Skocz do zawartości

Power Rangers


el_eldorador

Rekomendowane odpowiedzi

@MaKK - Panie, 2,7 gola na mecz, czego chciec więcej :D

 

---

 

Kundlik i Sandaza są kontuzjowani i jeszcze nawet nie wrócili do treningów. Do grona nieobecnych dołączył Black, który musi pauzować za kartki.

Szkocka 3. Liga (18/36) | 29 grudnia 2012 | 8.Peterhead - 1.Rangers 1:2 (McAlister 15 - McCulloch 11, Shiels 89)

Alexander - Argyriou, Perry, Faure, Wallace - Hutton, Shiels, Cesarini - Pohjanpalo, McCulloch, Walsh

Na półmetku rozgrywek zmierzymy się z Peterhead, ósmą drużyną trzeciej ligi. W drużynie gospodarzy najlepszym zawodnikiem jest strzelec ośmiu goli w tym sezonie - Rory McAlister. Rywale wyszli aż nadto ofensywnie w tym spotkaniu, formacja 3-5-2 może ich szybko skarcić. Początek spotkania zaczęliśmy od faulu McCullocha na bramkarzu gospodarzy, sytuacja nie była dramatyczna, jednak Szkot według sędziego faulował zawodnika Peterhead w powietrzu. Szanse na pierwszego swojego gola od 431 minut miał Shiels, jednak po raz kolejny mu się to nie udało, a na dobitkę załapał się McCulloch i w 11. minucie prowadziliśmy jedną bramką. Trzy minuty później odpowiedziało Peterhead, Noble dośrodkował wprost na głowę McAlistera, a ten idealnie w tempo wyszedł do główki, i mamy remis. Szanse na wyjście na prowadzenie mieliśmy w dwudziestej trzeciej minucie, szansy na bramkę nie wykorzystał Walsh, jednak strzelał z ostrego katu, więc można mu wybaczyć. Do kolejnej sytuacji doszło dopiero w 36. minucie, kiedy to Walsh przeprowadził ładną akcję ofensywną, jednak Pohjanpalo wszystko zepsuł, będąc na spalonym w trakcie podania. Szczęścia z daleka szukał McLaughlin, Szkot trafiał w bramkę, jednak Alexander łapał wszystkie piłki, mimo że strzały były niesygnalizowane. Przed końcem pierwszej połowy szanse na gola miał Peterhead, w naszym polu karnym doszło do totalnego chaosu, jednak żaden z piłkarzy gospodarzy nie dał rady władować piłki do bramki. Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy piłkarze Peterhead napierali na naszą bramkę, blisko był Smith, jednak w ostatniej chwili jego główkę wybił za bramkę Alexander. Nasi piłkarze byli powoli znudzeni tym meczem i mecz zaczynał być bardzo jednostronny, powoli zaczęliśmy tracić szanse na inny wynik niż remis, ale może wprowadzenie Templetona i Hegartiego, za słabych Pohjanpalo i Wallace coś zmieni. Templeton już od pierwszych minut wygrywał pojedynki biegowe i starał się aktywnie pomagać w środku pola, Hegartiego było mniej widać, jednak boczny obrońcy nie grał zbyt wiele w ostatnim czasie, i musi się rozbiegać, zanim wejdzie w mecz. Sebastien Faure był w dzisiejszym meczu bezbłędny, jego interwencje były wykonywane z chirurgiczną precyzją, i chwalili go nawet rywale, ten zawodnik długo może u nas nie pograć. W 87. minucie po raz kolejny nieuznano nam bramki i po raz kolejny na spalonym był nasz zawodnik. Tym razem Fina zamienił Szkot - McCulloch. Za tą sytuację prawie zapłaciliśmy akcję później, kiedy to McBain wjechał w pole karne i sytuacji 1v1, nie dał sobie rady z naszym bramkarzem. Alexander jest w formie! Końcówka od osiemdziesiątej siódmej minuty to same kontrataki, ale my wyszliśmy zwycięsko z tego pojedynku na miecze i Shiels w sytuacji 1v1 strzelił bramkę, której nie udało mu się zdobyć od pięciu meczów.

Odnośnik do komentarza

Pierwszego stycznia rozpoczęło się zimowe okienko transferowe dla szkockich klubów, w którym również nasz klub dołożył cegiełkę do atrakcyjności tego zdarzenia. Na wylocie z klubu jest paru zawodników, którym kończą się kontrakty, jak i Lewis MacLeod, który odpadł przy selekcji graczy. Do klubu dołączyli natomiast:

Craig Sibbald [SCO/17/P , OP ] [Falkirk <---> Rangers; 325 tysięcy euro] [15/2/6.79]

Craig mając 15-lat zadebiutował w barwach Falkirk i rozegrał pełny sezon, może obecny nie jest taki fenomenalny jak ten debiutancki, ale mimo to warto było na niego postawić. Sibbald dopiero się uczy, jest reprezentantem U-19, i miejmy nadzieję, że spisze się lepiej od MacLeoda. Jego mocnymi stronami jest szybkość/przyspieszenie, W przyszłości może zostanie kluczowym zawodnikiem naszego klubu.

Noel Makombo-Eboma [FRA/16/N] [Alloa <---> Rangers; 18 tysięcy euro] [0/0/0]

Urodzony w Beauvais Francuz myśli jeszcze nad grą w reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga, ale zobaczymy, co z tego będzie. U nas będzie grał na pozycji środkowego pomocnika, na napad się nie nadaje, brakuje mu tego czegoś. Mimo to wierze, że uda się doszlifować jego talent na innej pozycji i mam nadzieję, że zagra kiedyś w reprezentacji Francji.

Greg Amos [SCO/17/BR] [Falkirk <---> Rangers; 9 tysięcy euro] [0/0/0]

Wykup drużyny Falkirk trwa w najlepsze. Greg Amos jest bramkarzem, i myślę, że uda mi się zrobić z tego młodzika dobrego piłkarza, obecnie będzie numerem dwa, wszystko zależy od jego postępów czy awansuje w hierarchii.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio miałem mało czasu (nie było mnie chyba miesiąc na forum i już się cieszyliście że nie ma, a jednak jestem) i kompletnie straciłem zapał do gry, a nie chce niczego robić na siłę, bo znowu będzie jak wcześniej, czyt. bezsensowne skróty całego miesiąca okraszone jedną-dwoma linijkami tekstu.. Czas chyba wrócić na polskie podwórko, bo tam się czuje najlepiej i mam największą zajawkę na karierę. Proszę więc o zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...