Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nieoficjalny serwis to dla mnie żadne wiarygodne źródło.

 

05 06 2007 Dolha piłkarzem Lecha !

Dziś kontrakt z Lechem podpisał rumuński bramkarz, Emilian Dolha.

 

W poprzednim sezonie zawodnik występował z zespole Wisły Kraków. Umowa z Kolejorzem obowiązywać będzie 3 lata. W związku z tym, że Dolha nie przedłużył swojego obowiązującego do 30 czerwca 2007 r. kontraktu z Wisłą, został pozyskany na zasadzie wolnego transferu.

 

Dolha ma za sobą 28 występów w Orange Ekstraklasie oraz 106 meczów lidze rumuńskiej. W rodzimej lidze z zespołem Rapidu Bukareszt świętował zdobycie mistrzostwa kraju i dwukrotnie pucharu i superpucharu Rumunii.

 

Zobacz na http://www.lechpoznan.tv/

 

To już chyba bardziej oficjalne źródło? ;)

 

I dobrze, że Dolha uciekł z Wisły. Przynajmniej takich cyrków mieć nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Czytać nie umiecie :doh!:, ale to niestety coraz powszechniejsza przypadłość. Icon napisał, że Wisła zamierza się odwoływać, ale powołał się na jedną z nieoficjalnych stron Lecha - oficjalna na razie milczy na ten temat. Ech.....

Odnośnik do komentarza

Prof, szanuj swoją głowę i nie bij się po niej tak mocno. Nasi Wielcy Edukatorzy już jakiś czas temu doszli do wniosku, że polskiej młodzieży testy na czytanie ze zrozumieniem są nieodzowne i tym tropem podążają od podstawówek po licea... :kekeke:

Odnośnik do komentarza
Czytać nie umiecie :doh!:, ale to niestety coraz powszechniejsza przypadłość. Icon napisał, że Wisła zamierza się odwoływać, ale powołał się na jedną z nieoficjalnych stron Lecha - oficjalna na razie milczy na ten temat. Ech.....

 

Wiem, że to do mnie :P

 

Nie doczytałem reszty wiadomości z nieoficjalnej, przez co zrozumiałem, że poszukujesz potwierdzenia transferu na oficjalnej :P

 

Nie wyspałem się, widać... sorx :P

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Nie wyspałem się, widać... sorx :P

 

To sssspadaj ssspać, ssssVetrze.

 

Teraz został nam jeszcze do kupienia dobry napastnik (Rengifo?) i trzech, czterech obrońców, a będzie dobrze. Fajnie, że jest ten Dolha, ale... mam nadzieję, że sprowadzenie bramkarza za darmo w tym wypadku było skorzystaniem z okazji, nie zaś regułą na całe okno transferowe, bo trzech klasowych obrońców za friko nie znajdziemy, to nie Era.

Odnośnik do komentarza

No Smuda przecież mówił, że transfery letnie poniżej 350k euro nie wchodzą w rachubę, a kierunkiem bardziej interesującym będzie BuLi niż np. Bałkany :>

Ile w tym prawdy to zobaczymy :]

Źródła - jakaś transmisja meczu Lecha :]

 

A za transfer Dolhy to zarządowi należy się :respekt: Świetna wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Paul Landry Gorogo, piłkarz z Burkina Faso jest na testach w Lechu.

 

Tego ofensywnego pomocnika przywiózł do Poznania Andrzej Grajewski. Piłkarz próbowany był między innymi w Unii Janikowo, a ostatnio występował w Promieniu Kowalewo Pomorskie.

 

Gorogo urodził się 31 grudnia 1984 r. W 2001 roku wystąpił na mistrzostwach świata U-17, w których Burkina Faso zajęła trzecią lokatę. Rozegrał tam pięć spotkań, strzelił dwa gole (m.in. w meczu o III miejsce przeciwko Argentynie, w której wystąpili m.in. Carlos Alberto Tévez i Javier Alejandro Mascherano).

 

Testy w Lechu zakończył bramkarz Petr Drobisz, do Peru wrócił też Guillermo Hidalgo Pasco. Nadal na Bułgarskiej trenują Igor Witczak, Branko Šešlija oraz Ján Mucha. Ten ostatni jest bramkarzem, ale zbieżność nazwiska z golkiperem Legii jest zupełnie przypadko

 

Trzymajcie się z daleka od wszystkiego co związane jest z Grajewskim :)

Odnośnik do komentarza
Peruwiańczyk Hernan Rengifo pomyślnie przeszedł testy medyczne i tym samym związał się z Lechem trzyletnim kontraktem.

 

Zawodni w piątek i sobotę przechodził szczegółowe badania w klinice RehaSport. Dziś popołudniu wyleci ponownie do Peru. Rengifo ma na koncie 146 występów w pierszej lidze, w których strzelił 59 bramek. Ostatnio reprezentował barwy klubu Unviersidad San Martin de Porres.

Odnośnik do komentarza
Już w najbliższy poniedziałek, 25 czerwca piłkarze Lecha Poznań rozpoczną przygotowania do rozgrywek w sezonie 2007/08.

 

Pierwsze trzy dni lechici spędzą w Poznaniu, gdzie przejdą badania i będą trenować na boiskach przy ulicy Bułgarskiej. 28 czerwca wyjadą na zgrupowanie do Zakopanego. Tam rozegrają spotkanie sparingowe z Sandecją Nowy Sącz (30.06. - godz. 17:30). Obóz potrwa do 5 lipca i tego dnia w drodze powrotnej do Poznania, piłkarze Lecha w Wodzisławiu Śląskim zmierzą się z tamtejszą Odrą.

 

Od 6 do 9 lipca podopieczni Franciszka Smudy przebywać będą w Poznaniu. W tym czasie rozegrają dwa mecze sparingowe z ŁKS Łódź (07.07., godz. 17:00, Szamotuły) oraz Lechią Gdańsk (08.07., godz. 18:00, Wronki).

 

10 lipca z poznańskiego lotniska Ławica lechici wylecą do Monachium i dalej autokarem udadzą się do austriackiego Kaprun, gdzie podobnie jak w zeszłym roku spędzą 10 dni na kolejnym zgrupowaniu. Tam zawodników Kolejorza czekają cztery gry kontrolne, kolejno z: angielskim Notthingam Forest (11.07.), rumuńskim CFR Cluj (13.07), szkockim FC Motherwell (14.07.) oraz czeskim FK Teplice (18.07).

 

19 lipca lechici wrócą do Poznania i dwa dni później, najprawdopodobniej w Niemczech zagrają ostatni przed sezonem sparing z zespołem z Bundesligi. - Aktualnie prowadzimy rozmowy z Herthą Berlin i Hansą Rostock. - mówi Dyrektor Sportowy Lecha, Marek Pogorzelczyk.

 

Sparingi:

 

Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań (Zakopane, 30.06., godz. 17:30)

 

Odra Wodzisław - Lech Poznań (Wodzisław Śl., 5.07.)

 

Lech Poznań - ŁKS Łódź (Szamotuły, 07.07., godz.17:00)

 

Lech Poznań - Lechia Gdańsk (Wronki, 08.07., godz.18:00)

 

Lech Poznań - Nothingam Forest (Austria, 11.07.)

 

Lech Poznań - CFR Cluj (Austria, 13.07.)

 

Lech Poznań - FC Motherwell (Austria, 14.07.)

 

Lech Poznań - FK Teplice (Austria, 18.07.)

 

Lech Poznań - Hertha Berlin lub Hansa Rostock (Niemcy, 21.07.)

Odnośnik do komentarza
Marcin Dymkowski w przyszłym sezonie będzie występował w Lechu Poznań.

 

Dziś wieczorem Zarząd klubu Odra Wodzisław zaakceptował ofertę przedstawioną przez KKS Lech Poznań w sprawie pozyskania Marcina Dymkowskiego. Oznacza to, że w przyszłym sezonie obrońca będzie występował w zespole Kolejorza.

 

Chyba jeszcze testy medyczne;]

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Cieszę się, że człowiek z Polski, a nie jakiś wynalazek z Bałkanów :>

 

Nie z Polski, tylko z Aglomeracji :>

Z wypowiedzi znanych mi wodzisławian wynika, że to bardzo solidny defensor, ale... środkowy, a nie boczny, o ile dobrze rozumiem? Fajnie, że będzie za Drzymonta, ale nadal potrzebujemy dwóch DL i jednego DR.

Odnośnik do komentarza

Gdybyście się postarali i zatrzymali Drzymonta, to mielibyście najlepszą parę stoperów w Polsce :> Za młodzi jesteście żeby pamiętać jak Dymek z Drzymontem rządzili w wodzisławskiej obronie. Mieliśmy defensywę która puszczała statystycznie najmniej bramek w sezonie, tuż za Wisłą i Legią.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...