Skocz do zawartości
Do końca czerwca będą trwać wybory do ModTeamu.
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA

Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY
Gabe

Minikomputery, czyli Raspberry Pi oraz inne

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakis prosty i tani sposob na odcięcie pradu? Jakis czujnik czy cos na gniazdko czy listwe i to na pilota?
najprostszym sposobem jest zrezygnowanie z prądu elektrycznego ;)

Najlepiej wymienić wszystkie żarówki na ledy, rezygnacja ze sprzętów mających największy pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie policzyłem ;) Podobno ten router sporo pobiera, ale nie widzę info, to TP-Link TL-WR842N.

A drukarka faktycznie pobiera tyle co nic. Raczej chciałem to sobie poćwiczyć w kontekście inteligentnego domu;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u04iPBW.jpg

Nie wiem czy mi się uda osiągnąć swój cel, ale będę próbował :D.

Arduino Nano zasilane powerbankiem, czujka ruchu ma w momencie wykrycia załączać kamerkę i zapisywać obraz na karcie pamięci (jeszcze brak) oraz wysyłać powiadomienia za pomocą tego modułu GSM.

• Lubię! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zamierzasz podejść do tematu końca nagrania? Tzn. czujka nie wykrywa ruchu - przestaje nagrywać? czy 10 sekund? czy jeszcze jakoś inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do końca czucia ruchu.

• Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się w Arduino rozdzielić zasilanie (5V) na dwa kable) do dwóch urządzeń (czujka i modułGSM) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że Arduino użyłeś w e-papierosie? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jakiego to ty (specjalnie z małej litery) masz e-papierosa. Może byś lepiej wykorzystał Arduino?

• Zmieszany 1
  • Nie lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

He? Nie kumam. Wyzej napisalem co robie. Zaczalem konstruowac i mam problem z zasilaniem to pytam.

Skad wzialea tego epapierosa to nie wiem gdzie tam masz modul gsm i czujke:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ mnie już to frustruje :|.

Czujka działa - jest wszystko ok. Problem mam z modułem GSM. Najpierw w ogóle nie działał, źle zrobiłem luty, kupiłem plecionkę, odessałem cynę, złapałem sygnał, ale coś dalej nie śmigało, dokupiłem baterie litowo-jonowe 3,7 V, bo Arduino dawało 5V. Działa? A taki chuj! Łączność jest, moduł odpowiada, ale... nie łapie sygnału z sieci, testowałem na nju mobile i na playu obydwie bez pinu. No to dokupiłem antenę do modułu... dalej nie działa ;(

AT_Debug mam:

You can now send AT commands
 Enter "AT" (without quotes), and you should see "OK"
 If it doesn't work, select "Both NL & CR" in Serial Monitor
AT

OK
AT+COPS

ERROR
    L⸮+creg?

)⸮REG: 0,0
OK
AT+CREG?