Skocz do zawartości

Sim City 1-4


zovalik

Rekomendowane odpowiedzi

ehhh, nie mogę uzyskać równowagi finansowej, jak tylko zaczęło mi się robić dobrze w mieście to nagle odcięty został dopływ wody, nie wiedzieć czemu, ocb?

 

A masz odpowiednia ilosc pomp/wierz cisnien? Jak nie to dobuduj. Poza tym nie warto oszczedzac na wydatakch na utrzymanie sieci wodnej, bo wtedy pekaja rury i pojawiaja sie problemy z zaopatrzeniem. Pamietaj tez by na poczatku budowac tansze wierze cisnien, a jak juz bedziesz mial ich 6 to je wyburz i postaw pierwsza pompe, ktora kosztuje tyle co 7 wierz, a jest wydajniejsza. Potem znow dodajesz wierze i przy 7 wyburzasz i dajesz nastepna pompe :P

 

A co do rownowagi finansowej to obnizaj budzety szkola/przychodnia/szpitala tak by mialy one mininalnie wieksza miejsc niz jest to potrzebne. Nie oplaca sie bulic za 500 lozek, jak na poczatku tylko kilkadziesziat bedzie uzyte. Potem regularnie ten budzet zwiekszaj, aby nie doszlo do strajkow. Oszczedzac mozesz tez na elektrowniach, ktore na poczatku zawsze przekraczaja moca produkcyjna wymagania miasta. Zwiekszaj stopniowo wykorzystanie elektrowni wzrast ze wzrostem liczby mieszkancow i przemyslu/handlu.

Odnośnik do komentarza

@ rahim Industry Quadrupler czyli zatrudnienie w przemysle x4

 

A to wspomniany przez kogos dodatek umozliwiajacy budowanie sieci kominikacji miejskiej bezposrednio na drodze (np. przystanku autobusowe). Swietny dodatek oszczedzajacy miejsce. Jedenym problemem jest to, ze w przypadku budnkow 1x1 lub 1x2 przystanek zablokuje do nich dostep jezeli postawimy go przed. Trzeba wiec stawiac przystanki przy budynkach lub stronach budnkow szerokich na min. 2 kratki.

Odnośnik do komentarza

Już sobie darowałem. Ściągnąłem sobie piękny region na którym zacznę budować. Teraz jeszcze trochę dodatków, jakieś ciekawe budynki i wieczorem biore się za budowe ;).

 

Z przydatnych dodatków polecam pościągać parę drobiazgów dzięki którym gra się o wiele przyjemniej:

- przystanki stawiane bezpośrednio na drogach i nie zajmujące parceli

- "nawrotki" kolejowe które stawiamy na końcu torów

- dochodowe bilboardy

- centra przysiadkowe czyli połączenie metra, koleji i bóg wie czego jeszcze w jeden budynek

- podziemnych parkingów o wymiarach 1x1

 

PS: I polecam od razu trzymać porządek w dodatkach bo potem jak chce się coś usunąć to jest problem ;)

Odnośnik do komentarza
centra przysiadkowe czyli połączenie metra, koleji i bóg wie czego jeszcze w jeden budynek

AFAIK takie coś było już w 'trójce' :-k

 

W trójce było połączenie metro-kolej o ile to pamiętam. Wyglądało to dośc śmiesznie. W czwórce wygląda to conajmniej "troszkę" lepiej ;)

Odnośnik do komentarza

Euro road textures, ktore mozna stosowac razem z NAM'em. Wyglada lepiej, niz zolte, amerykanskie linie :P

 

Ja wlasnie mecze sie z konfiguracja Road top mass transit 3.50. Trzeba tam recznie wykasowac odpowiednie pliki, zeby miec wyglada przystankow taki jaki sie chce. Jak nic nie skasowalem to ustawilo mi okropne budki na przystankach, ktore byly 2 razy wyzsze niz sasiednie domy :/

Odnośnik do komentarza
Budki w sensie takie jakby paczki? Coś takiego powstaje w momencie gdy do danego budynku/elementu nie ma odpowiedniej tekstury wink.gif

 

To wiem :P Chodzilo mi o budki, w sensie wiaty przystankowe :keke:

 

Ja już całe miasto zawaliłem... Nie ma już gdzie budować... Stworzyłem fikcyjne miasta wokół i podpisałem umowy na dostarczanie im energii i wody oraz na przyjmowanie ich śmieci smile.gif

 

Najllepiej w jednym miescie budowac strefy mieszkalne, handel i przemysl HT, a w drugim przemysl brudny, elektrownie, wysypiska itp. To moze byc zalazek dobrego regionu.

 

Wie ktos moze gdzie moge znalezc przystanki do GLR?? Bo z tego co widze to w NAM'ie sa tylko takie dla GLR laczonego z alejami. A ja wybudowalem dluga, samodzielna linie GLR i nie moge nigdzie znalezc zadnych przystankow pasujacych do niej :/ Najlepsze bylyby takie stawiane bezposrednio na linie, ale takie obok tez przezyje.

Odnośnik do komentarza

Wpadłem na pomysł, żeby kilka osób umieściło swoje miasta, bo chyba można je importować. To z jednej strony dobry pomysł, ale z drugiej jeżeli ktoś grał na innych dodatkach, a ktoś na innych to nie wiem czy w ogólę to zadziała :roll: ja gram na czystej grze, zwykłe simcity 4k kupione kiedyś za 80 zł ;P.

Jak chcecie to umieszczajcie swoje miasta i dobrze by było, żeby na razie bez dodatków, chętnie bym zobaczył jak się prezentują ;P. Można przecież w sumie spróbować :).

Kto się będzie chciał pochwalić ten umieści swoje miasto.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...