardziej ciekawa

 

To jest akurat aksjomat, a jako fan logiki zapewne wiesz, że aksjomatów udowadniać nie trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...